Skocz do zawartości

Graterlia OS → dyskusja


Gość czerwus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czerwus

Uppss :) Mi po aktualizacji RELEASE ESI88 nie chce wstać :) Tylko uboota przechodzi, nawet testów nie robi. :)

 

EDIT:

 

Jest większa skucha :/ jak próbuję na nowo wgrać system to mam BOOT-PROG-FAIL :/

 

EDIT 2:

Dobra, wgrywa się :) Chyba była wina pena. Nie mniej update wywaliła mi system :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 412
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

Ja mam mianowicie takie pytania po komendzie opkg list nie mogę znaleźć dodatków takich jak NumberZapExt PermanentTimeshift PermanentClock Picony.Dograłem wszystko poprzez TC ale używanie pluginu NumberZapExt skutkuje GS obojętnie na jakiej skórce w załączniku log.Podmieniłem także oscama na którego do tej pory używałem jest to stara wersja 6089 ale dla mnie najbardziej pasująca i przy próbie restartu pod niebieski-zarządzanie otrzymuje komunikat /usr/bin/oscam invalid option --u

Dziękuję twórcom za ich pracę.

Podrawiam.

enigma2_crash_1393863018.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jest nie tak u mnie raz ESI zatrzymał się na napisie BOOT i nie chciał dalej ruszyć, później na tym ostatnim obrazie przy uruchamianiu i pingwin maszerował w nieskończoność, innym razem wszystko się uruchomiło, menu działało, głos działał, obrazu brak. Teraz jakoś się uruchomił i działa, jedynie jak włączę menu czy jakiekolwiek inne napisy ekranowe to zdarza się im "rozjeżdżać". Oczywiście mowa o nowym OS 2.1.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem także oscama na którego do tej pory używałem jest to stara wersja 6089 ale dla mnie najbardziej pasująca i przy próbie restartu pod niebieski-zarządzanie otrzymuje komunikat /usr/bin/oscam invalid option --u

Dziękuję twórcom za ich pracę.

Podrawiam.

 

Skrypty obsługujące Oscam w Graterlia OS przewidują użycie względnie aktualnych wersji, nie zaś przeraźliwych antyków. Używasz aż tak muzealnej wersji (sprawdź datę kiedy została wydana), że nie obsługuje ona (między innymi) kodowania UTF-8, pozwalającego na używanie w oscamie znaków narodowych. Wywołujemy oscama z parametrem -u, by obsługa UTF-8 była aktywna.

 

Masz wybór

albo upierać się przy używaniu antycznego oscama i zmodyfikować w /etc/init.d/ plik softcam.sh usuwając wystąpienia -u(1) w odpowiednich miejscach,

albo używać aktualnie stosowanego przez Graterlia OS oscama,(2) być może po niezbędnych poprawkach konfiguracji.

 

1) pamiętając, że skrypt softcam.sh jest elementem graterlia-scripts, każdorazowa aktualizacja tego składnika, zastąpi twój softcam.sh standardowym,

2) jeśli chcesz wersje "taką, jak w odbiorniku", ale z webif, to ją sobie pobierz z odpowiedniego działu na forum.

 

Graterlia OS nie będzie zmieniona w tej kwestii. Jeśli ktoś używa komponentów inne niż przez nas przewidziane, to robi to na własne życzenie, zaś my zakładamy też, że wie co i dlaczego robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czerwus

Witam,

Po aktualizacji wersji 2.0 na esi 88 wystąpił error,

Po wgraniu z pena system nie startuje, na wyświetlaczu świeci Boot :)

Jakieś podpowiedzi ?

 

Tak:) Wgraj system na nowo :)

Miałem dokładnie to samo :) Właśnie wgrywam system na nowo i zobaczymy jak będzie :) Gdyby się nie ładowało godzinę to bym spróbował jeszcze raz RC1 i zrobił update i zobaczył czy to wina samego systemu czy jednak jakiś błąd w skrypcie update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po wgraniu ENV nie ma możliwości wyboru skąd tuner ma startować, startuje boot i ładuje Graterlia OS 2.1.0

w poprzedniej wersji na wyświetlaczu pojawiał się NOR z możliwością zmiany miejsca startu z usb1,usb2hdd pytanie czy tak jest tylko u mnie ?

