Skocz do zawartości

infinityHD-nbox


tux

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja...

  • nowy wygląd MovieSelection i MoviePlayer (wielkość pikony uzależniona od tego jaki wybierzemy Infobar)
  • nowy pionowy pasek głośności wraz z ikoną wyciszenia (do wyboru z kontrolera)
  • nowe obramowania do okienek (do wyboru z kontrolera)
  • nowy renderer pikon dla MovieSelection i MovieInfobar
  • nowy renderer dla pikon i w związku z tym drobna zmiana w obsłudze pikon (czytaj niżej)
  • przebudowany kontroler (na podstawie MyMetrix)
  • wykasowano niepotrzebne pliki graficzne z katalogu skórki

 

Ważna uwaga dla osób korzystających z różnej wielkości pikon na poszczególnych ekranach (dla tych którzy mają wybrane np. Infobar BigPicon, zaś Channel Selection Picon).

Na niektórych odbiornikach jest problem z prawidłowym skalowaniem pikon. Występują problemy z przeźroczystym tłem lub chwilowe migotanie obrazu.

Jeśli zauważyłeś takie problemy to skorzystaj z dwóch rodzajów pikon:

  • pikony standardowe (rozmiar 100x60) umieść w katalogu /usr/share/enigma2/picon/
  • pikony BigPicon lub XPicon (rozmiar 220x132) umieść w katalogu /usr/share/enigma2/BigPicon/picon/ lub /usr/share/enigma2/XPicon/picon/

Osoby, którym pikony skalują się prawidłowo lub nie przeszkadzają powyższe usterki, mogą wrzucić pikony do katalogu /usr/share/enigma2/picon/ (czyli tak jak to zwykle bywa w Enigmie).

 

W pierwszym poście i na GIT zaktualizowałem trochę screenshotów.

http://forum.xunil.pl/index.php?topic=235.msg174#msg174

https://github.com/herpoi/infinityHD-nbox

infinityHD-nbox-77aea69b26d96e41a76a1f16bf00c04adc131db5.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli ktoś będzie miał taki problem jak tj. po wgraniu skina i po ponownym uruchomieniu boxa skin będzie ustawiony na default to należy wejść w ustawienia inHD i przywrócić ustawienia domyślne klawiszem back na wszystkich opcjach, zrobić restart i wybrać ponownie skin inHD.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herpoi Ostatnia wersja skórki na screenach wygląda super. Narazie nie przetestuję bo diagnozuję problem znikającej głowicy. Jednak mam wątpliwości czy wycieczki w stronę mymetrix są dobrym pomysłem. U mnie na ESI straszenie zamulała dekoder. Szkoda jakby infinityHD robiła kiedyś podobnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko u mnie to występuje :)

Zmieniam coś w ustawieniach → zapis → restart  → ZONK. Okazało się, że zamiast nadpisać skin.xml to kulturalnie dodaje nowy skin.xml do zawartości starego :)

 

Nie tylko, u mnie to samo :-)

 

Tymczasowe rozwiązanie to:

[*]Wejść w inHDcontroller.

[*]# rm skin.xml; touch skin.xml

[*]Zapis - zielony przycisk pilota.

[*]Restart GUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko u mnie to występuje :)

Zmieniam coś w ustawieniach → zapis → restart  → ZONK. Okazało się, że zamiast nadpisać skin.xml to kulturalnie dodaje nowy skin.xml do zawartości starego :)

 

Nie tylko, u mnie to samo :-)

 

Tymczasowe rozwiązanie to:

[*]Wejść w inHDcontroller.

[*]# rm skin.xml; touch skin.xml

[*]Zapis - zielony przycisk pilota.

[*]Restart GUI.

Co prawda jeszcze nie sprawdzałem, ale wiem gdzie jest błąd. Jak dzieci pójdą spać i wymienię taśmę od matrycy w laptopie to zrobię update, czyli mniej więcej o 23 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :) Właśnie pierwszy raz użyłem skórki i przypadła mi do gustu do pełni szczęścia brakuje mi tylko takich picon jak na screnie:

 

https://raw.github.com/herpoi/infinityHD-nbox/master/Screenshots/Infobar_BP_Classic.jpg

 

Szukałem w temacie ale nic nie widzę..

 

picony wrzucone tak jak herpoi opisuje:

    pikony standardowe (rozmiar 100x60) umieść w katalogu /usr/share/enigma2/picon/

    pikony BigPicon lub XPicon (rozmiar 220x132) umieść w katalogu /usr/share/enigma2/BigPicon/picon/ lub /usr/share/enigma2/XPicon/picon/

picony pobrane z Github i wrzucone dokładnie do: /usr/share/enigma2/BigPicon/picon a mam zwykłe duże klasyczne, wybrałem te: BigPicon-transparent-32bit.

