Skocz do zawartości

Listy richter'a uwagi


bogdanm

Rekomendowane odpowiedzi

A może to ja namieszałem, bo nie używam automatycznych aktualizacji list, a tylko uzupełniam listy o własną po ewentualnej aktualizacji systemu do nowej wersji. Napiszę o co mi chodzi, chociaż może już jest jak trzeba, chociaż niekoniecznie w ten sam sposób.

 

Z tego co zdążyłem się zorientować, to główne 2 pliki z listami to bouquets.tv i bouquets.radio. I teraz np. w bouquets.tv jest:

#NAME Bouquets (TV)

#SERVICE 1:7:1:0:0:0:0:0:0:0:FROM BOUQUET "userbouquet.richter01.tv" ORDER BY bouquet

#SERVICE 1:7:1:0:0:0:0:0:0:0:FROM BOUQUET "userbouquet.richter02.tv" ORDER BY bouquet

#SERVICE 1:7:1:0:0:0:0:0:0:0:FROM BOUQUET "userbouquet.richter03.tv" ORDER BY bouquet

#SERVICE 1:7:1:0:0:0:0:0:0:0:FROM BOUQUET "userbouquet.user01.tv" ORDER BY bouquet

#SERVICE 1:7:1:0:0:0:0:0:0:0:FROM BOUQUET "userbouquet.user02.tv" ORDER BY bouquet

 

Pierwsze 3 listy są Twoje a ostatnie 2 zostawiasz użytkownikowi, przy instalacji systemu 2 listy są puste. Przy aktualizacji nigdy nie ruszasz tych dwóch ostatnich list a nawet jeżeli zmienisz plik bouquets.tv to zostawiasz tam te 2 linie - w dowolnym miejscu, przestawić każdy sobie może. Natomiast korzystający z Twoich list wprowadzają zmiany tylko do tych dwóch list użytkownika a resztę sobie aktualizują z sieci, czyli korzystają z Twoje pracy. A jak ktoś nie chce korzystać z list użytkownika to ma na końcu list kanałów takie dwie puste.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Żeby było krótko - listy pisze dla siebie i pod własne potrzeby ,wiec inne przerabianie , wymagające dodatkowego czasu nie wchodzi w rachubę ,kto chce niech ich używa, takie jakie są ,lub tworzy własne.

Spróbuj w miarę dokładnie, aktualizować codziennie własna listę- przynajmniej przez tydzień ,daj my na to tylko  1 sat. +  1  na piechotę ( z powodu niemożliwości jej odbioru – 28.2E), potem pogadamy o różnych innych  życzeniach każdego z osobna  usera.

Bardzo chętnie przyjmę uwagi dotyczące błędnej aktualizacji i braków jakie zauważa userzy – tyle i kropka.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatm

Ja mam drobną propozycję, aby stworzyć liste Full Polska ale bez dublowania kanałów SD-HD, zostawić tylko HD.

Tylko,że u mnie , gdy oglądam przez  web Tv nbox na PC czy laptopie  kanały HD zacinają (AMD Athlon XP 1800+ i Pentium IV 1,8).

Wiem, że to staroć ale ....  richter pozostań przy tym co jest obecnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listy są ok,a małe poprawki zawsze z pilota można pod siebie zrobić .Każdy ma inne gusta i dogodzić każdemu nie sposób .Mi brakuje 30 W pozycji,choć kiedyś była w listach 12x1 ,ale jakoś sobie radzę kopiując ze starych co mnie interesuje :P ,ale grunt że działa ;D po przeróbce ,resztę przenoszę w DEdit lub z pilota i jest git . Szanuje i doceniam pracę,jak się poprosi to listę się dostanie na własny użytek .Co do samych HD to wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę i są tylko HD kanały . Co do web tv to chyba od upload-u łącza internetowego zależy ,ja mam upload  około 8 Mb/s i HD też tną ,ale jadę po wi-fi więc może tu problem ,sd bez problemu.

 

A tak przy okazji,od jakiegoś czasu na listach pozycja satelity 23 E jeden z transponderów jest ustawiony na dvb-s,powinien być na dvb-s2 bo jest brak sygnału,ale wystarczy przestawić i przeskanować transponder i jest ok,nie pamiętam który dokładnie bo nie mam dostępu do tunera teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie czy istnieje mozliwosc dodania na stale do bukietu live stream tak jak bylo to w wersji listy z 09052013? bardzo fajne to bylo a tak trzeba dogrywac recznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie czy istnieje mozliwosc dodania na stale do bukietu live stream tak jak bylo to w wersji listy z 09052013? bardzo fajne to bylo a tak trzeba dogrywac recznie

 

Kanały streamu, maja tą właściwość, że jak nie jest już aktualny, może zawiesić boxa (pingwin tupta - pomaga tylko ostry restart), często działają kilka godzin lub 1-2 dni.

