Skocz do zawartości

Graterlia OS → dyskusja


Gość czerwus

Rekomendowane odpowiedzi

No i ja również załatwiłem system. Nie spodziewałem się takiej aktualizacji i wydałem polecenie upgrade. Po jakimś czasie oczywiście brak pamięci (miałem jej ok. 8mb) i teraz nie mogę się zalogować do tunera. Celowo go nie restartuję bo wiem, że już nie wstanie :) Mogę coś jeszcze zrobić w tym momencie? Próba zalogowania się do SSH kończy się niepowodzeniem. Tuner działa, tzn. kanały działają.

 

Jeżeli nie ma ratunku to prosiłbym o podanie ścieżki ścieżki NOR do podmontowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 412
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jeszcze odnośnie obsługi pilota, trzeba bardzo krótko trzymać klawisz bo klika podwójnie, który parametr odpowiada spowolnienie długiego kliknięcia?

 

http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1103.msg21703.html#msg21703

 

Na ustawieniach domyślnych podwójnych kliknięć nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie da zrobić modyfikacją samego pliku keymap.xml według mnie.

Skoro nie chcesz korzystać z AB a wolisz z hotkey, to musisz lekko zmienić mapę klawiszy dla lircd, czyli :

1. kompiujesz /etc/lircd_multi-RC.conf na /etc/lircd_future0.conf

2. edytujesz plik lircd_future0.conf i zmieniasz linię "KEY_GOTO                    0x1D030F #N", aby wyglądała tak "KEY_F1                    0x1D030F #N"

 

Witam,

wykorzystałem ten opis z powodzeniem do swoich celów, z tym że zmiany robiłem w pliku lircd_multi-RC.conf , zrobiwszy wcześniej kopie bezpieczeństwa, zmiana nazwy pliku lircd_multi-RC.conf lub dogranie innego pliku o nazwie zaczynającej się od "lircd"  wyłączała obsługę pilota.

 

Dla pilota N mam dwa kody dla tych samych przycisków np. przycisk VOD/Media

KEY_MEDIA                    0x150334 #VOD
  KEY_MEDIA&                   0x1D8334 #VOD

czy ten drugi kod oznaczony "&" odnosi się do trybu long?

 

Trzecia sprawa, jak zrestartować pilota z konsoli ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lircd coś zamieszałeś. Ogólnie robisz swój config i wybierasz w GOS menadżer. Jeżeli w pliku są błędy to lircd nie wstanie.

 

Dwa kody ... Tak w skrócie pokręcony pilot. Po przytrzymaniu wysyła inny kod niż na początku. Do LONGa, ale też do automatycznego powtarzania po przytrzymaniu drugi kod jest potrzebny.

 

/etc/init.d/gremotecontrol restart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest konflikt, to tylko dlatego, że coś robisz źle, albo masz coś namieszane z plikami. Obsługa lircd działa poprawnie.

 

Sam mam dokładnie taka konfigurację, jaką opisujesz za niepoprawną. Kilka własnych konfiguracji, plus aktywną podstawową. Wszystko działa jak powinno.

 

Pokaż co pokazuje komenda

ls -l /etc/lirc*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lrwxrwxrwx    1 root    root            19 Oct 16 14:39 /etc/lircd.conf -> lircd_mul

ti-RC.conf

-rw-r--r--    1 root    root        13962 Oct 24 00:06 /etc/lircd_moj.conf

-rw-r--r--    1 root    root        13965 Oct 24 00:06 /etc/lircd_multi-RC.conf

 

Nie mówie, że to nie działa, tylko jaka zaistniała sytuacja u mnie.

 

Utworzyłem plik lircd*.conf, wgrałem do folderu /etc i zrobiłem restart po przez init 6, przestał działać pilot.

 

Usunąłem wgrany plik, zrestartowałem system, wgrałem ten sam plik ponownie, przestawiłem w GOS  managrze na mój plik lircd, zrestartowałem system i teraz pilot działa z moim plikiem.

 

Nie ma to wielkiego znaczenia, nie stanowi problemu dla mnie. Podaje tylko informacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji bsla (wersja realese) pojawił sie następujący problem:

 

Podczas włączania tunera pobudza on wejście ec/av2/av2s mimo wyłączonego hdmi cec, w efekcie obraz czarny słychać tylko dźwięk,trzeba ręcznie przełączyć wejście na hdmi.

 

Tv Panasonic TH-37PV7P, hdmi cec wyłączone (nigdy z tym tv nie działało dobrze, wyłączało tv, natomiast nie włączało wraz z tunerem).

 

Problem rozwiązany, usunąłem plugin systemowy CEC, a następnie wgrałem odpowiednik z Esi 88,mam nadzieje ,że są identyczne (pomijając biblioteki cec.ko/cec_ctrl.ko).

 

Dodatkowo zauważyłem u siebie na dysku dwie wersje pluginu Cec o dwóch różnych rozmiarach pliku .pyo (9.4k i 10.7k.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...