 

Używam

 

Problem chyba leży ze skryptem bo nie wiem jak odpalić i mam zwykłe nazwy piconów stąd ich nie widzi chyba..

 

 

MOD

Poprawiono błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku znajdziesz 2 komplety pikon (z tłem i transparentne).

 

Są przygotowane zgodnie z instrukcją @herpoi, czyli w paczce masz pikony w standardowym rozmiarze oraz duże. O ile się nie mylę, renderer w nowej wersji skórki sam wybierze, które wyświetlić.

 

Żeby wyświetlały się duże, w pluginie inHDcontroller (konfiguracja skórki) musisz wybrać rozmiar "BigPicon" dla paska informacyjnego.

picons-inhd-transparent.zip

1_0_1_3DCD_640_13E_820000_0_0_0.png.c7e6a66b4b2717b7f3b4f8801d7eff5e.png

1_0_1_3DCD_640_13E_820000_0_0_0.png.58435de2c8e91b7af663819eafb2909d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, iż zapis odbywa się w pętli. Jak wejdę w kontroler i raz nacisną zielony potem żółty to OK. Jak nacisnę zielony x razy to plik skin.xml będzie zawierał x kopii siebie :)

Po wyjściu z kontrolera i ponownym naciśnięciu 1x zielony + 1x żółty wraca do normy i tak w kółko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to normalne że na tej skórce przełączanie z kanału HD na SD trwa około 5s?Z SD na HD i z HD na HD jest ok ale z HD na SD obraz pokazuje się dopiero po zniknięciu infobara. Zwalnia do tego stopnia że po przełączeniu tekst na wyświetlaczu przestaje się przewijać. Soft postawiony od nowa(Freebox 8.3), praktycznie żadnych doinstalowanych pluginów. Na innych skórkach nie ma takich różnic. Zainstalowałem nawet MetrixHD mod by IPMan i nawet ta skórka o której wszyscy piszą że dość porządnie muli nboxa tak się nie zachowuje. InfinityHD jest kapitalnie przemyślana i czytelna i zachodzę w głowę co powoduje owe mulenie, bo skórka nie wyświetla jakichś rzeczy z kosmosu. Np. PKT GoldHD wyświetla te same informacje na infobarze a przełączanie trwa maksymalnie 2s.

Czy to tylko u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wgrałem na próbę skórkę z ostatnimi poprawkami z atrybutem 755, dogrywając (nadpisując) już istniejące pliki. Niestety po restarcie tunera wyświetlają mi się puste ramki od menu, i nie mogę nic poza przełączaniem kanałów zrobić. Co zrobiłem nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem na próbę skórkę z ostatnimi poprawkami z atrybutem 755, dogrywając (nadpisując) już istniejące pliki. Niestety po restarcie tunera wyświetlają mi się puste ramki od menu, i nie mogę nic poza przełączaniem kanałów zrobić. Co zrobiłem nie tak.

 

Rozumiem, że wgrywając usuwałeś najpierw cały katalog inHDcontroler.

 

Skasować katalogi /usr/local/share/enigma2/infinityHD-nbox oraz /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/inHDcontroler - przy tym wszystkim nie ma konieczności przełączania na inną skórkę

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje podałem Ci post wcześniej.

Dzięki  Kolego, już sobie poradziłem. Po prosu wgrywałem skina z błędami.

Przyznaję dużo w niego włożono pracy, i ładnia wygląda dla oka, ale niestety bardzo wolno zmieniają się w nim kanały.

Zdecydowanie szybszy (jak nie najszybszy na tę chwilę) jest PKT_SilverHD.

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czas zmiany kanału około jednej sekundy (wliczając czas naciśnięcia klawisza) jest długi to faktycznie skóra należy do powolnych - nawet ślamazarnych :)

 

Gdyby u mnie tak działała nie czepiałbym się. A jest tak, że przełączenie miedzy niektórymi kanałami trwa nawet do 5 sek. I nie ma tu znaczenia czy przełączam się między kanałami HD czy SD. Np. przełączenie z TVP2HD na TVP INFO trwa ok 5 sek.

