Skocz do zawartości

Listy richter'a uwagi


bogdanm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na dobry początek richter wielkie dzięki za twoje pracę i listy jakie nam dostarczasz (stało się jak się stała, były przerzucane i rozumiem że są dostępne tylko z poziomu tunera i softu G1 i G2) Mam małe pytanie, czemu z poziomu G1 mogę pobrać tylko 1x1 a 2x1 już nie.. ?

 

Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze za pracę i wkład w wolnej chwili w nowe listy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

może ja jeszcze "dorzuce swoje 3 grosze"

czy nie czas na pozbycie się w listach kanałow programów sd ? w końcu to tunery hd  :P

 

Trochę mnie rozbawiłeś  ,ale zadam Ci 1 pytanie:

- wywalić wszystkie SD ?

np: AXN Black,AXN White, 3x Viasat itp?

mam Ci wyliczyć ile kanałów SD nie ma odpowiedników HD?

- abonenci z kartami Cameleon nie mają np: Polsat HD ,wiec pozbawić ich też przy okazji Polsat (SD)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no...źle mnie zrozumiano, oczywiście te które są w hd i sd, może też nie wywalić zupełnie ale np. dać je na koniec listy, oczywiście można samemu pousuwać te zdublowane kanały choć wydaje mi się że duża większość osób ogląda hd-ki a przypadki o których piszecie są  sporadyczne. Oczywiście to tylko mój punkt widzenia i moja propozycja, nic więcej  ;)

 

Poprawiono błędy... Proszę zwrócić na to uwagę przy pisaniu następnych postów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, przecież masz kompletną listę - nie chcesz kanałów SD które się powtarzają np TVP 1 HD, TVP 1 SD, usuwasz sobie TVP 1 SD i problem z głowy. Zrzucasz listę na pc programem dremset, zmieniasz sobie kolejności, usuwasz duble jak Ci pasuje 3 min. pracy i wrzucasz na nowo do tunera.. Usunięcia kanałów które się powtarzają z listy trwa dosłownie minutę do 3.. Ktoś będzie tworzył listę i usuwał SD duble a ktoś ogląda SD bo nie umie anteny poprawnie ustawić i HD mu rwą i będzie pytał gdzie SD? :D Dostajesz full listę i robisz pod siebie jak nie pasuje :) to jest chwila, ja np. chce żeby tematyczne i sportowe zostawić resztę delete, może zrobić osobny wątek? Oczywiście joke..

 

Pytałem wyżej czemu w G1 nie ma aktualizacji list 2x1, jak by ktoś mógł odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwy sa zmienione przynajmniej te które pamiętam ,a pewnie Ci chodzi o to,że jak nie jest zablokowane w image zmiana nazw czy jakoś tak, przeszukiwanie w tle, to nazwy zmieniaja sie automatycznie na te które jeszcze w wiazce nie poprawił dany operator.

W każdym razie w listach flaga jest na tak, czyli wyłączona zamiana nazw przez operatora.

Resztę należy poustawiać w opcjach dekodera.

 

A nie zmieniłem nazw dla sky italia itp kanałów, które operator zmienia na czas świat i innych okazji ,wiec to sa tymczasowe zmiany i zawsze powracają na te co są w listach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem na pena ADB5800xx_Graterlia_2.0.0-RC1_rootfs, wszystko działa ale nie mogę zaktualizować listy kanałów od rr z serwera.

Po aktualizacji mam następujący komunikat:

 

Aktualizacja bazy sum kontrolnych
Wybrałeś aktualizację z serwera
wget: not an http or ftp url: /openli/sumy.md5
rm: can't remove 'rr-list.md5': No such file or directory
wget: not an http or ftp url: //rr-list.md5
rm: can't remove '/etc/sysconfig/rr-list.md5': No such file or directory
Suma kontrolna pliku jest zgodna 
Masz najnowszą listę kanałów

 

 

Po wykonaniu aktualizacji zostaje skasowany plik /etc/sysconfig/sumy.md5 który jest podany w system.conf i tworzy pusty plik list.md5

Proszę o pomoc jak można pobrać najnowsze listy na tym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie działają u mnie AXN White i Black z bukietu NC+ (transponder nc+), brak również pikonu. Działają za to kopie z transpondera CP. Zauważyłem to już na kolejnej aktualizacji listy r-r. Abo mam z NC+. To mój odosobniony przypadek?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kanały działają bez problemu z kartą Świat HD , jedynie co zauważyłem to maja kłopot z EPG - tr .nc+ ,10834MMhz.

