Skocz do zawartości

Listy richter'a uwagi


bogdanm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spełnienie warunków jest możliwe. Ukrócić działania innych Forów, na których jest przyzwolenie na nieposzanowanie własności. Za to szydzi się z tych, co szanują te prawa. Taka brutalna rzeczywistość. Jeden z drugim narzeka, ale żeby samemu napisać coś do administracji innych miejsc... .

Dlatego jeden z drugim czuje się bezkarny, a właściciele innych forów (nie for) czy uploadów jeszcze im na to pozwalają.

 

Poprawione błędy. Za to można używać i forumowicz, i forowicz. Jednak środowisko internetowe częściej używa tego pierwszego wyrazu. Nie zmienia tego nawet fakt, że stosowanie tego drugiego wyrazu, ze względu na budowę, jest właściwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I dupa,za jakiegoś barana bekniemy wszyscy .Listy mi odpowiadały,do nich się przyzwyczaiłem a teraz .....trzeba będzie szukać i przerabiać pod swoje potrzeby jakieś inne ,tym bardziej jak korzysta się z kilkunastu pozycji sat.

Jak ktoś wspomniał prędzej trudno warunki r-r spełnić ,bo zawsze znajdzie się taki co i tak wstawi gdzie indziej . A odpowiedzialność poniosą,a właściwie konsekwencje wszyscy co korzystali z tego " dobrodziejstwa ". :(

 

Przed znakami interpunkcyjnymi nie stawia się spacji, a dopiero po nich. Toteż proszę poprawić post.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać ze zrozumieniem:

  • nie jeden baran a wielu;
  • żaden z nich nie dał info skąd zaczerpnął "inspirację", a w sumie o to poszło;
  • żadna z tych osób nie widzi nic złego w tym co zrobili;
  • inni też przestają widzieć, że jest to złe;
  • nastąpił moment przyzwolenia na zabranie list @richter i podpisywania swoim nickiem.

Wystarczyło zrobić jak MY z softem i (tego, co prawda też dużo osób nie zrozumiało, ale przynajmniej jasne jest jak powstała Graterlia):

  • podać źródła;
  • podać skąd zaczerpnięto to czy tamto;
  • dołączyć informację do archiwum z dziełem.

Niestety, problem w tym, że ludzie "ZIDIOCIELI" przed internetem. Wydaje im się, że mogą wszystko i wszędzie, bo...

Tu wszystko wskazuje na to, że @richter zaprzestając publikacji większości list, odciął niejedną osobę od łatwego edytowania listy kanałów. Teraz jeden z drugim musi się wysilić - poszukać po forach i stronach co się zmieniło, ręcznie poprawić itd. Wcześniej zabrał klika plików od r-r, wrzucił do edytora i w 10 minut miał listę, którą dawał na Upload.

 

To, co zrobił @richter to jedyne działanie, jakie mógł zrobić, aby uświadomić dużej ilości osób, jak daleko zaszło przerabianie jego list kanałów bez informacji o nim. Może da to do myślenia dużej części osób...

Obawiam się jednak, że będzie jak z softem Graterlia. Plotka X tworzy plotę Y, a ta plotkę Z. Większość osób nic nie weryfikuje u źródła, tylko przyjmuje za FAKT plotkę Z. To wszystko jest smutne. Człowiek się dwoi i troi, a ze strony innych (na szczęście nie wszystkich) słychać tylko DAJTA, DAJTA, DAJTA - NAM SIĘ NALEŻY.

Edit: Błędy zostały poprawione. Następnym razem proszę bardziej przykładać się do tworzenia tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z listy richter od lat. Co prawda pierwszy folder mam zrobiony zawsze pod siebie, ale pozostałe pozostawiam bez zmian (korzystam 2x1).

Rozumiem że richter się wk..... .

I nie mam do tego pretensji. Popieram to.

Były jasne instrukcje: Jeżeli kopiujesz, bądz modyfikujesz - napisz skąd masz zródła.

Jednak z drugiej strony ci ( napiszę z małej litery), którzy kopiują i rozpowszechniają jako swoje, bez stosownej informacji, są zwyczajnie kretynami i nie warto sobie nimi głowę zawracać.

A jak coś, to szybko można sprawdzić poziom ich wiedzy na ten temat.

Niestety tak jest, że w internecie buszują i tacy ludzie którzy chcą zaimponować innym. W większości to małolaty co myślą pozjadały wszystkie rozumy.

Ne wiewm, co mam jeszcze napisać by Richter przemyślał jeszcze raz swoją decyzję.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ne wiewm, co mam jeszcze napisać by Richter przemyślał jeszcze raz swoją decyzję.

