Jump to content

kusiu

Members
 • Posts

  286
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kusiu

 1. Dziękuje za informacje czytałem właśnie i spróbować zaktualizować ENV? "kopiujesz na pena do katalogu głównego zawartość z katalogu Freebox ENV" pierwszy post i plik do pobrania "freebox_uboot.tar.gz" wypakować i zawartość Freebox ENV wrzucić na Pen wyłączy dekoder trzymać wciśnięty power i podłączyć do sieci zgadza się?
 2. Witam, nBOX 5800SX BSLA u boot 1.3.1 053 Soft na Pen Graterlia, po wyłączeniu z prądu i ponownym włączeniu nie wykrywa połączenia LAN, nie zaświeca się również dioda od podłączenia LAN na routerze, możliwe że wyparowało MAC i ENV, skąd je pobrać i jak wgrać od nowa? Pozdrawiam
 3. Nie wiem czy nie wystarczył restart boxa i raz jeszcze polecenie: -opkg update -opkg upgrade
 4. Pierwsze uruchomienie (Graterlia_OS_ADB5800xx_rootfs_gui.tar.gz) czy wszystko jest OK? GraterliaOS:~# opkg update Downloading http://repository.graterlia.tv/sh4/Packages.gz. Inflating http://repository.graterlia.tv/sh4/Packages.gz. Updated list of available packages in /var/opkg/lists/graterlia. GraterliaOS:~# opkg upgrade Upgrading openssl from 1.0.2r to 1.0.2u on root. Downloading http://repository.graterlia.tv/sh4/openssl_1.0.2u_sh4.ipk. Upgrading tzdata from 2019a to 2019c on root. Downloading http://repository.graterlia.tv/sh4/tzdata_2019c_all.ipk. To remove package debris, try `opkg remove tzdata`. To re-attempt the install, try `opkg install tzdata`. Upgrading tuxbox from 2019.04.20 to 20200406-1 on root. Downloading http://repository.graterlia.tv/sh4/tuxbox_20200406-1_all.ipk. Configuring openssl. Configuring tuxbox. Collected errors: * check_data_file_clashes: Package tzdata wants to install file /usr/share/doc/ tuxbox/README.md But that file is already provided by package * tuxbox * check_data_file_clashes: Package tzdata wants to install file /usr/share/doc/ tuxbox/LICENSE.gz But that file is already provided by package * tuxbox * check_data_file_clashes: Package tzdata wants to install file /etc/tuxbox/ter restrial.xml But that file is already provided by package * tuxbox * check_data_file_clashes: Package tzdata wants to install file /etc/tuxbox/sat ellites.xml But that file is already provided by package * tuxbox * check_data_file_clashes: Package tzdata wants to install file /etc/tuxbox/tim ezone.xml But that file is already provided by package * tuxbox * check_data_file_clashes: Package tzdata wants to install file /etc/tuxbox/cab les.xml But that file is already provided by package * tuxbox * check_data_file_clashes: Package tzdata wants to install file /etc/tuxbox/ats c.xml But that file is already provided by package * tuxbox
 5. Istnieje możliwość przywrócenia FAQ? Było kilka dobrych poradników, nie mogę znaleźć o instalacji GOS dla SH4 na pendrive.
 6. kusiu

