Skocz do zawartości

Graterlia OS → dyskusja


Gość czerwus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 412
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mała uwaga i prośba

 

Czy dało by się usunąć-zablokować lub coś zrobić z wpisami w keymap_ab.xml i keymap_gos.xml bo przeważnie przy większej aktualizacji pliki te są  zastępowane nowymi i muszę to zmieniać a denerwuje mnie i moich znajomych jeżeli na liście wyboru kanałów po naciśnięciu "+" wskakuje mi na ostatnią pozycję a na "- " pierwszą pozycję. Wolelibyśmy aby te klawisze działały jak PageUP czy PageDown.

 

<map context="ChannelSelectBaseActions">

<key id="KEY_PAGEDOWN" mapto="nextMarker" flags="m" />

<key id="KEY_PAGEUP" mapto="prevMarker" flags="m" />

</map>

 

Oczywiście nie wiem czy jest to zależność od tego ale jak zrobię:

 

<!--key id="KEY_PAGEDOWN" mapto="nextMarker" flags="m" />

<key id="KEY_PAGEUP" mapto="prevMarker" flags="m" /-->

 

to działa i wszyscy są zadowoleni.

 

Może jakaś opcja w Ustawienia -> Interfejs GUI podobnie jak "Zachowanie po krótkim naciśnięciu Power" gdzie standardowo jest ustawione "Pokaż menu wyłączania", a wystarczy zmienić na "Czuwanie" i problem z głowy i nie trzeba edytować plików keymap

 

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozpakowaniu System_Core_rootfs_allbox_pack.tar.gz na pendrive mam plik SagemCom_ESI88_Graterlia_rootfs.tar -

a ten rozpakowuje się jedynie przez komendę jak wyżej..

 

Kolego Skubi rozpakować w dzisiejszych czasach jakieś archiwum to chyba lepiej jest użyć jakiś program a potem pliki skopiować na pendrive. Ja osobiście używam 7zip który obsługuje prawie wszystko

 

TUX jest wielki w tym co robi i nie należy mu chyba przeszkadzać takimi małymi sprawami  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ;) rozpakować i rozpakować to niby to samo, a jednak co innego..

 

 

Nie ujmuję przecież nigdzie pracy jaką wkłada i poświęca czasu w to co robi. Wręcz jestem mu wdzięczny za to bardzo. Jednak piszę o takich niby drobnostkach, żeby później początkujący nie biadolili na forum zawracając gitarę.

 

 

Myślę, że dokument google i wspólna edycja FAQ to dobry pomysł i każdy będzie miał możliwość dołożenia jakiejś swojej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga i prośba

 

Czy dało by się usunąć-zablokować lub coś zrobić z wpisami w keymap_ab.xml i keymap_gos.xml bo przeważnie przy większej aktualizacji pliki te są  zastępowane nowymi i muszę to zmieniać a denerwuje mnie i moich znajomych jeżeli na liście wyboru kanałów po naciśnięciu "+" wskakuje mi na ostatnią pozycję a na "- " pierwszą pozycję. Wolelibyśmy aby te klawisze działały jak PageUP czy PageDown.

 

<map context="ChannelSelectBaseActions">

<key id="KEY_PAGEDOWN" mapto="nextMarker" flags="m" />

<key id="KEY_PAGEUP" mapto="prevMarker" flags="m" />

</map>

 

Oczywiście nie wiem czy jest to zależność od tego ale jak zrobię:

 

<!--key id="KEY_PAGEDOWN" mapto="nextMarker" flags="m" />

<key id="KEY_PAGEUP" mapto="prevMarker" flags="m" /-->

 

to działa i wszyscy są zadowoleni.

 

Może jakaś opcja w Ustawienia -> Interfejs GUI podobnie jak "Zachowanie po krótkim naciśnięciu Power" gdzie standardowo jest ustawione "Pokaż menu wyłączania", a wystarczy zmienić na "Czuwanie" i problem z głowy i nie trzeba edytować plików keymap

 

 

Z góry dzięki

 

Sorki że truje :-) ale czy powyższa wzmianka została zauważona. Może jej miejsce jest w dziale uwagi i błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotkey chyba nie obsługuje listy kanałów.

 

A Lewo - Prawo jak ci działa? Bo jest możliwość takiej konfiguracji aby Lewo - Prawo przeskakiwało o stronami.

 

Niektórzy stosują zakładki na liście kanałów, a nextMarker i previousMarker służy właśnie do przeskakiwania między tymi zakładkami, ty zapewne nie masz takich zakładek, więc przeskakuje na początek i koniec listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie sugestie mile widziane. Jak będzie więcej głosów odnośnie zmiany standardowej mapy klawiszy to będziemy dopasowywać.

 

jakby to ująć delikatnie: odkąd ch+/- na liście kanałów powoduje przeskok na pierwszą/ostatnią pozycję na liście kanałów, to mam mord w oczach i chęć rzucania pilotem o ścianę, dobrze by było, gdyby dało się wybrać zarówno obecny jak i stary układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze lewo/prawo przełączały kolejne strony a ch+/ch- nie używałem. Taką samą funkcję miały?

