Skocz do zawartości

Listy richter'a uwagi


bogdanm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bloto22

Chodzi o prosty fakty, większość ludzi używa listy PL + 1 lub 2 satki. (angielski/niemiecki). Wybacz ale oglądając program prócz obrazków chciałbym posłuchać/zrozumieć co ktoś mówi.

 

To wszystko, taka lista się mocno nie zmienia. Wystarczy 15min raz w miesiącu.

 

Żeby o czymś twierdzić,należy wpierw się tym chociaż trochę zainteresować.

Wiec Popatrz na linki stron na których ludzie podają zmiany kanałów satelitarnych , weź sobie np: SKY Italia za 1 m-c. i zrób uaktualnienie całego pakietu w 15 min - powodzenia.

 

 

 

Napisze jaśniej.....

 

 

Ściągamy listę kolegi z włoch a następnie robimy export ulubionych. Zapisujemy. ( generalnie ów kolega tworzy listę tylko dla sky IT) jak np. medlock dla sky UK.

(30sekund w google i mamy listę dla konkretnej paczki)

 

Teraz dodajemy aktualne FAV do listy po blind scan...

 

15min spokojnie wystarcza...

 

 

Jeżeli znamy 12 języków i oglądamy z 12 satek, to co za problem zalogować się na forum w języku YYY i pobrać listę kanałów specjalnie dla danej paczki.

 

Zrobić eksport i dodać do swojej, i mamy aktualna listę w mniej niż 15 minut...

 

 

 

Nie piszę żeby od początku dodawać kanały.

 

 

 

W dzisiejszych czasach, ludzie maja skrypty do tego, skanuje, dodaje z automatu!! działa na tej samej zasadzie co fast search w nboxach, dla sky UK np rats plugin, ukvc.

 

Można tak wymieniać w nieskończoność.

 

"

Kolega richter uważa że nowy układ jest lepszy  i tyle !!. Jak komuś nie pasuję to może zatrzymać stary układ + dodać nowe kanały w wyżej wymieniony sposób. Lub odwrotnie, dodać stary układ do nowej listy kanałów + mieć resztę zaktualizowaną przez richtera.

"

 

eksport/import  z wgraniem w dekoder - 5minut!!

 

Więc o co tyle szumu?? chyba Ci co zarabiają na tym płaczą teraz bo klientom muszą wytłumaczyć zmiany.. klienci są niezadowoleni...

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oby koledzy, a szczególnie @bloto22 i bogdanm nie poszli w swojej dyskusji, która prowadzi do nikąd, za daleko.

@richter już się wypowiedział i to bardzo obszernie.  Kubeł wody potrzebny na niektóre głowy, a do mokrego poniedziałku jeszcze prawie 2 m-ce. 

W myśl zasady, że mowa jest srebrem a milczenie złotem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 10 minut będzie kolejny update w gałęzi TEST.

Dodałem paczkę z przykładową listą kanałów oraz wprowadziłem kontrolę instalacji tej paczki w razie deinstalacji listy @Richter. Zapobiega to sytuacji w której OpenPLi nie znajduje żadnej listy kanałów.

 

 

Proszę o test tej funkcji.

Pierwsza deinstalacja listy może spowodować błąd polegający na braku pliku listy przykładowej. Ponowna instalacja listy @Richter spowoduje instalację paczki z listą przykładową i kolejne deinstalacje powinny przebiegać prawidłowo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczące nowej listy enigma2-channels-hotbird-richter-polskie. Czy to że w bukiecie POLSKA FULL jest tylko ~60 parę kanałów do tego część zupełnie nie polskich jest celowym zabiegiem, czy to tylko wypadek przy "kastrowaniu" z pełnej listy?