Może coś trzeba w skórce poustawiać żeby pracowała szybciej. Jak tak, to poproszę o małą podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz ciebie jeszcze jedna lub dwie osoby zgłaszały taką przypadłość. Nie mam pojęcia gdzie może tkwić przyczyna, bo u mnie takie historie się nie zdarzają, ani aktualnie na ESI88, ani wcześniej na Nboksie. U mnie czas przełączania kanałów kodowanych oscyluje w granicach 2-3 sekund, czasem może zdarzyć się ciut dłużej, ale za o obarczam moją konfigurację. Karty mam w oscamie poza domem, więc wszystko idzie przez internet, a że zmuszony jestem korzystać z GSM to i czasy w oscamie mam dłuższe niż u ludzi z kartą lokalną. Na kanałach FTA przełączanie nigdy nie trwa dłużej niż 1 sekundę. Zrobiłem też małe porównanie zappingu na infinityHD i PKT Silver HD. Jak można zauważyć na poniższym filmie nie widać różnic w czasie przełączania kanałów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze trochę spraw do zrobienia. W zasadzie to mam jeszcze całą litanię rzeczy, które są do poprawienia, sprawdzenia i udoskonalenia :) ale na razie musiałem wstrzymać pracę nad skórką. Powód prozaiczny - awaria laptopa. Na dzień dzisiejszy kadłubek lapka mam podłączony do zewnętrznego monitora. O ile sama robota nad skinem nie jest jakoś specjalnie uciążliwa, to testowanie i poprawki "w locie" już tak, bo tuner stoi na parterze, a komputer na piętrze. Niby mogę przynieść kadłub lapka na dół i podłączyć pod TV, ale jest to upierdliwe i nie chce mi się po nocy ciągać gratów z kablami po domu. Doszło do tego, że pilota do tunera zczytywałem przez JuiceSSH przy pomocy smartfona :)

Do prac nad skórką wrócę, jak zakupię nowego laptopa (zapewne jakiegoś poleasingowego trepa). Osobiście kupiłbym już teraz, ale małżonka zagroziła, że mnie do łoża nie wpuści, jeśli wcześniej nie pozbędę się pozostałych pudełek, czyli Nboksa, którego używałem do niedawna i UHD88, którego zamierzałem kiedyś przerobić.

 

Jak widać, sprawa zrobiła sie dosyć poważna ;) więc musicie ludzie troszkę poczekać na jakieś aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja...

- zmiana obsługi wyświetlania listy kolejnych zdarzeń na liście kanałów (doszedł nowy Converter inHDNetEvents.py, zniknął Renderer SimpleNextEvents.py)

- poprawka w trybie wyświetlania opisów EPG na poszczególnych ekranach (FullDescription zamiast ExtendedDescription)

- poprawka pionowego paska głośności

infinityHD-nbox-8b6d30666e0da57fbf11bc61ba5df8b6c3945bee.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz1652 - Jak najbardziej.

 

Jest plan, żeby zrobić profesjonalne tłumaczenie kontrolera skórki na język ojczysty. Wiem, że część fraz jest przetłumaczona w G2, ale zdaje się, że to jest w pliku językowym enigmy. Mi chodzi aby zrobić mo/po oddzielne dla kontrolera i zmusić plugin do korzystania z tego. Trochę o tym czytałem i pewnie prędzej czy później sam się za ta zabiorę. Nie mniej jeśli jest ktoś, kto zna temat i potrafi to załatwić to chętnie przyjmę taką pomoc.

Modyfikuj wiadomość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja tux jest jaka jest. Pisałem już na ten temat. Zalecana wersja to ta @herpoi. Powiedzmy, że @tux jest dla mnie żebym nie musiał co testy wrzucać raz jeszcze po FTP.

 

 

EDIT tux:

Dodam jeszcze, że najnowsza wersja skórki niebawm będzie w repoztorium. Póki co jest tam przedostatnia wersja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszło pewne nieporozu :omienie. Ktoś przeniósł część postów z innego tematu, a xapomniał o jednym :)

@pajretX odnosił się do testowej poprawki, która była załączona w innym temacie. Załączam ją poniżej.

skin.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja...

- drobne zmiany w infobarach (niewidoczne dla oka)

*możliwe, że poprawi to sytuację z powolnym przełączaniem kanałów - niektórzy zgłaszali taki problem

- poprawka TimeshiftState - zasłaniało część elementów na SecondInfobar

infinityHD-nbox-47de750fbf2505a1fcffc0090cf06633b187c14a.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD = HD  - bardzo szybko przełącza. Lepiej !!!  na ++

 

po HD -> SD  jest lepiej ale .... :)

 

dopiero po  2-3minutach jest bdb, na początku po restarcie zwątpiłem.  SD <-> SD  na początku muliło po 2minutach jest ok  (coś zapewne EPG ma z tym związek lub coś innego co potrzebuje chwili na załadowanie się)

 

 

świetna robota !!!

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...