Skocz do zawartości

infinityHD-nbox


tux

Rekomendowane odpowiedzi

Można prosić o większy wybór wierszy na liście kanałów? 24 26  30?

Akurat zrobiłem dla siebie wersje z 24 kanałami w ChannelSelection. Wszystko inne jest jak w oryginalnej skórce infinityHD-nbox, nie ma tylko pluginu inHDcontroler, bo go nie używam. Załącznik trzeba wypakować i przekopiować do tunera i zrobić restart GUI.

usr.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja też mam pytanie. Czy będzie kiedyś opcja ustawienie pogody na infobarze? Czasem by się przydała taka opcja.

 

Jakiś czas temu @matzg wciągnął mnie w pomysł dodania pogody do skórki infinityHD. Ogólnie polegało to na przystosowaniu konwertera o nazwie YWeather, żeby gadał po polsku i poprawnie wszystkie jednostki wyświetlał. Potem był problem taki, że dane były ściągane prze wget z poziomu konwertera, co po jakimś czasie generowało "out of memory" i dane przestawały się wyświetlać. No i czasami zamulało to dekoder, bo zanim pojawił się InfoBar, to najpierw trzeba było ściągnąć z sieci dane pogodowe. W obecnej formie dane ściąga wget, ale odpalany co 10 minut z crona, a skórka tylko czyta plik z danymi z /tmp. Dodatkowo konwerter wyświetla jeszcze IP, które też jest w pliku w /tmp, który tworzony jest przy starcie. Ogólnie: ani to ładne od strony programistycznej, ani uniwersalne, ale działa.

 

W załączniku komplet plików. Niektóre wystarczy wrzucić zgodnie ze strukturą katalogów. A inne należy zmodyfikować samodzielnie, czyli znaleźć odpowiedni plik bez końcówki "_add" i z tego pliku "_add" odpowednie fragmenty tam skopiować.

 

Do /etc/rc.local dopisujemy:

/sbin/ifconfig | /bin/grep addr: | /bin/grep Bcast | /usr/bin/tail -n 1 | /bin/sed 's/addr:/ /g' | /usr/bin/awk '{ print $2 }' > /tmp/ipbox.txt
/usr/bin/wget -P /tmp 'http://weather.yahooapis.com/forecastrss?w=523920&u=f' -O /tmp/yweather.xml 

 

Do /var/spool/cron/crontabs/root, najlepiej używając polecenia crontab -e dopisujemy:

*/10  *    *    *    *    /usr/bin/wget -P /tmp 'http://weather.yahooapis.com/forecastrss?w=523920&u=f' -O /tmp/yweather.xml

 

I wreszcie na koniec. Używając kontrolera inHD generujemy skórkę wg własnego upodobania i tam dopisujemy kilka fragmentów.

Po nagłówku dodajemy ekran (screen):

  <screen name="WeatherTemplate">
    <eLabel text=" " position="0,372" size="1280,2" font="Bold; 22" valign="center" backgroundColor="#ef000000" foregroundColor="white" transparent="0" />
    <eLabel text=" " position="0,374" size="1280,4" font="Bold; 22" valign="center" backgroundColor="#df000000" foregroundColor="white" transparent="0" />
    <eLabel text=" " position="0,378" size="1280,110" font="Bold; 22" valign="center" backgroundColor="#cf000000" foregroundColor="white" transparent="0" />
    <eLabel text=" " position="0,488" size="1280,4" font="Bold; 22" valign="center" backgroundColor="#df000000" foregroundColor="white" transparent="0" />
    <eLabel text=" " position="0,492" size="1280,2" font="Bold; 22" valign="center" backgroundColor="#ef000000" foregroundColor="white" transparent="0" />
    <widget source="session.CurrentService" render="PiconUni" path="piconYWeather" position="1135,380" size="75,75" zPosition="2" alphatest="blend">
      <convert type="YWeather">picon</convert>
    </widget>
    <widget source="session.CurrentService" render="Label" position="700,388" size="230,30" zPosition="2" font="Bold; 22" halign="right" backgroundColor="#df000000" transparent="1" foregroundColor="blue">
      <convert type="YWeather">temp</convert>
    </widget>
    <widget source="session.CurrentService" render="Label" position="930,388" size="190,30" zPosition="2" font="Bold; 22" halign="right" backgroundColor="#df000000" transparent="1" foregroundColor="blue">
      <convert type="YWeather">chill</convert>
    </widget>
    <widget source="session.CurrentService" render="Label" position="700,418" size="160,30" zPosition="2" font="Bold; 22" halign="right" backgroundColor="#df000000" transparent="1" foregroundColor="yellow">
      <convert type="YWeather">direction</convert>
    </widget>
    <widget source="session.CurrentService" render="Label" position="870,418" size="120,30" zPosition="2" font="Bold; 22" halign="left" backgroundColor="#df000000" transparent="1" foregroundColor="yellow">
      <convert type="YWeather">speed</convert>
    </widget>
    <widget source="session.CurrentService" render="Label" position="1000,418" size="120,30" zPosition="2" font="Bold; 22" halign="right" backgroundColor="#df000000" transparent="1" foregroundColor="red">
      <convert type="YWeather">pressure</convert>
    </widget>
    <widget source="session.CurrentService" render="Label" position="700,448" size="410,30" zPosition="2" font="Bold; 22" halign="right" backgroundColor="#df000000" transparent="1" foregroundColor="green">
      <convert type="YWeather">city</convert>
    </widget>
    <widget source="session.CurrentService" render="Label" position="1110,448" size="90,30" zPosition="2" font="Bold; 22" halign="right" backgroundColor="#df000000" transparent="1" foregroundColor="green">
      <convert type="YWeather">country</convert>
    </widget>
  </screen>  

