Skocz do zawartości

Graterlia OS → dyskusja


Gość czerwus

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie. Pomysł z wyborem mapy wystarczy. Właśnie usunąłem AB ale hotkey się nie da. Wiem co zmienić żeby "+ -" działały tak jak chcę. Została tylko jedna sprawa co zmienić aby po naciśnięciu List pokazała się lista bukietów (do tego już raczej dojdę sam). Dla mnie temat zamknięty. Dziękować i nie kombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 412
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tłumaczę jeszcze raz drukowanymi :D

 

Zaczęło się od:

 

Mała uwaga i prośba

 

Czy dało by się usunąć-zablokować lub coś zrobić z wpisami w keymap_ab.xml i keymap_gos.xml bo przeważnie przy większej aktualizacji pliki te są  zastępowane nowymi i muszę to zmieniać a denerwuje mnie i moich znajomych jeżeli na liście wyboru kanałów po naciśnięciu "+" wskakuje mi na ostatnią pozycję a na "- " pierwszą pozycję. Wolelibyśmy aby te klawisze działały jak PageUP czy PageDown.

 

<map context="ChannelSelectBaseActions">

<key id="KEY_PAGEDOWN" mapto="nextMarker" flags="m" />

<key id="KEY_PAGEUP" mapto="prevMarker" flags="m" />

</map>

 

Oczywiście nie wiem czy jest to zależność od tego ale jak zrobię:

 

<!--key id="KEY_PAGEDOWN" mapto="nextMarker" flags="m" />

<key id="KEY_PAGEUP" mapto="prevMarker" flags="m" /-->

 

to działa i wszyscy są zadowoleni.

 

...

 

Rozwiązanie.

Kopiujesz keymap_gos.xml do keymap_spavnkkr.xml

Zmieniasz to co powyżej w swoim keymap_spavnkkr.xml

wybierasz, że openpli ma korzystać z keymap_spavnkkr.xml

Cieszysz się że ci ZAWSZE działa, niezależnie od update'ów

udostępniasz innym , tux dodaje do opkg i każdy może sobie skorzystać z twojego układu.

 

Prościej już nie umię wytłumaczyć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak w instrukcji wyżej, ale w konfiguratorze nie mam do wyboru swojego pliku.

Plik wkleiłem tu /usr/local/share/enigma2/ obok keymap_gos.xml

 

plik ma mieć nazwę: keymap_cośtam.xml

czyli w Twoim przypadku keymap_obok.xml

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja robi się akademicka i zatacza koła. Czy, żeby zamienić funkcję klawiszy prawo/lewo na liście kanałów muszę korzystać z AB? Nie, wystarczy zmiana w keymap. Gwarantuję Ci, że taka zmiana będzie działać szybciej od AB. :P

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skubi → poprawić konfig OSCam na tunerze lub na serwerze i skończyć zabawę z @, *, innym od restartu. Od ponad roku ja i inni ode mnie znajomi nie wiemy co to restart OSCam. Jak coś nie działa jak powinno to nie restart!

Jak samochód staje co 100km to tez za każdym razem go pchasz aż ruszy i tak w kółko?

[glow=red,2,300]Restart OSCam działa na mnie jak płachta na byka.[/glow]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać swoje 3 grosze w kwestii klawiszy P+/P-. One wcześniej były zdefiniowane na PageUP/PageDown, tak też są zdefiniowane w wszystkich mapach lirc jakie znalazłem. Nie wiem skąd pomysł aby domyślną wcześniejszą deklarację zmieniać na Home/End. Uważam że P+/P- powinny działać tak samo jak przed ostatnią zmianą, a dlaczego z prostego powodu... intuicyjne działanie klawiszy polega na tym, że bez względu jakie urządzenie czy system używamy, jak znamy działanie klawiszy z urządzenia A, B, czy C, to w D spodziewamy się takiego samego, a z obecnym tak nie jest. Wszystkie inne urządzenia jakie kojarzę po naciśnięciu P+/P- na liście wykonują PageUP/PageDOWN listy, tak jest np w XBMC.

 

Ja osobiście korzystam z pilota uniwersalnego, on zawsze klawisze ma w tym samym miejscu i szczerze mówiąc doprowadza mnie do szewskiej pasji, jak muszę w graterlii po naciśnięciu P+/P- przełącza mnie na koniec listy, a znów lewo/prawo w innych urządzeniach działa jak lewo prawo a nie PageUP/Down. To właśnie w Enigmie ewenementem jest, że lewo/prawo na liście działa jako PageUP/Down.

 

Co do dowolnych Keymap - super, jestem za, ale domyślna powinna być tak "ustandaryzowana" aby wymagała jak najmniej ewentualnych modyfikacji.