Koledzy podają dane do tych kanałów, wiec można samemu dołączać je do list.

Wypuszczenie settingu ze streamem, aby działały na ta chwile wszystkie kanały, to bardzo czasochłonne zajęcie, do tego przerywane restartami j.w.

Władować zaś niesprawdzonych, jakoś nie wypada.

 

Ale czasami mogę do moich list, jako załacznik, dorzucić - userbouquet.xxxx.tv z kanałami streamu, ale niesprawdzonymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem, rzeczywiście, gdy stream nie chodzi, nbox się zawiesza, może by się uśmiechnąć do @tuxa, by dało się opanować to zjawisko.

 

Poprawione blędy (przykładowo brak polskich znaków). Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego richter

czy jest taka możliwość żeby zrobić np coś w rodzaju nagłówka w Twojej liście z datą jej publikacji ?

 

wtedy byśmy wiedzieli czy nasze nBoxy pobierają je automatycznie czy czasem trzeba im pomóc i załadować listę ręcznie z pppanela

 

np przy wyborze ulubionych żeby była jakaś informacja kiedy były naniesione ostatnie poprawki w danej "kategorii"

albo ogólnikowo... czyli ogólnie kiedy dana lista została wpuszczona w sieć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego richter

czy jest taka możliwość żeby zrobić np coś w rodzaju nagłówka w Twojej liście z datą jej publikacji ?

 

wtedy byśmy wiedzieli czy nasze nBoxy pobierają je automatycznie czy czasem trzeba im pomóc i załadować listę ręcznie z pppanela

 

np przy wyborze ulubionych żeby była jakaś informacja kiedy były naniesione ostatnie poprawki w danej "kategorii"

albo ogólnikowo... czyli ogólnie kiedy dana lista została wpuszczona w sieć

 

 

W każdym settingu jest bukiet pod nazwa > @richter_xxxxxx    (gdzie xxxxxx - data modyfikacji)

tak ciężko popatrzyć jakie ma się Bukiety?

Co do - "jakie naniesiono poprawki" , to wybaczcie ale nie mam ochoty i czasu opisywać wszystkich zmian w settingach, od tego sa takie strony jak np:http://pl.kingofsat.net/news.php itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to dzięki za możliwość pobierania Twoich list.

 

 

Pytanie dotyczy Eurosport HD, u mnie nie działa. W info na boxie jest częst. 11278 na King of sat częst. jest 11278.36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Eurosport HD...w domyśle Eurosport 1 HD. Według king of sat dla NC+ i CP jest ta sama częstotliwość 11278.36. Ok, dzięki za odpowiedź, szukam dalej przyczyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo dziękuję za podesłanie listy.

Ja bym miał taka sugestie , żeby może zrezygnować z dublowanych kanałów SD jak są np. w HD (większość już ma tunery HD to raczej z odbiorem niema problemu). Można by było zrobić zakładkę z samymi SD.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie macie problemy  8) .Chcesz same HD to jest zakładka z takimi pod koniec listy, jak Tobie przeszkadzają duble,więc jaki problem ? Raczej wypada się cieszyć  że dostajemy gotowca ,a tu koncert życzeń .Jest dobrze jak jest,kosmetykę każdy może sobie we własnym zakresie na własny użytek zrobić samemu .

A tak przy okazji spytam r-r masz w planie wprowadzić do listy jeszcze 30W,tak jak było kiedyś lista- 12x1 ? Choćby co jakiś czas ? :P ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie macie problemy  8) .Chcesz same HD to jest zakładka z takimi pod koniec listy, jak Tobie przeszkadzają duble,więc jaki problem ? Raczej wypada się cieszyć  że dostajemy gotowca ,a tu koncert życzeń .Jest dobrze jak jest,kosmetykę każdy może sobie we własnym zakresie na własny użytek zrobić samemu .

A tak przy okazji spytam r-r masz w planie wprowadzić do listy jeszcze 30W,tak jak było kiedyś lista- 12x1 ? Choćby co jakiś czas ? :P ;)

 

Chłopie daj na luz , co chcesz tym swoim tekstem udowodnić... .

