Skocz do zawartości

infinityHD-nbox


tux

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przed chwilą sprawdziłem i u mnie w image Freeboxa tworzy skin.xml bez zarzutu. Może wersja Pythona ma jakieś znaczenie? Może w 2.7 obsługuje trochę inaczej niektóre polecenia i trzeba będzie dostosować plik źródłowy.

 

 

Może ktoś jeszcze potwierdzić, że na G2 są problemy z tworzeniem pliku skin.xml?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze proszę o informację czy są tacy, którym plugin jednak działa poprawnie :)

 

 

Ci którym, nie działa proszę o dopisanie następujących szczegółów:

- jakie opcje zostały wybrane w kontrolerze

- czy próbowali wyboru innych opcji

- czy pojawia się komunikat błędu czy wyświetla się jedynie informacja z pytaniem czy restartować GUI.

 

 

Proponuję następujący tryb wgrania pluginu.

1. Skasować katalogi /usr/local/share/enigma2/infinityHD-nbox oraz /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/inHDcontroler - przy tym wszystkim nie ma konieczności przełączania na inną skórkę

2. Wgrać całą zawartość paczki (jeśli zapyta czy nadpisywać pliki to wybrać aby nadpisało

3. Restart GUI lub całego tunera (może być z menu lub z konsoli)

4. Po restarcie powinno odpalić się z domyślnym wyglądem skórki

5. Wybrać opcję w kontrolerze, zapisać (wybrać skórkę w menu - jeśli ktoś miał wybraną inną) i zrobić restart GUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałem czytać Twojej instrukcji, bo wczoraj zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś i mi skórka działa elegancko. Zmieniłem jakąś opcję w kontrolerze i zapisałem, bo na 100% wtedy generuje się plik skin.xml. Potem zmiana skórki na infinity i śmiga. Na dłuższe testy narazie nie miałem czasu bo próbuję rozkminić co jest powodem znikającej głowicy przy nagrywaniu 2 strumieni. Ale obiecuję że w weekend zrobię dogłębny test i napiszę tu swoje obserwacje:)

 

Aha testowane na esi i sofcie 8.3 freeboxa

 

 

EDIT 1:

Działa z CrossMutliEPG od rok666. Wykonałem jedynie pobieżne testy. Mam przełączanie żółtym na oba wyglądy listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tarka11, napisz konkretnie wszystkie opcje jakie wybierasz, wtedy będę mógł sprawdzić u siebie czy problem występuje.

 

 

AKTUALIZACJA:

  • poprawka obramowania zdarzeń w GraphMultiEPG (widoczne tylko w wersji pluginu od @rok666) - plugin w załączeniu
  • poprawka pozycjonowania ECM info w footerach
  • cd. porządków w kolorach

Przy użyciu pluginu GraphMultiEPG od użytkownika @rok666 (dzięki @pablocool i @rok666) wygląda to tak jak na załączonych zdjęciach.

 

 

PS. Wszyscy, którzy mają problemy, pisać konkretnie jakie opcje zostały wybrane w kontrolerze i na jakim sofcie, będę sprawdzał u siebie.

Sprawdzić, jakie atrybuty ma katalog infinityHD-nbox (u mnie jest 755) oraz plik skin.xml w tym katalogu (u mnie 644). Nie wiem czy to ma znaczenie, ale warto zerknąć.

GraphMultiEPG_rok666.zip

GraphMultiEPG.thumb.JPG.e000ab1c2e02fd66159ab5aa6fc1cbbb.JPG

GraphMultiEPGList.thumb.JPG.279cc8b5651d20cbc011b24bda1e51e1.JPG

infinityHD-nbox-bcd02cf99e5c92b3b84019de251b122b2e57df64.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herpoi może to zależy od wersji softu. Ja mam 8.3. Nie wiem kto testował na jakim i czy mu działa np na G2. Tak jak pisałem wcześniej uruchamia się w standardowych ustawieniach i po zmianie w konfigu np na małe picony czy pasek info classic nic się nie zmienia, tak jakby nie zapisywało tych ustawień. Mimo że  wyświetla się komunikat czy zapisać i po naciśnięciu tak restartuje gui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna to sprawa, ale będę szukał rozwiązania. U siebie używam skórki na sofcie @freeboxa 8.3.

