Skocz do zawartości

infinityHD-nbox


tux

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli można to mam kilka uwag:

- brakuje mi wyłączenia przeźroczystości

- zmiany kolorów opisu kanałów

jest wprawdzie więcej "Życzeń" ale w/w powodóją ze w sumie nie korzystam z tego skina.

W G1 najbardziej przyjazny dla mojej rodziny jest blackGlass-HD ,niestety nie ma kompletnej kompilacji pod G2 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@mickey, te podpięte na początku były modyfikowane na użytek Graterlii przez @tuxa i chyba jeszcze kogoś, stąd ECM info jest inne. @tux coś mówił, że będzie korygował ECM na własne potrzeby, więc pewnie niebawem będzie to też jako opcja.

 

@richter, zmiana kolorystyki na liście kanałów pojawi się niebawem w opcji, ale potrzeba trochę czasu aby to ogarnąć. Razem z tym będzie można dać opcję wyłączenia przeźroczystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<screen name="GraphMultiEPG" ...
...
ServiceForegroundColor="bluelight"
...
</screen>
  <screen name="GraphMultiEPGList" ...
...
ServiceForegroundColor="bluelight"
...
</screen>

 

Zamiast bluelight możesz wpisać kolor w formacie HEX np.: #C1C2C3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zmienić, aby lista kanałów miała 14 lub 16 wierszy. Skórka którą podał Tux jest ok, tylko dla mnie 19 wierszy jest za dużo.

Wgrałem kontroler do tego skina, lecz niestety nie działa, bo nawet nie wyświetlała się lista kanałów i trzeba było wgrywać wszystko od nowa.

Proszę o podanie działającego kontrolera z tą wersją lub napisać gdzie można zmienić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej na ESI88 zauważyłem niepokojącą przypadłość. Nie wiem czy na nboxie jest podobnie. Testowałęm na openpli 8.1, 8.3 oraz najnowszej Graterlia 2 RC1. Co jakiś czas na skórce infinityHD, zwłaszcza przy włączaniu listy kanałów przez OK pojawiają się takie jakby zakłócenia. Jakby szarpnięcia obrazem. Czy ktoś tak miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akualizacja:

- dodano możliwość wyboru schematów kolorów (na razie tylko 2 opcje różniące się tylko kolorami na liście kanałów, ale będzie więcej)

- dodano możliwość wyboru wielkości czcionki opisów EPG na różnych ekranach - wartość procentowa od 80% do 120% ze skokiem co 5% (100% - to wartość domyślna, która ustawia wielkości tak jak było dotychczas)

- dodano czcionkę DroidSansMono jako czcionkę konsolową

- trochę poprawek i nowości związanych z ECM Info w Second Infobar (dzięki @mickey)

- kilka drobnych poprawek z pozycjonowaniem ECM Info

 

Kolejne zmiany, dosyć istotne, chociaż niezauważalne dla typowego użytkownika:

- ostatecznie uporządkowano kolory, teraz łatwo będzie modyfikować i dodawać schematy kolorów (jeśli ktoś chce dodać od siebie jakąś kolorową twórczość to wkrótce podam szczegóły jak w prosty sposób może to zrobić)

- uporządkowano nazewnictwo czcionek + sposób na zmianę wielkości przez użykownika

 

W tej aktualizacji sporo było zmian w kodzie (głównie to "Szukaj i zamień") więc mogą się pojawić jakieś "wałki", chociaż bardzo się starałem aby wszystko grało.

 

Przed wgraniem usunąć w tunerze katalog z pluginem inHDcontroler (/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/inHDcontroler) i wgrywać całość (nowa czcionka DroidSansMono jest wykorzystywana niezależnie od opcji jakie mamy wybrane w kontrolerze).

infinityHD-nbox-a475a5760a7c39b5c3006a2d83bb100fbdd2602a.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej na ESI88 zauważyłem niepokojącą przypadłość. Nie wiem czy na nboxie jest podobnie. Testowałęm na openpli 8.1, 8.3 oraz najnowszej Graterlia 2 RC1. Co jakiś czas na skórce infinityHD, zwłaszcza przy włączaniu listy kanałów przez OK pojawiają się takie jakby zakłócenia. Jakby szarpnięcia obrazem. Czy ktoś tak miał?