 

 

 

 

A co masz napisać, jest to Jego i tylko Jego decyzja jak będzie miał ochotę to zmieni zdanie a na razie niech cierpią Ci którzy upubliczniali nie swoje prace [teraz jak będą chcieli coś wypościć to włożą w to trochę wysiłku] i Ci którzy z nich korzystali dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tylko zapytam czy przy ostatnim mod by tux nie tym najnowszym Gra...... da się pobrać listę najnowszą 1x1 bo jak pobieram non stop mi włazi z 29.06 coś mam źle ustawiony serwer?

 

@Tux - Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod by tux nie jest już wspierany. Rozrosło się to na tyle, że powstała Graterlia i tutaj wszystko działa.

Czy była by możliwość zrobienia update pod poprzednie wersje IMAGE? by pobierać listy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ludzie są bierni wobec zaistniałej sprawy, interesuje ich jedynie to, czy będą mieć listę, nie zaś jak mogą pomóc w zwalczaniu przykrego procederu. Od razu wnioskują, że ludzie się nie zmienią… A przecież to w dużej mierze od użytkowników list zależy, czy problem zostanie rozwiązany, czy pozostanie. Dlatego też teraz najbardziej jest widoczny szacunek (a może jego brak?) do pracy Richtera i jak bardzo ludziom zależy na jego listach. Jeśli Richter spostrzega agresję pośród tych, którym zabrano wolny dostęp do list jego autorstwa i obojętność ludzi, dla których je robił, to proszę się nie dziwić, iż nie jest chętny do udostępniania swojej pracy. To już drugi argument za tym, by tego nie czynić. O ile pierwszym są nieuczciwi ludzie, to drugim, jeszcze ważniejszym, jest niechęć uczciwych do działania. A przecież gorsza od zła jest tylko zgoda na jego istnienie wśród dobrych ludzi poprzez zahamowanie swoich działań, neutralną postawę.

 

Edit: To jak? Szanujemy pracę Richtera, czy nie? Nie wystarczy tylko zapewnić, że "tak". Słowa słowami, a to czyny świadczą o naszym stosunku do sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało, i podam tylko 1 fakt :

User z dvhk, napisał post, w którym stwierdził, że udostępnia własne autorskie listy i podał do nich link, coś mnie tknęło i ściągnąłem te listy, po edycji okazuje się, że jest to moja w 100%.

Jakie jest me zdziwienie, gdy po monicie u Moderatora i udowodnieniu mu, że jest to moja praca - podałem szczegóły nieznane nikomu (temu moderatorowi), w strukturze list... i zgadnijcie, jak się to skończyło?

Moje posty zostały skasowane, a ten user nagrodzony - w jaki sposób? Nadal czasami podaje jakieś listy (nie sprawdzam już jakie), a moja praca nadal tam jest jako, Jako jego.

Nie dość, że udostępniłem listy na PW, prawie każdemu, to jeszcze tak wygląda podziękowanie.

Proszę więc nie pisać na PW o listy, bo ich NIE udostępnię.

 

Poprawiono małe błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może da się wkleić w listę ukryty znak wodny aby złapać szczura, który puszcza Twoje listy w świat ? Przykra sprawa i daje to do myślenia co musieli czuć muzycy czy twórcy gier w latach 90' kiedy każdy bez wyjątku ściągał mp3 czy gry z sieci. Wraz z wzrostem naszych zarobków i spadkiem cen na muzykę odnoszę wrażenie, że teraz sytuacja jest o wiele lepsza. Uszanowanie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o znak wodny.

Niestety należy pogodzić się z tym.

Jeśli coś Ktoś wrzuca za free, musi się liczyć z tym, że może to być wykorzystane, bądź przekształcone w sposób który autor sobie nie życzy.

Wiem po sobie... pewne moje foty zostały przekształcone a nawet dodane do poradnika o naszym tunerze.

I co?

Myślicie, że ktoś się zapytał?

Zgadnijcie.

Na naszym rodzimym portalu aukcyjnym są sprzedawane nbox'y z e2.

I teraz @tux, nie wkurza Cię to, że w opisach pisano że można zainstalować w tunerze min. mod by tux.

I co zrobisz?

Nic.

Bo image jest free i ogólnie dostępne.

Gość sprzedający trzepie na tym kase mimo, że Ty i dajesz do ludziom za free.

Na zdrowy chłopski rozum powinieneś brać od sprzedawcy prowizję.

Co z tego wynika?

Że nic nie zrobisz, jak udostępniasz za free, to niestety trzeba się liczyć z takimi zdarzeniami.