 

Chciałbym też podzielić się swoją refleksją i spojrzeniem na to, że usunięcie dotychczasowej listy pełnej dla HB i HB/A tak naprawdę najbardziej uderza w osoby które z niej korzystały na Graterlii. Czytałem o powodach i motywacji usunięcia listy, natomiast nie wierzę, że planowane "uszczelnienia" procederu wycieku będzie skuteczne. Ktoś kto będzie chciał tę listę "spiratować" znajdzie na to sposób... zresztą wystarczy spojrzeć co się dzieje w świecie np gier... wszelkie mechanizmy DRM są zdejmowane z gier i np posiadacz pirackiej kopii gry może spokojnie grać w nią bez konieczności posiadanie np internetu, a legalny użytkownik już nie... Może zamiast usuwać dostęp do nie całkowicie wszystkim, lepiej ją upublicznić i cieszyć się, że jest tak dobra i cieszy się taką popularnością, że ludzie aż ją "piratują".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o piratowanie ale przede wszystkim:

- podpisywanie sie pod nimi ( kasując autora i przywłaszczając sobie moja prace.)

- używając ich bez pytania w innych image

zresztą nie mam zamiaru dalej wyliczać innych zdarzeń.

Listy są w każdym razie dostępne ,ale małej grupie osób i tylko prywatnie i tak Pozostanie.

 

Może zamiast usuwać dostęp do nie całkowicie wszystkim, lepiej ją upublicznić i cieszyć się, że jest tak dobra i cieszy się taką popularnością, że ludzie aż ją "piratują".

 

Listy robię  już od lat,na wiele image,softów itp, ale już od jakiegoś czasu,przestało mnie to bawić ,i nie zależy mi aplauzie czy popularności.

Nie szanuje sie cudzej pracy, wiec czas Panowie na wykazanie się samemu.

 

Co do listy z repozytorium ,to na prośbę  @tux'a zrobiłem listę na HB - tylko Polskie kanały i parę innych , ale co tam jest faktycznie to dopiero sprawdzę i ewentualnie poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do piratowania - listy innej niż PL nie będzie w necie. Nie będzie co piratować :)

 

Jeśli takie jest życzenie richtera, to nic nam do tego... jedynie tylko powiedzieć szkoda i aby chociaż wersja PL zawierała ten sam zestaw kanałów który był w dotychczasowej.

 

BTW - funkcja aktualizacji automatycznej tej listy np z crona była genialną rzeczą i uważam, że powinna zostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista PL będzie znacznie rzadziej się zmieniać. Częściej będą aktualizacje GraterliaOS. W trakcie aktualizacji Graterlia OS też zaktualizujesz listę. W sumie powinno wystarczyć.

HEHE; ona to się nie będzie prawie nigdy zmieniać bo jak dodadzą ze 4 kanały to będzie na tyle do końca roku.

Dla mnie taki pomysł to kosmos panowie a tak w ogolę to macie jakieś inne listy w Graterli pytam bo nie mam nboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listay + pikony do nich.

 

kikut:~# opkg list | grep channel
enigma2-channels-hotbird-fil-polskie - 2014-05-01 - Channels list for Hotbird (polish channels only) (by FIL)
enigma2-channels-hotbird-richter-polskie - 2014-05-06 - Channels list for Hotbird (polish channels only) (by Richter)
enigma2-channels-hotbird-tuxish - 2014-04-30 - Channels list for Hotbird (by tux based on Richter)
enigma2-picon-hotbird-astra-richter-100x60 - 2014-04-01 - Set of picons 100x60 for @Richter 2x1 channel list
enigma2-picon-hotbird-astra-richter-220x132 - 2014-04-19 - Set of picons 220x132 for @Richter 2x1 channel list
enigma2-picon-hotbird-fil-polskie-220x132 - 2014-05-01 - Set of picons 220x132 for @FIL PL channel list
enigma2-picon-hotbird-richter-100x60 - 2014-04-01 - Set of picons 100x60 for @Richter 1x1 channel list
enigma2-picon-hotbird-richter-220x132 - 2014-04-19 - Set of picons 220x132 for @Richter 1x1 channel list
enigma2-picon-hotbird-richter-polskie-100x60 - 2014-04-29 - Set of picons 100x60 for @Richter PL channel list
enigma2-picon-hotbird-richter-polskie-220x132 - 2014-04-29 - Set of picons 220x132 for @Richter PL channel list
enigma2-picon-hotbird-tuxish-220x132 - 2014-04-30 - Set of picons 220x132 for @tux hotbird channel list
kikut:~# 