 

 

Ma dysku w nboxie mam dwie dodatkowe partycje, na ewentualne testy systemów. Dzisiaj wieczorem wrzucę tam czyste 8.3 i G2. Potem zainstaluję skórę i zobaczę jak to będzie się zachowywać na świeżym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja działa. Przy czym jak ktoś wcześniej wgrał skórkę to konfigurator od niej zapisał w settings stare ustawienia.

Rozwiązaniem jest wyzerowanie do ustawień standardowych każdej z opcji - nie wiem jaki to klawisz na pilocie od "N" - u mnie exit :)

Po tym zabiegu kongifurator działa OK i nie zgłasza błędu na żadnej z opcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba popracować nad pokolorowaniem lekko tego oraz wielkościami czcionek. W przyszłym tygodniu zajmę się tym.

Osobiście razi mnie to, że wszystko jest BIAŁE i w niektórych miejscach czcionki KROWIASTE. Można by to ładnie uzbroić konfigurator i będzie super.

 

Cała skórka jak zawsze OK - kawał dobrej roboty @herpoi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim ESI też ruszyło a walczyłem wczoraj troszkę, jedyne czego nie mogę osiągnąć to takiego wyglądu MultiEPG. Jak wgram GraphMultiEPG od @rok666 to mam 10 pozycji kanałów i grube białe ramki, pikony są nieczytelne. Soft czysty freebox 8.3. Skórka rewelacja, jestem jej fanem od dawna a na ESI działa super zwłaszcza, że poprawiło się wyświetlanie BiG picon ( no chyba, że to moje subiektywne odczucie  ;D ) Wielkie dzięki @herpoi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rowin666, jeśli masz GraphMultiEPG z tego wątku i białe ramki, to znaczy że nie wgrałeś poprawnie ostatniej wersji skórki. Nie ma mozliwości, aby w ostatniej wersji wskakiwały ci białe ramki, w poprzedniej owszem. Sprawdź jeszcze raz. Co do pikon, to poprawiło się wyświetlanie przeźroczystych, musiałem zmienić jeden parametr.

 

 

@tux, z tymi kolorami to bym nie przesadzał, te co teraz są, w moim odczuciu stanowią o spójności całej skórki. Całość stonowana, elementy ożywiające to przyciski czerwony, zielony, żółty, niebieski. Do dopracowania kolorystyka listy kanałów, ale to też będzie wybór z kontrolera. Wszystko oczywiście jest kwestią gustu, jedni wolą śliwki, a inni dziw... eee wiśnie ;)

Sprawy kolorów bardzo dobrze zorganizowane są w MetrixHD, tam kolorystyka opiera się na kilku spójnych zestawach, wystarczy tylko w pliku podmienić na początku kilka zdefiniowanych barw i zmienia nam się całość na wszystkich ekranach. Ja gdy zaczynałem adaptację infinityHD z softu newnigma, wziąłem to z bogactwem inwentarza i niejako przejąłem także lekki bałagan w definicjach kolorów. Teraz, żeby doprowadzić to wszystko do takiego porządku jak jest chociażby w MetrixHD, to trzeba nad tym sporo posiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@herpoi

Zgadzam się. Właśnie pogapiłem się do pliku skin.xml.

Chciałem to pokolorować ale roboty więcej. Przy czym ja jeszcze mam modyfikacje wyświetlania ECM (tylko ekran SecondInfobar - w dodatku w dwóch wersjach bo było mi to potrzebne). Dzisiaj nie mam głowy do tego ale finalnie chcę dodać te ECMy jako dodatkową funkcję ON/OFF oraz chcę dodać czcionkę Cool, która bardziej mi odpowiada.

Te dwie ostanie rzeczy zrobię jutro w nocy (na 99%) to załączę tu na forum. Kolorować na razie nie mam jak bo nie mogę odpalić nowego e2skinner na Wine a na starym e2skinner nie da się pracować.

