Skocz do zawartości

OpenPLi Enigma2 crash log


m2teusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj listę zainstalowanych wtyczek.
Nie mam osobiście H7 ale skoro u mnie na Vu+ Uno 4K SE jest OK to powinno działać też na H7.
Obecny Graterlia OS dla ARM jest już wyłącznie na Python3 (Python2 odszedł już jakiś czas temu z repo). Być może jakaś wtyczka coś miesza bowiem jest przystosowana do Python2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

po dzisiejszej aktualizacji i próbie włączenia nagrywania mam poniższy błąd, występuje na wszystkich skórkach, nawet awaryjnej:

 

 

OpenPLi Enigma2 crash log

crashdate=piÄ… maj  5 09:56:36 2023
compiledate=Apr 29 2023
skin=skin_default/skin.xml
sourcedate=2023-04-29
branch=develop
rev=2053f11
component=Enigma2

stbmodel=uno4kse
stbmodel=dm8000
kernelcmdline=root=/dev/mmcblk0p4 rootfstype=ext4 rootflags=data=journal rootwait rw coherent_pool=2M vmalloc=666m bmem=641m@350m bmem=641m@2430m
nimsockets=NIM Socket 0:
imageissue=Graterlia OS for %h


Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/enigma2/python/StartEnigma.py", line 223, in processDelay
    callback(*retval)
  File "/usr/lib/enigma2/python/Screens/InfoBarGenerics.py", line 2693, in recordQuestionCallback
    if self.startInstantRecording(limitEvent=answer[1]):
       ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  File "/usr/lib/enigma2/python/Screens/InfoBarGenerics.py", line 2599, in startInstantRecording
    simulTimerList = self.session.nav.RecordTimer.record(recording)
                     ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  File "/usr/lib/enigma2/python/RecordTimer.py", line 1141, in record
    self.addTimerEntry(entry)
  File "/usr/lib/enigma2/python/timer.py", line 189, in addTimerEntry
    self.calcNextActivation()
  File "/usr/lib/enigma2/python/timer.py", line 228, in calcNextActivation
    self.processActivation()
  File "/usr/lib/enigma2/python/timer.py", line 301, in processActivation
    self.doActivate(timer_list[0])
  File "/usr/lib/enigma2/python/RecordTimer.py", line 895, in doActivate
    if w.activate():
       ^^^^^^^^^^^^
  File "/usr/lib/enigma2/python/RecordTimer.py", line 429, in activate
    open(self.Filename + self.record_service.getFilenameExtension(), "w").close()
    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character '\u0144' in position 40: ordinal not in range(128)
[ePyObject] (CallObject(<bound method Session.processDelay of <__main__.Session object at 0xb1ff5fb0>>,()) failed)


dmesg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem znany od jakiegoś czasu i powraca przez naszych "kochanych" operatorów, którzy nie mogą się zdecydować jak kodować polskie znaki w opisach.
Najczęściej pomaga:

  • zatrzymanie E2;
  • usunięcie pliku timerów z /etc/enigma2;
  • w ustawaniach E2 ustawić trzeba najprostszą formę składni pliku nagrania;
  • pliki, które mają złe nazwy (wywala się na nich) trzeba zmienić pod względem tej nazwy i ewentualnie ponownie wgrać do tunera.

Przy czym mam doniesienia, że czasem na Eleven Sports i tak to nie działa.
Być może ktoś kiedyś raz a porządnie to naprawi. Obecnie cała E2 przechodzi pełna reorganizację związana z python3, na którego nie chciano przejść latami.
Teraz jest masa zaszłości, głównie związanych z tym, że python3 używa natywnie UTF-8 a python2 ISO i cała masze innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 5.05.2023 o 12:21, tux napisał:

Problem znany od jakiegoś czasu i powraca przez naszych "kochanych" operatorów, którzy nie mogą się zdecydować jak kodować polskie znaki w opisach.
Najczęściej pomaga:

  • zatrzymanie E2;
  • usunięcie pliku timerów z /etc/enigma2;
  • w ustawaniach E2 ustawić trzeba najprostszą formę składni pliku nagrania;
  • pliki, które mają złe nazwy (wywala się na nich) trzeba zmienić pod względem tej nazwy i ewentualnie ponownie wgrać do tunera.