Jak komuś będzie się chciało to pewnie będą i inne listy. Te są dla leniwych bo mając własny odbiornik z możliwością robienia własnych list kanałów to predefiniowane przez kogoś to coś ala Platforma Cyfrowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista PL będzie znacznie rzadziej się zmieniać. Częściej będą aktualizacje GraterliaOS. W trakcie aktualizacji Graterlia OS też zaktualizujesz listę. W sumie powinno wystarczyć.

 

OK - takie podejście dla kogoś kto codziennie zagląda do dekodera wystarczy. Szkoda że tylko z punktu widzenia takich użytkowników rozpatrywana jest ta kwestia. Są też tacy co są zadowoleni z konkretnej wersji systemu i stabilności jego i nie przywiązują wagi aby mieć najaktualniejszy system, wystarczy że mają aktualną listę. Ten mechanizm był już, więc jestem zdziwiony że go wycofaliście... nie można go było zostawić i pozwolić decydować samym użytkownikom, niż narzucać im jakieś rozwiązanie. Auto aktualizacja listy np dla czyiś rodziców czy dziadków jest fenomenalnym rozwiązaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin.petrus

Cokolwiek by tu nie napisać i jak nie ubrać tego w ładne słowa

ze strony Tux'a i Richter'a i niby logiczną argumentację,

to cała sytuacja jest kuriozalna i charakterystyczna tylko dla polskiego sposobu myślenia.

 

Zawinił jeden - ukażmy kilkuset niewinnych.

 

A że idzie mi już do pięćdziesiątki i mam za sobą odbytą służbę wojskową

i 25 lat małżeństwa można uznać, że był czas przywyknąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin.petrus

Powtarzam.

Użytkownicy Graterlii są tutaj ukarani.

Na innym forum użytkownicy innego softu się cieszą, bo mieli przez moment porządną listę.

 

Czyli używając Amerykańskiej metafory - oni zrobili tą truciznę, a my żeśmy ją wypili.

Tak na koniec wyszło.

 

Nie ma co ciągnąć tematu - podjęliście Panowie decyzję - OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego użytkownicy Graterlia nie mieliby masowo zaatakować mailami Forum gdzie podano link?

Dlaczego użytkownicy Graterlia nie mieliby masowo po forach pisać, że na Forum X pozwolono na łamanie postanowień/licencji/czegokolwiek?

Czy użytkownik Graterlia to LEŃ z patentem na Lenistwo i tylko potrafi pisać, że został ukarany? A co ten użytkownik Graterlia zrobił by lista @Richter była nadal?

 

Odnoszę wrażenie, że ludzie są zniesmaczeni tym, iż @Richter zabrał im coś, czego nie musiał i nie musi upubliczniać. Pretensje mają do @Richter nie zaś do siebie, że nic nie zrobili by zatrzymać to co się stało.

Nie uwierzę, że na ponad 2000 użytkowników ŻADEN nie zauważył. Uwierzę za to w to, że ludziom nie chce się walczyć o cokolwiek - oni uważają, że im się należy, że ktoś ich kara bo zabrał coś co zrobił i miał tak prawo postąpić.

Najlepsze jest to, iż Ci co piszą te bzdury sami często nie zrobili nic dla drugiej osoby. Im nic nie podkradano, to nie pod ich pracą podpisywano się i dawano jako własną.

 

Punkt widzenia zależy od puntu siedzenia.

Pamiętacie jak mnie oskarżono na Forum "D...", że podpisałem się pod pracą @freebox choć wszystko było opisane jak krowie na rowie? Tak potrafiły się zlecieć hieny i obsmarować mnie za nic. Za to użytkownik Graterlia jak mu pluja w Twarz to jeszcze powie - jaka smaczna woda.

