Skocz do zawartości

infinityHD-nbox


tux

Rekomendowane odpowiedzi

ja to nawet zrobiłem tak że w konfiguracji pilota usunąłem żeby guziczek home był aktywny, bo czasami żeby wyjść z tych radiowych to masakra była (kilka razy zaliczał GS-a) - czesto nawet dzieciak wcisnął przez przypadek, a że ja nie słucham radia to wolalem zrobic aby guzik był nieaktywny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@matzg, możesz dokładnie dokładnie napisać jakie po kolei klawisze wciskać na pilocie aby odtworzyć problem oraz na jakiej skórce tego problemu nie ma. Przed chwilą próbowałem na blackglass-HD i za którymś razem dostałem GS, ale dokładnie nie potrafię określić, w którym momencie to się dzieje, a z logów nic specjalnie nie wynika, przynajmniej nie w odniesieniu do skórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca cie zrozumiałem. U mnie jest tak:

Wciskam HOME -> wyskakuje lista z kanałami radiowymi

Wciskam 0 -> lista zmienia się na kanały telewizyjne

Wciskam CH+ > kursor przemieszcza się po liście kanałów

i to tyle, nic się nie dzieje.

 

Próbowałem też sekwencji:

HOME -> wyskakuje lista z kanałami radiowymi

0 -> lista zmienia się na kanały telewizyjne

OK -> zamyka się lista kanałów, wyświetla się infobar

CH+ > przełącza na kolejny kanał

brak GS

 

I jeszcze takiej:

HOME -> wyskakuje lista z kanałami radiowymi

0 -> lista zmienia się na kanały telewizyjne

BACK -> zamyka się lista kanałów, wyświetla się infobar

CH+ > przełącza na kolejny kanał

brak GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

- zmiany wszystkich Rendererów i Converterów (oraz metod w nich zawartych) zaczynają się od inHD...., po to aby nie gryzły się z innymi podobnymi wykorzystywanymi przez inne skórki

- wstępna obsługa nowej wersji pluginu Virtual Zap (patrz dział Wtyczki - http://forum.xunil.pl/index.php?topic=1043.msg12373#msg12373)

* docelowo wygląd Virtual Zap będzie zależny i spójny z typem Infobara wybranego w kontrolerze

- jak zwykle kilka innych drobnych poprawek (raczej nie do zauważenia dla typowego użytkownika)

e2-openpli-skin-infinityHD-nbox-72077e3f286c48384c4a7a32d024ace568e9bde8.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej U mnie problem z długim przełączaniem kanałów też występuje. Na VU+ Solo2 więc to raczej nie kwestia wydajności

 

zrób sobie porządek z lamedb i skonfiguruj odpowiednio pliki OSCam

To nie kwestia skinu. Ja wczoraj zrobiłem porządek i mam teraz super :D

 

 

Oscam mam dobrze skonfigurowany. A co masz na myśli pisząc o porządku z lamedb? Wiem co to za plik ale nie wiem co można z nim zrobć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz listę z dekodera programem dreamboxEDIT

W oknie po lewo klikasz prawym funkcyjnym myszy i wybierasz Zaznacz jako nowe, nadawców nie użytych w zbiorze

Następnie w tym samym oknie sortujesz według Flagi

Zaznaczasz wszystkie z flagą X

Kasujesz klawiszem delete

Wgrywasz do dekodera ponownie ale przed restartem dekodera wejdź w putty na dekoder i wpisz killall enigma2

 

powyższy poradnik jest kolegi @tux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz listę z dekodera programem dreamboxEDIT

W oknie po lewo klikasz prawym funkcyjnym myszy i wybierasz Zaznacz jako nowe, nadawców nie użytych w zbiorze

Następnie w tym samym oknie sortujesz według Flagi

Zaznaczasz wszystkie z flagą X

Kasujesz klawiszem delete

Wgrywasz do dekodera ponownie ale przed restartem dekodera wejdź w putty na dekoder i wpisz killall enigma2

 

powyższy poradnik jest kolegi @tux

 

Witam,

Niestety nie poradziłem sobie z instrukcją z cytatu.

"Zaznacz jako nowe, nadawców nie użytych w zbiorze" znalazłem bez problemu w programie.

Po wybraniu tej funkcji miałem komunikat: 2476 nie znaleziono nadawców w żadnym bukiecie użytkownika oznaczone flagą "X".

Nie znalazłem opcji sortowania wg Flagi. Czy chodziło o "Ustaw flagę utrzymania", którą należy ustawić na TAK?

Nie znalazłem też w programie funkcji "Zaznacz wszystkie z flagą X".

Co robię nie tak, albo co powinienem mieć wcześniej poustawiane w programie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Outsider30

nigdy nie dawałem takiej komendy. Ja osobiście w putty mam zaznaczone port 22 i SSH

loguje się jako root bez hasła i wchodzę normalnie na nboxa

po wgraniu aktualnej listy przez dreambox edit na dowolnym kanale klikam OK potem niebieski (Ulubione) i widzę ze jest moja lista. Wybieram POLSKA FULL i włączam z tej listy jakis kanał.  Potem niebieski klawisz - E2 meneger - zarządzanie - restartuj gui i to wszystko. U mnie działa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest błąd w ścieżkach plików. Nasza wina - za dużo siedzenia nad kompem :)

Niebawem będzie naprawione. Wystarczy tylko update.

 

 

EDIT tux:

Wszystko wskazuje na to, że błąd już naprawiony.

W terminalu wystarczy wpisać:

opkg update && opkg upgrade

A następnie zrestartować GUI ze skórką infinityHD-nbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest błąd w ścieżkach plików. Nasza wina - za dużo siedzenia nad kompem :)

Niebawem będzie naprawione. Wystarczy tylko update.