 

Naprawione,

Wgrałem jeszcze raz update env i jest ok boot - nor - load

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konradwo

@konradwo

W dziale wtyczek jest komplet podmień, restart, sprawdź ...

THX - na pewno zadziała.

 

Ale chyba nie o to chodzi żeby podmieniać standardowe pakiety na te "bardziej lepsze" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój BSLA po aktualizacji przez opkg - ERROR.

Load OpenPLi

*

Error

Collected errors:

* opkg_download: Failed to download http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/python-base-gos_2.7.3_sh4.ipk, wget returned 1.

* opkg_install_pkg: Failed to download python-base-gos. Perhaps you need to run 'opkg update'?

* opkg_download: Failed to download http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/busybox_1.21.1-3_sh4.ipk, wget returned 1.

* opkg_install_pkg: Failed to download busybox. Perhaps you need to run 'opkg update'?

tuxish-Box:~# Load OpenPLi

*

Error

Load OpenPLi

*

Error

Load OpenPLi

*

Error

Load OpenPLi

*

Error

 

Do tej pory aktualizowałem bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję to, co jest na stronie internetowej projektu:

Jedna UWAGA ten update jest dość duży - proszę sprawdzić ilość rolnego miejsca na partycji root - minimalna ilość wolnego miejsca potrzebna do przeprowadzenia aktualizacji to 10MB.

 

Edit: Poprawiona pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje to co jest na stronie internetowej projektu:

Jedna UWAGA ten update jest dość duży - proszę sprawdzić ilość rolnego miejsca na partycji root - minimalna ilość wolnego miejsca potrzebna do przeprowadzenia aktualizacji to 10MB.

[/quote

 

Przed napisaniem postu zrobiłem eksperyment z czystą instalką  z lutego  (2.0.0RC1 )

ze strony projektu i po raz drugi wywaliło - stąd mój wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dziwne. Czy ktoś może potwierdzić, że ma podobny problem. 3x sprawdziłem przed momentem i u mnie jest OK.

 

W wolnej chwili sprawdzę na BSKA ten jest tylko ze sterami wifi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czerwus

Dość dziwne. Czy ktoś może potwierdzić, że ma podobny problem. 3x sprawdziłem przed momentem i u mnie jest OK.

 

W wolnej chwili sprawdzę na BSKA ten jest tylko ze sterami wifi .

 

U mnie było dokładnie to samo

 

 

*

Error

Load OpenPLi

*

 

bez końca, po wyciągnięciu wtyczki nie chciał już wystartować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd u mnie pojawiał się tylko gdy w NAND/NOR było mniej niż 10MB wolnego. Update podmienia tak około 95% plików na systemie co jest związane z paczkalizacją. Część plików podczas aktualizacji nadal jest używana (np. Python czy OpenPLi) i to miejsce zwalniane jest dopiero po restarcie systemu.

W innym przypadku niż podany powyżej nie zaobserwowałem tego komunikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czerwus

Tylko, że ja szczerze mówiąc miałem instalacje RC2 golasa + skin infinityHD, to wszystko. Jeżeli taka konfiguracja nie pozostawia więcej niż 10Mb wolnego miejsca, to myślę, że to może być problem większości użytkowników ESI88:) To, że się tu nie zgłaszają to pewnie przez to, że łatwiej im pewnie zainstalować świeżaka z pena (bo konsola to czarna magia) albo nie przeszli weryfikacji człowieczeństwa na forum :) Może, w przyszłości warto pomyśleć o podzieleniu aktualizacji na etapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czerwus

pozwolę sobie na zadanie o pozornie oczywistą oczywistość: log oscama (w)liczyłeś?

