Skocz do zawartości

Listy richter'a uwagi


bogdanm

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji - właśnie sprawdziłeś, że wszystko działa zgodnie z założeniami.

No to się cieszę, że pomogłem ;) Pomimo niedogodności cieszę się, że listy wróciły !

 

Któż wie, może znajdzie się jakiś dreamboxedit lub podobny obsługujący listy GOS....

Jak znam życie to "chłopaki" już kombinują ale taka ludzka natura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Skacząc po kanałach na liście kanałów z 17.06, Wyskoczył mi komunikat z na jednym z kanałów że SID nie znaleziony w PAT, to samo miałem na innym kanale na którym w ogóle nie wyskoczył żaden komunikat. Pilot wtedy przestaje reagować przyciski na panelu tunera również, obrazu i dzwięku brak

Juz miałem coś uszczypliwego napisać na temat listy,ale ugryzłem sie w język.

Szybkie przeskakiwanie po kanałach ,żadnemu boxowi nie służy , nie nadążają niektóre o słabych parametrach, nad prawidłowym odpaleniem danego kanału,a zanim to zrobi, dostaje popalić następnymi wymuszeniami i to nie jednym a wieloma ,wiec taka zabawa w końcu ,prawie każdego boxa albo przywiesi albo chwilowo zamuli.

Jeżeli natrafiasz na wyłączony lub usuniety kanał ,z komunikatem :SID nie ma w PAT,po prostu nacisnij back na pilocie i płynnie przejdziesz do nasteponego kanału.

innym kanale na którym w ogóle nie wyskoczył żaden komunikat

chwilowe zatrzymanie nadawania strumienia lub zawieszenie nadawania kanału bez usuwania go z danego transpondera. ( czasami w to miejsce poprzedni kanał powraca lub  nadają jakiś inny ).

Jeżeli juz ładujesz własna lub kogoś innego liste do boxa ,najpierw sprawdź czy nie ma w niej pozostawionych śmieci - tz:

userbouquet.dbe00.radio_org

userbouquet.dbe00.tv_org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie przeskakiwanie po kanałach ,żadnemu boxowi nie służy , nie nadążają niektóre o słabych parametrach, nad prawidłowym odpaleniem danego kanału,a zanim to zrobi, dostaje popalić następnymi wymuszeniami i to nie jednym a wieloma ,wiec taka zabawa w końcu ,prawie każdego boxa albo przywiesi albo chwilowo zamuli.

Jeżeli natrafiasz na wyłączony lub usuniety kanał ,z komunikatem :SID nie ma w PAT,po prostu nacisnij back na pilocie i płynnie przejdziesz do nasteponego kanału.

 

W tym przypadku zwiecha komunikacji zewnętrznej (pilot / przedni panel) następuje zawsze jeżeli tylko pierwszym klawiszem po pokazaniu tego komunikatu nie będzie back. Gdy odruchowo nacisnę następny kanał to niestety juz back nie działa i muszę się logować przez web-if lub vu+ player na telefonie aby zmienić kanał i wszystko wraca do normy. Opisany wyżej problem występuje zawsze nie tylko gdy skacze po kanałach.

 

Wydaje mi się że jednak problem należy zakwalifikować jako błąd, ponieważ przez webif problem nie występuje w ogóle i wg mojej skromnej osoby takie powinno być pożądane działanie.

 

chwilowe zatrzymanie nadawania strumienia lub zawieszenie nadawania kanału bez usuwania go z danego transpondera. ( czasami w to miejsce poprzedni kanał powraca lub  nadają jakiś inny ).

Jeżeli juz ładujesz własna lub kogoś innego liste do boxa ,najpierw sprawdź czy nie ma w niej pozostawionych śmieci - tz:

 

tych śmieci niema sprawdzałem

 

wracając, z góry przepraszam za poniższy off topic ale połowa postu jest na temat :) :

Już miałem coś uszczypliwego napisać na temat listy,ale ugryzłem sie w język.

 

@richter

 

Od zawsze używałem twoich list jeszcze na 6010 dawno dawno temu, zawsze były dopracowane aktualne i miały dobry układ.

Za co ci serdecznie dziękuję.