 

Może mocne słowa, ale prawda jest taka, że nawet o samo GraterliaOS użytkownicy nie dbają. Przecież zadba się samo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak, jakby twórcy DOBREJ gry napisali na pudełku nie piracić i mieli nadzieję, że ani jedna osoba tego nie zrobi. Panowie nie zapominajmy, że żyjemy w kraju (a może w świecie?) gdzie rozkręcane są tory i bariery drogowe, bo można mieć z tego korzyść (nie zważając na dobro czy bezpieczeństwo innych). Nie znaczy, że wszyscy tak robią, ale jest grono takich ludzi.

Listy richtera to taka bariera, dodatkowo wstępnie wykręcona i wyszorowana. Jest bardzo dobra, więc nie dziwne, że hieny chciały z niej zrobić korzyść. Sorry, ale trzeba być naiwnym, żeby liczyć na to, że nie znajdzie się chociaż 1 osoba która nie uszanuje autora i będzie sobie zasługi @Richtera przypisywała. W moim przekonaniu zasady udostępniania list były trochę utopijne. Są dwa rozwiązania, albo pogodzić się z tym, że pijawy zawsze się znajdą i się nimi nie przejmować, albo po prostu swoich prac nie udostępniać. Autor wybrał drugie i trzeba to uszanować.

 

@tux moim zdaniem nie masz racji. Po co schodzić do poziomu leszczy, którzy Cię o coś oskarżają. Najlepszą karą dla nich będzie, jeżeli ich pomyje skwituje się ciszą. Każda odpowiedź z Twojej czy naszej strony to dla nich pożywka i tylko pogorszyłaby sytuację.

Może jestem LENIEM z patentem na lenistwo, bo więcej z GOS korzystam niż staram się pomagać w jej rozwoju, ale nie każdy jest programistą. W miarę możliwości staram się jednak wychwytywać błędy, namierzyć problem i spróbować go rozwiązać choćby udostępniając logi czy wyrażając własną opinie nt. jego rozwiązania. Chętnie zaglądam do źródeł i staram się rozwijać wiedze, tak aby częściej radzić sobie samemu, a nie pytać na forum. Nie zamierzam skakać po forach z mieczem i bronić GOS, bo to walka z wiatrakami. GraterliaOS broni się sama wśród kumatych, a pijawami nie należy się przejmować.

 

@Rychter Szacunek za pracę. Od zawsze Cie podziwiałem, za to co robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden z 2000 nie mam pretensji do nikogo i jestem wdzięczny za GOS i listy jakie robił richter ale na tym świat się nie kończy. Cała filozofia linuxa rozpoczęła się przecież tak, że cała masa anonimowych ludzi pozostających "uncredited" tworzyła coś z czego korzystają teraz miliony userów i wielkie korporacje. Jeśli list nie będzie od richtera to część zacznie je sobie samodzielnie aktualizować (ja oglądam może 10 kanałów na krzyż łącznie z kanałami dla dzieci) a znakomita większość znajdzie inne listy. Każdy twórca ma święte prawo decydować co zrobi ze swoją pracą a my to uszanujmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja widzę to tak:

- ludzi wkurzają się nie na to richter zaprzestał tworzenia list tylko to ze ich nie maja bo nadal są tworzone tak jak piszecie dla znajomych jak by tego nie wiedzieli to może by przełknęli i poszli dalej. albo maja bardzo okrojone wersje bo powiedzmy sobie kto teraz ogląda tylko kanały PL.

- to ze ktoś dal linka to repo niestety użytkownicy tego forum nie maja wpływu tam są takie zasady no i co poradzą ktoś mógł dać linka dla zabawy; ktoś by zrobić to co właśnie jest teraz ze nie ma list; ktoś bo się zna u wyciągnął co trzeba  a wszyscy cierpią.

- pocieszające jest to ze ludzie proszą richtera o listy pytają tutaj, tłumaczą, moim zdaniem richter powinien być z tego zadowolony. No nie tak dawno vannibal napisał ze nie będzie już robił list to mu napisali włosi do widzenia i ze sobie znajda inne listy nie było ani jednego postu że komuś zależy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu , nie ma ludzi nie zastąpionych ,wiec i moje listy zawsze można zastąpić innymi, autorów lub pseudo autorów jest mnóstwo.

