Jump to content

tux

Administrators
 • Posts

  6659
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by tux

 1. tux

  DefaultFHD

  DefaultFHD jest standardowo w E2-GOS. Jest integralną częścią Enigma2, mimo iż jest to osobny pakiet (enigma2-skin-defaultfhd).
 2. Nie wiem czy na próbę nie musisz zatrzymać E2.
 3. Na już nie pamiętam, bo nie ja się tym zajmowałem a chyba @mickey- poszukaj na forum jak wysłać komendę po HDMI. Jeżeli 90 00 zadziała z terminala po uruchomieniu urządzeń to można użyć skryptów od ON/OFF z E2 aby wysłać tę komendę podczas uruchamiania E2.
 4. Obstawiam niekompatybilności. Nie jest to pierwszy przypadek. Czasem ktoś coś w jakimś "IMAGE" doda/przepisze/udrożni. Ale też trzeba mieć świadomość, że zadziała "to coś" ale "tamto coś" przestaje. CEC jest tematem wałkowanym odkąd pamiętam. Dotyczy zarówno sprzętów z E2 jak i sprzetów operatorów. Generalnie WIECZNIE coś nie działa jak powinno. U mnie Samsung + Uno 4K SE nie działa całkowicie. Nawet ARC za cholerę. Dlaczego? Zwalili tak soft, że działa poprawnie tylko sam ze sobą czyli Samsung + Samsung.
 5. +------------------------------------------------------------------------------- | OSCam ver: 1.20_svn rev: 11703 target: x86_64-pld-linux-ssl | Tools: | CROSS = | CC = gcc | Settings: | CONF_DIR = /usr/local/etc | CC_OPTS = -O2 -ggdb -pipe -ffunction-sections -fdata-sections | CC_WARN = -W -Wall -Wshadow -Wredundant-decls -Wstrict-prototypes -Wold-style-definition | CFLAGS = -DWITH_SSL=1 -DWITH_LIBCRYPTO=1 | LDFLAGS = -Wl,--gc-sections -DWITH_SSL=1 -DWITH_LIBCRYPTO=1 | LIBS = -lssl -lcrypto -lm -lpthread -ldl | UseFlags = USE_SSL=1 USE_LIBCRYPTO=1 | Config: | Addons : WEBIF WEBIF_LIVELOG WEBIF_JQUERY TOUCH WITH_SSL IRDETO_GUESSING | CS_ANTICASC WITH_DEBUG MODULE_MONITOR WITH_LB CS_CACHEEX | CW_CYCLE_CHECK LCDSUPPORT LEDSUPPORT IPV6SUPPORT | Protocols: CAMD35 CAMD35_TCP NEWCAMD CCCAM CCCSHARE GBOX | Readers : NAGRA IRDETO CONAX CRYPTOWORKS SECA VIACCESS VIDEOGUARD BULCRYPT | CardRdrs : PHOENIX | Compiler : gcc (PLD-Linux) 11.2.0 20210728 (release) | Config : build/x86_64-pld-linux-ssl/config.mak | Binary : Distribution/oscam-1.20_svn11703-x86_64-pld-linux-ssl +------------------------------------------------------------------------------- oscam-1.20.server-svn11703.x86_64.rpm
 6. Czas z transpondera jest jeszcze gorszy niż czas z NTP. Enigma2 co zmiana kanału pobiera czas z danego transpondera. Tam różnice w czasie dochodzą do nawet kilku godzin. NTP nie powinien działać źle a serwery NTP, które są ustawione standardowo powinny działać OK. Jednak mogą zdarzać się specyficzne przypadki w sieciach małych oraz takich jak Orange gdzie czasowo są kłopoty z NTP. Czasem dochodzi nawet do sytuacji gdzie trasa do konkretnych hostów jest przerwana lub tak zagmatwana, że powoduje kłopty. Wtedy niestety trzeba zmienić serwer. Ja u siebie mam ustawione na serwerze NTP adresy: 94.154.96.7 46.175.224.7 Natomiast każde urządzenie w sieci pobiera czas z mojego serwera lokalnego.
 7. @modelk56 Problem jest zupełnie innej natury 🙂 i może być dla Ciebie dużym zaskoczeniem. Ten problem to czas i wyłącznie czas. Jest nas w GOS tylko kilka osób i nie jesteśmy w stanie tego ciągnąć za kompletne "darmo" jak do tej pory. Mamy rodziny, własne życie 🙂 Utrzymanie całego GOS to duży nakład finansowy (jakby na to nie spojrzeć - to nie jest hosting za sto kilka złotych rocznie) oraz czasowy. O ile z problemem finansów mogliśmy sobie jakoś poradzić poprzez zbiórki. Takie też były czasem ogłaszane, ale zawsze pozostawał niesmak. Nie dość, że nie zebrało się tyle ile potrzeba to jeszcze wielu osobom wydawało się, że człowiek to tylko chce kasę. Ale jak pisałem to i tak problem drugorzędny. Przygotowanie tego co jest teraz dostępne i tylko dla ARM bo SH4 i MIPS jest już tylko archiwalnie to kilkanaście a często kilkadziesiąt godzin w tygodniu. Nawet