A później w sekcji ekranu o nazwie InfoBar:

    <widget source="session.CurrentService" render="Label" position="550,675" size="150,22" zPosition="2" font="Bold; 18" halign="center" backgroundColor="background" transparent="1" foregroundColor="yellow">
      <convert type="YWeather">ipaddr</convert>
    </widget>
    <panel name="WeatherTemplate"/> 

I można jeszcze w sekcji ekranu MoviePlayer:

    <panel name="WeatherTemplate"/> 

Rozmieszczenie jest jakoś tam dostosowane do wersji "BigPicon Classic" z czcionką Ubuntu, ale na pewno można to zrobić ładniej i lepiej. Przykład na załączonym obrazku.

 

A i jeszcze jedno. Skąd wziąć odpowiedni dla siebie numerek do wpisania zamiast 523920 (co odpowiada Warszawie). Można gdzieś na stronach yahoo (jak ktoś wie, to proszę o linka) ale i tak najłatwiej chyba tutaj: http://metrixweather.open-store.net/.

widget_yweather.tar.gz

weather.thumb.jpg.6bb774d59f07dabef01e75fbeadb58a7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

 

 

A i jeszcze jedno. Skąd wziąć odpowiedni dla siebie numerek do wpisania zamiast 523920 (co odpowiada Warszawie). Można gdzieś na stronach yahoo (jak ktoś wie, to proszę o linka) ale i tak najłatwiej chyba tutaj: http://metrixweather.open-store.net/.

https://weather.yahoo.com/ (Enter city or zip code)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby odpalić pogodę trzeba w plikach maglować? Czy wystarczy wrzucić pliki z paczki?

Przecież masz napisane w plikach które pobrałeś add tzn. że trzeba je dopisać do plików systemowych. Dodatkowo trzeba zmodyfikować skórkę dodając widget weather. Jak wcześniej tego nie robiłeś to radze zrobić kopie systemu żeby nie narobić sobie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Chciałbym się podzielić dodatkami do tej skórki. Wszyscy coś dodają do modyfikacji @tux, to pora na @herpoi.

Są dwa załączniki. Jedna potrzebna do zmian a druga zawiera podgląd screenów userskinerze.

Sposób instalacji.

1. W GOS OPKG instalujemy userskin i restart.

2. Otwieramy winscp lub coś tam do ftp wypakowujemy to co jest w załącznikach do odpowiednich katalogów.

3. Potem wchodzimy w ustawienia modyfikacji skórki (Userskin a nie inHDcontroller) i zmieniamy co tam chcemy.

4. Userskin i inHDcontroller mogą działać razem ale priorytet zmian jako pierwszy ma userskin. Przykład: jeśli zmieniamy infobar w inHDcontroller to w userskin powinny być odznaczone infobary.

5. Pogoda na infobarze: trzeba w GOS OPKG zainstalować 3 pakiety:

    -enigma2-plugin-weatherplugin_0.2.4_sh4

    -enigma2-plugin-weathercomponenthandler_0.2.1_sh4

    -enigma2-extpythonpack_0.2.19_sh4

    -po restarcie we wtyczce pogody dajemy miasto i powinno działać

 

Jeśli administratorzy tej skórki się zgadzają można zrobić instalke i wrzucić do opkg.

 

Mała uwaga: modyfikacja tylko na wersje @herpoi. Wkrótce na wersje @tux.

 

Kilka przykładowych screenów, reszta w paczkach

 

Aktualizacja: poprawka: "skin_Movie_selection_18_rows_cover" brak opisu epg.

preview_skin_Channel_selection_bigpicon_20_rows.png.b5fcfa10cec025c35f6fcaa74af29749.png

preview_skin_Coverfind.png.b6020fa2d767772af47541a790e09819.png

preview_skin_GOSopkg.png.9bbcea5d6a731f76bafed822fc8424cf.png

preview_skin_Infobar_bigpicon_classic_lite_icons_weatherbig.png.94d9267fbbec60cff4d2caf29c1a5efa.png

preview_skin_Infobar_bigpicon_classic_lite_icons_weathersmall.png.35977f7f381b8f6334b8b6a5d448b874.png

preview_skin_Movie_selection_18_rows_cover.png.2a9b3e0275ae5a4528443aa0ac338e79.png

enigma2-skin-infinityhd-nbox_sh4_.add-ons.zip

enigma2-skin-infinityhd-nbox_sh4_add-ons__preview.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux

Widzę że wrzuciłeś to do swoich modyfikacji ja się głównie opieram na oryginalnym od @herpoi. Ale nic nie szkodzi, to leci poprawka bo ty masz ciut inaczej.