Samemu przecież tez można zrobić własna listę, dostosowana do swoich potrzeb lub skorzystać z FastSearch, wiec nie widzę problemu.

Listy i tak będę robił dopuki mi zdrowie pozwoli, bo to po prostu lubię i mam na to czas ( taki nałóg oprócz palenia) ,a że mi nie zależy na splędorze i uznaniu innych to juz inna sprawa.

Listy dostaną ci, którym po prostu bęndę miał ochotę je udostępnić, ale tylko prywatnie i tyle.

Co do reszty userów to jedynie - jeżeli wyjdzie grupie Devel pewna sprawa ,może ale to tylko może, będą tylko w GOS.

Podziękowania i szacunek należy się tutaj jedynie  kol.tux i reszcie zespołu ,którzy na przekór ,rzucanym kłodą pod nogi ,pomawianiom itd robią coś dla Was i mnie.

A jakie listy sa w GOS czy innych tunkach, to już najmniejszy problem, je może-jak pisałem wyżej, zrobić sobie każdy, a image dla nas - nieliczni ,wiec SZACUN dla twórców Linuxa i Graterli_OS 8)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zapominajmy, że żyjemy w kraju (a może w świecie?) gdzie rozkręcane są tory i bariery drogowe, bo można mieć z tego korzyść (nie zważając na dobro czy bezpieczeństwo innych). Nie znaczy, że wszyscy tak robią, ale jest grono takich ludzi.

Samo na usta się ciśnie - a właściciel tych torów zaprasza tych złodziei na rozmowę i wskazuje im gdzie jest magazyn z torami bo będzie im łatwiej.

 

Jak było .tar.gz to dopisali po chamsku plugin co ssał tar.gz.

Teraz było .ipk - tu już było gorzej bo podpisy, zależności itd. - plugin w prostej formie nie wypali (jak się uprą to napiszą) to dali po chamsku linka.

Ktoś może być naiwny, że te osoby nie wiedziały co robią. Ja naiwny nie jestem. Dobrze wiedzieli co robią i zrobili to z premedytacją.

 

Samą Graterlia też przerabiają. Ja jednak nie robię z tego problemów. I tak wiadomo co było bazą. Tak samo jak @PKT czy @freebox. To nie trudno sprawdzić nawet jak ktoś zapomni napisać co jest bazą.

Z listami jest gorzej. Można pozmieniać nazwy plików, poprawić wpisy od bukietów, usunąć informacyjny kogo to jest. Jak się uprzesz to skryptem napisanym na kolanie w kilkadziesiąt minut zautomatyzujesz sobie całość. Za to @Richter będzie siedział pół dnia i dłubał kanał po kanale.

Jak pisał - lubi to i robi dla siebie i znajomych. Jednak nie zamierza pracować dla kogoś a ten ktoś potem ma plusy z tego.

 

Co do Leni - miałem na myśli nie tyle, że ludzie nic nie robią dla GOS w sensie samego GOS. Miałem na myśli to, że czerpią z GOS a jak na GOS/części składowe GOS plują czy wręcz rozkradają to jest kompletne MILCZENIE.

Skoro jest milczenie to jest przyzwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo na usta się ciśnie - a właściciel tych torów zaprasza tych złodziei na rozmowę i wskazuje im gdzie jest magazyn z torami bo będzie im łatwiej.

Dlatego nie twierdzę, że wycofanie list było błędem. Błędne było założenie, że każdy odwiedzający zastosuje się do regulaminu.

Myślę, że temat wycofania list jest już wyczerpany.

 

Ja pragnę tylko podziękować @tuxowi i @richterowi za wkładaną w projekt pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem richtera, ale jeśli można przywrócić system własnych list, to byłbym wdzięczny - chyba, że dalej istnieje, tylko o tym nie wiem. Bo teraz po przejściu na listy richter, tux itp. tracę własną listę kanałów. Da się to zrobić, tylko po każdej aktualizacji listy w repozytorium zabawa zaczyna się od nowa.