Czy ja mam jakieś pretensje do kolegi richter ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat zakończył Okno otwarte TV Republika

 

Stacja dołączyła do oferty platformy 6 maja br. od tej daty mieli dostęp do kanału wszyscy abonenci platformy w celu zapoznania się z ofertą stacji. Obecnie kanał zasila pakiet Familijny Max HD.

Znajduje się na pozycji 67 w dekoderach. Kanał jest dostępny wyłącznie w dekoderach HD gdyż format programu jest z częstotliwości MPEG-4.

Parametry TV Republika:

Eutelsat Hot Bird 9 tp. 112 10,757 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie macie problemy  8) .Chcesz same HD to jest zakładka z takimi pod koniec listy, jak Tobie przeszkadzają duble,więc jaki problem ? Raczej wypada się cieszyć  że dostajemy gotowca ,a tu koncert życzeń .Jest dobrze jak jest,kosmetykę każdy może sobie we własnym zakresie na własny użytek zrobić samemu .

A tak przy okazji spytam r-r masz w planie wprowadzić do listy jeszcze 30W,tak jak było kiedyś lista- 12x1 ? Choćby co jakiś czas ? :P ;)

 

Chłopie daj na luz , co chcesz tym swoim tekstem udowodnić... .

Czy ja mam jakieś pretensje do kolegi richter ?

 

 

Nic ,trzeba sprawdzić co jest na liście a nie pisać .Więc napisałem że jest już zakładka z samymi kanałami HD Polskich platform .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie macie problemy  8) .Chcesz same HD to jest zakładka z takimi pod koniec listy, jak Tobie przeszkadzają duble,więc jaki problem ? Raczej wypada się cieszyć  że dostajemy gotowca ,a tu koncert życzeń .Jest dobrze jak jest,kosmetykę każdy może sobie we własnym zakresie na własny użytek zrobić samemu .

A tak przy okazji spytam r-r masz w planie wprowadzić do listy jeszcze 30W,tak jak było kiedyś lista- 12x1 ? Choćby co jakiś czas ? :P ;)

 

Chłopie daj na luz , co chcesz tym swoim tekstem udowodnić... .

Czy ja mam jakieś pretensje do kolegi richter ?

 

 

Nic ,trzeba sprawdzić co jest na liście a nie pisać .Więc napisałem że jest już zakładka z samymi kanałami HD Polskich platform .

 

Jak nic , to po co się w ogóle odzywasz ze swoimi beznadziejnymi komentarzami .

(kończę w tym temacie i sorry mod za tą ,,pyskówkę,,)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co tyle jadu ? ??? Napisałem że jest już zakładka z samymi HD,jeśli nie odpowiadają Ci zdublowane !. Pewnie nie wiedziałeś,a Ty naskakujesz na mnie . Ale ok ,koniec dyskusji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jordan87

Dafi zapewne miał na myśli to o czym ja kiedyś pisałem, czyli bukiet nie dublowanych kanałów z pierwszeństwem HD (kanały które mają swoje odpowiedniki SD i HD są na liście tylko w wersji HD). Ty napisałeś o bukiecie gdzie są TYLKO kanały HD.

 

 

Kolega richter tworzy listę dla siebie i napisał że nie potrzebuje takiego bukietu wiec każdy kto chce tak mieć musi ją poprawić sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dafi zapewne miał na myśli to o czym ja kiedyś pisałem, czyli bukiet nie dublowanych kanałów z pierwszeństwem HD (kanały które mają swoje odpowiedniki SD i HD są na liście tylko w wersji HD). Ty napisałeś o bukiecie gdzie są TYLKO kanały HD.

 

Dokładnie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skoro nie uszanowano mojej prośby, o nie wynoszenie moich list i ich upublicznianie , pomimo ze 99,9% Próśb na PW ,skutkowało podaniem linków do zawsze najnowszych list- 

 

PROSZĘ NIE PISAĆ NA PW O NOWE.

 

Nikt już nie dostanie żadnych linków ani list.

 

 

można je sobie pobrać jeszcze  z :

http://forum.dvhk.pl/showpost.php?p=4787199&postcount=18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinO

Skoro nie uszanowano mojej prośby, o nie wynoszenie moich list i ich upublicznianie , pomimo ze 99,9% Próśb na PW ,skutkowało podaniem linków do zawsze najnowszych list- 

 

PROSZĘ NIE PISAĆ NA PW O NOWE.