Można sobie je zastąpić  tymi samymi kanałami z tr. polsatu -12188MHz.

Jedne jak i drugie działają z 0b01 oferty nc+ ( od tnk świat hd do n )

Co do pikonów- to nie używam ich wcale ,wiec nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to duży problem, przypadek raczej w formie spostrzeżenia. Korzystam z kart cyfry caid 0100, oscam tych dwóch kanałów nie dekoduje i nie ma znaczenia czy w wersji 8xxx czy obecny 9024. Reszta z tego tr. działa prawidłowo. Tak jak pisałem wcześniej i słusznie zauważyłeś nie ma kłopotu z tr. cyfrowego polsatu. @richter - dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na najnowszej liście 2x1 jest data 15 11 13, zaś na 1x1 jest data najnowsza.

Czy to oznacza, że zaktualizowana (do pobrania) jest tylko lista 1x1 ?

 

Owszem aktualizacja jest 1x1 , zresztą pisze o tym :

 

http://forum.xunil.pl/index.php?topic=51.0

 

Graterlia 1

*E2_HD_settings_1x1_richter (Hotbird)

 

Graterlia 2

*E2_HD_settings_1x1_richter (Hotbird)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nawasaqi

@richter istnieje szansa na Twoją listę 12x1 ;) tak jak kiedyś... ta ostatnia co mam mocno się zdeawulowała ;) a jednak przyzwyczajenie pozostaje jeśli chodzi o strukturę kanałów  ;) a 5x1 ostatnia niespodzianka jednak brakuje niektórych pozycji sat ;)

Tak tylko pytam czy może byś jednak zrobił prezent na spóźnionego świętego mikołaja ;D

Pozdrawiam i gratuluję samozaparcia w tworzeniu list....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę dodatkowo, iż już niedługo listy 1x1 i 2x1 będą dostępne jedynie z repozytorium z podpisem Graterlia. Wykorzystanie paczki z listą kanałów będzie możliwe tylko zgodnie z zawartymi w niej warunkami użytkowania.

 

 

Niestety - proceder podpisywania się pod czyjąś pracą trwa nadal. Jest to przykre dla Nas wszystkich związanych z Graterlia. Jedni potrafią napisać, że coś zostało stworznoe na podstawie czegoś a ktoś inny pisze, że jest autrem całości. Po tym jak sie to komuś wytknie zazwyczaj ten ktoś przechodzi do ataku, że to nie On a a (w tym przypadku @richter) się tylko czepia.

W tym miejscu proszę o uszanowanie tego, iż są listy 1x1 i 2x1. Listy są aktualizowane i można je pobrać na dekoder. Listy z repozytorium też będą aktualizowane, tyle że będą miał ograniczenia w użyciu/zastosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka. Jeżeli nie zaznaczono inaczej to obowiązuje licencja wyższego poziomu np. GPL

Jeżeli zaznaczono to autor np. pluginu od obsługi choinki świątecznej za używanie pluginu może zarządać np. 5zł dziennie. Oczywiście, nikt nie może kogoś zmusić do wpłaty tych 5zł ale używanie tej wtyczki bez opłaty będzie złamaniem dodatkowej licencji dołączonej do pluginu.

 

 

Tutaj będzie obowiązywac licencja ogólna + postanowienia kolegi @richter. Instalując listę kanałów z repozytorium każdorazowo warunki jakie ustali @richter będą wyświetlane, a każdy użytkownik chcąc korzystać z listy będzie zobowiązany przestrzegać tych warunków.