 

Też to mam na ESI ale na nowej wersji skórki jest o wiele rzadziej. Zauważyłem też, że występuję często jak szybko skaczę góra dół po liście kanałów. Znajomek ma nboxa z tą skórką, zapytam go czy też to u niego występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablocool, jeśli używasz na infobarze BigPicon, a na wyborze kanałow zwykłych to spróbuj przestawić obie opcje na BigPicon i wtedy zobacz. Może to faktycznie przez to, że enigma musi skalować pikonkę, chociaż na ADB nie mam tej przypadłości. Jeśli przyczyną okaże się właśnie skalowanie, to w sumie mam już pomysł jak z tego wybrnąć.

 

@djmarco83, wieczorem sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opcje zostały wybrane. Konkretnie, punkt po punkcie. Bez tej informacji ciężko jest mi odtworzyć problem.

 

Wszystko co pokazalo sie po kliknieciu klawiszem back. Czyli przywrocenie ustawien domyslnych.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

U mnie po naciśnięciu Back na domyślną wraca tylko aktualnie podświetlona opcja. Po ustawieniu wszystkich na domyślne poprawnie generuje sie nowy skin.xml. Napisz dokładnie punkt po punkcie jakie opcje masz wybrane, bo na razie nie jestem w stanie stwierdzić gdzie tkwi błąd.

 

@rowin666, aktualnie wszystkie pikony z BigPicon są 8 bitowe. Można spróbować przekonwertować na 32 bit i zobaczyć jak będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt "specjalny" po naciśnięciu OK i potem strzałki występuje od dawna. Nie mam go na ADB5800xx ale jest na 28xx i ESI-88. Stawiam na to, że jest to wynikiem tego samego co psuje PIG na tych tunerach.

Temat fajnie będzie zgłębić - może przy okazji PIG się poprawi.

 

 

Conieco już wiemy. Problem występuje na big piconach transparentnych. Wgrałem wlasnie najnowsza wersje infinity hd oraz big picony, wszędzie w kontrolerze ustawiłem Big Picon i o dziwo po restarcie E2 i wejsciu w liste kanałów nie było fiksów. Za wcześnie na jakieś oceny potestuję i dam znać.

 

 

Edit:

Identyczną procedurę przeprowadziłem na innym dekoderze i podbnie od razu po restarcie E2 kiedy problemy są nasilone, nie wystąpiły. Być może Big Picon w każdej dostępnej opcji w kontolerze jest lekarstwem na tę dziwną przypadłość. Poprosiłym innych urzytkowników, zwłaszcza tych którzy problemu doświadczyli o potestowanie na Big Piconach wszędzie gdzie się da!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam poustawiane. Nie wazne czy zmienie na fresh czy na klasyczna to i tak mam klasyczna

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

 

Nie dość że to 2 zdjęcie jest w przegiętej rozdzielczości tak że trzeba nonstop scrollować by coś przeczytać, to i tak nic nie widać bo jest kompletnie niewyraźne, a do tego jest do góry nogami. Szczyt trollingu został osiągnięty ;)

 

Musisz najechać na każdą opcje i wcisnąć BACK na pilocie. Potem poustawiaj i powinno być OK. U mnie działa.

 

 

poprawiono pisownię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale juz pisalem ze po klikaniu na wszysko back czyli ustawieniu ustawien domyslnych nie dziala u mnie zmiana wielkosci czcionki jak i nowy wyglad.

 

P.S. jak bym mogl zrobic lepsze zdjecia to bym zrobil. Nie chcesz pomoc, nie pomagaj. Nikt Cie do tego nie zmusza.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

 

 

 

@pablocool ma rację... za wprowadzanie zamętu dostałeś % ostrzeżenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale juz pisalem ze po klikaniu na wszysko back czyli ustawieniu ustawien domyslnych nie dziala u mnie zmiana wielkosci czcionki jak i nowy wyglad.