 

Hmm.... nie. Czy to jest funkcja domyślnie włączona? I czy to faktycznie tworzy logi bez końca aż się całe miejsce wyczerpie? Ale skoro u mnie tworzy to u innych też, więc generalnie nie zmienia to istoty problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... nie. Czy to jest funkcja domyślnie włączona? I czy to faktycznie tworzy logi bez końca aż się całe miejsce wyczerpie? Ale skoro u mnie tworzy to u innych też, więc generalnie nie zmienia to istoty problemu :)

 

domyślnej konfiguracji jeszcze nie wdrożyliśmy, więc rozmiar logu maksymalny jest taki, jaki użytkownik ustawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pewnie to miało duży wpływ. Bo nic nie zmieniałem. A gdzie się te logi zapisują?

 

tam, gdzie jest ustawione, domyślnie... niestety w pamięci odbiornika, z oscam.conf, z sekcji global podaj wartości poniższych zmiennych:

 

logfile                       = 
maxlogsize                    = 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czerwus

Mam takie wartości

 

logfile                       = stdout
maxlogsize                    = 
disablelog                = 1

 

disablelog 1 znaczy się, że nie loguje, tak? więc to chyba nie była wina logu oscama :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aktualizacja 2 szt. 2850 poszła ale z problemami.

W obu jest IPTV player.

Aktualizacja zrobiona dwuetapowo, w pierwszym robi do momentu az zabraknie miejsca.

Potem restart boxa i jeszcze raz upgrade i dochodzi do konca.

Potwierdzam rozjeżdzanie sie OSD w 1080p i 60Hz.

Przy 50Hz jest OK.

Najbardziej brakuje mi opisów audycji na liście kanałów, jeśli można to jakoś włączyć to poproszę o info.

Pozdrawiam i sukcesów życzę.

 

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość max95100

W poniedziałek aktualizowałem zarówno BSKA jak i BSLA, aktualizacja w obu przypadkach przebiegła pomyślnie. Jedynie wczoraj na BSKA miałem dziwny problem z pilotem, mianowicie reagował dopiero przy drugim lub trzecim naciśnięciu klawisza (przeważnie długie przytrzymanie + drugie wciśniecie). Myślałem że to wina baterii ale na nowych jest to samo tym bardziej że ten sam pilot na starych bateriach na BSLA działa dobrze a pilot od od BSLA na BSKA działa tak samo jak oryginalny czyli ledwo co. Co ciekawe tak samo nie oczekiwanie jak ten problem mi się wczoraj pojawił tak dzisiaj sam ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizowałem BSLA i ESI-88, aktualizacja ESI 88 nie udana , po restarcie miałem cały czas load, więc musiałem pierwszy raz przećwiczyć aplikowanie systemu z pena.

 

Nowy Keymap zauważyłem, że  "*" została zdublowana z przyciskiem "OPT" , osobiście wolałbym, aby służyła do restartu oscam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux dziękuję za odpowiedź.Kurcze u mnie dalej jest GS przy używaniu plugina NumberZapExt.Może to trzeba plugin jakoś zmodyfikować.

Masz chyba jakąś nieaktualną wersję NumberZapExt. Na najnowszej z repo powinno być wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux dziękuję za odpowiedź.Kurcze u mnie dalej jest GS przy używaniu plugina NumberZapExt.Może to trzeba plugin jakoś zmodyfikować.

Masz chyba jakąś nieaktualną wersję NumberZapExt. Na najnowszej z repo powinno być wszystko ok.

Może i tak bo wrzuciłem ja przez TC ponieważ po komendzie opkg list nie ma tego pluginu i jeszcze paru innych do instalacji.Czy mimo braku tej wtyczki wydać polecenie w Putty opkg install enigma2-plugin-numberzapext i  się zainstaluje?

Edit.

Postawiłem system na nowo i wydałem polecenie w Putty plugin się zainstalował i działa ok mimo że nie widać go po komendzie opkg list.Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie po aktualizacji (która przeszła poprawnie) i restarcie tunera nie mogę wejść w menu wtyczki  tzn.

 

setup-> wtyczki

 

Niżej zamieszczam link do fotki z błędem jaki pokazuje się na ekranie:

 

Proszę umieścić obrazek zgodnie z regulaminem forum.

