Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Tuner chodził przez blisko 70dni bez restartu. Niestety w końcu się przywiesił i musiałem go zrestartować. Od tego momentu po prostu pasmo nieszczęść. Większe, mniejsze ale najbardziej rzucające się w oczy:

po każdym ponownym uruchomieniu tunera/gui (najczęściej przy crashu podczas pobierania epg z internetu), po uruchomieniu z pilota, na ekranie wita mnie komunikat informujący, że plik timers.xml jest uszkodzony i nie można go załadować. Próbowałem go usuwać, przenosić (w folderze /etc/enigma2/timers.xml) i resetować po drodze tuner kilkakrotnie niestety bez efektu. Nigdy wcześniej nie miałem takiej przypadłości a teraz jak na złość wpadłem w pętlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bus 001 Device 002: ID 148f:7601

Karta którą masz to nie Realtek rtl8188 a Ralink MT7601U

Dzięki, zainstalowałem odpowiednie sterowniki po usunięciu poprzednich. Jest postęp - mam menu wi-fi, jednak wyszukiwanie bardzo długo trwa i nie może się skończyć, ręczne ustawienia w ustawieniach adaptera też nie działają - nie łączy.

 

Więcej nie przychodzi mi pomysłów... może karta zwyczajnie jest felerna, może nie działa poprawnie z sterownikami...

 

Tuner chodził przez blisko 70dni bez restartu. Niestety w końcu się przywiesił i musiałem go zrestartować. Od tego momentu po prostu pasmo nieszczęść. Większe, mniejsze ale najbardziej rzucające się w oczy:

po każdym ponownym uruchomieniu tunera/gui (najczęściej przy crashu podczas pobierania epg z internetu), po uruchomieniu z pilota, na ekranie wita mnie komunikat informujący, że plik timers.xml jest uszkodzony i nie można go załadować. Próbowałem go usuwać, przenosić (w folderze /etc/enigma2/timers.xml) i resetować po drodze tuner kilkakrotnie niestety bez efektu. Nigdy wcześniej nie miałem takiej przypadłości a teraz jak na złość wpadłem w pętlę.

 

Którego dekodera dotyczy problem.

 

Robiłeś reinstalacje systemu od zera?

Więcej nie pomogę... może być po prostu adapter skopany, skopane sterowniki, hgw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner chodził przez blisko 70dni bez restartu. Niestety w końcu się przywiesił i musiałem go zrestartować. Od tego momentu po prostu pasmo nieszczęść. Większe, mniejsze ale najbardziej rzucające się w oczy:

po każdym ponownym uruchomieniu tunera/gui (najczęściej przy crashu podczas pobierania epg z internetu), po uruchomieniu z pilota, na ekranie wita mnie komunikat informujący, że plik timers.xml jest uszkodzony i nie można go załadować. Próbowałem go usuwać, przenosić (w folderze /etc/enigma2/timers.xml) i resetować po drodze tuner kilkakrotnie niestety bez efektu. Nigdy wcześniej nie miałem takiej przypadłości a teraz jak na złość wpadłem w pętlę.

 

System na pendrajwie, czy w NAND?

 

Dzięki, zainstalowałem odpowiednie sterowniki po usunięciu poprzednich. Jest postęp - mam menu wi-fi, jednak wyszukiwanie bardzo długo trwa i nie może się skończyć, ręczne ustawienia w ustawieniach adaptera też nie działają - nie łączy.

 

Zainstaluje jeszcze sterownik do 5370, nie usuwaj 7601. W razie konfliktu przypilnuj, żeby na dysku został katalog /etc/Wireless/RT2870STA/ z zawartością z instalacji 5370.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku z posta #3161

Tuner UHD, system na pendrive.

Problem zaczął się od momentu jak przy przełączaniu kanału obraz został w miejscu. Mogłem przełączać pilotem ale w tle była cały czas jedna klatka. Po kilku minutach wyskoczył pingwin a później cały tuner stanął w miejscu. Po tym restarcie cały czas błąd timers.xml.

