Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądarka + VLC/SMPlayer/Totem?

 

1.6.2 dotyczy WebInterface by DreamMultimedia, który już "wieki temu" zastąpiono przez OpenWebif.

 

Czyli nie ma szans, że pooglądam obraz przez Dreamstream'a ?

 

Ten program ostatnio był aktualizowany 20.02.2009 - mamy koniec 2016. Użyj klienta który jest dostosowany do dzisiejszych warunków, a nie jakiegoś muzeum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może już było to pytanie, w nbox mam zepsuty port LAN, jak mam po wgraniu image zrobić update  ? / skoro nie ma sterowników dla karty wlan a image stoi na planszy startowej ? czy GOS ma zaszyte jakieś sterowniki dla kart wifi ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wydawało mi się, że tyle naczytałem się że mnie nic nie zaskoczy a tu od jakiegoś czasu mam zagwozdkę: co to jest... już tłumaczę.

Po wejściu w zarządzanie oprogramowaniem > aktualizacja oprogramowania pojawia się info:

 

"Statu aktualnego beta image nie może zostać zweryfikowany ze względu na brak dostępu do www.openpli.org Chcesz zaktualizować oprogramowanie odbiornika ?"

 

Dodam że temat dotyczy nbox s5800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość milki_way

"Statu aktualnego beta image nie może zostać zweryfikowany ze względu na brak dostępu do www.openpli.org Chcesz zaktualizować oprogramowanie odbiornika ?"

 

Właśnie też szukałem tego i nie mogłem nic znaleźć u mnie na pokładzie ESI-88.

Jak by się dało to TomTelos proszę o poprawienie przy kolejnej aktualizacji..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zainstalowałem całość oprogramowania od nowa do ESI88 (ściągnięte dzisiaj), dograłem potrzebne do użytkowania paczki i nie chodzi wentylator. Po wejściu w ustawienia niestety nie ma wzmianki o wentylatorze a on stoi. Dodam że Plugin-fancontrol-1.14.4 i kerner-modules-fan-gos-2.6.32.71.0217.01 jest zainstalowany. Można to jakoś ruszyć. Przy okazji to jakie paczki trzeba doinstalować żeby można było pliki avi i temu podobne oglądać z dysku ?????

 

Dodam jeszcze że jak wchodzę we wtyczki mam komunikat:

"Warning

Niektóre wtyczki są niedostępne:

SystemPlugins/TempFanControl (Errno 5) Input/output error)"

 

Widocznie coś się źle wgrało bo pomogło wgranie wszystkiego od nowa. Tylko jakie paczki dorzucić żeby można było filmy z dysku oglądać ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ostatnio nabyłem NBOXA 5800 BZZB z wgranym softem Graterlia. Wykonałem aktualizację do najnowszej wersji i pojawił się problem.Mianowicie tuner widzi kartę WLAN(adapter wifi COMPAST cf wu720n),łączy się z siecią i wszystko działa.Po wyjśiu do standby i włączeniu tunera na nowo również wszystko OK.Natomiast kłopoty pojawiają się gdy wyłączę tuner z prądu.Po ponownym załączaniu tuner nie widzi adaptera wifi lub jeśli widzi(po kilkukrotnym jego wyjęciu) to trzeba całą konfigurację wifi przeprowadzać na nowo.Czy jest na to jakaś rada?Próbowałem również z adapterem Amiko,jednak probeme nadal jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz wiemy, że masz jakieś hosty na liście i gdzieś tam na innych softach działają.

W związku z powyższym, iż brak listy tych hostów oraz logów z GOS i innych softów będziesz musiał sam dojść do tego co jest nie tak.

 

TAK - WIEM....lekko brutalnie piszę...ale w sumie ktoś wreszcie musi to napisać.

GOS Devel chętnie ponaprawia wiele rzeczy, ale bez podstaw jakim są logi itp. nikt nawet nie kiwnie palcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz wiemy, że masz jakieś hosty na liście i gdzieś tam na innych softach działają.

W związku z powyższym, iż brak listy tych hostów oraz logów z GOS i innych softów będziesz musiał sam dojść do tego co jest nie tak.

 

TAK - WIEM....lekko brutalnie piszę...ale w sumie ktoś wreszcie musi to napisać.

GOS Devel chętnie ponaprawia wiele rzeczy, ale bez podstaw jakim są logi itp. nikt nawet nie kiwnie palcem.

 

W twoim tunerze streamy działają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z WWW projektu:

 

    UWAGA → Urządzenia, na których można zainstalować Graterlia OS, to tunery DVBx i służą do odbioru telewizji i radia DVBxGraterlia OS jest systemem przygotowywanym właśnie w tym celu. Wszystkie funkcje dodatkowe mogą, ale nie muszą działać poprawnie. Jeżeli szukasz oprogramowania, które służy do wszystkiego - Graterlia OS nie jest dla Ciebie właściwym wyborem.