 

PS W Kaymapach brakuje akcji dla klawisza KEY_PLAYPAUSE. Pilot od UHD nie ma osobnych PLAY i PAUSE przez co jest konflikt... warto by dodać tę deklarację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tym razem wymianie podlega 3/4 systemu operacyjnego z bibliotekami głównymi. Nie da się usunąc fizycznie ich póki nie zrobisz restartu. Dlatego zatrzymanie OpenPLi zwalnia chociaż część miejsca bo OpenPLi nie blokuje wielu plików jakby to miało miejsce podczas działania.

 

Przy czym takich aktualizacji jest bardzo mało. Do tej pory od ponad roku aż dwie. Dlatego wystarczy czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę już drugą godzinę i nie mogę uruchomić programowania ESI, nie wiem czy to wina PEN Drive sprawdziłem już 3szt.) czy czytnika w urządzeniu, ostatni raz wgrywałem system 8 miesięcy temu.

 

Ale czy jest sposób wgrania przez total commandera plików do tunera, żeby dokończyć aktualizację z poziomu opkg?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w TC wyedytuj jakimś edytorem w stylu notepadplus (nie zwykłym notepadem) plik /etc/sysctl.gos i dodaj do niego linię "sshd=off".

Restart systemu

sprawdź, czy możesz teraz połączyć się z tunerem protokołem telnetu (w putty ustawiasz)

Jak tak to dalej standardowo opkg z linii poleceń.

Jak nie to musisz wgrać od nowa.

 

p.s.

Skoro masz tyle penów, to może być jednak postawił sobie system na jednym? Miejsca będziesz miał mnóstwo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK , spróbuję dziś wieczorem lub w nocy.

Dodam jeszcze ,że po nieudanej aktualizacji miałem po uruchomieniu "FS test is not OK", wyciągnałem dysk i poszło troche dalej po czym error.

 

Czy coś może powodować, że system/update nie chce wystartować z pena?

Sprawdzałem kilkukrotnie na USB-sda1 i USB-sb1, na trzech penach sformatowanych na FAT32, po wyborze mruga dioda na jednym z penów, pojawia się load i nic sie nie dzieje. Wcześniej nie miałem z tym problemów poszło prog bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joozek, udało mi się uruchomić konsole poprzez telnet, ale niestety brakowało kilku plików m.in. opkg.conf.

 

Tux, rozumiem, że irytują Cię takie problemy jak mój, i doskonale to rozumiem, samemu by mnie irytowały.

Liczyłem na odpowiedż od mniej zaawansowanych użytkowników forum, jednakże przeważnie to osoby zaangażowane w tworzenie systemu pierwsze udzielają odpowiedzi.

 

Mam kilka penow jednak większość to tzw"reklamówki" podarowane jako gażdżet z nadrukiem logo firmy, być może w tym tkwił problem.

 

Udało mi się wgrać system, ale przy użyciu pena sformatowanego na Fat (nie fat32).

 

Dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie da zrobić modyfikacją samego pliku keymap.xml według mnie.

Skoro nie chcesz korzystać z AB a wolisz z hotkey, to musisz lekko zmienić mapę klawiszy dla lircd, czyli :

1. kompiujesz /etc/lircd_multi-RC.conf na /etc/lircd_future0.conf

2. edytujesz plik lircd_future0.conf i zmieniasz linię "KEY_GOTO                    0x1D030F #N", aby wyglądała tak "KEY_F1                    0x1D030F #N"

3. restartujesz tuner (dla łatwości) lub obsługę pilota

4. wchodzisz na konsolę i wydajesz komendę irw

5 naciskasz parę razy klawisz N i sprawdzasz, czy jest rozpoznawany jako F1. Zakładam, że tak będzie. ;)

6. W settings>hotkey przypisujesz co tam chcesz do klawisza F1

7. I powinno działać. :)

 

p.s. Tak informacyjnie. Jak masz klawisz, który chciałbyś, aby zawsze się zachowywał jak inny klawisz (np. żeby P+/P- działały zawsze jak lewo/prawo) to jak dasz tym klawiszom takie same nazwy w konfiguracji lirc, to automagicznie wszystko zacznie działać zgodnie z przykazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mnie przedmówca ubiegł :)

 

AB albo HotKey. W samej keymapie nie da się wtyczek pod klawisze przypisywać. Chyba, że naokoło, czyli modyfikacja InfoBarGenerics.py, gdzie dopisujemy własną funkcję w postaci odwołania do wtyczki a potem tą funkcję w keymapie.

 

PS. Z tego co pisał herpoi, to docelowo HotKey będzie przystosowany do naszych pilotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to już w keymap.xml

Kopiujesz go tak samo jak lircd.conf do swojej nazwy

i w kontekście ChannelSelectBaseActions

dodajesz linię "<key id="KEY_LIST" mapto="showFavourites" flags="m"/> "

wybierasz swoją mapę w GOS mgr restart GUI i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...