Skocz do zawartości

infinityHD-nbox


tux

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rozwiązanie @j00zka może być poprawne ale tylko niektórych przypadkach, wszystko zależy od:

- ogólnego układu poszczególnych elementów na danym ekranie

- wielkości użytych czcionek

 

Najlepsze rozwiązanie do napisać renderer odpowiedzialny za wyświetlanie nazwy, pikony i ewentualnie numeru kanału oraz uzależnienie wyświetlania poszczególnych elementów od siebie. Rozwiązanie możliwe, ale jak dla mnie gra nie warto świeczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co mam nie tak, dzień tygodnia mam po polsku, a miesiąc po angielsku przy zegarku. Gdzie są zapisywane ustawienia danej skórki? Bo po usunięciu, restarcie gui i zainstalowaniu na nowo widzi mi ustawienia które wcześniej zmodyfikowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy miesięcy i dni tygodnia pobierane są z locale enigmy. Jakiego image używasz?

Do konfiguracji wyglądu skórki używasz wtyczki inHDControler. Szukaj jej na liście wtyczek. Ustawienia zaipisywane są pliku konfiguracyjnym enigmy (/etc/enigma/settings).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Image G2,  skasowałem linie z seting wszystko z inHD odinstalowałem skina zrobiłem restart, zainstalowałem skina na nowo ale dalej na liście wyboru kanałów mam pikony między numerem kanału, a nazwą kanału. w inHD controler channel sellection picon - bez pikon.

W interfejsie GUI miałem na tak pokaż picon na liście kanałów - jedno z głowy, jeszcze tylko angielski w miesiącach na zegarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak wchodzę w epg danego kanału (ok na pilocie -> podświetlamy kanał -> info) i dodam zadanie na tej liście to nie pojawia się ikona zaplanowanego zadania przed programem... wcześniej pojawiał się chyba zielony zegarek.

 

dodam, ze mam G2.1 oraz wszystkie obecne aktualizacje i załączona gałąź test.

 

edit:

na multi epg tez nie pojawia się żadna ikona przy dodaniu czegoś do zaplanowanych zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiso, nie ma to związku ze skórką, u mnie ikonki wyświetlają się poprawnie. Sprawdź zawartość katalogu /usr/local/share/enigma2/skin_default/icons/ - powinny się tam znajdować pliki o nazwach:

epgclock.png

epgclock_add.png

epgclock_post.png

epgclock_prepost.png

Być może przez ostatnie zamieszanie z aktualizacją, coś ci się tam usunęło.

 

@piotrpot, tak można wyłączyć, ale tylko w najnowszej wersji skórki, którą załączam poniżej.

Dodam, jeszcze, że wyłączenie stopki pod infobarem znacznie przyśpiesza jego wyświetlanie.

infinityHD-nbox-498188994b76d36ac6dd11f2b7237743d4af5d63.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiso, nie ma to związku ze skórką, u mnie ikonki wyświetlają się poprawnie. Sprawdź zawartość katalogu /usr/local/share/enigma2/skin_default/icons/ - powinny się tam znajdować pliki o nazwach:

epgclock.png

epgclock_add.png

epgclock_post.png

epgclock_prepost.png

Być może przez ostatnie zamieszanie z aktualizacją, coś ci się tam usunęło.

 

@piotrpot, tak można wyłączyć, ale tylko w najnowszej wersji skórki, którą załączam poniżej.

Dodam, jeszcze, że wyłączenie stopki pod infobarem znacznie przyśpiesza jego wyświetlanie.

 

Dzięki. Dałbym sobie głowę uciąć, że gdzieś widziałem wyłączony ale nie mogłem tego uzyskać. Widocznie pobierałem wówczas skina prosto z GitHuba.

Przy okazji dzięki za Twoją pracę i ciągłe doskonalenie tej skórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyć przeźroczystość  skórki?

Bez grzebania w kodzie skórki nie da się tego zrobić. Możesz zrobić tak. Wygerenuj sobie odpowiedni wygląd przy użyciu wtyczki, a potem wedytuj plik /usr/local/share/enigma2/infinityHD-nbox/skin.xml

Prawie na samym początku masz taki wpis:

	<!-- KOLORY OGOLNE -->
    <color name="BackTransparent" value="#41000000" />

 

Zmień to na:

	<!-- KOLORY OGOLNE -->
    <color name="BackTransparent" value="#00000000" />

 

To powinno załątwić sprawę przeźroczystości na wszystkich ekranach, poza infobarami. Żeby wyłączyć przeźroczystość infobarów, to trzeba podmieniać plik tła lub głębiej grzebać w kodzie skórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aktualizacja skórek w repozytorium: InfinityHD-nbox oraz InfinityHD-nbox-tux;

UWAGA - skórka InfinityHD-nbox-tux od wersji 2.0.5 posiada własną paczkę enigma2-extpythonpack-inhd-tux oraz wymaga pikon 220x132px.

 

@kiso - u mnie ikonka zegarka jest obecna - GOS 2.1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to wygląda po aktualizacji, ale zapewne brakuje plików w skin_default/icons. Ikonki odpowiedzialne za przełączanie mają nazwy zaczynające się od:

zapclock... oraz zaprecclock...

@kiso sprawdź jeszcze raz ten katalog pod kątem obecności tych plików, jeśli ich nie ma, to musisz zaktualizować skin_default.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czerwus

A mam pytanie, czy po aktualizacji nasilił się u was efekt "krzaczenia" w skórce infinityHD (nie mod tuxa) ? Chodzi mi to te krótkie trwające ułamki sekundy rozjeżdzanie się obrazu GUI kiedy po naciśnięciu OK jesteście w menu listy kanałów i poruszacie się po niej kursorem góra-dół.

 

@tux, czy to jest ten efekt o którym wspominałeś kilka postów wcześniej? Dzieje się to na ESI88 1080p@50Hz, da się coś z tym zrobić? Czy to jest spowodowane tym błędnym skalowaniem pikon o którym pisałeś wcześniej? Dodam, że poprzednio też występował ten efekt, ale na prawdę bardzo bardzo sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z zainstalowaniem skórki infinityHD-nbox by tux przez opkg... :(

 

Grateria 2.1.0, dziś aktualizowany.

 

tuxish-Box:~# opkg install enigma2-skin-infinityhd-nbox-tux

Installing enigma2-skin-infinityhd-nbox-tux (0.2. 8) to root...

Collected errors:

* check_conflicts_for: The following packages conflict with enigma2-skin-infinityhd-nbox-tux:

* check_conflicts_for:        enigma2-skin-infinityhd-nbox *

* opkg_install_cmd: Cannot install package enigma2-skin-infinityhd-nbox-tux.

 

popełniam gdzieś błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt dotyczy na 100% ESI oraz pikon przezroczystych. Skalowanie też ma znaczenie. U mnie póki co się uspokoiło przy ujednoliceniu rozmiaru pikon i pominięciu efektu skalowania. Całość dotyczy 1080p@50Hz

 

U mnie po zmianie Picon na 8bit efekt ustąpił całkowicie, wcześniej na 32bit były takie zaciachy. Używam Picon transparentnych 220x132

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórka infinityHD-nbox-tux jest moja prywatną wariacją tej skórki. Musisz ją sobie sam przystosować pod siebie.

 

 

Podpowiesz jak to edytować ?? Bo chciałbym by przy zmianie kanału strzałkami na infobar byla nazwa danego kanału. jak w pierwszym poscie tego watku i pierwszym zdjeciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...