Przy czym mam doniesienia, że czasem na Eleven Sports i tak to nie działa.
Być może ktoś kiedyś raz a porządnie to naprawi. Obecnie cała E2 przechodzi pełna reorganizację związana z python3, na którego nie chciano przejść latami.
Teraz jest masa zaszłości, głównie związanych z tym, że python3 używa natywnie UTF-8 a python2 ISO i cała masze innych.

Witam,

chciałby trochę odświeżyć temat.

Cały czas są problemy z green screen podczas próby nagrania, lub już po jego zakończeniu, Bardzo często, na różnych kanałach zdarza się że tuner wywala green screen nie w momencie rozpoczęcia nagrania, ale po jego zatrzymaniu, zarówno ręcznie jak i przez timer. Dzisiaj zrobiłem mały test na dwóch różnych kanałach na których zakończenie nagrania zakończyło się tak samo - błędem systemu. W załącznikach przesyłam logi, proszę może pomogą w rozwiązaniu problemu.

enigma2_crash_1698648871.log enigma2_crash_1698649074.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
11 godzin temu, Tetley napisał:

Pochwal się na PRIV co wybrałeś.

Rozumiem, że kłopoty z nagrywaniem zniknęły?

 

Żeby było jasne Graterlia to wg mnie najlepszy, najszybszy i najstabilniejszy system Enigmy, ale jak to bywa w realnym świecie nie ma rzeczy doskonałych, niestety  i dlatego myślę, że tymczasowo używam softu na O... 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą co do przedstawionej oceny.

 

Jakoś nie do końca trafia do mnie jednak to co pisze Tux.

Wszelkie buble od Operatorów winny również wywalać greeny w innych kompilacjach.

A o tym nie słychać....

Może Tux ma już dość .................?

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Tetley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux nadal robi swoje choć już tylko w wolnych chwilach bo na więcej nie mam czasu.
Natomiast błąd, o którym jest mowa dotyczy kodowania znaków polskich w EPG oraz tego, że w GOS jest pełne wsparcie UTF-8 - nie mamy protez naprawiających to co psują operatorzy bowiem GOS to Linux, a nie "woeczne obejście problemów osób, które nie mają zielonego pojęcia o tym co robią".

Obecnie do EPG używamy wyłącznie tego co jest na SAT, nie zaś wtyczki EPGImport. To co było pobierane z EPGImport zawierało mieszankę kodowania UTF-8, Win-CP1280 i ISO-8859-2. To było niesterawne.

Zastosowana procedura:

  • zatrzymanie E2;
  • usunięcie pliku timerów z /etc/enigma2;
  • w ustawaniach E2 ustawić trzeba najprostszą formę składni pliku nagrania;
  • pliki, które mają złe nazwy (wywala się na nich) trzeba zmienić pod względem tej nazwy i ewentualnie ponownie wgrać do tunera (np. usunąć źle kodowane znaki);
  • usunąć pliki EPG z dysku/flash.

Jednak napewno znika w devel. Od momentu kiedy używamy wymienionej procedury nikt z nas nie zanotował kolejnego przypadku GS. Skoro nie mamy GS, a to co pojawia się w GS u kogoś nie naprowadza na coś logicznego to co więcej można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Tux,

Wydaje mi się, że  zrobiłem wszystko co podałeś wyżej w procedurze 

O ile bez problemu można teraz ustawić nagranie na przyszłość oraz odpalić nagranie w trybie natychmiastowym, to już każde z zadań kończy się crash-em , tuner wstaje, i nie przechodzi w standby . Co ciekawsze , wstaje i zawsze potem pracuje na tym samym kanale choć nagrywane są programy na innych kanałach 

POMOŻESZ???

w załączeniu „ zielony ekranik” 

IMG_0775.jpeg

Edytowane przez Tetley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że wykonałeś wszystkie punkty zwłaszcza punkt 3? Spróbuj jeszcze zatrzymać e2 i wywalić plik z EPG oczywiście zakładam że nie używasz zwnętrznego EPG. Wykonałem wyżej wymienione czynności bardzo dawno temu i nie mam takich problemów. Ale niech się wypowie w tej sprawie @tux 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...