  SH4

  https://graterlia.xunil.pl/
 7. Witam, czy mogę liczyć na małą podpowiedź gdzie szukać ścieżki do przypisania piconów w bukiecie gdzie mamy kategorie, np. sport, rozrywka itp? Obecnie mam picon default na każdej pozycji w bukietach (ulubione)
 8. myszka20@ podpowiesz jak dodać picony do bukietu tak jak u Ciebie? :) Wyświetla mi default.
 9. Nie ma tematu, proszę o skasowanie również tego postu.
 10. Z całym szacunkiem tux@ w moich wypowiedziach więcej pytań niż stwierdzeń nawet jeśli nie ma tam znaków.. Naprawdę nie trzeba mi uświadamiać ile to wszystko zajmuje czasu, czasu i jeszcze raz czasu nie wspominając już o umiejętnościach i dużej wiedzy, jeszcze raz Szacunek. Po prostu sądziłem że OS staje się płatny i już nic nie będzie jak dotychczas. Jeśli użytkownicy mają "parcie" na kombajny multimedialne i myślą że osoby z devel to roboty, grzebiące w kodzie na zawołanie gdzie tylko każdy ma żądania i nie rozumie że wszystko potrzebuje jakiegoś "zaplecza" do prawidłowego działania, dla mnie wówczas staje się teraz jasne i oczywiste powstanie drugiej wersji Premium. Jeśli coś zabrzmiało dziwnie wcześniej, było to pisane na gorąco. Ja Dziękuję wam za to że jesteście i liczycie się z innymi szkoda tylko że inni często nie liczą się z wami, tylko żyją w przekonaniu że im się wszystko należy.
 11. Trochę niepokojące, cóż zobaczymy jak będzie - dwie aktualizację na rok. Zbiórka już nie pamiętam ile była na serwery, przeszło 3 tys.? To jestem wstanie zrozumieć ale mam obawy że możecie starać się by OS Standard wkrótce nie miał nawet wtyczki do sprawdzenia sygnału, pikony nie będą pojawiać się na forum, a aktualizację będą tak jak by ich nie było a pytanie o to czy tamto usera Standard będzie zlewane. Nie stoi nic na przeszkodzie żeby zrobić aktualizację na OS premium ale jak się doczytałem nie będzie możliwości przełączenie na gałąź standard, reasumując wszystko jest za świeżę i mogę gdybać, trochę pogubiłem się chyba w tej nowej polityce i nie wiem dokąd zmierza Graterlia OS, łatwiej mi jest zrozumieć jeśli wprost było by napisane nie mamy czasu na xyz potrzebujemy wkładu finansowego na zyx
 12. Witaj tux i ekipa jeśli dla mnie tunery to nie "choinka" i chce korzystać z tunera satelitarnego jako sprzętu do odbioru SAT, powinienem wykupić Graterlia OS Premium? Wiem że wszystko kosztuję i wolę wspierać opłatą na serwer (może inni też zrozumieją jeśli korzystają z Graterlia OS i lubią tą mini dystrybucję linux to na tyle użytkowników wysupłać dosłownie gorszę powinno być "pestką") czy po prostu już nie będzie to wyglądać jak obecnie i priorytetem będzie OS Premium? Tak jak pisałem "kombajn" multimedialny mnie nie interesuję, do tego są inne sprzęty - tuner ma służyć do odbioru SAT, od Tyle albo aż Tyle. P.S - Cenie waszą pracę, czas jak i wiem że robicie to z pasji dla tego Graterlia OS nie ma konkurencji osobiście dla mnie i długo nie będzie mieć a inni mogli by się od was uczyć, tylko czy nie brakło by im lat? No właśnie..
 13. Setup -> Ustawienia -> wyszukiwanie kanałów.
 14. Szukam sprzętu dla znajomego w tym momencie, sprawdzałem właśnie u siebie i mam INVERTO RED EXTEND, antena 90cm, zestaw pracuję 5 lat i przez 5 lat były chwilę konkretnych ulew i wiatrów i nie zaobserwowałem nic negatywnego z sygnałem. Sądziłem że może polecona zostania jakaś konkretna firma anten itp. również pod uwagę biorę 90cm i w górę, wiem że na mniejszej antenie przy dokładności może również osiągnąć cuda, wymagana tylko większa precyzyjność.. Przy takiej antenie 90, 100 bardzo ważny jest uchwyt on musi być konkretny (wzmacniany) fajnie było by znaleźć antenę z wzmacnianym wysięgnikiem na konwerter. Antena antenie nie równa, moja droga nie była i dosłownie nic się z nią nie dzieje, nie wiem tylko co to za firma była, znam przypadki gdzie antena po 3-4 latach jest zwichrowana i rdzewieje i nadaję się do wymiany..