Oczywiście piszemy cały czas o liście 1x1 i 2x1 oraz tylko o zmianach poważnych. Listy będa aktualizowane jak będzie to konieczne.

 

 

Ot - cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dziś Graterlię OS i twoją najnowszą listę 1x1 i niestety nie ma TV Republika nawet w liście wszystkich. Po wyszukaniu TV Republika się pojawiła ale nie mogę jej dodać do żadnego bukietu. Czy ja o czymś nie wiem? Przygotowuję tuner dla przyjaciela specjalnie pod ten kanał i chciałbym by aktualizacje automatyczne nie wywalały mu podstawowego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Heya Richter,

po automatycznej aktualizacji twojej listy mam aktualizacje z dn 24.12.2013.  (BLUE->E2 PPanel->Listy kanałów->Automatyczna Richter 1x1->Czy na pewno zainstalować listę kanałów Richter 1x1?->Tak->Reboot)

Czy lista zawarta na serwerze jest starsza? Czy tylko u mnie ma trudności z aktualizacją. W temacie Lista Richtera nie ma możliwości ręcznego ściągnięcia z forum. Cierpliwie czekam na odpowiedź

 

Mam ADB 2849st, Graterlia 2.0.0 RC1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poprawiłem date, natomiast na bsla wyświetla mi @richter_11.01.2014 :D i troszkę różnią się pliki.

A czy to jest możliwe, że są dwa różne repozytoria dla 2849st i BSLA?

Tak samo po aktualizacji (opkg update && opkg upgrade) zmieniły się kolory czcionek na tunerach. (2849st ma żółte, bsla ma białe)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux,

Wszystko pobrane z Twojej strony (http://openpli.xunil.pl/index.php/Graterlia_OS_%E2%86%92_Pobierz).

Proszę odpowiedz mi czy są 2 różne wersje InfinityHD?

 

Spróbuje zrobić jeszcze tak jak w temacie: http://forum.xunil.pl/index.php?topic=776.0 - tzn. zmienić sumę kontrolną.

 

Dziękuję za dotychczasowe uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelek1053

Przed chwilą chciałem zaktualizować listę kanałów na najnowszą z 11.01.2014 System Graterlia OS 2.0.0. RC1 z 15.10.2013

 

wget:server returned error:HTTP/1.1 404 Not Found

Następnie informacje o instalacji listy ale po restarcie jest ciągle stara.

Aby ponownie móc pobrać muszę zmienić crc.

 

Czyżby jakiś błąd na serwerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to kod html 404 oznacza mniej więcej tyle, że masz połaczenie z zdalnym serwerem, jednak obiekt na serwerze nie został znaleziony. Masz pewnie namieszane w skryptach. Prześledził bym procedurę pobierania listy w skryptach, a w szczególności cel(obiekt), który ma być pobrany. Nie jest to specjalnie trudne, koledzy dość ładnie i przejrzyście napisali i opisali całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drobne spostrzeżenie do list r-r. W bukiecie NC+ dla karty nc+ caid 0100, nie działa od pewnego czasu MINIMINI HD z tr. 11449H łącznie z epg, bez problemu leci z tr. 11278V w liście oznaczony z dodatkiem dolnej pauzy na końcu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeszukałem temat ale nie znalazłem odp. Otóż mam listę richtera kanały posortowałem według swoich upodobań i nie chce jej zmieniać jedynie dodać brakujące kanały lecz mam problem np z tvp sport hd nie mogę zmienić nazwy wyświetla mi ppv kanał cp

 

jedynie tyle znalazłem:

 

nazwy sa zmienione przynajmniej te które pamiętam ,a pewnie Ci chodzi o to,że jak nie jest zablokowane w image zmiana nazw czy jakoś tak, przeszukiwanie w tle, to nazwy zmieniaja sie automatycznie na te które jeszcze w wiazce nie poprawił dany operator.
W każdym razie w listach flaga jest na tak, czyli wyłączona zamiana nazw przez operatora.
Resztę należy poustawiać w opcjach dekodera.

 

image g2 podpowie ktoś co muszę ustawić? Do list używam Dreamset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...