 

Z jednej strony rozumiem rozgoryczenie, bo gdyby mi zabrali funkcjonalność lewo/prawo, to ... bym sobie zmodyfikował keymapa. Ale z drugiej strony wydaje się słuszne, że ch+/ch- mają dodatkowe inne funkcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie sugestie mile widziane. Jak będzie więcej głosów odnośnie zmiany standardowej mapy klawiszy to będziemy dopasowywać.

 

jakby to ująć delikatnie: odkąd ch+/- na liście kanałów powoduje przeskok na pierwszą/ostatnią pozycję na liście kanałów, to mam mord w oczach i chęć rzucania pilotem o ścianę, dobrze by było, gdyby dało się wybrać zarówno obecny jak i stary układ.

Zawsze używałem strzałek, ale faktycznie to przeskakiwanie na górę i dół listy nie ma najmniejszego sensu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony rozumiem rozgoryczenie, bo gdyby mi zabrali funkcjonalność lewo/prawo, to ... bym sobie zmodyfikował keymapa. Ale z drugiej strony wydaje się słuszne, że ch+/ch- mają dodatkowe inne funkcje...

 

Akhem. assign buton dopiero ostatnio (uznanie za włożony wysiłek się należy) stał się narzędziem, które można spokojnie używać. Wracając do sedna: Z tego co pamiętam, to przez pewien czas miały (chyba?) taką samą funkcje.

 

W zasadzie się zgadzam, że zdublowanie funkcji na przyciskach było marnotrawstwem zasobów na pilocie, ale z drugiej strony, cosik mi się silnie wydaje ;) że czysto logicznie rzecz biorąc, to ch+/ch- (jak sama nazwa wskazuje), powinny jednakowoż przesunąć pozycję na liście kanałów (do dyskusji czy to ma być skok o 1 czy przeskok do następnej strony), a nie skakać na początek/koniec listy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie sugestie mile widziane. Jak będzie więcej głosów odnośnie zmiany standardowej mapy klawiszy to będziemy dopasowywać.

 

jakby to ująć delikatnie: odkąd ch+/- na liście kanałów powoduje przeskok na pierwszą/ostatnią pozycję na liście kanałów, to mam mord w oczach i chęć rzucania pilotem o ścianę, dobrze by było, gdyby dało się wybrać zarówno obecny jak i stary układ.

Zawsze używałem strzałek, ale faktycznie to przeskakiwanie na górę i dół listy nie ma najmniejszego sensu....

 

Strzałki lewo prawo oczywiście przełączają stronami (i niech tak zostanie, nie przeszkadza), ale przyciski "+" i "-" jakoś bardziej pasują mi i moim kolegom (wydają się bardziej ergonomiczne do tego celu). Osobiście nie widzę sensu przeskoku na początek czy koniec listy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sam siebie:

Niektórzy stosują zakładki na liście kanałów, a nextMarker i previousMarker służy właśnie do przeskakiwania między tymi zakładkami, ty zapewne nie masz takich zakładek, więc przeskakuje na początek i koniec listy.

Oczywiście jeśli taka funkcjonalność nikomu nie jest zupełnie potrzebna to nie będę się upierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tylko gdzie?

Ja jestem za opcją np. Zachowanie przycisku "+,-" na liście kanałów w Ustawienia-System-Interfejs GUI.

Standardowo oczywiście ustawiłbym na "przełącz stronami" i poza tym "opcje czuwania" po krótkim naciśnięciu przycisku Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sam siebie:

Niektórzy stosują zakładki na liście kanałów, a nextMarker i previousMarker służy właśnie do przeskakiwania między tymi zakładkami, ty zapewne nie masz takich zakładek, więc przeskakuje na początek i koniec listy.

Oczywiście jeśli taka funkcjonalność nikomu nie jest zupełnie potrzebna to nie będę się upierał.

 

Pytanie, czy nie dałoby się tego pogodzić? opcja, która pozwoliłaby na to, by użytkownik miał wybór opcji tradycyjnej lub opcji z przeskokiem do markera, ew. zrobić wykrywanie markerów, i jeśli są, to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żartujesz prawda? Jaki to problem wybrać jedną mapę i zapomnieć o sprawie? Przecież to ustawienie zostaje na zawsze.

 

Poza tym domyślnie to ja lubię to co jest :P

 

ależ skąd. jestem śmiertelnie poważny. wiem, że założenie GOS jest, iż jest przeznaczony dla "świadomych" użytkowników, ale z drugiej strony jestem zwolennikiem zasady KISS, co oznacza unikanie "udziwnień", w tym wypadku, że "out of box" system powinien być logicznie ustawiony, ch+/ch- robiące skok na początek/koniec czy do markerów takie w/g mnie nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi się konfigurację zachowania klawiszy Lewo/Prawo i Ch+/Ch- na liście kanałów. Tak myślę, że będzie do wyboru przerzucanie stron, przerzucanie bukietów i przerzucanie zakładek. Tylko póki co nie mogę obiecać na kiedy to będzie, bo od miesiąca mam w pracy taki zapierdziel, że nie ma kiedy taczki załadować, a wieczorami w domu często już nie mam weny.