Uważam że jeszcze internet u nas do tego nie dorósł.

Jedynie co można zrobić teraz w takiej sytuacji to walczyć o to, że w tym i tamtym miejscu są faktycznie pliki oryginalne Tego czy Tamtego autora.

To tyle.

 

Pozdro.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff....

Tutaj każdy ma za zadanie pytać czy może. Nawet administracja. Każdy kto zobaczy coś co jest wykorzystanie nieautoryzowanie powinien od razu informować. Inna sprawa, żę większość woli się nie ujawniać z tych co dają autoryzację i dalej jest cisza :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że listy powróciły na E2 ? Pytanie czy 11 x 1 będą też dostępne  ,czy jednak mam do innych się przyzwyczajać  ?

 

Listy są okazjonalnie - i lepiej sie przyzwyczaić do innych.

 

Najlepiej do Własnych  ;D

 

Swoich nie robiłem bo nie znam podstaw,zresztą w sieci są dostępne to i po co  ? Tylko pytałem czy będzie " okazionalnie " 11 x 1 ,bo skoro są dostępne 1 x 1 i 2 x 1 ? W sumie po to przybyłem na to forum,bo zawsze dostałem listy jakie potrzebowałem z " pierwszej ręki " bez amatorskich przeróbek .

 

 

Edit:

Dzięki za listę jeszcze raz .  :)

 

A przy okazji,bo to jest temat o listach ,to:

 

W  liście,zakładce tam gdzie są wszystkie HD kanały to w Polskich brak  ( od jakiegoś czasu ) dodanych kanałów TVN 24 HD oraz HBO COMEDY HD .

 

ORF HD1 ,ORF HD2 ma błędne parametry wpisane z 19,2 E -brak sygnału .

 

To takie małe uwagi ,mam nadzieję że nikt się nie obrazi .Myślę że warto je wyłapywać i informować,aby powstały korekty w następnej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Mam pewien problem z listą na E2 , czytałem w tym temacie niektórzy mili problem z tym że im nazwa kanału samoczynnie wracała na tą jaka jest ustalona przez nadawcę.

U mnie jest odwrotny problem , kiedy chciałem żeby nazwa kanału się zmieniła samoczynnie z satelity, to mimo że kanał miał wyzerowaną flagę "K" nic się nie zmieniało.

Testuję to też na DM500 na newnigmie2 3.3.2 i jest podobnie. Od czego to zależy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem z listą na E2 , czytałem w tym temacie niektórzy mili problem z tym że im nazwa kanału samoczynnie wracała na tą jaka jest ustalona przez nadawcę.

U mnie jest odwrotny problem , kiedy chciałem żeby nazwa kanału się zmieniła samoczynnie z satelity, to mimo że kanał miał wyzerowaną flagę "K" nic się nie zmieniało.

Testuję to też na DM500 na newnigmie2 3.3.2 i jest podobnie. Od czego to zależy ?

 

Edytorem wyłączyć ( zaznaczyć wszystkie kanały ) i Flagi na NIE ,wgrać do boxa i restart systemu.

Szukać w menu tunera opcji włączania/wyłączania skanowania transpondera w tle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , wszystkie flagi na nie , opcji skanowania transponderów w tle nie znalazłem (czyli że zawsze skanuje).

Ale widzę że wszystko zależy chyba od samego pliku lamedb , z jednym pomimo ustawienia flag na nie , nazwy nie zmienia,

a z innym tak. Jak wgrałem listę dreamboxEditem  ze zmienioną nazwą kanału i po wgraniu zrestartowałem, ale przez wyłączenie i włączenie zasilania

zmiana odniosła skutek (przy normalnym resecie nazwa kanału została taka jak przed edycją). I jak włączę kanał ze zmienioną nazwą to wtedy rzeczywiście nazwa

zmienia się na "oryginalną".

Ale wtedy plik lamedb jest podmieniany na taki jak załadowany w edytorze. Przy normalnym restarcie ten plik zostaje tylko jest zmodyfikowany. Widzę że tak jest zarówno w nBoxie jak i Dreamboxie.

Ale w G2 ten numer nie przejdzie bo jak zrobimy coś takiego (czyli reset przez wyłączenie i włączenie zasilania) to mamy ciemność na kanałach , albo brak sygnału na transp. dvb-s2.

Oczywiśćie wiadomo dlaczego. Wniosek jak chcemy coś zmieniać w parametrach kanałów to w G2 nie wszystkie zmiany odniosą skutek (np: nazwa kanału) bo musimy wykonać normalny restart (musi zostać oryginalny lamedb).