Wczoraj podczas oglądania nagrania tuner sam się wyłączył, tzn. zgasł wyświetlacz, zniknął w ogóle obraz na TV (tuner nie wysyłał go). SSH również leżało.

System postawiony świeżo 2-3 miesiące temu na całkiem nowym pendrivie.

Jak już wspominałem, do momentu restartu po 2 miesięcznym chodzeniu bez przerwy wszystko było idealnie a później takie cuda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Skoro wyskakuje Pingwin i się zawiesza system to w 90% tworzy się crash log. Nie przesyłacie ani logów ani nic, to jest wróżenie z fusów co mogło się zepsuć.

 

Z tym 90% procent, to jesteś optymista, osobiście skłaniam się do wartości 60%-70%. Sam miałem ostatnio parę crashy czy zwisów, po których każdorazowo nie było crashlogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 90% procent, to jesteś optymista, osobiście skłaniam się do wartości 60%-70%. Sam miałem ostatnio parę crashy czy zwisów, po których każdorazowo nie było crashlogów.

 

To nie zmienia to faktu że przeważnie się generuje i co za tym idzie to sprawdzić czy jest, a jak jest to skopiować zawartość i nam pokazać tutaj na forum a nie w kółko że coś nie działa albo przestało działać. A my mamy wróżyć co mogło się stać. Nie uważasz że takie działanie by nam bardzo pomogło w znalezieniu błędu niż szklana kula?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zmienia to faktu że przeważnie się generuje i co za tym idzie to sprawdzić czy jest, a jak jest to skopiować zawartość i nam pokazać tutaj na forum a nie w kółko że coś nie działa albo przestało działać. A my mamy wróżyć co mogło się stać. Nie uważasz że takie działanie by nam bardzo pomogło w znalezieniu błędu niż szklana kula?

 

Ależ oczywiście, że tak. Tak samo, jak bardzo pomocne były logi z aktualizacji przeprowadzanej "z konsoli", jeśli coś poszło nie tak. Co nie zmienia tego, że możemy bezwarunkowo wymagać crashlogów od użytkowników, bo możliwe jest, że system ich najzwyczajniej nie raczy wygenerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, zainstalowałem odpowiednie sterowniki po usunięciu poprzednich. Jest postęp - mam menu wi-fi, jednak wyszukiwanie bardzo długo trwa i nie może się skończyć, ręczne ustawienia w ustawieniach adaptera też nie działają - nie łączy.

 

Zainstaluje jeszcze sterownik do 5370, nie usuwaj 7601. W razie konfliktu przypilnuj, żeby na dysku został katalog /etc/Wireless/RT2870STA/ z zawartością z instalacji 5370.

 

 

mickey[/member] Dzięki. Dla sterowników 5370 i 7601 powtarzał się folder RT73STA i był konflikt.

Zainstalowałem tylko 7601 dorzuciłem folder RT2870STA z 5370, którego nie było w ogóle i działa.

 

Stąd pytanie za co odpowiedzialny jest folder RT2870STA i czy nie powinien się w takim razie instalować ze sterownikiem?

Instalując sterowniki 5370 miałem jeszcze folder RT3070STA, też go dorzucić do aktualnej folderu czy jest niepotrzebny?

 

Dla potomnych:

-ważne jest żeby nazwy katalogów/plików miały taką samą wielkość liter, mój TotalCommander domyślnie zmieniał nazwę folderów na małe litery i nie działało.

-Szyfrowanie WPA2 mi nie działa, używam szyfrowania WPA.

 

 

Co do Crashlogów: mam kilka - zupełnie pustych, sam czysty plik, czym to może być spowodowane, bo nawet nie wiem czy w tym momencie był jakiś zawias czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę logi (w załączniku, zbyt dużo znaków żeby umieścić w poście), jestem o tyle szczęśliwym przypadkiem, że posiadam włączony tryb debugowania. Osobiście nic w tym nie widziałem ale może dla Was znajdzie się coś niepokojącego.

