Jump to content

314TeR

Administrators
 • Posts

  488
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

314TeR last won the day on August 18 2020

314TeR had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

314TeR's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

5

Reputation

 1. Masz bardzo stary soft, polecam wpierw pobranie aktualnej wersji z graterlia.tv. Nawet jak ręcznie zmienisz ścieżki, to najprawdopodobniej dekoder nie przetrwa aktualizacji. Nowe obraz z GUI są skonfigurowane tak, że zawierają praktycznie wszystko co jest potrzebne 99% użytkowników, a po uporządkowaniach repozytoriów ewentualne aktualizacje prostsze.
 2. Jaka karta, system aktualny? Co zwraca: opkg update && opkg upgrade
 3. Poradziłeś już sobie? A taka oczywista oczywistość? Baterie sprawdziłeś?
 4. 314TeR

  VU+ ZERO 4K

  Może gdzieś masz literówkę, lub inny chochlik. Sprawdzałeś komendą ping czy DNS po IP jak i reszta internetu jest dostępna? Może problem jest tylko przy połączeniu do tego DNSa.
 5. 314TeR

  VU+ ZERO 4K

  Błędy sugerowały by, że dekoder NIE otrzymuje poprawnie adresu serwera DNS. Sprawdź ponownie konfigurację ustawień sieciowych. Czy na LAN też jest taki problem?
 6. A któryś brakuje lub nie działają?
 7. Wszystkie wsady do pobrania tu: https://graterlia.tv/index.php/Pobierz
 8. Wybaczcie nam poślizg. Niestety po drodze mieliśmy wiele kłód rzuconych pod nogi, które bardzo krzyżowały nam plany. Niestety nie zrealizowaliśmy do końca wszystkich założonych punktów. Zrewidowaliśmy plany i skupiliśmy się na tym co najważniejsze, a reszta musi poczekać. To co najważniejsze dla Was już jest. Są nowe wsady dla ARM Vu+, MIPS Vu+, Zgemma, teraz wszystkie wsady dla ARM, MIPS i SH4 mają wszystko +/- to co miały wcześniej. Nie ma żadnego podziału na ISOGUS, Premium, free... wszystko jest "full". Softy dla ARM i MIPS to nowa jakość, oparte są o całkowicie nowe system centralnych repozytoriów z kodem źródłowym, z którego są kompilowane softy, a zmiany jednocześnie trafiają na WSZYSTKIE wspierane przez Graterlię dekodery! To jest to co odróżnia GOS od innych wsadów typu "image", Graterlia OS to system operacyjny a nie "firmware" i tak jak każdy system operacyjny instalujesz i konfigurujesz raz a potem aktualizujesz. Wróciły też stare znane wsady dla SH4, nboxów sagemcomów itp itd. Niestety, od razu uprzedzamy, NIE będziemy rozwijać ich, poza aktualizacją listy kanałów, pikon i ewentualnie jakiś innych kluczowych komponentów wymaganych do działania. Zrezygnowaliśmy z finansowania w postaci ISOGUS, 100% kosztów pokrywamy z własnych kieszeni, a koszta są ogromne. Jednym z powodów opóźnień jest problem z działaniem serwera na którym stoi projekt. W ostatnich miesiącach migrowaliśmy z infrastrukturą 2 razy, a czeka nas kolejna migracja, ponieważ obecny serwer wymaga pilnej wymiany na nowy. 😟 Wracamy do starej formy dobrowolnego wsparcia przez Was Użytkownicy. Pamiętajcie o tym pobierając i aktualizując soft, że te pakietu skądś pobierasz i ktoś i coś ciężko pracuje aby Ty mógł się cieszyć stabilnym softem. Dość narzekania. 😉 Napiszcie swoje wrażenia z działania nowego softu. Co Wam się podoba, co by się Wam przydało. Interesuje nas Wasza opinia.
 9. Graterlia OS w ostatnich miesiącach przeszła gruntowne przeobrażenie. Dziś chcielibyśmy przedstawić pierwszą część zmian nad jakimi pracowaliśmy w ostatnich miesiącach. Najważniejszą to zmiana dotychczasowej domeny z graterlia.xunil.pl na graterlia.tv. Od dziś oficjalnym adresem projektu jest https://graterlia.tv a oficjalnym adresem forum i https://forum.gratelia.tv. Wszystkie repozytoria zostały gruntownie przebudowane, dzięki czemu mogliśmy dodać wsparcie dla pierwszych dekoderów 4k na architekturze ARM, a są to Vu+ Uno 4K SE oraz Vu+ Zero 4K. Cała struktura została tak zaprojektowana aby w przyszłości móc dodawać wsparcie nowych modeli. To czy one się tam pojawią zależy głównie od wsparcia ze strony producenta i użytkowników. Od dziś to co jest wydawane na MIPS i ARM to jest ten sam system operacyjny. Wracają też do pobrania archiwalne wsady na SH4. Niestety ze względu na niekompatybilność struktury z nowym repozytorium nie będą rozwijane, nie będzie wydawanych dla nich aktualizacji funkcjonalnych za wyjątkiem aktualnej listy kanałów i pikon i kluczowych komponentów. Za to będą dostępne dla każdego. Wszystkie bazowe wsady są dostępne w dwóch wersjach - GUI dla początkujących użytkowników, z preinstalowaną Enigmą 2 i kluczowym zestawem pakietów, tak aby po wgraniu do dekodera i przejściu kreatora konfiguracji można było od razu używać tunera. Generalnie jest wszystko co potrzebuje 99% użytkowników aby obejrzeć TV. Druga wersja to Core - minimalistyczna wersja, którą należy samemu skonfigurować pod siebie. Nie posiada żadnego gui, należy sobie zainstalować samemu jak i resztę tego co chcemy. Oba wsady mają zawarte najbardziej niezbędne wg nas pakiety niezbędne do oglądania TV przy pomocy DVB-S/C/T. Następna duża zmiana to nasze forum. Zmieniliśmy silnik z SMF na Invision Community. Forum powinno być przyjaźniejsze w obsłudze, bezpieczniejsze (obsługa 2FA), posiada edytor wyswing, poprawnie wspiera urządzenia mobilne. Przy okazji powinny zostać wyeliminowane pozostałe problemy starego silnika jak logowanie czy informowanie mailem o odpowiedziach czy PW. Od teraz forum będzie podstawowym i jedynym kanałem wsparcia. To na nim prosimy zgłaszać wszelkie problemy i uwagi na temat działania Graterlia OS, strony, etc. To nie koniec zmian. Niestety nie wszystko się udało zrobić jak chcieliśmy, nie wszystko poszło zgodnie z planami, niektóre zmiany musiały zostać tymczasowo odłożone ze względów od nas niezależnych, ale chcemy do nich wrócić jak najszybciej. Zapraszamy do pobrania nowych wsadów Graterlia OS, wgrywania i do dzielenia się swoimi uwagami na forum. Pamiętajcie, że to są wersje BETA i możecie napotkać na jakieś błędy, a jeśli takowy wyłapiecie to koniecznie poinformujcie nas o nim na forum, poprawimy go najszybciej jak to możliwe. Zespół Graterlia OS.
 10. Tak jest... musimy zrobić jeszcze parę zmian i myślę, że możemy startować. To będą raczej dni, niż tygodnie... tfu tfu, obym nie zapeszył...
 11. 314TeR