A może by tak połączyć te dwie skórki w jedną!  To co tam jest np: orginalny infobar, czcionki i inne ciekawe screeny których nie ma u drugiego przerobić do userskina i po problemie.

Powstała by jedna skórka plus userskin . Wszystko to co jest w inHDcontroller można przenieść na userskina, troszku czasu by to zajęło ale za to było by przejrzyście i bez bałaganu. Jak coś moge się tym zająć, mam chwilkę:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja moje paczki do skórki od @herpoi która zawiera zarówno uzupełnienie jak i kilka moich pomysłów.

1. Paczka: "enigma2-skin-infinityhd-nbox_sh4_.add-ons_1.1" zawiera:

  • 4 Kolory
  • 25 Screenów

2. Paczka: "enigma2-skin-infinityhd-nbox_sh4_.add-ons_preview_1.1" zawiera wszystkie podglądy konfiguracyjne. Paczka waży 710KB dla tych co mają dużo miejsca.

3. Do konfiguracji potrzebna oczywiście jest wtyczka userskin z OPKG.

4. Kilka przykładowych screenów, reszta w paczce preview.

preview_colors_Green.png.82b60360fbb8073f2cad45547db3a5f4.png

preview_colors_Purple.png.c3118c1a75c3ff3ced8f97085595f800.png

preview_colors_Red.png.1b6bcf5737edbe2dbfed520b50b89fc4.png

preview_skin_Infobar_bigpicon_classic_lite_icons_weathersmall.png.97005dd86a43cde78c2112bf406f6b53.png

preview_skin_Movie_selection_18_rows_cover_left.png.c68af8a7e5eee70b9bb86e09733b5098.png

preview_skin_Movie_selection_18_rows_cover_right.png.27988b60797a8130b2d7c4d720c56746.png

preview_skin_plugin_MSNweather_bottom.png.2d5e7dddadebe6a71542aa968a4c15b1.png

preview_skin_Plugin_TMDb.png.7bec3dd7463704898858234693d7fb81.png

preview_skin_Secondinfobar_compact_fulldis_weather.png.d96f5f00ec8b247223ec94cf2ff0f128.png

preview_skin_setup_info.png.72a7437352f57688f6d6a674bc5a1c6f.png

enigma2-skin-infinityhd-nbox_sh4_.add-ons_1.1.zip

enigma2-skin-infinityhd-nbox_sh4_.add-ons_preview_1.1.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota. Brakowało mi pogody w tym skinie. A udało by się wpasować zamiast picony w liście kanałów okno PIG?

 

Edyta

_____________________

 

Skąd pobrać plugin TMDb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić by picon dla list (nie kanałów) był inny niż ta defaultowa czacha pirata.

Kiedyś miałem taki niebieski picon dla list ale po nowej instalacji GOS i wgraniu skórki infinity + picony mam defaultową czachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem. Ale ostatnio u mnie nie wiem jak u innych, gdy nie ma picony danego kanału wyświetla się picona ze skina default (ta piracka). W infinityhd od ciebie są 2 pliki: bigpicon_default.png, stdpicon_default.png. I ostatnio render ich nie czyta, widzi tylko picon_default.png którego nie ma w skórce a jak nie ma to przełącza na skin_default. Tak mówi render:

    if not pngname:
        tmp = resolveFilename(SCOPE_CURRENT_SKIN, 'picon_default.png')
        if pathExists(tmp):
            pngname = tmp
        else:
            pngname = resolveFilename(SCOPE_SKIN_IMAGE, 'skin_default/picon_default.png')

Nie wiem jak było wcześniej, i czy jest tak u innych albo ja coś pomieszałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Uprzejmię informuję, że od dzisiaj odpowiedzialność za dalszy rozwój skórki infinityHD-nbox przejmuje użytkownik @TomTelos (http://forum.xunil.pl/index.php?action=profile;u=4442).

 

Myślę, że niebawem ów człowiek osobiście napisze w tym temacie o swoich pomysłach na dalszy rozwój skórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam jakąś starą wersję tej skórki i ta moim zdaniem jest najlepsza i wizualnie i obciązeniowo. Mam ją na jednym z 2 ESI.

Jak zrobić jej całkowitą kopię tak, żeby móc ją wgrać do drugiego ESI?

Kopia z /usr/local/share/enigma2/infinityHD-nbox/ i przegranie tego folderu do drugiego ESI wystarczy?

 

 

A może powinienem przegrać tylko skin.xml ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...