 

Pendrive sprawny, testowany. System plików sprawdzony, zawsze to robię jak tylko zauważam jakiś problem.

 

A tak w ogóle czemu na USB a nie w NAND/NOR?

Tam siedzi zapas bo 64mb to stanowczo za mało (przynajmniej dla mnie) a oprócz tego lubię widok migającej lampki podczas odczytu z pendriva :)

opli.log

opliprev.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wyjść na upierdliwego czy nachalnego ale zostałem lekko mówiąc pouczony za post #3165, że to wróżenie z fusów itp. bo nie dałem logów :) Logi są już załączone w poście #3173. Dla mnie nic w nich nadzwyczajnego nie ma ale nie ukrywam, że liczyłem na pomoc skoro wróżenie z fusów już się skończyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spryciarz244

Witam

Jak zmienić keymaps? Zainstalowałem z listy pakietów  keymaps hibrid i widnieje jako zainstalowany ale w ustawieniach klawiatury cały czas jest tylko default.kmap. Jak uaktywnić keymaps hibrid. Najnowszy soft Graterlia a tuner Spark Triplex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wyjść na upierdliwego czy nachalnego ale zostałem lekko mówiąc pouczony za post #3165, że to wróżenie z fusów itp. bo nie dałem logów :) Logi są już załączone w poście #3173. Dla mnie nic w nich nadzwyczajnego nie ma ale nie ukrywam, że liczyłem na pomoc skoro wróżenie z fusów już się skończyło ;)

 

W sumie to ja też nie i tylko zgaduję, że CrossEPG wygenrowało "out of memory" i się wykrzaczyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wyjść na upierdliwego czy nachalnego ale zostałem lekko mówiąc pouczony za post #3165, że to wróżenie z fusów itp. bo nie dałem logów :) Logi są już załączone w poście #3173. Dla mnie nic w nich nadzwyczajnego nie ma ale nie ukrywam, że liczyłem na pomoc skoro wróżenie z fusów już się skończyło ;)

 

W sumie to ja też nie i tylko zgaduję, że CrossEPG wygenrowało "out of memory" i się wykrzaczyło...

CrossEPG wykrzacza się w zasadzie co każde planowane pobieranie (wydaje mi się, że jest to uzależnione od źródła, z którego pobiera). Restartuje sobie przy tym GUI ale tuner nie zawiesza się. Raz-dwa razy w tygodniu uda mu się pobrać i wygenerować poprawnie EPG.

 

Tak czy siak to nie jest przyczyną problemu :)

Przy okazji, rozumiem, że paczka crossEPG z repozytorium nie jest w ogóle rozwijana? Bo domyślnie nie ma tam nawet polskiej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś pisałem, w crossEPG widzę same minusy ale ma jeden plus, który dla mnie jest najważniejszą rzeczą. Sposób w jaki układa nazwę kanału jest dla mnie idealny. Wygląda to mniej więcej tak: TYTUŁ [film/serial/program] [rok produkcji] [kraj produkcji] itd. łącznie z nawiasami kwadratowymi. Jest to dla mnie najczytelniejsza notacja. Czy byłbym w stanie osiągnąć coś takiego używając epgimport? Ewentualnie czy mógłbym prosić o używane źródła do ściągania epg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że to mój pierwszy post to dział pomoc dla świeżaka jest chyba najodpowiedniejszym miejscem, aby zapytać/poprosić o pomoc. A mianowicie polsat hh, polsat film hd, polsat sport news zmieniły transponder i niestety na moim opticum odin plus nie ma  na nowym tp. piconów. Czy jestem w stanie sam ( słabo ogarnięty jestem w temacie linuxa ) dodać do tunera picony ? Nie wiem czy program dreamboxedit będzie odpowiednim narzędziem do tej operacji i ewentualnie jak się te picony dodaje.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