G1 nie jest czuły na podmianę tego pliku i można robić co powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak da się pobrać listy na kompa?? Chodzi mi o wczorajsze listy. Poprzednie mają linki pod postem a wczorajsze nie :( listy używam tylko prywatnie. Edytuje listę według własnych upodobań i ładuje do tunera :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk - now Free

 

mod

poprawiono drobne błędy

matzg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego w G1 nie ma listy 2x1 ?

 

 

Edit tux:

Kolega LEŃ jest? Było napisane dlaczego. Wstarczy przeczytać a nie zadawać w kółko pytania. Tu na tym forum nie ma na to przyzwolenia!

Sory , ale czytałem i nigdzie nie było napisane dlaczego.  Szkoda bo G1 póki co lepiej obsługuje listę kanałów.

 

 

EDIT tux:

Jest napisane - nawet na strnie projetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej,co trzeba przetestować,czy parametry dobre transponderów ? Może przydam się do czegoś ale pod E2.

Tylko tych słabych transponderów to nie sprawdzę,bo michy takiej wielkiej nie mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 września 2013 roku na transponderze nr 16 satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) o częstotliwości 11,508 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK pojawił się przekaz kanału PULS 2. Emisja jest prowadzona w tym samym miejscu, gdzie kilkanaście dni temu prowadzone były testy. Sygnał jest zakodowany w systemach: Conax CAS7, Nagra MA (S4/N3) i Viaccess PC 3.0. Co ciekawe, kanał jest dostępny również w ofertach prepaid (Smart HD+, TNK SD, TNK HD i N na kartę) już od pakietu bez opłat.

 

kanał ten jest w moich listach w bukietach NC+ ( na końcu ) jak i też w PL FTA/ KOD duble ( na końcu ).

Wiec można sobie go przenieść do własnego zbioru ,lub poczekać na jutrzejszy upgrade list.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

changeloga?
  - NIE

 

Powiem tak:

- jest tego za dużo , tylko wczoraj ( 12.09.2013 ) na 11 sat. zmian uległo około 100 kanałów ,jak nie więcej.

- prawie codziennie operatorzy mieszają nie tylko z częstotliwościami ale też z SR, FEC , DVB-s1/2 itd.

- wczoraj np:tylko na 16E ,włączono na 2-ch czest.testy około 67 kanałów (kodowanych w conax).

 

Ktoś powie że udostępniam w G1/2 tylko z 2-ch sat. - owszem dla G1/2 są 2 sat. i tak pozostanie.

Ale prywatnie, dla sporej grupy osób ,dostępne są kombinacje z 11 pozycji satelitarnych i pewnie tez by chcieli changeloga  :P .

Więc wybaczcie,ale są podane linki - http://forum.xunil.pl/index.php?topic=51.0  , gdzie można sobie podglądnąć zmiany, nie wszystkie ale sporo.

 

Tak na marginesie :

List i próśb o nie jest sporo ,ale gdy mnie potrzeba coś pomóc, w sumie dla Was (bo osobiście nie odbieram 28.2E) to znajduje sie 1-2 osoby, co są wogle chętne, z tego tylko 1 z nich ( kol.tux ) miał możliwość i chęć pomóc z weryfikacja np:28.2E, za co mu serdeczne THX.

Tak wiec proszę nie wymagać o coś dodatkowo ,skoro przy minimalnej chęci można to znajść w necie ,mając do tego podane namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dodam od siebie. Spróbujcie usiąść przed TV i zmieniać 100 kolejnych knałów zatrzymując się po 2-3 sec na nich - tak dla sprawdzenia. Teraz czas ten pomnóżcie przez 10 może 15 (zależy od lości satelit - pomijając przypdki po 10 satelitów). Nstępnie dołóżcie sobie ręczne skanowanie tk 5-10 transponderów bo się zmieniło ale nie do końca wiadomo co :)

 

 

Uwuerzcie - jak to sprawdzicie i policzycie to wyjdzie wam, że czasem dnia zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się wszystko ,tym bardziej ludzie powinni to docenić,bo sporo pracy to kosztuje .Kiedyś sam robiłem listy jak jeszcze miałem obrotnice na 15 satelit,to była jazda dopiero,siedziałem po nocach aby sobie poukładać i to wszystko z pilota,takie hobby,a tunery miałem różne i gotowców nie było .Teraz już mniej czasu ,po nocach nie chce się siedzieć i lepiej wgrać gotowca,taka prawda,jedynie mała modyfikacja ale to już na kompie można zrobić pod siebie .Ja to doceniam i dziękuje,choć ostatnio chciałem pomóc,no ale nic z tego nie wyszło,ale jak co jestem chętny w razie potrzeby i możliwości moich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się wszystko ,tym bardziej ludzie powinni to docenić,bo sporo pracy to kosztuje .Kiedyś sam robiłem listy jak jeszcze miałem obrotnice na 15 satelit,to była jazda dopiero,siedziałem po nocach aby sobie poukładać i to wszystko z pilota,takie hobby,a tunery miałem różne i gotowców nie było .Teraz już mniej czasu ,po nocach nie chce się siedzieć i lepiej wgrać gotowca,taka prawda,jedynie mała modyfikacja ale to już na kompie można zrobić pod siebie .Ja to doceniam i dziękuje,choć ostatnio chciałem pomóc,no ale nic z tego nie wyszło,ale jak co jestem chętny w razie potrzeby i możliwości moich .