 

 

EDIT tux:

Wszystko wskazuje na to, że błąd już naprawiony.

W terminalu wystarczy wpisać:

opkg update && opkg upgrade

A następnie zrestartować GUI ze skórką infinityHD-nbox.

 

Również miałem problem, wydaję się że teraz jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kolego herpoi czy w następnej aktualizacji możesz zrobić tak aby w multiEPG opis programu był po prawej stronie EPg a nie do góry (jak w skórce dreamTV-HD, myślę że dzięki  temu byłoby widać więcej kanałów w multiEPG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba o GraphMultiEPG. Jak przesunę listę na prawo to będę musiał ją ścisnąć, i wtedy nazwy kanałów paskach będą mocno poucinane, słabo to będzie wyglądało. Nie wiem jakiego GMEPG używasz, ale w wersji podlinkowanej gdzieś w tym wątku, jest możliwość szybkiego przełączania listy na cały ekran przy pomocy żółtego przycisku. Dodatkowo jest tam możliwość konfiguracji ilości wierszy na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez przypadek dodałem sobie znacznik na liście kanałów. czy idzie go jakoś usunąć "z pilota"?

herpoi czy jest jakiś sposób aby na Graphic MultiEPG zwiększyć liczbe wyświetlanych kanałów z 6 do np 8 , poza wgrywaniem innego Graphic MultiEPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłapałem GS, w moim przypadku jest powtarzalny. Występuje w infinityHD-nbox (sprawdzałem na E2 "stable" i "testing"). Nie występuje w domyślnej skórce.

  • oglądam telewizję, chcę przejść do radia - naciskam "HOME"
  • słucham radia, chcę wrócić do TV - naciskam "Back"
  • poprawnie wraca do trybu TV, ale naciśnięcie czegokolwiek (np. "+") powoduje GS

Log w załączniku.

enigma2_crash_1391703968.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ipro

Problem znany.. kiedyś z tym "walczyłem" (kilka postów wcześniej) ale nie napisałem rozwiązania...

 

Sprawdź  to:

 

 

Po pierwszym naciśnieciu przycisku "radio" tj. po instalacji pojawia sie czarny ekran. Wiadomo, nie było nic wcześniej wybierane. Po ponownym nacisnięciu "radio" wali GS. Log w załaczniku. Po wybraniu przyciskiem "ulubione" dowolnego pakietu programów przycisk "radio" juz nie wali GSów bo przełacza się między konkretnymi programami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matzg

 

Ciekawa sprawa - na ESI-88 po przejściu tą ścieżką problem ustąpił. Jednak ADB-5800 nie mam możliwości powrotu z radia do TV poprzez HOME - działa tylko Back. Ta sama wersja E2, ta sama skórka i lista, w obu przypadkach domyślny keymap.xml.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wciśnięciu "0" wrócił do TV, ale po naciśnięciu czegokolwiek później (np. "+" lub "OK") - GS.

 

Czyli to samo.. :-)

 

EDIT ipro:

Po pierwszym wciśnięciu OK nie leci GS, tylko po wybraniu kanału i ponownym OK. Czyli wygląda to tak, jakby problem miał jakiś związek z infobar?

Bo mamy dwie sytuacje, po powrocie do TV:

  • GS leci  od razu po wciśnięciu"+"
  • oraz GS leci po wciśnięciu "OK", wybraniu kanału i ponownym wciśnięciu "OK"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, muzyczka gra, po powrocie do TV też jest obraz i dźwięk.

 

Przed wejściem do radia można skakać po kanałach do woli. Po wejściu do radia też można przełączać radiostacje. Ale po powrocie do TV, próba przełączenia kanału na jakiś inny powoduje od razu GS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuxish-Box:~# opkg list-installed |grep "inf\|enigma2 -"
enigma2 - 2014-01-21-git
enigma2-skin-infinityhd-nbox - 0.2.6

Brak jakichkolwiek problemów. Wykonałem scenariusz, kilkanaście razy.

Powrót do listy TV klawiszem 0 - z poziomu listy radiowej.

Powrót do listy TV klawiszem HOME - z poziomu planszy radiowej.

NBOX BSKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym TV/Radio/TV/GS to chyba nie jest problem skórki. Jakiś czas temu jak @matzg o tym pisał to próbowałem to powtórzyć i generalnie nie udało mi się. Czasem udało się złapać GS przy tych próbach, ale nie było schematu, a GS udało mi się złapać zarówno na infinity jak i na PLi, z tym, że log zawsze był inny :)

Może to problem jakiegoś pluginu który jest zainstalowany i jakoś tam ingeruje w system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu obydwu logów jest:

FATAL: gui/ewidget.cpp:337 ASSERTION t FAILED!

więc może to zależy od tego co jest na dole InfoBara czyli od tego jakie widżety się odpalają i co wyświetlają, czyli inaczej: na jaki kanał TV się wraca?

 

BTW: W logu @ipro jest:

warning, skin is missing element boquet in <class 'Screens.ChannelSelection.ChannelSelectionRadio'>

To boquet to celowo w ChannelSelection.py czy literówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: W logu @ipro jest:

warning, skin is missing element boquet in <class 'Screens.ChannelSelection.ChannelSelectionRadio'>

To boquet to celowo w ChannelSelection.py czy literówka?

Taka literówka w źródłach ChannelSelection.py, pochodzi z patcha do openpli z max-tdt :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

  • obsługa locale
  • pełne wsparcie dla VirtualZap - wygląd dobierany w zależności od Infobara (dzięki @mickey)
  • zmieniono wygląd CutListEditor - teraz jest bez PIG
  • poprawka numeru na SecondInfobar

 

EDIT:

Poprawka niebawem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...