P.S. Coś tam pogrzebałem demboxeditem ale za cholerę nie dodaje mi picon. Pobrałem sobie listę kanałów z tunera oraz ściągnąłem zestaw picon i po najechaniu na wybrany kanał podświetla się ścieżka do picony np. 1_0_1_3397  itd i pokazuje że do danego kanału jest picon po czym wysyłam powrotnie do tunera i jak nie było tak dalej nie ma picon na kilku kanałach. Coś robię źle tylko co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Graterlia Manager j00zka jest aktualizowany w jakimś osobnym repozytorium? Czy j00zek zaprzestał prace nad tym rozszerzeniem?

 

historia aktualizacji się kłania (fragment z 1 września)

 

Poniższe pakiety nie mogą wejść w skład Graterlia OS ponieważ autor nie wyraził zgody na dystrybucje pakietów zgodną z licencja Graterlia OS:

 

enigma2-plugin-graterlia-manager;

enigma2-plugin-inetspeedtest;

enigma2-plugin-j00zekboququets;

enigma2-plugin-j00zekopkgmgr;

enigma2-skin-atilehd-sh4-j00zek;

enigma2-skin-blackharmonyfullhd-sh4-j00zek;

enigma2-skin-pingufhd-sh4-j00zek;

enigma2-skin-yads-hd;

enigma2-plugin-advancedfreeplayer (na specjalne życzenie autora);

Pakiety wymienione wyżej zostają w starych wersjach Graterlia OS na co autor wyraził zgodę!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Graterlia Manager j00zka jest aktualizowany w jakimś osobnym repozytorium? Czy j00zek zaprzestał prace nad tym rozszerzeniem?

 

historia aktualizacji się kłania (fragment z 1 września)

 

Poniższe pakiety nie mogą wejść w skład Graterlia OS ponieważ autor nie wyraził zgody na dystrybucje pakietów zgodną z licencja Graterlia OS:

 

enigma2-plugin-graterlia-manager;

enigma2-plugin-inetspeedtest;

enigma2-plugin-j00zekboququets;

enigma2-plugin-j00zekopkgmgr;

enigma2-skin-atilehd-sh4-j00zek;

enigma2-skin-blackharmonyfullhd-sh4-j00zek;

enigma2-skin-pingufhd-sh4-j00zek;

enigma2-skin-yads-hd;

enigma2-plugin-advancedfreeplayer (na specjalne życzenie autora);

Pakiety wymienione wyżej zostają w starych wersjach Graterlia OS na co autor wyraził zgodę!

 

No i co to ma wspólnego z moim pytaniem? Nie pytam czy jest fragmentem Graterlii bo wiem, że nie jest. Pytam czy jest rozwijana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o pomoc. Po którejś z aktualizacji przestał mi działać serwer SFTP. Przy próbie podłączenie do dekodera pisze, że dekoder odmawia takiego połączenia. Doinstalowywałem vsftpd w momencie gdy jego zależności zostały wyłączone. Przeinstalowywałem także OpenSSL. Działa mi SCP, FTP, niestety SFTP nie. Dodatkowo zauważyłem, że putty łączy się znacznie dłużej zanim nawiąże połączenie. Proszę o jakaś wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tux[/member] czy na najnowszym sofcie na UHD88 można podkręcić procesor? Plugin zainstalowany ale nie wiem jak fgo skonfigurować? Może podpowiesz w jakim pliku trzeba pozmieniać dane żeby procek podkręcić. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tux[/member] czy na najnowszym sofcie na UHD88 można podkręcić procesor? Plugin zainstalowany ale nie wiem jak fgo skonfigurować? Może podpowiesz w jakim pliku trzeba pozmieniać dane żeby procek podkręcić. Z góry dzięki.

