Jump to content

tux

Administrators
 • Posts

  6652
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

tux last won the day on June 7

tux had the most liked content!

About tux

 • Birthday January 1

Converted

 • Location
  Graterlia OS Forum
 • Gender
  Disabled

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tux's Achievements

Veteran

Veteran (13/14)

 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Dedicated Rare

Recent Badges

9

Reputation

 1. @richter Masz rację, o tym tunerze zapomniałem, a jest to całkiem godny polecenia tuner. Co prawda ma tylko 2xDVB-S2 ale przy tej cenie to jest bardzo dobrze.
 2. Na Twoim miejscu zweryfikowałbym kwotę jaką chcesz wydać przy takich wymaganiach. Gdyby jeszcze nie moduł CI+ to można by dyskutować. Przy konieczności współpracy z modułem CI+ zaczyna się zabawa. Enigma2 i CI+ to tak średnio i jak da się coś z tym zrobić (a da się) to nie za 600zł Jak mówimy/piszemy o innych dekoderach (nie E2) to coś się znajdzie ale funkcjonalnie będzie to masakra nie do używania. Naprawdę trudno będzie coś doradzić w tej kwocie. Przy kwocie ~1100zł można rozważyć Vu+ Uno 4K SE (koniecznie SE). Są wersje softu (tutaj nie GOS), które działają ze specjalnymi dodatkami dla CI+ Ponadto masz głowicę FBC więc masz jakbyś miał 8 głowic. Gniazdo dysku 2,5" (do 4TB osobiście testowałem - jest OK). W przypadku mojej wersji softu (GOS) stabilność to skała. Ostatni restart miałem ponad 250 dni temu. Ja osobiście używam kart PrePaid od NC+ (SmartHD+). Mi wystarcza, telewizjomaniakiem nie jestem a jest tam kilka kanałów wartych uwagi.
 3. Już powinno być wszystko OK.
 4. Czekaj... Ten tuner może wymagać firmware. Pytanie czy firmware jest w OS.
 5. Pytanie podstawowe na sam początek....czy tuner widać w systemie, nie w E2 tylko w systemie. Chodzi mi o to czy załadował sterowniki do niego. Jeżeli jakimś cudem załadował (bo np. były w jajku i jeszcze ID czy inne takie się zgadzały) to E2 może nie widzieć tego tunera tylko dlatego, że obsługuje np. maksymalnie 1 czy 2 głowice. W takim przypadku można podmienić na początek binarkę E2 z innego tunera co ma więcej niż 2 głowice (lub może mieć). Przynajmniej coś to może rozjaśnić.
 6. tux

  Vu+ Solo SE V2

  Problem był wczoraj. Dzisiaj już jest wszystko OK.
 7. tux

  Zasilacz do nBoxa

  Jeżeli mnie pamięć nie myli to wartości kondensatorów powinny zostać takie jak były. Problem tkwił w softach i pewnych skórkach. Przy większych pojemnościach rzadziej się to wszystko wywalało ale nadal się wywalało. W GOS nie ma skórek co powodowały problemy (świadomie ich nie dawaliśmy) i wymiana na wyższe pojemności nie była uzasadniona.
 8. Jeżeli mnie pamięć nie myli to tak. Było to jednak w zamierzchłych już czasach 🙂
 9. Ja swoją drogą chciałbym zobaczyć tę wersję sprzed kilkunastu laty. Ciekawi mnie jak wyglądała Graterlia przed tym jak to ją powołałem do życia 🙂
 10. Jakieś logi z OSCam?
 11. Szczerze Ci napiszę, że nie przypominam sobie, aby poprawnie działało to z poziomu MENU. Zbyt dużo czasu upłynęło, abym mógł napisać, dlaczego tak było. W GOS zawsze preferowany był terminal. Jest o tym na naszej WWW 🙂
 12. Sam się uruchomi. O ile nie ma wynalazków na systemie zainstalowanych. Konfig jest w /etc/oscam
 13. W GOS tak to nie działa. Pliki są w pakietach i są aktualizowane. Jak coś poprzenosisz to Ci się OS "rozjedzie". Jak chcesz kombinować to nie z GOS.
 14. Producent nadal ma inne podejście do OS.
×
×
 • Create New...