 

P.S. jak bym mogl zrobic lepsze zdjecia to bym zrobil. Nie chcesz pomoc, nie pomagaj. Nikt Cie do tego nie zmusza.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

 

 

 

@pablocool ma rację... za wprowadzanie zamętu dostałeś % ostrzeżenia

 

Chcesz rzeczowej odpowiedzi to postaraj się zadać rzeczowe pytanie. Pytasz na odwal się to my Ci również możemy odpowiedzieć na odwal się.

 

Wracając do tematu. Proponuję Ci zmienić skin na jakiś inny na moment. Potem wejść w kontroler ustawić wszystko do domyślnych. Ustawić wszystko jak chcesz, zaakceptować, zrestartuje Ci się E2, potem ustawić skin na infinity i powinno być OK. Przynajmniej mi wiele razy pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wgrywając usuwałeś najpierw cały katalog inHDcontroler.

Nie wiem, może jeszcze spróbuj edytować plik /etc/enigma2/settings i usuń tam wszystkie wpisy zaczynające się od config.plugins.inHD. Po takim zabiegu wydaj z konsoli polecenie reboot -f.

Po restarcie poustawiaj wszystko i wtedy zobacz jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wgrywając usuwałeś najpierw cały katalog inHDcontroler.

Nie wiem, może jeszcze spróbuj edytować plik /etc/enigma2/settings i usuń tam wszystkie wpisy zaczynające się od config.plugins.inHD. Po takim zabiegu wydaj z konsoli polecenie reboot -f.

Po restarcie poustawiaj wszystko i wtedy zobacz jak będzie.

 

Tak. Wszystko usunalem. Wieczorem sprawdze ten sposob ktory podales.

___________________________

Edit:

Dalej bez zmian po tym zabiegu z edycja pliki settings

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sądziłem, że to skalowanie, ale @tux twierdzi, że u niego też to występuje, a używa tylko pikon małych na wszystkich ekranach, a tam nie ma do czynienia ze skalowaniem. Ale testuj dalej @pablocool, jeśli to jednak skalowanie, to mam patent na jak to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie chodzi o głębię kolorów. Jak masz picona wielokolorowego to różnicę można dostrzec ale przy prostych 1,2 lub 3 kolorowych to różnicy nie ma. Jak chcesz mieć dokładniejszą odpowiedź to ustaw paletę kolorów w komputerze na 8bit i otwórz zdjęcie to powinieneś zobaczyć różnicę, tak przynajmniej mi się wydaje  :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślałem, że pikony do enigmy muszą być 8-bit a tu piszecie, że działa wam 32-bit (czy też 24-bit?). Jeżeli coś jest skalowane, wklejane i potem konwertowane na 8-bit, to potem wygląda różnie...

 

Mam wrażenie, że ograniczenie do 8bit faktycznie było, ale w starszych wersjach. Gdy testowałem freebox 7.1.7, to niektóre pikony które chodziły w tym czasie w "modzie" (chyba 8.2), źle się wyświetlały na 7.1.7. Więc by mnie nie zdziwiło, gdyby G2 RC1 już wspierało nawet pikony 32bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ESI88 nie mam problemów z wyświetlaniem picon 32bit a w nowej skórce jest poprawione wyświetlanie picon transparentnych ( kiedyś można było zauważyć taką jakby rameczkę na jasnym tle dookoła picona ). Nie wiem jak w nBox bo jest troszkę wolniejszy i czy nie wpłynie to na szybkość działania i poruszania się np. po liście kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako przyczynę dziwnych zachowań wspomnianych wcześniej raczej wskazywałbym na skalowanie, niż na głebię kolorów. Co do pikon to zawsze lepiej używać 8 bitowych, chociażby z tego względu, że zajmują mniej miejsca. Przy konwersji za pomocą pngquant w zasadzie nie widać straty jakości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...