Jump to content

tomiss

Members
 • Content Count

  172
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About tomiss

 • Birthday January 1

Converted

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

53 profile views
 1. Witam, mam pytanie jak w temacie, czy jest szansa, że ktoś kto wie jak, zmodyfikuje tę skórkę pod Graterlia OS ? Próbowałem zrobić to sam, ale niestety poległem 😞
 2. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  W tzw. międzyczasie zdążyłem to zrobić 😉
 3. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  I jeszcze jedno. Tutaj raczej nie odpalę tunera z Pena, więc jak w VU+ przywrócić backup zrobiony przez "sysbckp" ? Powstają dwa pliki, z opisu i zawartości widać że jeden to zrzut emmc drugi rootfs, ale co dalej ?
 4. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  Oczywiście że prościej i łatwiej, ale.. Moje kombinacje dotyczą, tego że próbuje także nauczyć się nowej platformy....
 5. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  Tux dzięki za odpowiedź. Do niedawna "bawiłem" się moim starym Nboxem i tam juz w miarę poznałem co i jak działa, oraz jak wykonywać proste operacje. VU+ to trochę inna liga i znowu muszę poznawać pewne rzeczy od nowa. W związku z tym czy jest ktoś kto pomógłby rozwiązać temat pełnego backupu Graterli ? Próbowałem znaleźć co nieco w necie, ale może źle szukam. Chodzi o ręczne pod montowanie partycji z "Nand" i skopiowanie na HDD/Pen, tak jak to było możliwe w Nboxie. Porównywałem partycje graterli z Nboxa oraz VU+ i siłą rzeczy jest zdecydowanie inaczej. Czy w VU+ będzie podobnie ?
 6. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  Witam, Na początek wielki szacun dla twórców. Porównywałem wiele softu i żaden nie działał tak dobrze i stabilnie jak Graterlia. Teraz nareszcie jest i wersja na Uno4k SE i wiem że to dopiero wersja Beta, ale mam nadzieję że w krótkim czasie wszystko się dotrze. Na początek mam pytanie, jak dodać nowego użytkownika ? Na linuxie znam się tylko pobieżnie i znam tylko kilka poleceń, ale standardowe "adduser" nie działa. Druga sprawa, polecenia "init 4" także nie działa, po jego wpisaniu Enigma2 nadal pracuje, bez zatrzymywania.
 7. Witam, Wciąż używam archaicznego już dzisiaj Nbox-a, który moim zdaniem zaspokaja moje potrzeby oglądania TV w 100% i dlatego bardzo chętnie widziałbym powrót wsparcia SH4.
 8. Jeżeli coś nie tak jest wykrywane przez E2 to musiałbyś sprawdzić w terminalu boxtype (cat /proc/boxtype). To co tam jest wpisywane zależy w skrócie od tego co odpowiedziała na zapytanie głowica a to następnie warunkuje, który sterownik głowicy jest ładowany. BTW: Podobnie jak myszka20[/member] wymieniałem głowicę ... wyciągnąłem, włożyłem i zakręciłem ... i więcej się nie przejmowałem. [był tam jakiś drobny zonk, ale szczegółów już nie pamiętam - kojarzę, że tylko zajrzałem, czy na pewno wszystko poprawnie włożyłem i wstało normalnie] U mnie generalnie za pierwszy razem też tak było, no ale to było uruchomienie po wyłączeniu zasilania. Tuner w takiej sytuacji wykrył głowice prawidłowo, system podawał STV090, ale jak już napisałem problem był po restarcie bez wyłączania zasilania. Nie mniej na razie muszę wymienić kondensatory, dopiero wtedy ponownie wróci ona do tunera i będę mógł coś więcej powiedzieć.
 9. Wartości które podałem to są dla SNR, BER na obu głowicach ma mniej więcej to samo, tak jak AGC. Tylko SNR wyraźnie spada na STV090. Ale tak czy inaczej wyjąłem STV090 bo tuner zaczął wariować, po restarcie widział tylko jedną głowicę, po kolejnym obie ale żadna nie łapała sygnału, dopiero wyłączenie z zasilania i ponowny restart pomaga. W przyszłym tyg. może się uda wymienić kondensatory i wtedy zobaczę. Może być że ta głowica jest "trafiona".
 10. Witam, wiem że to stary temat ale chciałbym trochę go odświeżyć. Zamieniłem w swoim BSLA ww głowice i niestety wg wskazań tunera na STV090 mam sygnał w zależności od kanału słabszy o ok. 10%. Czytałem FAQ i teoretycznie powinno być lepiej. I w związku z tym mam pytanie, na ile można polegać na wskazaniach sygnału w nowym OS ? Na głowicy STB0899 na kanałach Polsatu miałem nawet 99% teraz to "tylko" 81%. Czy może problemem jest sama głowica, kupiłem używkę, kondensatory wyglądają na oko dobrze ale wiadomo na oko to... Na starej głowicy STB0899 miałem świeżo co wymienione wszystkie. Pytanie do znawców czy te kondensatory mogą powodować że sygnał jest aż o tyle niższy ?
 11. A nie lepiej coś pośrodku,np. Solo SE V.2 ? Procek ten sam, 1GB RAM i 512 Flash, a dodatkowo można do niego włożyć głowice podwójną. Osobiście polecam, miałem możliwość zabawy takim urządzeniem, śmiga aż miło. Róznica tylko taka że nie ma wyświetlacza.
 12. Witam, dzisiaj zaktualizowałem system, poprzednio miałem wgraną wersję z 14.07, podczas aktualizacji pokazało mi taki błąd: Collected errors: * pkg_run_script: package "openssh-server" postinst script returned status 1. * opkg_configure: openssh-server.postinst returned 1. Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale po aktualizacji nie działa mi połączenie z tunerem po ftp. Robiłem restart i dalej nic. Wiem że ciężko coś tak od razu powiedzieć co jest przyczyną błędu ale może ktoś spotkał się z podobnym problemem ? Tuner BSLA.
 13. Na FAQ jest tylko info jak doinstalować GUI do Core, oraz info że następnie w GUI możemy doinstalowywać co chcemy. Problem polega na tym że tacy laicy jak ja nie wiedzą co chcemy aby oglądać TV. AbrahaM wielkie dzięki za "łopatologiczną" instrukcję , właśnie o to chodziło.
 14. A czy istnieje jakaś lista niezbędnych/minimalnych pakietów żeby tuner mógł spełniać swoje podstawowe zadanie tzn, oglądać TV ? Chodzi mi o wersję Core+ coś tam = oglądanie TV
 15. Wgrałem od nowa NAND z pliku ADB5800xx_Graterlia_OS_Image_nand.tar.gz, ściągnięty w dniu 2016.05.26. W środku jest plik z datą 2016.05.20 godz. 19:34
×
×
 • Create New...