Być może już się domyślasz, że nie sprawdzałem i raczej sprawdzać tego osobiście nie będę.

Jeżeli ktoś sprawdzi, przyśle logi i inne potrzebne rzeczy, może sam dojdzie do jakiś wniosków to zajmę się sprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolejny problem mam. w BXZB zaczęło ciąć obraz wiec chcąc wgrać nowy obraz do NAND przez przypadek skopiowałem obraz ADB28xx zamiast ADB5800xx oczywiście instalacja nie dobiegła końca. Problem w tym, że teraz jak włączam dekoder to pokazuje TEST na wyświetlaczu i ani drgnie. Wiem podobno było milion razy ale ja jednoznaczej odpowiedzi nie widze. Mógłby ktoś nakierować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto by mi to ogarnął? Czy trzeba wysyłąć tam gdzie kupiłem kupiłem?

 

Ewentualnie jakiś namiar do kogoś kto jest ogarnięty w temacie :)

 

Namierzyłem sprzedawce mojego nboxa, stwierdził, że wystarczy przełożyć jakąś zworke. Rozkręciłem i pierwsza zworka która rzuciła mi sie w oczy to ta:

 

Link usunięto Regulamin forum

 

Po zmianie zworki mruga test i 4 kolorowe kontrolki z boku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok racja :/ sorry

 

 

Inny problem, zainstalowałem sambe, widze tuner w sieci jako GRATERLIAOS. wymaga loginu i hasła, jednak nie znalazłem na forum instrukcji "dla świeżaka" jak to ruszyć. Mam pliki /etc/samba/... ale nic mi to ni mówi. Poświęciłby ktoś 5 minut na szybką instrukcje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok racja :/ sorry

 

 

Inny problem, zainstalowałem sambe, widze tuner w sieci jako GRATERLIAOS. wymaga loginu i hasła, jednak nie znalazłem na forum instrukcji "dla świeżaka" jak to ruszyć. Mam pliki /etc/samba/... ale nic mi to ni mówi. Poświęciłby ktoś 5 minut na szybką instrukcje :D

 

samba.conf

security = share

i udziały:

public = yes

guest ok = yes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ten dział WWW jest w trakcie przebudowy.

Prawdopodobnie od jutra wieczorem bedzie nowa odsłona. Jednak będzie to lista zmian pakietów generowana automatycznie.

Dużych, pieknych opisów już nie będzie (brak kogoś kto ma ochotę na pisanie tego i ewentualną edycję).

Jeżeli kiedyś zajdzie potrzeba interakcji ze strony użytkownika podczas aktualizacji będzie to napisane na stronie WWW w informacjach lub w innym wyznaczonym do tego celu miejscu. Jednak całość w tym momencie jest tak przebudowywana aby takich sytuacji bylo jak najmniej lub wcale.

Następuje też łączenie repozytoriow w jedno duże dla SH4 i Mips32el. Jest przy tym sporo pracy ale Wy, użytkownicy, dostaniecie po prostu Update i tyle.

Bedzie jeden wyjątek (na razie zdradzę o ci chodzi) gdzie będzie wymagana interakcja ręczna. Jednak będzie to przypadek szczególny i dotyczący tylko niewielkiej grupy osób, która...no i tu sie zatrzymam. Niebawem się wszystko wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj odpaliłem GOS na GM Triplexie i mam problem - nie montuje mi dysku po restarcie. Label jest ustawiony na records, ten sam dysk w nboxie bez problemu sie montuje.

W Triplexie dysk nie jest zamontowany, jednak gdy z konsoli wrzucę mount -a, montuje sie dysk....

Co może powodować taki problem?

 

Ps. Przepraszam, za powielenie pytania (w dziale Inne tunery) - ale tutaj chyba więcej ludzi zagląda...

 

Edycja: dziwne bardzo - w ustawieniach dysku, zmieniłem z opcji Controlled outside... na usypianie po jakimś czasie - dysk zaczął się montować przy restarcie - dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Testowałem kilka dni system z pendrive. Było ok więc postanowiłem wgrać wersje do nand. I tutaj pojawił się problem bo nie działają kanały. Wyświetla się Kanał niedostępny sprawdź konfigurację tunera a w miejscu nazw kanałów <n/a> Głowice sa na pewno dobrze. Lista od myszki najnowsza. Co robię nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś prosty sposób na odblokowanie PIG w nboxie na Graterlia.

Używam PIG w nboxach na Freebox przez kilka lat. Wiem że niektórzy użytkownicy mieli problemy z ubootem  Czas przejść na inny system wasz z wstępnych testów wygląda bardzo ciekawie.