 

Dodaję na listę TODO i zrobię przy okazji porządków z Hotkey w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem, to chcesz robić specjalne opcje obsługi klawiszy. Według mnie to skórka za wyprawkę. Każdy dodatkowy kod to spowolnienie działania systemu. Po co coś robić programowo, jak openpli ma mechanizm ładowania dowolnej mapy klawiszy.

Wystarczy taką mieć i ustawić, jako podstawową, jak to robi kolego wyżej. Efekt taki sam i bez spowalniania całości.

 

W załączeniu mapa z przewijaniem co strona jeśli się nie pomyliłem. Rozpakować według katalogów, restart GUI, i wybór w ustawieniach mapy i ponowny restart załatwia sprawę raz na zawsze. Proste i łatwo zmienialne, jak w przypadku skórek użytkownika. Raz zmianiona mapa przez kogolwiek może być użyta przez innych.

mapa.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to jak zablokowałem manualnie wpisy w pliku keymap... na te które chciałem (i było ok) to po aktualizacji programu Assignbutton do kolejnej wersji plik keymap jakby został zastąpiony nowym i znowu wszystko wróciło do "nienormy". A jak sprawa gdy plik keymap będzie dostosowywany do nowszych wersji OpenPli: Ja będę miał B a po update znowu będzie A (bo tak będzie w standardzie). Może się mylę ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak daleko pójdą zmiany, ale zakładam, że pliki keymap_ab.xml (z AB) i keymap_gos.xml (główny systemowy) pozostaną w swoich paczkach i będą nadpisywane przy kolejnych aktualizacjach odpowiednich paczek. Ale jeżeli weźmiesz keymap_gos.xml i skopiujesz go sobie jako keymap_spavnkkr.xml a następnie w konfiguratorze j00zka ustawisz, że taka jest Twoja główna mapa klawiszy, to zmiany w tamtych plikach nie będą wpływały na Twój system. Oczywiście co jakiś czas możesz zerknąć na źródło, czy aby nie wprowadzono tam zmian, które są na tyle istotne, że warto je sklonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak daleko pójdą zmiany, ale zakładam, że pliki keymap_ab.xml (z AB) i keymap_gos.xml (główny systemowy) pozostaną w swoich paczkach i będą nadpisywane przy kolejnych aktualizacjach odpowiednich paczek. Ale jeżeli weźmiesz keymap_gos.xml i skopiujesz go sobie jako keymap_spavnkkr.xml a następnie w konfiguratorze j00zka ustawisz, że taka jest Twoja główna mapa klawiszy, to zmiany w tamtych plikach nie będą wpływały na Twój system. Oczywiście co jakiś czas możesz zerknąć na źródło, czy aby nie wprowadzono tam zmian, które są na tyle istotne, że warto je sklonować.

 

Dokładnie tak jest jak pisze @mickey. Ustawienie aktualnej mapy klawiszy jest tak samo zapisywane, jak każde inne. Nie ważne co się będzie dziać z systemem, zawsze system skorzysta z wybranej mapy, no chyba, że ona jakoś zniknie (zostanie skasowana), wtedy wybierze oczywiście podstawową. Tak jak po każdej aktualizacji nie ustawiasz od nowa głowic, tak nie będziesz ustawiał mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to jak już piszecie o tych mapach to przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Otóż można w miarę prosto stworzyć plugin systemowy lub moduł we wtyczce, który generowałby własną mapę. Dać możliwość konfiguracji klawiszy na kilku newralgicznych ekranach - Infobar, ChannelSelection, EPG Selection, MoviePlayer, a reszta ekranów według standardowej rozpiski. Dzięki temu ustawienia użytkownika będę przechowywane w Settings i w razie jakejś aktualizacji standardowego keymap.xml z uwagi na nowe funkcje itp., to zaktualizuje się także plugin i po update wystarczy jak użytkownik wygeneruje mapę we wtyczce, ustawiać nic nie będzie musiał bo wszystko będzie zapisane w settings enigmy.

 

Aha, jeszcze jeden postulat z innej beczki. Może by tak umożliwić wyświetlanie GOS Managera w Menu głównym. Myślę, że to odpowiednie miejsce na wtyczkę, która w znacznym stopniu konfiguruje nasz system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu w przyszłości AB czy HotKey będą miały taką opcje i wtedy problem powinien być rozwiązany.

PS: Wczoraj u kumpla używałem małego pilota do nboxa i tam już raczej nie chciało mi się używać "+ -" ze względu na ich położenie (w innych do nboxa jakoś intuicyjnie to pasuje, co do innych to nie wiem). Wydaje mi się że nie ma co kombinować i po prostu dać tylko systemowe ustawienie zachowania tych dwóch przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...