W kwestii kolorów to mogę pomóc - podać konkretne w formacie HEX czy innym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim ESI też ruszyło a walczyłem wczoraj troszkę, jedyne czego nie mogę osiągnąć to takiego wyglądu MultiEPG. Jak wgram GraphMultiEPG od @rok666 to mam 10 pozycji kanałów i grube białe ramki, pikony są nieczytelne. Soft czysty freebox 8.3. Skórka rewelacja, jestem jej fanem od dawna a na ESI działa super zwłaszcza, że poprawiło się wyświetlanie BiG picon ( no chyba, że to moje subiektywne odczucie  ;D ) Wielkie dzięki @herpoi

 

 

Walczę od 2 godzin i mam to samo - białe ramki. Do tego miescami chude (na rantach) miejscami grube. herpoi moze nie załączyłęś poprawionego GraphMultiEPG? Bo z tego co widze na podstawie sum CRC to ząłączyłeś dokładnie wersję roka. Skoro tam są ramki białe to muszą być. Moze poprawiłes  GraphMultiEPG tak by wyglądało jak na Twoich screenach a pomyliłeś się w załączanej wersji? Aha zauważ że u mnie jeszcze nazwy kanałów mają inną barwę.

Mam jeszcze pytanie o ten back. Czy wchodzimy w pluginy w kontroler infinityHD wciskamy BACK i powinno wyzerować ustawienia?

 

 

DSC00296.jpg.002c38cff138e3d0eb93dca5deb141c2.jpg

DSC00297.jpg.ad96e18bbceb3bb0dd82526dc6d25fe3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jest nie halo. Pliki załączone w ostatniej aktualizacji są poprawne. GraphMultiEPG od @rok666 powinien być bez zmian. Kolor ramek są zdefiniowane w skórce. A z tego co widzę @pablocool, u ciebie ekran EPG jest jakby z poprzedniej wersji. Wejdź do pluginu, wciśnij na pilocie Back, potem wszystko pousawiaj jeszcze raz, zapisz i restart GUI.

Jeśli nie pomoże to podeślijcie mi następujące pliki (może być na PW):

- skin.xml (/usr/local/share/enigma2/infinitHD-nbox/skin.xml)

- skin-rest.xml (/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/inHDcontroler/data/skin-rest.xml)

- settings /etc/enigma2/settings

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie GraphMultiEPG i podmianie folderów z skórką mam problem z wyświetlaniem EPG. Oto jak wygląda.

 

U Ciebie jest wszystko OK. Jeśli nie poprawiłeś w keymap.xml sekcji EPGSelectActions to zrób to. Potem koniecznie zrestartuj enigme z konsoli (reboot -f). Potem jak wchodzisz w EPG to wcisnij SETUP i ustaw ilość wierszy na 5 oraz wyswietlanie pikonów i nazw. Będziesz miał wygląd jak herpoi. Powiedz mi testujesz na esi czy nboxie i jaki soft?

<map context="EPGSelectActions"> 
<key id="KEY_GREEN" mapto="timerAdd" flags="m" /> 
<key id="KEY_RECORD" mapto="timerAdd" flags="m" /> 
<key id="KEY_YELLOW" mapto="yellow" flags="mr" /> 
<key id="KEY_BLUE" mapto="prevBouquet" flags="m" /> 
<key id="KEY_RED" mapto="red" flags="m" /> 
<key id="KEY_EPG" mapto="info" flags="m" /> 
<key id="KEY_HELP" mapto="info" flags="m" /> 
<key id="KEY_MENU" mapto="menu" flags="m" /> 
<key id="KEY_OPTION" mapto="menu" flags="m" /> 
<key id="KEY_CHANNELUP" mapto="nextBouquet" flags="m" /> 
<key id="KEY_CHANNELDOWN" mapto="prevBouquet" flags="m" /> 
<key id="KEY_NEXT" mapto="nextService" flags="m" /> 
<key id="KEY_PREVIOUS" mapto="prevService" flags="m" /> 
<key id="KEY_LIST" mapto="blue" flags="mr" /> 
<key id="KEY_REWIND" mapto="prevDay" flags="m" /> 
<key id="KEY_FASTFORWARD" mapto="nextDay" flags="m" /> 
</map> 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba w końcu udało się znaleźć błąd. W załączeniu aktualizacja.