 

Edit:

 

Poprawnie wstawiony obrazek :D

 

 

 

Edit:

 

Wgralem system na nowo, zrobilem aktualizacje i wszystko dziala ladnie i plynnie :)

CAM00112.thumb.jpg.5100a1a432d4eb37a956d0c2bba6ec56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* nie będzie już restartować OScam! Po co? Jak cos nie działa to trzeba wyeliminować przyczynę a nie leczyć objaw. Nowe wersje OScam mają mechanizmy do autorestartu.

 

Mnie też jest to nie potrzebne, ale mój ojciec przyzwyczaił się do tego i ciągle do mnie wydzwania jak mu obraz się zatrzyma (raz na tydzień).

 

Kolejne drobnostki, które zobaczyłem to:

1.skórka InfinityHD-nbox-tux - przy przeglądaniu listy kanałów (podczas przerzucania o 1 stronę) obraz się "krzaczy" - przed chwilą zrobiłem update i jest już ok.

2. zamknij system - nie pokazuje na wyświetlaczy komunikatu OFF jak było do tej pory

3. wyświetlacz w ESI nadal nie podświetla diody podczas nagrywania, i nie reaguje mignięciem diody na pilota,

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem update na dwóch BSKA i jednym BSLA i poszło bez problemów. Ktoś pisał, że był problem z listami po aktualizacji. Otóż u mnie było to samo ale wystarczy po restarcie boxa raz jeszcze z konsoli zrobić opkg update oraz opkg upgade i pojawiają się listy w PPanel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolejny 2850 i tym razem porażka, efekt taki jak opisują koledzy kilka postów wyżej.

Ten nie miał IPTV, było zaktualizowane RC2 plus lista richtera.

We flash przed update było 10,2 MB wolnego , specjalnie sprawdziłem.

Klient ma podpięty HDD pod USB , być może to powoduje problemy.

Aktualizacja wysypuje się na etapie poprawiania ssh , po restarcie brak komunikacji z dekoderem po ssh i telnet.

Przy poprzednich dekoderach z wgranym IPTV we flash było za mało miejsca , ok 5MB wolnego.

Aktualizacja nie dochodziła do ssh i przerywała się wcześniej.

Po restarcie był dostęp po sieci przez ssh i mozna było dokończyć update.

Sugeruję update ssh w pierwszej kolejności, lub jakiegoś jednego dużego pakietu.

Po restarcie update reszty.

Jeszcze raz uprzejmie pytam czy jest szansa na opisy EPG po lewej na liście kanałów tak jak było w RC ?

Pozdrawiam.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nawasaqi

Ja tylko tytułem kronikarskiego obowiązku odnotuję gdyż są u mnie 2 osoby którym ciężko przejść na inny skin i korzystają z PKT_GoldHD i cały czas jest nie poprawiony problem wyświetlania kanału ;) Jakby można było to poprawić w następnej wersji chyba że ktoś by mógł zaktualizować skin do najnowszej wersji to byłoby super...

 

<!--  Channel Number    -->
    <widget source="session.CurrentService" render="ChannelNumber" position="0,563" size="90,60" font="Regular;25" halign="right" transparent="1" backgroundColor="unaaa050" foregroundColor="black" zPosition="2" />
    <!--  Service Name     -->
    <widget position="110,563" size="330,28" source="session.CurrentService" render="Label" font="Regular;25" valign="bottom" halign="left" foregroundColor="black" backgroundColor="unaaa050" transparent="1">
      <convert type="ServiceName">Name</convert>
    </widget>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

po aktualizacji mam problem z pilotem. Tux, mógłbyś do repo dodać alternatywną obsługę pilota? BSLA, oryginalny pilot.

Dzięki, za szybką pomoc - "nie idzie" nic (prawie nic) przełączyć.

 

EDIT: deszczomierz nie mierzy opadów? (pytanie przed postem).

EDIT2: nie mam postów? Myślałem, że kiedyś już coś tutaj pisałem ;). Za dużo piwa :P

EDIT3: a co to za OSX u starego Linuksiarza? Da się tego używać?

 

EDIT4: "remote-raw - 0.0.1 - Remote control RAW mode". Jest w repozytorium. Szukałem czegoś z "lirc". Przepraszam i życzę wesołego święta kobiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...