 

Jak Sam Napisałeś- nie Odbierasz słabszych transponderów , wiec aktualizacja sat. 28,2E w tym wypadku, jest niekompletna i niestety mija się z celem.

Ale thx za chęć pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli jeszcze nie masz tego sprawdzone to możesz mi podać o jakie transpondery chodzi,to postaram się przesłać pewnym osobom co mają miski po 2 metry i rajcuje ich takie wyszukiwanie,to pewnie mi sprawdzą .

Ale faktycznie jakieś kanały wiem ze nie chodzą na tych listach,tylko sam nie wiem czy błędne parametry czy słaby sygnał ,dziś zobaczę i porównam z  KOSat

 

już nie potrzeba , z @tux  poradziliśmy sobie

 

r-r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dodam od siebie. Spróbujcie usiąść przed TV i zmieniać 100 kolejnych knałów zatrzymując się po 2-3 sec na nich - tak dla sprawdzenia. Teraz czas ten pomnóżcie przez 10 może 15 (zależy od lości satelit - pomijając przypdki po 10 satelitów). Nstępnie dołóżcie sobie ręczne skanowanie tk 5-10 transponderów bo się zmieniło ale nie do końca wiadomo co :)

 

 

Uwuerzcie - jak to sprawdzicie i policzycie to wyjdzie wam, że czasem dnia zabraknie.

Nie wiem czy to jest możliwe ale nie myslales o tym by napisać script który by porównywał to co jest nowe z tym co jest stare np. Tak jak pisał richter  dodano 50 kanałów na 16e box po znalezieniu ich zapisywałby do pliku z flaga ze sa nowe; jeśli by znalazł modyfikacje danego kanalu np inny pid porównałby z tym z listy i tez zapisał . W ten sposób mieli byśmy codzienne zmiany w pliku znalezione i tylko trzeba by do buqietu wpisać no chyba ze script by kopiował je do tego buqietu gdzie jest stary kanał porównywany z tym nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest JEDNO ale , jaki skrypt przewidzi zmiany parametrów na transponderach?  :P

różni operatorzy, po prostu lubią sie bawić: FEC ,SR ,Roll-off itd.

Kanały w dvb-s2 są wrazniwe zwłaszcza na modulacje jak i przesył w Mbps.

Można by było wprawdzie wpisywać w plik satellites.xml ,wszystkie kombinacje ustawień,  każdego pojedynczego transpondera ,ale i tak nie przewidzimy włączenie nowych transponderów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie np. strony "http://pl.kingofsat.net" gdzie można posortować w/g "Ostatniej aktualizacji" i wchodząc w źródło strony (kod html)

Na przykładzie TVP Regionalna:

gdzie

" ...bgcolor"#FF5555"><a  title="">2013-09-10..."

 

#FF5555 to kolor czerwony

title-Nowa czestotliwość>2013-09-10 a to jak zmiana z datą (kod zmieniłem- bo się nie wyświetlał)

 

można by "wyciągnąć" wszystkie dane które są z kolorem czerwonym tj.

NAZWA KANALU

JAKIE ZMIANY Z DATA i zapisać do pliku .txt

 

Wyszedł mi chaotyczny opis tego co chciałem przekazać ;) ...ale to tylko jedna strona na której nie wiem czy aktualizacje są na bieżąco.

 

ps

Bez sensu bawić się w skrypty itp. gdzie można na stronie sprawdzić jakie były zmiany na transponderach

Dla wszystkich SAT

 

Dla HB

 

Dla Astry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy testując G2 przy pobieraniu listy richtera jest już ten kanał dodany? mam wrażenie, że od pewnego czasu kiedy aktualizuje listy nie mam ich aktualnych. Czy parametry kanału się zmieniły czy to normalne że u mnie gra nadal Discovery World? Zapowiadana zmiana jest na 17 września na stronach chociażby ncplus.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...