Skocz do zawartości

Problem po aktualizacji


tomiss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaktualizowałem dzisiaj system i chyba coś nie zadziałało, ponieważ po restarcie tuner nie montuje dysku wewnętrznego ani udziału sieciowego. Sprawdziłem plik fstab i wszystko jest takie same jak przed aktualizacją. Ręcznie w konsoli mogę zamontować wszystko bez problemu. Co jeszcze powinienem sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tux napisał:

Trzeba by wrócić wersją softu sprzed UPD i aktualizować pakiet po pakiecie.

Inaczej będzie trudno dojść co się dzieje.

Witam,

zrobiłem małe dochodzenie i do aktualizacji są:

openssl - 3.1.1 - 3.1.2                       
libgcc - 13.1.1 - 13.2.0                                    
iproute2 - 6.3.0 - 6.4.0
licenses - 20230321 - 20230729
ncurses - 6.4 - 6.4-1
enigma2-skin-pli-fullhd - 20230513 - 20230728
curl - 8.1.2 - 8.2.1                       
libgomp - 13.1.1 - 13.2.0
oscam-gos-webif - 1.20.r11719 - 1.20.r11720
libstdc++ - 13.1.1 - 13.2.0
util-linux - 2.38.1 - 2.39.1                  
opkg - 0.6.1-1 - 0.6.2       

a problematyczny jest pakiet "util-linux". Po aktualizacji zasoby nie montują się automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

pojawił się nowy problem po aktualizacji którą zrobiłem wczoraj.

Problem objawia się brakiem połączenia z siecią LAN po kilkunastu minutach (nie jestem w stanie dokładnie określić ile) pozostawania w trybie czuwania. Po tym czasie brak możliwości połączenia z tunerem zarówno przez ftp,www, jak i ssh. Pomoga tylko restart systemu. Restart tylko GUI powoduje zawieszenie, ale bez green screen, wisi na "klepsydrze". Tuner połączony kablem.

Poprzednią aktualizację robiłem tydzień wcześniej, więc podejrzewam, że to problem z najnowszymi pakietami.

 

Powrót do backupu który zrobiłem sobie 11.11 rozwiązuje problem.

Edytowane przez tomiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.11.2023 o 11:23, tomiss napisał:

Witam,

pojawił się nowy problem po aktualizacji którą zrobiłem wczoraj.

Problem objawia się brakiem połączenia z siecią LAN po kilkunastu minutach (nie jestem w stanie dokładnie określić ile) pozostawania w trybie czuwania. Po tym czasie brak możliwości połączenia z tunerem zarówno przez ftp,www, jak i ssh. Pomoga tylko restart systemu. Restart tylko GUI powoduje zawieszenie, ale bez green screen, wisi na "klepsydrze". Tuner połączony kablem.

Poprzednią aktualizację robiłem tydzień wcześniej, więc podejrzewam, że to problem z najnowszymi pakietami.

 

Powrót do backupu który zrobiłem sobie 11.11 rozwiązuje problem.

Witam,

w związku z brakiem zainteresowania, a chciałbym zaktualizować tuner, mam pytanie czy ktoś może potwierdzić mój problem ? A może problem jest już znany i rozwiązany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...