Jump to content

tomiss

Members
 • Content Count

  190
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About tomiss

 • Birthday December 28

Converted

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

310 profile views
 1. Witam, Wiem że temat był już poruszany w dziale sh4, ale chciałbym nieco odświeżyć temat na nowszej, lepszej platformie. Lubię słuchać radia na swoim tunerku i dodałem do listy radiowej dwa strumienie radia internetowego, ale niestety podczas próby odtworzenia tuner jakby wogóle nie widział tych strumieni na liście, wyświetlane są jako "<n/a>". Próbowałem zmienić typ strumieni ale jedyne co udało się zrobić to tylko to że były widoczne na liście, bez odtwarzania. Dla testu zainstalowałem jeden z konkurencyjnych systemów i tam działa wszystko prawidłowo. Ale mimo wszystko wolę z
 2. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  Dzięki za wsparcie, ale temat już nieaktualny. Po którejś z aktualizacji wszystko wróciło do normy.
 3. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  Witam, Mam na stałe skonfigurowanie montowanie mojego NAS-a jako katalog do nagrań i jak do tej pory wszystko działało prawidłowo. Ale zauważyłem dzisiaj że jest problem z montowaniem udziałów CiFS, po takie próbie pokazuje błędy: sprawdzanie możliwości zamontowania udziału(ów) CIFS/SMB... OK! Udział //192.168.3.110/Test jest gotowy do zamontowania w /media/net/cifs/192.168.3.110-Test Montowanie //192.168.3.110/Test w wersji protokołu SMB3... Montowanie //192.168.3.110/Test protokołem SMB3 nie powiodło się! Próba montowania w wersji protokołu SMB2.1... Montowanie //192.168
 4. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  Witam, Chciałbym częściowo wrócić do tematu. Zrozumiałem nową logikę VU+ i przyzwyczailiśmy się do nowej klawiszologi. Skoro tak ma być to OK. Ale zauważyłem pewne niedoskonałości nowego systemu, np. podczas oglądania kanału z włączonym podglądem innego kanału w PiP. Wciśnięcie przycisku EXIT nie powoduje wyświetlenie paska INFO tylko wyłączenie podglądu PiP. Próbowałem zdefiniować klawisze w MENU ale bez rezultatu. Czy można jakoś to poprawić ?
 5. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  I kolejna ciekawostka. Przywróciłem system z backupu, zrobiłem update, ale tym razem z konsoli i wszystko działa. Jaka jest różnica pomiędzy update z pilota a z konsoli ?
 6. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  I tak właśnie zrobiłem. Ale jak pisałem tylko za pierwszym razem system wymagał opcji --force
 7. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  Po wykonaniu ww czynności jest jeszcze gorzej gdyż GUI nie uruchamia się.Czy "python-hyperlink" trzeba zainstalować z dodatkowymi parametrami ? Próbowałem odinstalować i zainstalować dwa razy, ale bez rezultatu. Dodatkowo podczas pierwszej deinstalacji musiałem użyć opcji --force remove, a za drugim razem już nie.
 8. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  Witam. wczoraj zaktualizowałem system , ale niestety po aktualizacji plugin OpenWebif przestał działać. Odinstalowanie i ponownie zainstalowanie nie pomaga. Po wejściu w menu wtyczek pokazuje się błąd jak w załączniku. Aktualizację robiłem z pilota.
 9. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w pluginie Youtube działa wam wszędzie dźwięk ? U mnie np. gdy chce odtworzyć jakikolwiek teledysk brak jest dźwięku. Ale już np. w kabaretach czy trailerach wszystko jest ok. Czy to może wina braku jakiegoś kodeka ?
 10. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  myszka20: GUI nie restartuje, gdyż zmiany działają od razu po wgraniu z aplikacji. W logach po wysłaniu jest info: Wysyłam polecenie Przeładuj. Przeładowanie lamedb i bukietów użytkownika udane. Przeładowanie satellites.xml udane. Przeładowanie blacklist udane. Ale dla testu zrobiłem przed chwilą restart po przeładowaniu listy i o dziwo wyszukiwanie zadziałało. Trochę to ciekawe bo wczoraj restartowałem tuner, po restarcie nic nie zmieniałem w listach a mimo wszystko był błąd. Wygląda na to że trzeba robić restart i tyle. tux nic nie majstrowałem
 11. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  Listę mam swoją. Używaną od lat i jak do tej pory działało na niej wszystko 😉 Wgrywam ją używając DreamBox Edit
 12. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  Witam, Nie bardzo wiem kiedy przestało działać, czy po ostatniej aktualizacji , czy może wcześniej, ale nie działa wyszukiwanie kanałów. Po uruchomieniu automatycznego szukania od razu pojawia się okno jak w załączniku: Po uruchomieniu ręcznego brak jest możliwości zmiany satelity:
 13. Witam, szukam i nie mogę znaleźć w repo żadnego pluginu opartego na chromium. Głównie chodzi mi o przeglądanie np. Youtube w innej formie niż plugin systemowy, który moim zdaniem jest totalnie dysfunkcyjny i nieergonomiczny w obsłudze. Czy coś takiego istnieje w naszym repo ? Lub może zagości w przyszłości ?
 14. tomiss

  VU+ Uno4K SE

  Rozumiem ma to sens. Ale czy jest możliwość spersonalizowania ? Moja przyzwyczaiła się już do starego sterowania i chcę uniknąć "rozmów" 😉 Dodatkowo nie mogę znaleźć gdzie w VU+ ustawia się hdparm, mam zainstalowane oba pakiety (hdparm i sdparm), dysk nie usypia się, a katalog /etc/sysconfig/ nie istnieje. Czy plik hdparm.conf istnieje gdzieś w innym katalogu ?
×
×
 • Create New...