 15. Ehh, wcale nie.. Czytałem temat odnośnie Inverto ultra i premium: "wzmocnienie: Premium: 55dB Ultra: 60dB szum fazowy: Premium: -85dBc/Hz max Ultra: -90dBc/Hz max Separacja pomiędzy polaryzacjami: Premium: 22dB min Ultra: 25dB min " Sam napisałeś: "Ten droższy jest selekcjonowany. Masz praktycznie 100% szans na to, że parametry z tabliczki będą w rzeczywistości." Temat z 2014.r Myślałem że ten konwerter będzie dobrym wyborem i jeśli kabel będzie miał 10-15 metrów będzie tylko lepiej. Prześledzę te tematy wszystkie jeśli sądzisz że znajdę w nim wszystkie odpowiedzi. Po prostu liczyłem na odp. typu konwert A i konwerter B są dobre i polecane, antena X i Y..
 16. Mam taki u siebie obecnie chyba że pomyliłem model, coś z nim nie tak? Sprostuj jak możesz.
 17. Witam, proszę polecić dobrą antenę oraz konwerter. Interesuję mnie tylko HB i w przyszłości 4K z HB, jeśli chodzi o konwerter myślę nad INVERTO BLACK ULTRA TWIN chyba że może znacie coś lepszego o sprawdzonych uchwytach również chętnie poczytam, widziałem już kilka naprawdę masywnych a wiatr potrafił je powyginać w każdą stronę.. Ogólnie chodzi mi o sprzęt by optymalnie go ustawić i do niego nie podchodzić przez lata, jeśli cena nie będzie wygórowana będzie wiadomo to tylko plusem 😉 Ale jeśli warto dołożyć i czuć różnicę, nie ma o czym gadać w takim przypadku, liczę że na forum na pewno są specjaliści od sprzętu satelitarnego 🌏 i w wolnej chwili napiszą dwa zdania za co z góry bardzo dziękuję 🍻 Pozdrawiam.
 18. Pierwszy raz to zauważyłem, odświeżałem stronę i dalej nic nie wracało do normy, po jakiejś chwili dopiero wróciło. Jeśli zauważę raz jeszcze na pewno zrobię screena.
 19. Tutaj nie chodziło mi że nie dalo się wbić, tylko były podwójne pozycje, inna szata graficzna.. Już jest OK 😉
 20. Trwają pracę nad silnikiem forum? Wybaczcie jeśli nie ten dział, ale strasznie jest teraz się poruszać.
 21. Wow,Wow.. Ładny wysyp nowych tunerów, teraz to już mam mętlik w głowię co wybrać, proszę mi powiedzieć czy na tunerach typu Formuler F4 TURBO i Graterlia lub na podobnym sprzęcie z podobnymi podzespołami i Graterlią uruchamialiście może kodek x264 w 1080P średnio po 13.4 Mbps - 15.0 Mbps i nie było problemu?
 22. Czy na tego typu sprzęcie Formuler F4-Turbo H.265: 512 MB pamięci RAM DDR3, Broadcom Mips Processor 2000 DMIPS i systemie Graterlia OS, pliki typu: ViDEO............: ~13.4 Mbps, x264, AUDiO............: ~1509 kbps, 6 chnls, DTS, RESOLUTiON.......: 1920 x 804 Nie stanowią żadnego problemu? Z opisu i parametrów tunera wygląda że powinien łykać bez "ale" jak wygląda to w praktyce?
 23. I wszystko stało się jasne, pozostaje więc nam trochę jeszcze poczekać i dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, myślę że mi jak i wielu osobą którzy myślą o 4K, otworzy trochę szerzej oczy. Ja również z HD co u nas jest oferowane nie jestem zadowolony i 4K mogli by wsadzić między książki a podciągnąć jakość HD. Kanały premium jak C+, HBO, za które wcale się mało nie płaci oferują taką jakość że ręce opadają. Widząc ripy Blu-ray AVC: 13.8 Mbps, x264 ważące średnio po 15GB i porównując z tym co nadaję C+, HBO, Cinemax to przepaść jak porównać VHS do DVD..
 24. Dziękuje za informację a czy możesz podać jakiś konkretny model/modele 4K które masz na oku i cenowo jak i sprzętowo są OK, czy za wcześnie po prostu by pisać o modelu którego jeszcze się nie testowało? Formuler wyglądają przyzwoicie które są obecnie wrzucane, myślę o nowym sprzęcie ale ciągle się wstrzymuję by kupić już dekoder 4K, stąd to wcześniejsze zapytanie. Pozdrawiam, przedniego i miłego weekendu dla Wszystkich! :)
×
×
 • Create New...