  • Poprawka błędu, który uniemożliwiał w wielu przypadkach prawidłowe skonfigurowanie skórki.
  • Poprawa informacji dotyczących wyświetlania aktualnych ustawień sieci. (thx @mickey)
  • Poprawka wyświetlania informacji o konfiguracji tunerów. (thx @mickey)

Wszystkich, którzy potrafią co nieco moderować przy skórce zapraszam na githuba do forkowania i wprowadzania zmian :)

https://github.com/herpoi/infinityHD-nbox

 

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany dużymi pikonami w rozmiarze 220 x 132 px to zapraszam tutaj:

http://forum.xunil.pl/index.php?topic=812

infinityHD-nbox-b979cb41cfec62347be5a43cfa0c3f32bae6839f.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi dalej się nie zmienia wygląd epg. Nie wiem co robię źle. Reszta chodzi ok. Wgrałem czysty image Freeboxa 8.30. Podmieniłem także GraphfMultiEPG i katalog z skórką. Czy mógłby ktoś pomóc co zrobić aby było dobrze

PA140007.JPG.8914768638b1d00af9589ebc3564f61e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema @herpoi

Dałbyś radę ogarnąć pikony do kanałow Nsport36,nSport37,TVP Regionalna, escapes network w stylu takim samym jak pozostałe Twoje pikony ?

Pozdrawiam Jaro

 

Mówisz masz:

https://github.com/herpoi/BigPicon-transparent/commit/6f7ffa7ffe887cdc471a709a4f743a130f419970

https://github.com/herpoi/BigPicon-transparent/commit/83bc33333e1cb0b3445751e72c4acda9a8cd4bf6

https://github.com/herpoi/BigPicon-transparent/commit/feeb7770e9f39a12f34c5a4c646468c2ca8c0a7e

 

@djmarco83

W skryptach masz mniej więcej nakreślone jak to działa. Potrzebna jest podstawowa znajomość basha i obsługi konsoli.

 

 

Ewentualne kolejne pytania odnośnie dużych pikonek proszę zadawać w tym temacie:

http://forum.xunil.pl/index.php?topic=812

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wersja działa OK, GraphMultiEpg też wyświetla się prawidłowo, wielkie dzięki @heropi. Mam tylko jedno pytanko odnośnie wyświetlania ECM w Second Infobar. Dodane zostało chyba CAID i Prov bo nie mieści się już informacja o czasach. Jeśli jest możliwość to proszę o info gdzie to zmienić, żeby było wyświetlane jak poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wersja działa OK, GraphMultiEpg też wyświetla się prawidłowo, wielkie dzięki @heropi. Mam tylko jedno pytanko odnośnie wyświetlania ECM w Second Infobar. Dodane zostało chyba CAID i Prov bo nie mieści się już informacja o czasach. Jeśli jest możliwość to proszę o info gdzie to zmienić, żeby było wyświetlane jak poprzednio.

 

Mam pytanie jak sie przełączać na second infobar? Powiedzmy ze ogladam TV i co kolejno wciskam ?:) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wersja działa OK, GraphMultiEpg też wyświetla się prawidłowo, wielkie dzięki @heropi. Mam tylko jedno pytanko odnośnie wyświetlania ECM w Second Infobar. Dodane zostało chyba CAID i Prov bo nie mieści się już informacja o czasach. Jeśli jest możliwość to proszę o info gdzie to zmienić, żeby było wyświetlane jak poprzednio.

W ECM nie było grzebane, ale jak ci zależy to najprościej rozszerzyć informację ECM kosztem info o wykorzystywanym tunerze. Tutaj masz gotowca:

https://github.com/herpoi/infinityHD-nbox/blob/rowin-ecm-footer/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/inHDcontroler/data/footer-infobar-etsig.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...