  VU+ UNO 4K SE

  Nie planujemy aby nie było.
 12. Dotychczasowe repozytoria są zamrożone. Musieliśmy postawić grubą kreskę ponieważ nie dało by się zrealizować połowy nowości. Wybaczcie niem opóźnienia - byliśmy przekonani że od czasu zamrożenia uda się zrealizować wszystkie cele w ciągu 4-6 tygodni, niestety życie brutalnie to zweryfikowało. Są pewne tematy, które nie są w 100% od nas zależne, czekamy po prostu na dokończenie czegoś co miał być zrobione jeszcze w zeszłym roku. Mam nadzieję, że na dniach uda się przynajmniej dopiąć to w takim stopniu aby móc już Wam powiedzieć coś więcej. Zapewniam, że warto poczekać...
 13. Chcielibyśmy aby Graterlia OS była dostępna na wszystkie dekodery jakie są. To czy będzie ona na sprzęt X/Y/Z przede wszystkim zależy od dwóch rzeczy: 1. Dostępności sterowników, dokumentacji, sensownego bootloadera na dany sprzęt, oraz jak one są przygotowane. 2. Czy dany sprzęt mamy na stanie. A.D.1 - Tu jest kwestia wyłącznie po stronie producenta i na czym mu zależy. Często najtańsze boksy są dostarczane wraz z prekompilowaną połową systemu, np jakieś stare dziurawe OpenSSL, GlibC itp itd. Jeśli tak jest, to niestety nie możemy tego użyć, ponieważ nie da się połączyć np kernela z bibliotekami w wersji 1.0 z pozostałą cześcią systemu gdzie używamy aktualnej i bezpiecznej biblioteki w wersji 1.2. A.D.2 - Aby w ogóle cokolwiek odpalić, wpierw na taki sprzęt trzeba wykonać kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset testowych kompilacji i instalacji. W końcu nikt by nie chciał aby eksperymentować na jego sprzęcie tak aby uwalić bootloder i uwalić na twardo sprzęt jak to ostatnio zrobiło OpenPLi. I takie dodatkowe 3 grosze... 95% producentów najtańszych boksów działa na zasadzie wypuścić sprzęt, wykonać 1 kompilację i porzucamy wsparcie... po co? Nie chce im się, skoda im zasobów, bo im NIE zależy abyś ten sprzęt używał 5 lat czy do końca świata jak będzie nadawany sygnał FHD a żebyś za rok kupił nowy, następny bo ma więcej MHz, bo ma więcej Flash itp itd...
 14. Cierpliwości - życzenia się spełniają.
 15. Poszukuję jakiegoś najprostszego sumatora, który pozwolił by mi zsumować sygnał z 1szt konwertera Unicable 1 z sygnałem jaki puszcza kablówka 2 wejścia -> 4 wyjścia. Przy czym nie ma potrzeby aby sumator przepuszczał np sygnał zwrotny z modemu kablowego do internetu, gdyż ten będzie postawiony przed sumatorem. Generalnie powinien to być jakiś najprostszy diwajs... ale nic do tej pory nie znalazłem z 100% potwierdzonym działaniem.
×
×
 • Create New...