Skocz do zawartości

Graterlia OS → dyskusja


Gość czerwus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 412
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jest OK. Ta paczka jest zainstalowana. Zrób aktualizację i zniknie :)

List pokazuje wszystkie możliwe paczki + te co są zainstalowane.

 

lol... thia... OK... :D Nie wiedziałem że opkg tak działa... Przyzwyczajony do systemów debiano-pochodnych z apt, gdzie to jest zorganizowane bardzo podobnie, no ale jak widać nie identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPKG to takie okrojone dpkg. Można by potrować dpkg ale z racji małej ilości miejsca to raczej strzelanie do muchy z armaty. Trzeba się pogodzić z niedoskonałościami. OPKG i tak jest boskie w porównaniu z niejednym systemem zarządzania pakietami.

 

Dzięki za wyjaśnienia. Po prostu założyłem, że jak jest:

opkg list-installed

i

opkg list-upgradable

to samo list pokazuje tylko pakiety z repozytorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak powinno być że list-upgradable powinno być tylko do listy tych pakietów co można upgradnąć a opkg list do listy wszystkich pakietów ale w najnowszej wersji. Jakoś działa to inaczej.

Podobnie jest z wersjami pakietów. Masz np. 1.2.3 ale jak dodasz 1.2.3-1 i potem dasz 1.2.4 to za diabła go nie zobaczy póki nie nazwiesz go 1.2.4-1.

Ja po prostu zaczynam się przyzwyczajać się do tych anomalii. Jakbyśmy mieli tak z 512MB na system (do tego dochodzi system plików JFFS2 z kompresją) to można by nawet bawić się w jakieś realne distro z pełnymi narzędziami i wersjami binarek. Jednak musimy się skupić póki co na 64MB via JFFS2. I tak nieźle to wszystko wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EscobarPL

Przy aktualizacji list richtera hotbird-astra na końcu był taki komunikat:

Unknown package '-'.

Unknown package '2014-03-25'.

Collected errors:

* opkg_install_cmd: Cannot install package -.

* opkg_install_cmd: Cannot install package 2014-03-25.

 

Teraz brak niektórych kanałów i wyskakuje komunikat, że nie można dostroić programu.

Coś można temu zaradzić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak ustawić domyślną ścieżkę dźwięku. Na minimini+HD mam zawsze z lektorem dla osób niewidomych, muszę ręcznie przełączyć wersję dźwięku. Czy można domyślnie ustawić ten dźwięk bez lektora??

 

 

 

 

Sprawa do tux-a:

Jak sprawdza aktualizację automatycznie to pokazuje komunikat i po paru sekundach on znika. Może warto było by ustawić tak by trzeba to potwierdzić klawiszem ok i dopiero wtedy by on znikał. A może i by od razu przy komunikacie pokazywało jakie aktualizacje są??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tux wiem ze ograniczają nas 64mb. Można to ominąć tworząc system przewidziany na instalację na pendrive. Wtedy  jak to się mówi zero ograniczeń :-D pozatym i tak odwaliles kawał dobrej roboty za co ci serdecznie dziękuję :-)

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem przed momentem. Musi działać.

 

Dla pewności wgrałem graterie jeszcze raz i zmienilem tylko ten wpis i nie działa, nic innego nie zmieniałem, nic nie wgrywałem. Putty wywala "Connection closed by remote host"

 

Nie trzeba dodać np telnet=on ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ustawienia OpenWebifa -> zajrzyj do tego wątku: http://forum.xunil.pl/index.php?topic=1087

 

Dzięki. Ustawienie "Dodaj nazwę kanału do info strumienia" pomogło. Sugeruję ustawienie tej opcji domyślnie w instalce pakietu.

 

Przy okazji, funkcja bezpiecznego zamknięcia systemu powinna być w głównym menu w opcji Czuwanie/restart. Wydaje mi się to bardziej logiczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewien bug.

Zainstalowałem pluginy (Foreca, Permament timeshift, Mediaplayer) testowo korzystając z instalatora w E2 PPanel wszystko się ładnie zainstalowało, ale po krótkim czasie odinstalowałem je także z E2 PPanel, i są tam widoczne jako odinstalowane a w systemie są wciąż obecne. Czy to normalne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po instalacji był, po deinstalacji również, ale teraz jak zrobiłem opkg upgrade to już wszystko trybi.

A mam jeszcze jedno pytanko... a możliwe, żeby się lista @richter zaktualizowała bez mojej ingerencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voyteckst

Ponieważ dostałem pytanie na priv, to napiszę tutaj coby dla innych zostało. Aby oznaczyć pakiet jako nieaktualizowany, pomimo dostepnej aktualizacji należy wydać polecenie (nazwa_pakietu można zmienić na nazwę pakietu oczywiście - np. enigma2-channels-hotbird-richter):

opkg flag hold nazwa_pakietu

 

Aby przywrócić aktualizacje:

opkg flag ok nazwa_pakietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla 5370:

opkg update && opkg install wifi-rt5370

Dla 3070:

opkg update && opkg install wifi-rt3070

 

tux mam jeszcze problem zainstalowałem tak jak napisałeś instalacja przebiegła pomyślnie ,ale nigdzie nie mam opcji połączenia WLAN jak wkładam adapter usb wifi nic się nie dzieje ani tego skonfigurować ,ani się połączyć co trzeba jeszcze zrobić żeby uruchomić WIFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...