Przez ten okres przyzwyczaiłem się do funkcji oraz ustawień skina. Na wstępie napotkałem na dwie niedogodności które będę próbował rozwiązać.

1. Pig

2. Nie wyświetla mi Picon w "ChannelSelection"

 

    <widget source="ServiceEvent" render="Picon" position="77,82" size="100,60" zPosition="2" >

      <convert type="XRefString">ServicelistRef</convert>

    </widget>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrób tak, wybierz sobie 1 kanał, potem przejdź na wyszukiwanie ręczne - uruchom dla tego transpondera - zobacz czy świeci - jak zaświeci, to znaczy, że źle sie wrzuciły listy.

 

Działa więc coś z lista ale co. Nawet wgrałem system od nowa i od razu listę od myszki poprzez opkg install i dalej lipa.

 

Dobra nie ma tematu. Nie instalowałem graterlia-sat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem prosto ze strony graterlie i nie ma pakietu graterli-sat?

 

GraterliaOS:/etc/opkg# opkg update
Downloading http://goscoreaddonssh4.graterlia.xunil.pl/release/Packages.gz.
Inflating http://goscoreaddonssh4.graterlia.xunil.pl/release/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/gosaddons.
Downloading http://goscoresh4.graterlia.xunil.pl/release/sh4/Packages.gz.
Inflating http://goscoresh4.graterlia.xunil.pl/release/sh4/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/graterlia.
Downloading http://goscoresh4.graterlia.xunil.pl/release/adb5800xx/Packages.gz.
Inflating http://goscoresh4.graterlia.xunil.pl/release/adb5800xx/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/adb5800xx.
Downloading http://goscoresh4.graterlia.xunil.pl/testing/sh4/Packages.gz.
Inflating http://goscoresh4.graterlia.xunil.pl/testing/sh4/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/graterlia-testing.
Downloading http://goscoresh4.graterlia.xunil.pl/testing/adb5800xx/Packages.gz.
Inflating http://goscoresh4.graterlia.xunil.pl/testing/adb5800xx/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/adb5800xx-testing.
GraterliaOS:/etc/opkg# opkg upgrade
GraterliaOS:/etc/opkg# opkg list
autofs - 4.1.4-4
busybox - 1.24.2-1
chkconfig - 1.3.58
cron - 4.1-4
dev-gos - 1.0.16
dropbear - 2016.74-4
e2fsprogs - 1.43.1-1
enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20 - 2017.01.07 - Channels list for Hotbird Polskie
enigma2-channels-hotbird-polskie-nolamedb-myszka20 - 2017.01.07 - Channels list for Hotbird Polskie without lamedb
enigma2-picon-hotbird-polskie-100x60-style-00-myszka20 - 2017.01.07 - Set of picons at reference 100x60 by myszka20
enigma2-picon-hotbird-polskie-220x132-style-00-myszka20 - 2017.01.07 - Set of picons at reference 220x132 by myszka20
enigma2-picon-hotbird-polskie-220x132-style-01-myszka20 - 2017.01.07 - Set of picons at reference 220x132 style 01 by myszka20
enigma2-picon-hotbird-polskie-220x132-style-02-myszka20 - 2017.01.07 - Set of picons at reference 220x132 style 02 by myszka20
enigma2-picon-hotbird-polskie-220x132-style-03-myszka20 - 2017.01.07 - Set of picons at reference 220x132 style 03 by myszka20
enigma2-picon-hotbird-polskie-220x132-style-04-myszka20 - 2017.01.07 - Set of picons at reference 220x132 style 04 by myszka20
enigma2-picon-hotbird-polskie-220x132-style-05-myszka20 - 2017.01.07 - Set of picons at reference 220x132 style 05 by myszka20
enigma2-picon-hotbird-polskie-220x132-style-06-myszka20 - 2017.01.07 - Set of picons at reference 220x132 style 06 by myszka20
enigma2-picon-hotbird-polskie-220x132-style-07-myszka20 - 2017.01.07 - Set of picons at reference 220x132 style 07 by myszka20
enigma2-picon-hotbird-polskie-220x132-style-08-myszka20 - 2017.01.07 - Set of picons at reference 220x132 style 08 by myszka20
enigma2-picon-hotbird-polskie-220x132-style-09-myszka20 - 2017.01.07 - Set of picons at reference 220x132 style 09 by myszka20
enigma2-picon-weather-style-01 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-02 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-03 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-04 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-05 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-06 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-07 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-08 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-09 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-default - 1.0.1 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-plugin-autonetmaker - 1.6.0 - Mounts network manage