na to powoli brak czasu. Niestety, alby GOS wyglądał tak jak wygląda trzeba temu poświęcić dość dużo czasu. To nie jest tak, jak się komuś wydaje, że skompiluje się samo, zrobią się pakiety i jeszcze z automatu jakimś skryptem wrzucimy je na serwer. Praca nad GOS to przede wszystkim kompilacja i dopracowanie każdego pakietu dbając o najmniejsze szczegóły oraz dbałość o możliwość aktualizacji. W tym miejscu proszę zwrócić uwagę na to, że od dłuższego czasu każda aktualizacja przebiega bez problemów. Nawet ostatnia duża aktualizacja OpenSSL do wersji 3.0.0. Ale żeby to mogło tak działać to ktoś musi przez wiele godzin to dopracować, nie raz wgrywając dziesiątki razy soft do tunera i testując kolejne wersje aktualizacji. To co obecnie jest dostępne to wyłącznie to czego osobiście używam i udostępniam to na zasadzie - jest jakie jest - to moje hobby. Reasumując... Zdaję sobie sprawę, iż dla wielu osób może być nie do zaakceptowania fakt, że nie ma w GOS GStreamera i funkcji multimedialnych ale, być może z przykrością dla jakiejś grupy osób, nie jest mi ta funkcjonalność potrzebna. W sumie cała funkcja multimedialna E2 jest jedną, wielką protezą w porównaniu do tego co potrafią dedykowane urządzenia lub urządzenia z dedykowanym OS do wykonania tych zadań. Przykład pierwszy z brzegu...Czy tuner SAT odtworzy bez problemu pliki FALC 192KHz/24Bit? Otóż nawet jeżeli tak, to skonwertuje na max 48KHz/16Bit. Mi taka proteza nie wystarcza. Stad podział na SAT/Mulimedia. Gdybym robił to wszystko zawodowo, miał z tego dochód, a ludzie by kupowali GraterliaOS nawet z jakimś tam konkretnym "pudem" to pewnie byłaby inna rozmowa. Obecnie piszemy o całkowitym HOBBY gdzie nie mam czasu na uruchamianie funkcji, które z założenia nawet jak działają to są protezą tego co być powinno. Być może kiedyś spróbuję raz jeszcze podjeść do zagadnienia GStreamera mimo, iż nie widzę w tym celu. Jednak proszę zwrócić uwagę na "być może". Telewizor świetnie odtwarza mi filmy po LAN jak i z USB, a sprzęt AUDIO ma świetną funkcję odtwarzania z LAN i USB. Wszystkie te funkcje działają o niebo lepiej niż w Enigma2 🙂
 8. @richter Masz rację, o tym tunerze zapomniałem, a jest to całkiem godny polecenia tuner. Co prawda ma tylko 2xDVB-S2 ale przy tej cenie to jest bardzo dobrze.
 9. Na Twoim miejscu zweryfikowałbym kwotę jaką chcesz wydać przy takich wymaganiach. Gdyby jeszcze nie moduł CI+ to można by dyskutować. Przy konieczności współpracy z modułem CI+ zaczyna się zabawa. Enigma2 i CI+ to tak średnio i jak da się coś z tym zrobić (a da się) to nie za 600zł Jak mówimy/piszemy o innych dekoderach (nie E2) to coś się znajdzie ale funkcjonalnie będzie to masakra nie do używania. Naprawdę trudno będzie coś doradzić w tej kwocie. Przy kwocie ~1100zł można rozważyć Vu+ Uno 4K SE (koniecznie SE). Są wersje softu (tutaj nie GOS), które działają ze specjalnymi dodatkami dla CI+ Ponadto masz głowicę FBC więc masz jakbyś miał 8 głowic. Gniazdo dysku 2,5" (do 4TB osobiście testowałem - jest OK). W przypadku mojej wersji softu (GOS) stabilność to skała. Ostatni restart miałem ponad 250 dni temu. Ja osobiście używam kart PrePaid od NC+ (SmartHD+). Mi wystarcza, telewizjomaniakiem nie jestem a jest tam kilka kanałów wartych uwagi.
 10. Już powinno być wszystko OK.
 11. Czekaj... Ten tuner może wymagać firmware. Pytanie czy firmware jest w OS.
 12. Pytanie podstawowe na sam początek....czy tuner widać w systemie, nie w E2 tylko w systemie. Chodzi mi o to czy załadował sterowniki do niego. Jeżeli jakimś cudem załadował (bo np. były w jajku i jeszcze ID czy inne takie się zgadzały) to E2 może nie widzieć tego tunera tylko dlatego, że obsługuje np. maksymalnie 1 czy 2 głowice. W takim przypadku można podmienić na początek binarkę E2 z innego tunera co ma więcej niż 2 głowice (lub może mieć). Przynajmniej coś to może rozjaśnić.
 13. tux