 

Nikt już nie dostanie żadnych linków ani list.

 

 

można je sobie pobrać jeszcze  z :

http://forum.dvhk.pl/showpost.php?p=4787199&postcount=18

 

 

Temat juz nie istnieje i co za tym idzie list też juz nie ma . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uczciwi przypilnują nieuczciwych, to problem zniknie i zapewne rr podzieli się swoimi listami na PW. To raczej jest niemożliwe, więc… mamy, co mamy. Warto chyba zainwestować czas w naukę i samodzielnie tworzyć listy. Wszelkie pretensje proszę kierować do ludzi, którzy zgotowali ten los i Richterowi, i użytkownikom jego list. Albo trzymacie za Richterem i listy dalej powstają dla Was, albo macie wszystko w nosie i wszelkie Wasze narzekania są bezpodstawne.

 

Przypominam, że to była nie pierwsza szansa dana od Richtera. A mimo to pobudki osobiste zwyciężają u ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zawsze znajdzie się jakiś debil co nie uszanuje pracy innych .Mam nadzieję że jednak wszyscy nie poniosą kary za jednego barana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość algernon

Przypominam, że to była nie pierwsza szansa dana od Richtera.

Konstrukcja tego zdania nie jest chyba poprawna :).

Powinno być "przypominam, że nie była to pierwsza szansa dana przez Richtera".

W innym przypadku "nie" z przymiotnikami piszemy razem (niepierwsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Nie' z przymiotnikami piszemy prawie zawsze łącznie, za wyjątkiem, gdy chcemy coś zaznaczyć, np. była brzydka, nie ładna. W tym przypadku mowa, że "nie pierwsza", bo szans było wiele. Za bezpodstawne poprawianie Administratorów (właścicieli forum) kara. Była mowa o stosowaniu PW w takich wypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

  • takie uwagi kierować do autora posta na PW,
  • zrezygnować z krytykanctwa, tylko krytykowanie jest mile widziane,
  • zapoznać się z pisownią rozdzielną partykuły "nie" przed liczebnikami. Jest także różnica między nie pierwszy, a niejeden (czyli wielu).

To już nie pierwszy raz, gdy ktoś poprawia:

  • w niewłaściwy sposób,
  • nie mając racji,
  • dla poprawienia sobie humoru lub zaśmiecania wątków na forum,
  • w odwecie.

Chcę nadmienić, iż ktoś zechciał wykazać mój 'błąd' chwilę po tym, gdy musiałam poprawić post użytkownika "mazi" napisanego na temat "Nie działa CEC". Ktoś jednak zapomniał, że nie robię tego dla przyjemności i nie wytykam błędów po to, by komuś było przykro. Dbam jedynie o to, aby forum czytało się przyjemnie i łatwo. Jeśli ktoś ma z tym problem, proponuję zrezygnować z komunikowania się na tym podwórku. Każdy popełnia większe, czy mniejsze błędy, literówki. Te pierwsze powodują przeszkody w rozumieniu tekstu pisanego. I choć nie ma nieomylnych ludzi, możemy wciąż nad sobą pracować, by pisać coraz to lepiej. Prawda? Powód? Może szacunek do innych czytelników i samokształcenie?

Edit: Proponuję trochę rozwagi w poprawianiu innych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż skończyło się , fajne były listy za co dziękuję Richterowi , to już tyle lat i koniec ?

Hmm , gdyby każdy tak miał się przejmować tym że np: jego listy są  kopiowane , przerabiane bez podania autora to nikt by żadnych list nie publikował.

Ale na szczęście są -  są całkiem niezłe listy innych autorów , zresztą wzorowane chyba na listach Richtera (ale nie kopie czy przeróbki).

Pozostaje jednak mieć nadzieję że autor da się przekonać i kiedyś wznowi publikowanie swoich list. 

Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@egreg, możesz wskazać, gdzie szukać tych innych list?

Ludzie się nie zmienią, więc jeśli @richter tym razem będzie konsekwentnie trwał w swoim postanowieniu to nie ma co liczyć na nowe listy jego autorstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam listy Vhannibal , sa u nas na forum , byłbym nieuczciwy listy z PKT - djcrash, są też niezłe, no ale nie ich image.

Co do moich list, to jest 1x1 (Hodbird ) do pobrania w Graterli z pilota i do tego często aktualizowana ,a na uploadach nie będzie ,a przynajmniej autoryzowana moim nickiem.