Z tego powodu moim listy w repozytorium trącą sens, wolę już samodzielnie dodawać kanały - jeśli się da przywrócić dawną funkcjonalność, byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux - uważam że Twoje podejście jest krzywdzące i niesprawiedliwe wobec osób które korzystały normalnie z tej listy. Osoby które normalnie korzystały z tych list są teraz obarczone tym co się stało... na boga to nie oni to zrobili... To tak jakby obarczyć kupujących legalnie gry za to, że piraci je piracą i wobec tego zablokujemy możliwość grania w nią tym co ją kupili legalnie... nie tędy droga. Jak już podejmujecie takie drastyczne kroki, to przynajmniej nie zwalajcie winy na boga ducha winnych ludzi.

 

Jak dla mnie lista zawierająca tylko kanały PL jest w zupełności wystarczająca. Dziękuję za poprawienie jej, teraz można z niej korzystać.

 

Prosił bym też o przywrócenie mechanizmu jej aktualizacji tak jak był dla pełnej listy. Są osoby które nawet jeśli lista będzie zmieniała się raz na miesiąc, dwa, czy trzy docenią ten fakt, a przy okazji nie będą tracone ulubione kanały. Taki mechanizm już był, nie rozumiem czemu go wykastrowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja krzywdzę. Ja tylko pokazuję do czego to prowadzi...

 

Co do list ulubionych. Tych kanałów jest tak mało, że nie ma co komplikować sprawy.

Może jak znajde chwilkę do doklepię skrypcik do prostinst co będzie sprawdzał obecność plików usera. Teraz są ważniejsze sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie o czym mówimy, to poniżej link do listy .

Jak ktoś zdecyduje się ja wogle wgrać, to najpierw niech wyczyści śmieci z niej.

 

ciekawe jest to że ten pseudo autor listę pod E2 dedykuje też do wszystkich d-box2.

żeby nie być gołosłownym ( http://forum.dvhk.to/showthread.php?t=36027 )  ;D

 

http://upload.dvhk.to/file.php?id=962

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość wojtekgóral

Dzień Dobry,

Zbędne usunięto...

 

A teraz do meritum.

Nie będę ukrywał że zarejestrowałem się na tym forum tylko i wyłącznie z powodu listy robionej przez kolegę richtera. Żeby się zarejestrować to się na męczyłem że hej. Nie używam nawet nboxa. Poprosiłem w październiku na PW o listę do mojego dekodera jakim jest HD-BOX 9100 i richter był taki miły że mi podesłał listę. Od tego czasu staram się ją w miarę możliwości aktualizować. Chciałem właśnie ponownie poprosić o nową listę a tu zonk. Mówi się trudno i jakoś będę sobie dalej radził. Ale możne richter rozważy powyższe rozwiązanie problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość future0

@richter,

Nie obrażaj się i wracaj do tego z czego byłeś słynny na całą satelitarną Polskę ;) Zobacz, że wszystkim tego brakuje, uzależniłeś nas w końcu od swoich list a teraz "odciąłeś dopływ tlenu", częstotliwość nie musi być tak duża jak do tej pory, wystarczy raz na miesiąc lub gdy są jakieś większe zmiany w polskich zbiorach, drobne sami ogarniemy a jak się tego już dużo nazbiera to samemu potem ciężko wszystko odszukać.

Jeszcze raz bardzo proszę w imieniu swoim i zapewne wielu użytkowników forum o powrót do dawnej wspaniałej działalności.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo chociaż niech @ r-r w chwili wolnego czasu napisze jakieś faq jak dodawać te programy bo ręczne wyszukiwanie potem wyciąganie listy na kompa i ponowne wgrywanie to syzyfowa praca to tak jap przesiąść się z mercedesa na malucha  taka prośba moja wielka  ;)

 

Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie w tej chwili te listy straciły sens. Automat list richtera + ulubione było super rozwiązaniem. Teraz jedno i drugie nie działa, więc sam skanuję na szybko nc+ i Polsat i ręcznie układam z pilota. O ile rozumiem wywalenie list richtera, to skasowania ulubionych nie rozumiem. Ale trudno, teraz po prostu nie używam list z softu, łatwiej mi ogarnąć swoją. Nie wiem jaki jest sens używać list tylko PL kasujących ulubione, jak można mieć to samo bez kasowania przy pomocy funkcji szybkie skanowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Historia aktualizacji

Kolorem tego tekstu będą oznaczane aktualizacje, które w dniu publikacji znajdować się będą w repozytorium TEST

 


<< 25 Czerwiec 2014 >>

 

listy tylko pod GOS z test 250614 , 3x1 -satelita na poz. 28,2E nie sprawdzany, wiec mogą być jakieś nieprawidłości ,uwagi testu mile widziane, tz. proszę pisać jakie kanały, czy transpondery komuś nie świeca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak zainstalować nową listę od r-r ??

wyedytowałem plik zgodnie z info

opkg update

potem opkg upgrade

wszystko ładnie się uaktualniło

w E2 ppanel brak opcji wyboru listy

co dalej ?

 

 

Próbowałem zainstalować listę z opkg z tmp też nic

jak to zainstalować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem i mam listę :) Mam tylko jeden problem... Zawsze układałem sobie listę po swojemu wyrzucając dublujące się kanały SD z tymi HD i najważniejsze przesuwałem kanały dla dzieciaków na sam koniec tak aby było im łatwiej włączyć swoje bajki ;) Tym razem nie mogę nic zrobić dreamboxEDIT. Czy to jakieś zabezpieczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - jest zabezpieczenie. Jest o tym mowa na stronie internetowej.

Listy nie da się poprawnie pobrać na dysk. Nawet jak się pobierze to nie da się poprawnie wczytać w edytor. Jak ktoś zapragnie wgrać ją do gdzieś indziej też nie zadziała.

 

 

Taka jest wola kolegi @Richter. Listy są oficjalnie w repozytorium. Paczką można pobrać. Wypakować i...i pooglądać pliki.

 

 

Przy okazji - właśnie sprawdziłeś, że wszystko działa zgodnie z założeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem i mam listę :) Mam tylko jeden problem... Zawsze układałem sobie listę po swojemu wyrzucając dublujące się kanały SD z tymi HD i najważniejsze przesuwałem kanały dla dzieciaków na sam koniec tak aby było im łatwiej włączyć swoje bajki ;) Tym razem nie mogę nic zrobić dreamboxEDIT. Czy to jakieś zabezpieczenie ?

a dokładniej niektóre dane w pliku lamedb są zmienione/zaszyfrowane i tylko na gos można używać tej listy

Nie można jej modyfikować zmieniać z poziomu dreamboxedit o używaniu na innym image  E2 poza gos nie wspomnę

 

 

niektóre wpisy z lamedb

 

 

 

GOS:eDVB services /4/

Po siódme: Nie kradnij!!!

transponders

00820000:0065:0001

  s 12225000:27500000:1:3:130:2:0

/

00820000:1ce8:0071

  s 12188000:27500000:1:4:130:2:0

/

00820000:1e78:0071

GOS:  t#34;22908>306269462136:602=;?62137:580

 

 

....

 

 

 

p:JMC: Jordan Media City,f:1

GOS:2ef;=94>;0851<320=?`kfn>3<3

GOS:Xbpvc{ngp /=1

 

 

 

 

.....

 

 

 

 

 

p:SkyItalia,f:1

GOS:0e6:=94e90851<31`j?6909>0>096

GOS:EFWC&Z]U]EE

p:CanalSat,f:1

end

Have a lot of bugs!

 

 

Zlodziejom mowimy NIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - właśnie sprawdziłeś, że wszystko działa zgodnie z założeniami.

No to się cieszę, że pomogłem ;) Pomimo niedogodności cieszę się, że listy wróciły !

 

Któż wie, może znajdzie się jakiś dreamboxedit lub podobny obsługujący listy GOS....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...