  Vu+ Solo SE V2

  Problem był wczoraj. Dzisiaj już jest wszystko OK.
 14. tux

  Zasilacz do nBoxa

  Jeżeli mnie pamięć nie myli to wartości kondensatorów powinny zostać takie jak były. Problem tkwił w softach i pewnych skórkach. Przy większych pojemnościach rzadziej się to wszystko wywalało ale nadal się wywalało. W GOS nie ma skórek co powodowały problemy (świadomie ich nie dawaliśmy) i wymiana na wyższe pojemności nie była uzasadniona.
 15. Jeżeli mnie pamięć nie myli to tak. Było to jednak w zamierzchłych już czasach 🙂
 16. Ja swoją drogą chciałbym zobaczyć tę wersję sprzed kilkunastu laty. Ciekawi mnie jak wyglądała Graterlia przed tym jak to ją powołałem do życia 🙂
 17. Jakieś logi z OSCam?
 18. Szczerze Ci napiszę, że nie przypominam sobie, aby poprawnie działało to z poziomu MENU. Zbyt dużo czasu upłynęło, abym mógł napisać, dlaczego tak było. W GOS zawsze preferowany był terminal. Jest o tym na naszej WWW 🙂
 19. Sam się uruchomi. O ile nie ma wynalazków na systemie zainstalowanych. Konfig jest w /etc/oscam
 20. W GOS tak to nie działa. Pliki są w pakietach i są aktualizowane. Jak coś poprzenosisz to Ci się OS "rozjedzie". Jak chcesz kombinować to nie z GOS.
 21. Producent nadal ma inne podejście do OS.
 22. Nie wiem czy działały czy nie. Wiem, że w GOS wgranie czegokolwiek z zewnątrz może grozić między innymi tym co obserwujesz. Stąd GOS ma swoje repo.
 23. A czy OSCam z naszego REPO?
 24. opkg update && opkg upgrade. Jeżeli poprawnie przepiął repo to będzie OK.
×
×
 • Create New...