Obecnie po tym jak powróciły w obecnej formie którą doskonale rozumiem i popieram (tylko tu i blokadą importu na PC) niestety muszę kombinować coś na boku z jakiś innych dystrybucji.

Napiszę tutaj z mojej perspektywy dlaczego:

Odkąd kupiłem sobie pierwszy tuner HD na linuxie vu+ duo powiem szczerze,  (mam nadzieję że się nie obrazisz) brałem twoją listę edytowałem za pomocą DreamboxEdit wycinając z układu dublowane kanały, czyli np. mając TVP 1 HD i obok TVP 1 SD wycinałem SD i tak wszystkie zdublowane. Wklejałem je na koniec listy wszystkie na raz, a następnie wgrywałem listę do tunera. Całość operacji zajmowała może 30-40 sekund.

Wtedy pamiętam czytałem posty na jakimś forum i ktoś zadał pytanie czy nie można by tak same hd na początku a potem sd, o ile dobrze pamiętam to napisałeś wtedy że listy tworzone są na rożne tunery i nie każdy ma HD. Wtedy była to jak najbardziej właściwa i logiczna odpowiedź.

 

Obecnie listy wypuszczane są tylko w tym projekcie jak dobrze zrozumiałem, co jest świetną wiadomością bo znowu się ukazują. Jakby w tym momencie argument ze nie wszyscy maja HD przestał istnieć przynajmniej dla dystrybucji publicznej tych list. Chyba że robisz listę dla siebie i przy okazji udostępniasz szerszemu gronu. Edycja list na komputerze została zablokowana, a robienie tego pilotem to syzyfowa praca. Podwojona lista kanałów HD/SD na tunerze jest dość nieczytelna, dlatego zmuszony zostałem do używania jakiś nieprofesjonalnych gniotów z internetu.

 

Żeby nie przedstawiać tylko swojego stanowiska podam też kontrargument znajomego, który używa nboxa z e2:

Mówi że ta lista z podwojonymi kanałami HD SD jest super, bo ma problem z instalacją antenową i jak tylko pogoda się trochę popsuje to kanały HD przestają mu działać wtedy przełącza na SD i wszystko mu działa.

 

Reasumując byłbym wniebowzięty gdyby twoja lista w pierwszym bukiecie nie zawierała podwojonych kanałów HD SD, lecz te kanały SD które są podwojone znajdowały się na końcu listy w tym samym układzie. Zdaję sobie sprawę iż powrót do możliwości edycji listy zewnętrznym oprogramowaniem jest niemożliwy, ja przynajmniej gdyby ktoś kradł moją prace nigdy bym się na to nie zdecydował. Może jednak uda się wypracować jakiś kompromis, dzięki któremu z radością wrócę do używania twoich list i dzięki czemu nie będę się borykał z opisanymi wyżej problemami.

 

Pozdrawiam, dobra robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić listę  gdzie główny Zbiór nie zawiera dubli SD, to nie problem ,ale jak Sam pisałeś  znajomi i to wiekszość maja albo małe czasze ,jeszcze z czasów wizji itp,albo umieszczone w miejscach mało dostępnych i dostrojenie ich jest poniekąd problemem lub wprost lenistwem 8) ,wiec para HD i SD jest dla 90% najlepszym rozwiązaniem.

Przecież na pilocie jest bardzo prosty sposób usunąć te kanały SD,wiec nie widzę problemu:

przycisk OK > najeżdżasz na kanał do usunięcia > OPT i strzałką na pozycje Usuń > OK i juz po kłopocie.

Jak potrzebne z powrotem kanały SD,to uaktualnić liste z pilota i w razie potrzeby zabawa od początku j.w. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam mianowicie taki teraz problem na tunerze 5800 że po aktualizacji teraz listy kanałów z lipca nie mam jej wogóle.

Jak się tuner resetuje to nie ma żadnej listy.

Z góry dziękuje za podpowiedź.

