Skocz do zawartości

infinityHD-nbox


tux

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trzeba usunąć z pliku /usr/local/share/enigma2/infinityHD-nbox/skin.xml wpis:

    <widget source="session.CurrentService" render="ChannelNumber" position="290,30" size="125,50" font="Bold; 45" valign="center" halign="center" transparent="1" backgroundColor="Black" shadowColor="#000000" shadowOffset="-1,-1" noWrap="1" foregroundColor="TextHighlight">
    </widget>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 1080p@50hz, picony transparentne 220x132 8 bit, InfinityHD (z repo ale nie tux). Wyłączyłem pikony w liście spod OK i nastąpiła poprawa, aczkolwiek czasami sporadycznie jeszcze się lekko wykrzaczy.

We wcześniejszych wersjach G2 z tego co pamiętam nie było tego problemu dopóki nie zainstalowałem extpythonpack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o (wydaje mi się niezbyt skomplikowanej) modyfikacji, umożliwiającej zmianę ilości wyświetlanych jednocześnie nagrań (na liście nagrań).

Można w tej chwili zmieniać gęstość na liście kanałów, a na liście nagrań nie. W sumie jestem w stanie sobie to zmodyfikować (bo jak dla mnie za mało pozycji na raz widać), ale fajnie byłoby by była taka opcja oficjalnie. Może nie koniecznie jako oddzielna funkcja w kontrolerze ale np. wspólna z wyborem gęstości kanałów.

Wybieram 19 kanałów na liście i od razu jest gęściej na liście nagrań - bo zazwyczaj jak ktoś lubi więcej informacji to wszędzie.

Ta taka drobna propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie planowałem takich modyfikacji. Na dzień dzisiejszy możesz sobie regulować trochę ilość wyświetlanych nagrań ustawiając odpowiedni styl listy w MoviePlayerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daromen21

Witam.Czy ktoś ma może dopasowane bootlogo do tej skórki? Bo jakoś oryginalne nie pasuje do tej skórki(a czasem trzeba zrobić restart po instalacji pluginu lub odinstalować coś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Z tym TV/Radio/TV/GS to chyba nie jest problem skórki. Jakiś czas temu jak @matzg o tym pisał to próbowałem to powtórzyć i generalnie nie udało mi się. Czasem udało się złapać GS przy tych próbach, ale nie było schematu, a GS udało mi się złapać zarówno na infinity jak i na PLi, z tym, że log zawsze był inny :)

Może to problem jakiegoś pluginu który jest zainstalowany i jakoś tam ingeruje w system.

 

Jako, że ostatnio mnie dopadło chyba to samo o czym tu mowa (http://forum.xunil.pl/index.php?topic=1103.msg17109#msg17109) to przynajmniej próbowałem schemat znaleźć. GSa mam zawsze a metoda postępowania jest taka:

 

- domek (showRadio)

- BACK lub 0 (powrót do TV)

- a tu dowolnie: domek, CH+, CH-, numer kanału z numerycznej

- i mam GSa

 

Może ktoś spróbować?

 

[ESI @ 214 + inHD + VZap + ... jak trzeba będzie dam pełny spis]

 

WAŻNE: W opcjach (w Interfejs GUI) pozycja "Ukryj listę kanałów w trybie radio" musi być na Nie (lista jest ciągle widoczna), więc może to z tym ekranem ma związek właśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie bo mam ustawiony "Domyślny typ EPG" na "Graficzny Multi EPG". Gdy wchodzę w EPG to za każdym razem muszę ustawiać "tryb listy" bo taki mi odpowiada. Czy można go jakoś na stałe zapisać bym nie musiał po każdym restarcie ustawiać tego od nowa??

Też mnie zawsze nurtowało to pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dotyczy skórki, tylko wtyczki GrapHMultiEPG.

Zdaje się, że po kliknięciu na MENU/SETUP na ekranie EPG  pojawi się menu opcji i tam można skonfigurować domyślny tryb wyświetlania Graficznego EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale czy Wy teraz mówicie o moim pytaniu:

 

 

Powiedzcie bo mam ustawiony "Domyślny typ EPG" na "Graficzny Multi EPG". Gdy wchodzę w EPG to za każdym razem muszę ustawiać "tryb listy" bo taki mi odpowiada. 
Czy można go jakoś na stałe zapisać bym nie musiał po każdym restarcie ustawiać tego od nowa??

Mi chodzi o to, że po każdym restarcie dekodera muszę ustawiać tryb listy w EPG bo domyślnie jest ten drugi. Mi odpowiada ten tryb listy a na stałe nie mogę go w żaden sposób ustawić.