/etc/sysconfig/cpufreq.conf

 

 

 

Dzięki kolego działa, jeszcze małe pytanie jaką komedą sprawdzić ile teraz ustawione bow wpisałem Mhz=650 więc chyba powinno być ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tux[/member] czy na najnowszym sofcie na UHD88 można podkręcić procesor? Plugin zainstalowany ale nie wiem jak fgo skonfigurować? Może podpowiesz w jakim pliku trzeba pozmieniać dane żeby procek podkręcić. Z góry dzięki.

/etc/sysconfig/cpufreq.conf

 

 

 

Dzięki kolego działa, jeszcze małe pytanie jaką komedą sprawdzić ile teraz ustawione bow wpisałem Mhz=650 więc chyba powinno być ok?

U mnie UHD lata praktycznie od zawsze na 650mhz i nie zauważyłem problemów z tego powodu.

 

Co do sprawdzenia:

cat /proc/cpu_frequ/pll0_ndiv_mdiv | grep SH4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podajcie komendę jak zainstalować gratelie w nbox nand, zrobilem update and upgrade ale nie pamietamjak lecialo dalej opkg install graterlia ????????? i brakuje czyba 4 literek ale jakich? nie mam podlaczonego pod hdmi dlatego nie mogę podejzec. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podajcie komendę jak zainstalować gratelie w nbox nand, zrobilem update and upgrade ale nie pamietamjak lecialo dalej opkg install graterlia ????????? i brakuje czyba 4 literek ale jakich? nie mam podlaczonego pod hdmi dlatego nie mogę podejzec. Z góry dzięki

 

albo mnie pamięć myli, albo

opkg install graterlia-sat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam problem z nową wersją GOS. Wgrałem najnowszy obraz na pendrive. Wszystko ładnie się uruchomiło do ekranu powitalnego. Połączyłem się z tunerem przez terminal. Wklepałem komendy opkg update, opkg upgrade, reboot i teraz tuner staje przy uruchamianiu na "Sti init done". I nic dalej się nie dzieje. Co zrobiłem nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc, to nowa wersja GOS jest mniej stabilniejsza niż ta przed wszystkimi zmianami.

 

Z takich wad które zauważyłem, to:

-Brak kategorii w OPKG (pakiety nie są posortowane)

-Łączenie przez FTP zajmuje dłużej niż na poprzedniej wersji (TotalCommander). Nie wiem co się dokładnie dzieje, ale TC po czasie używa innej komendy? do połączenia się przez ftp.

 

PORT 192,168,1,104,223,81

200 PORT command successful. Consider using PASV.

LIST

PORT failed, try PASV mode!

PASV

 

-Już wyłapałem greenscreena podczas odtwarzania filmu z HDD. Log w załączniku. Może przyda się do wyłapania błędu.

 

enigma2_crash_1482073600.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wam dreamstream na najnowszej Graterli ?

 

U mnie jest taki błąd:

22:34:26: DreamStream E2 0.4.0-B14a [ wxWidgets 2.8.12 | GStreamer 0.10.35 ]

22:34:26: Windows NT 6.2 (build 9200)

22:34:26: Error: SRC server nie mógł zostać uruchomiony na porcie 8080!

22:34:27: ADB 5800SX [ WebIF OWIF 0.4.8 ]

22:34:27: Warning: Wersja interfejsu Web 0.4.8 jest zbyt stara. Wymagana jest przynajmniej wersja 1.6.2

22:34:28: Error: XML parsing error: 'not well-formed (invalid token)' at line 48

 

Może przydało by się zaktualizować interfejs do wersji 1.6.2 ? Tak jak jest zapisane w logu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne. Jest to dość stary program więc może mieć problemy. Ale na wcześniejszej wersji GOS nie było problemów. Wpisywałem ip, hasło i wszystko odtwarzało się bez problemu. Po przejściu na najnowszy soft nie działa  >:( . Jutro będę dalej kombinować może coś wymyślę. Port ma być 80 8001 czy 443 8001 ?

Zna ktoś jakąś alternatywę do Dream Stream ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...