 

Poprawiono błędy... proszę zwrócić na to uwagę przy pisaniu następnych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja OpenPLi do wersji 2014-06-25 (podziekowania dla @herpoi i @j00zek);

•aktualizacja kernela dla ADB28xx do wersji 2.6.32.61.0215 (dla ESI/UHD prace trwają - będzie finalnie więcej paczek) - kernel mocno testowy, proszę o zgłaszania ewentualnych błędów;

•dodanie list kanałów @Richter w wersji 1x1, 2x1, 3x1

listy dostępne są poprzez system zarządzania pakietami OPKG

!UWAGA! listy działają wyłącznie w Graterlia OS z OpenPLi od wersji 2014-06-25!

aby skorzystać z list kanałów należy wyedytować ustawienia pliku opkg.conf zgodnie z przykładem

    src/gz graterlia http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4

    src/gz adb28xx http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/adb28xx

    src/gz chlists http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/chlists

    src/gz graterlia-testing http://graterlia.xunil.pl/repodata/testing/sh4

    src/gz adb28xx-testing http://graterlia.xunil.pl/repodata/testing/adb28xx

 

    dest root /

    dest ram /tmp

    lists_dir ext /var/opkg/lists

    arch chlist 300

    arch sh4 100

    arch adb28xx 200

 

A ja mam adb5800 czy to jest jakaś różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi napisać co to takiego. Na 100% nie jest to lista RR 1:1

Pewno ktoś wziął stara listę i sobie przerabia ...... ; no ale wydaje mi się ze to teraz jest nie zabronione .

Widziałem tez na upkach inna listę która ma udawać z nazwy listę richtera by pewno ludzi w konia zrobić bo środek jest inny.

 

 

Wracając do twej wypowiedzi o przełączaniu kanałów [ muszę kiedyś przyjechać do ciebie z moim VU DUO2 ] zobaczysz jak to katowanie box wygląda i nic się nie dzieje wszystko nadąża box ma 2500 DMIPS a kolo grudnia będzie od nich box co będzie miał 5000 DMIPS 4 core CPU i 2 GB rRAM ] w tym samym czasie ma dać rade stremować 6 kanałów HD w świat oglądając normalnie kolejny nagrywać na dysk no jakieś połączenie w internet robić np. cs .

 

 

@zember ;

Witam kolegę z dawnych czasów; ja niestety dałem pas na listy richtera i używam list vaniballa tam mogę sobie wszystko poustawiać itd. Niestety richter chce blokować wszystko niech blokuje ale tak jak pisałem wcześniej za rok dwa nikt nie będzie pamiętał ze on robił najlepsze listy w PL a pewno i w EU .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety richter chce blokować wszystko niech blokuje ale tak jak pisałem wcześniej za rok dwa nikt nie będzie pamiętał ze on robił najlepsze listy w PL a pewno i w EU .

 

Widocznie TY i wielu innych nie rozumie,że mnie to "Wisi",czy ktoś mnie będzie pamiętał czy nie , po prostu mam to gdzieś i absolutnie mi na tym nie zalezy.

Listy robię tylko dla siebie i grona moich przyjaciół, po za tym w oryginale są dostępne w GOS.

 

Jak ktoś jest na tyle "zachłanny" i udostępnia je np: po pobraniu z repozytorium GOS i podmianie pewnych plików ze starych moich list ,to nie znaczy ze lista jest aktualna,bo nie jest,nawet jeżeli zmieni date jej powstania.

I było by to na tyle co do list na wiadomym i nie tylko uploadzie.

 

Aby niektórym było łatwiej link do list w repozytorium poniżej:

http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/chlists/

 

@bogdanm - a z ostatnimi listami Vhannibal (nie vaniballa) jest tak, Jakbyś TY wsiadł do bolidu F1 ,opisanego na nim i na kasku z nazwiskiem Schumacher - tylko Spróbuj  mu dorównać na torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, że listy powróciły, aczkolwiek dla mnie w zupełności wystarczały listy okrojone do polskich kanałów.

 

Natomiast skoro już są ponownie, to czy funkcjonalność jaka były, czyli auto aktualizacja ich, oraz zachowywanie listy ulubionych kanałów, powróci do systemu, tak jak było przed usunięciem list z repozytoriów?

 

Drugie pytanie, to picony też wkrótce wrócą do repozytorium? Obecnie są tylko:

enigma2-picon-hotbird-richter-polskie-100x60 - 2014-05-13 - Set of picons 100x60 for @Richter PL channel list
enigma2-picon-hotbird-richter-polskie-220x132 - 2014-05-13 - Set of picons 220x132 for @Richter PL channel list

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...