EPG uruchamiam oglądając kanały TV a nie żadne nagrania z MoviePlayera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pietrek, sprawdź co napisałem:

Zdaje się, że po kliknięciu na MENU/SETUP na ekranie EPG  pojawi się menu opcji i tam można skonfigurować domyślny tryb wyświetlania Graficznego EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem modyfikacje skinu infinityHD-nbox-tux. Niektóre elementy były w nim dla mnie zbyt uproszcone więc dokonałem paru zmian:

- 24 kanały na liscie pod klawiszem ok

- duży infobar z zegarkiem w prawym górnym rogu

- pionowy volume

- mute w lewym górnym rogu

Struktura folderów jest idetyczna dla wszystkich boxów, więc powinien on  działać bez problemów. Ponizej znajduje się link, wystarczy wypakować i skopiować TC do tunera.

usr.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym dostosować skin 1:1 w stosunku do tego, który można osiągnąć w freebox'ie 8.6.

Niby plugin do konfiguracji jest identyczny ale pomimo takiej samej konfiguracji są dwie różnice. Mianowicie na liście kanałów jest ikonka satelity po numerze kanału a przed nazwą kanału oraz na końcu nazwy kanału jest pasek postępu obecnej audycji. Chciałbym w miejsce tej ikonki wrzucić pasek postępu a samej ikonki pozbyć się kompletnie.

 

Konkretniej chodzi mi żeby osiągnąć coś takiego: rys. 1

Obecnie jest: rys. 2

 

OBRAZKI ZAŁĄCZAMY A NIE PODAJEMY LINKI

wtg5v.jpg.0d46e6847f7b51bc86138a3f74887535.jpg

2ccp5jt.thumb.jpg.1829d8e63d97e7b0201af5a209ef8039.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w interfejsie gui zawsze sobie przestawiam opcję

 

Ukryj listę wyboru kanałów w trybie radio          NIE

 

dzięki temu dużo łatwiej wyjść czy wejść w ulubione radio

(nawet i tu na forum czytałem że ktoś nie mógł sobie  poradzić z wyjściem z radia  - a przy powyższym ustawieniu niema najmniejszego problemu klikamy back albo 0 i jest tv )

 

co prawda to za każdym razem trzeba przełączyć na inne radio i zpowrotem aby stacja którą poprzednio słuchałem zaskoczyła ale to drobny szczegół który idzie znieść

Co gorsze w tej skórce przy takim ustawieniu w tryb radio można wejść tylko jeden raz drugi raz prowadzi do zwiechy  >:(

Czy dało by się coś z tym zrobić ?

enigma2_crash_1407395235.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz zostało chyba rozwiązane tutaj: http://forum.xunil.pl/index.php/topic,235.msg17781.html#msg17781 i ma to związek z wyświetlaniem pikony na infobarze radiowym. Głębiej nie chciało mi się szukać, a radia na tunerze nie słucham, więc tylko skasowałem widget pikonki i poprawiłem lekko pozycje pozostałych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najnowsza wersja skórki jest w OPKG.

 

system jest zaktualizowany wiec mam najnowszą skórkę infinityHD-nbox

 

co do skórek

infinityHD-nbox-tux

infinityHD-nbox-tux-m

owszem tego problemu niema ale... 

w macierzystej skórce jest 14 kanałów  a tu  20 co za tym idzie nie jest czytelna  :( szczególnie na starych tv a paska info tylko połowę widać i nie idzie nic przeczytać

na sporej wielkości tv np 46cali  widać to inaczej

ale ja tam wolę grubą i dużą czcionkę i mimo tego błędu wolę  zostać przy infinityHD-nbox

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym TV po SCART to nie wiem co się dzieje. Ten etap mam już z 7lat za sobą a może i z 10.

Teraz testy idą na 27" po HDMI i z odległości 2m czytam poprawnie co tam jest.

 

Nie dyskutuje jednak o gustach. Każdy ma własne. Dla mnie np. gruba czcionka to masakra. Dla innego najpiękniejsze coś :)

Jak komuś będzie się chciało portować skórkę pod różne czcionki itp. to proszę bardzo. nie zabraniam.

Jednak każdy kto próbował tego zadania wie, że wystarczy zmienić czcionkę z A na B i może się rozjechać dosłownie wszystko. Potem obserwuje się poprzesówane części skórki a całość jak psu z gardła.

Infinity od @herpoi jeszcze i tak się trzyma. Wystarczy jednak spojrzeć na inne. Podejrzewam, że @herpoi jednak zerknął jak to wygląda z daną czcionką i naniósł zmiany.

Ja jak zabieram się za skórkę to ma być lekka i tyle. Do normalnego oglądania nie potrzeba nawet połowy danych co zazwyczaj mają skórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menu

ustawienia

system

interfejs GUI

tu przestawiam opcję

Ukryj listę wyboru kanałów w trybie radio      NIE

zielony

back

back

back

 

domek -i otwiera się lista z radiami wszystko ok

back lub 0 - i działają kanały tv wszystko ok

 

domek -  i zielony obraz oraz restart

 

dekoder uruchamia się na tv

 

domek - wchodzą radia wszystko ok

back lub 0 - gra tv wszystko ok

 

domek - kolejny restart

 

podsumowując w takim ustawieniu tylko raz można wejść w radio kolejne wejsię to restart

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...