 

Pomimo prośby - i to nie pierwszej , nawet listy pod E1 wyniesiono z forum wprawdzie nie najnowszą ALE wyniesiono.

 

Skoro tak, to Bawcie się innymi listami, innych autorów i podpisujcie się pod nimi jako ich autorzy.

NIE pisać na PW o listy ,bo nikt nie dostanie już żadnej.

 

Listy 1x1, 2x1, 3x1, 4x1 oraz 11x1 ,będą prawdopodobnie dostępne, ale tylko do instalacji ( załadowania ) w Graterli 2 , jeżeli kol.tux i inni zrobią to co obiecali. :P ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Zauważyłeś może, że te listy są w załączniku do postu, a nie na podlinkowanym uploadzie ?

Pewnie dla Ciebie to nie ma znaczenia, bo dla mnie ma.

 

A przy okazji  ;D - może jest jakiś zakaz udostępniania własnych prac, tam gdzie mam ochote je dać?

i gdzie nikt nie pluje na ich autorów oraz inne oprogramowania do boxów ?

Gdzie Oszczerstwa typu - uwalanie nbox przez image z tego forum nie jest notorycznie rozpowszechniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ludzie wrócili do czasów początku internetu, przeczytali Netykietę i stosowali ją po dzień dzisiejszy [wyrażenie o cechach pleonazmu, lepiej zastosować "do dzisiaj"], to problemów by nie było. Jednak dzisiaj prawie każdy uważa, że w internecie wszystko mu się należy.

 

Edit: Poprawienie błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma mnie przekonać? Może: chamstwo, kumoterstwo, oszustwo, pomówienia, że robię to za kasę, olewanie czyiś próśb?

Listy były dostępne tu, na Forum, każdy kto chciał, mógł je sobie STĄD pobrać i używać, przerabiać do woli, byle dla siebie, ale po chole[cenzura], skoro jest na forum, to olać moje prośby (niejedne), ale najlepiej pokazać się i pchać dalej w świat.

Dziwisz Się, że skoro kogoś się szkaluje na innych forach, banuje i opowiada niestworzone pierdoły, a równocześnie, tak chętnie szafuje się cudzą pracą, nie przeszkadza im, że autor tego sobie nie życzy, do tego gloryfikuje się oszustów podpisujących się pod moimi listami, i robi kasę na sprzedaży przerobionych boxów z wgranymi moimi listami - to Was boli, że trudniej do nich dotrzeć? - wiec utrudnię jeszcze bardziej, przynajmniej włożycie cokolwiek wysiłku chcąc je mieć.

Może wreszcie ktoś inny zacznie robić własne listy, sam wtedy chętnie z nich skorzystam, nie ma ludzi niezastąpionych, więc nie jest powiedziane, że moje listy muszą być dostępne do końca świata i 1 dzień, do roboty panowie.

 

Edit: Poprawione błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

A przy okazji  ;D - może jest jakiś zakaz udostepniania własnych prac ,tam gdzie mam ochote je dać ?,

i gdzie nikt nie pluje na ich autorów i inne oprogramowania do boxów ?

Gdzie Oszczerstwa typu - uwalanie nbox przez image z tego forum nie jest notorycznie rozpowszechniane?

Skoro Sam dajesz listy.. to do kogo masz pretensje ??

Gdyby ludzie wrócili do czasów początku internetu i przeczytali Netykietę i stosowali ją po dzień dzisiejszy to problemów by nie było. Jednak dzisiaj prawie każdy uważa, że w internecie wszystko mu się należy.

A co Twój wywód ma do tematu ??

 

Czy Ty nie Widzisz różnicy w udostępnieniu czegoś, jakiemuś gronu ,a władowanie na publiczny upload , na którym nawet nie jest wymagana rejestracja?

 

co do postu @tuxa , to jestem ciekaw k661, czy Wiesz przynajmniej, bo z Twego postu wynika, ze nie Wiesz, co to Netykieta.

Więc może Skończ Swe wywody i Odpuść sobie to Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zrób coś by listy nie wychodziły poza obszar jaki sobie życzy @richter a potem pisz cokolwiek.

Spełnienie warunków stawianych przez Richtera nie było, nie jest , i nigdy nie będzie możliwe i tu jest problem.

Tak więc wszystko zależy właściwie tylko od niego, nic innego nie da się zrobić. Nie da się zabezpieczyć listy przed kopiowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...