enigma2-plugin-autotimer - 2.1.2 - Auto Timer plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-ava - 1.4 - Automatic Volume Adjustment plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-bitrateviewer - 0.2.1 - Bitrate Viewer plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-coverfind - 0.9.4-1 - Cover Find plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-dmnapi - 15.11.08-1 - DMNapi plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-dreamexplorer - 0.2.2 - Dream Explorer plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-epgimport - 0.3.8 - EPG Import plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-epgsearch - 4.4.3 - EPG Search plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-extnumberzap - 1.0.13 - Extended NumberZap Plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-fastsearch - 1.5 - Fast Search plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-foreca - 3.1.6-1 - Foreca Weather Forecast plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-mediaplayer - 0.2.7 - MediaPlayer plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-mediaplayer2 - 0.5.6 - MediaPlayer 2 plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-mediascanner - 2.0.2 - Scan devices for playable media files
enigma2-plugin-netspeedtest - 1.0 - Net speed Test plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-oscamstatus - 0.2.2 - OSCAM Status plugin for openPLi (mod by [member=2067]j00zek[/member])
enigma2-plugin-permamentclock - 0.2.2 - Permament Clock plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-pictureplayer - 0.2.5 - PicturePlayer plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-sherlock - 0.2.3 - Sherlock plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-shootyourscreen - 0.1.6 - ShootYourScreen plugin for openPLi
enigma2-plugin-softwaremanager - 1.0.8 - Software Manager plugin for Enigma2
enigma2-plugin-spinnerselector - 0.2.1 - Spinner Selector plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-subssupport - 1.4.8 - Subs Support plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-tmdb - 0.6.2-2 - TMDb - The Movie Database plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-ummeteo - 16.05.21 - UMMeteo plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-videoenhancement - 0.2.0 - Video Enhancement plugin for Enigma2
enigma2-plugin-videotune - 0.2.0 - Video Tune plugin for Enigma2
enigma2-plugin-virtualzap - 2.0.2 - VirtualZap plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-vzaphistory - 1.0.2 - vZapHistory plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-weathercomponenthandler - 0.2.2 - WeatherComponentHandler plugin for Enigma2
enigma2-plugin-weatherplugin - 0.2.7 - WeatherPlugin plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-youtube - 2016.12.19 - YouTube plugin for OpenPLi
enigma2-plugin-yweather - 0.3.5 - Yahoo! Weather plugin for OpenPLi
enigma2-skin-infinityhd-gos - 2016-11-03 - InfinityHD skin modified by TomTelos for Graterlia OS
enigma2-skin-metrixhd-gos - 2016-10-03 - MetrixHD skin modified by TomTelos for Graterlia OS
enigma2-skin-pingu-tm - 0.2.5 - Pingu TM skin for Enigma2
enigma2-skin-pli-hd-gos - 2016-09-09 - PLi-HD skin modified by TomTelos for Graterlia OS
ethtool - 6.0.0
font-aller - 1.00.0 - Aller font
font-analog - 1.00.00 - analog font
font-clt - 0.2.0 - CLT font
font-dejavu - 0.2.0 - DejaVu Sans font
font-digi - 1.00.00 - digi font
font-droid - 1.00.107 - Droid font
font-handelgotd - 0.2.0 - HandelGotD font
font-handelgotdbol - 0.2.0 - HandelGotDBol font
font-hdthin - 0.2.0 - HD Thin font
font-helvnw - 1.3.0 - helvnw font
font-meteocons - 0.2.0 - Meteocons font
font-opensansregular - 0.2.0 - Open Sans Regular font
font-ralewaychannel - 2.002.0 - Raleway-Channel font
font-ralewaylight - 2.002.0 - Raleway-Light font
font-roboto - 1.100141.1 - Roboto font
font-setrixhd - 1.00.00 - setrixHD font
font-tcceb - 0.2.0 - tcceb font
font-ubuntu - 0.80.0 - Ubuntu font
glibc-gos - 2.14.1-56
graterlia - 2.2.25
graterlia-core - 2.0
graterlia-locale-pl - 2.14.1
graterlia-logo - 1.0.12
graterlia-scripts - 0.2.5
kernel-core-default-gos - 2.6.32.61.0217.06
kernel-modules-default-gos - 2.6.32.61.0217.03
libcap - 2.16.0
libcomerr - 1.43.1
libgcc-gos - 4.8.3-135
libpopt - 1.16
libproc - 3.2.8
libsigc++ - 1.2.7
libstdc++ - 4.8.3-145
ncurses-libs-gos - 5.9
ntpdate - 1.0.3-23
openssl - 1.0.2h
opkg - 0.2.4-31 - Package management system
procps - 3.2.8
sti-firmware-audio - 1.0.1
sti-firmware-video - 1.0.1
stm-utils - 1.0.29
system-core - 2.1.33
sysvinit - 2.88.0dsf-42
util-linux-gos - 2.28-2
vsftpd - 3.0.3-3
zlib - 1.2.8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...