Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.
Być może to głupie pytanie, ale jak wyedytować z poziomu pilota źródło aktualizacji ?
Chciałem zmienić adres, ale nie wiem jak skasować stary wpis.
Przy próbie wpisania nowego adresu dodaje mi nowe znaki ale nie da się skasować tych niepotrzebnych.

1_0_1_32DF_190_13E_820000_0_0_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2021 o 15:02, TomEk napisał:

Być może to głupie pytanie, ale jak wyedytować z poziomu pilota źródło aktualizacji ?
Chciałem zmienić adres, ale nie wiem jak skasować stary wpis.
Przy próbie wpisania nowego adresu dodaje mi nowe znaki ale nie da się skasować tych niepotrzebnych.

Masz bardzo stary soft, polecam wpierw pobranie aktualnej wersji z graterlia.tv. Nawet jak ręcznie zmienisz ścieżki, to najprawdopodobniej dekoder nie przetrwa aktualizacji. Nowe obraz z GUI są skonfigurowane tak, że zawierają praktycznie wszystko co jest potrzebne 99% użytkowników, a po uporządkowaniach repozytoriów ewentualne aktualizacje prostsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 314TeR napisał:

Masz bardzo stary soft, polecam wpierw pobranie aktualnej wersji z graterlia.tv. Nawet jak ręcznie zmienisz ścieżki, to najprawdopodobniej dekoder nie przetrwa aktualizacji. Nowe obraz z GUI są skonfigurowane tak, że zawierają praktycznie wszystko co jest potrzebne 99% użytkowników, a po uporządkowaniach repozytoriów ewentualne aktualizacje prostsze.

Dziękuję za odpowiedzi.
Zabierałem się z rok temu za aktualizację softu, ale nie mogłem znaleźć dokładnego tutoriala z tym jak to zrobić, a teraz to nawet nie mogę czasu znaleźć by się w to zagłębiać.
Mam nawet pobrany najnowszy soft ale tak jak pisałem wyżej nie mam na nic czasu i nie chcę popsuć tunera.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Cześć, mam problem, jaki ktoś już miał tutaj wcześniej, ale nie pomaga rozwiązanie, które tamtemu użytkownikowi pomogło ?

Mam "czarnego" nboxa, zaraz po włączeniu tunera na wyświetlaczu pojawiają się same kwadraciki i na nic nie reaguje z pilota. Jak się zaloguję przez sieć, mogę bez problemu zmieniać kanały, ale na każdym mam 0% sygnał, nawet menu chodzi sterowane przyciskami na tunerze, ale cały czas same kwadraty na wyświetlaczu i brak sygnału ? Nie pomogło resetowanie, odłączanie wszystkich kabli, odłączenie z prądu na noc itp
Macie jakieś pomysły, jak ten tuner jeszcze uratować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko...nie znamy przyczyny tego stanu czyli co zostało zrobione że tak się stało.
Najprościej chyba będzie wgrać i poprawnie skonfigurować nowy wsad do tunera.

Bardzo, ale to bardzo dawno nie miałem już tego tunera "w łapkach". Będzie już wiele lat ? Ale...

  • krzaki na wyświetlaczu sugerują źle wybrany wyświetlacz (obsługa) lub kondensatory na płytce wyświetlacza;
  • brak sygnału sugeruje:
    • kondensatory;
    • zasilacz;
    • złe ustawienie głowicy w MENU;
    • przy instalacji jednogłowicowej źle podpięty kabel SAT (nie ten port);
    • zła lista kanałów;
    • cokolwiek o czym nie wiemy, a ktoś to wykonał
    • jakikolwiek wariant opcji powyżej.

Po wgraniu i skonfigurowaniu softu powinno się coś wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia kondensatorów, bo tuner chodził bez żadnych problemów przez wiele, wiele lat i ot tak po prostu wczoraj nagle na wyświetlaczu zgasła godzina, pojawiły się te kwadraty i brak sygnału ? Nie jestem pewien w 100% ale nie wiem, czy przez chwilę nie słyszałem jakiegoś "syczenia" z obudowy tunera....
Rozkręciłem go i nie widać na pierwszy rzut oka, żeby coś było przypalone/rozlane itp
 

Edytowane przez Dariusz000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, posiadam nBOX BZZB. Używany sporadycznie, do tej pory działał z Graterlia OS z 2016. Niestety podczas uruchamiania zawieszał się na napisie STI Init, wiec postanowiłem wgrać od nowa najnowszą Graterlia OS.

Niestety tutaj popełniłem błąd bo wgrałem wersje GUI  → Graterlia_OS_ADB28xx_nand_gui.tar.gz zamiast wersję pod GUI  → Graterlia_OS_ADB5800xx_nand_gui.tar.gz

Brak FAQ też zrobiło swoje.

Ja przecież mam wersje czarną z pełnym wyświetlaczem, a dokładnie nie sprawdziłem. Teraz tuner bez względu co bym nie robił po podłączeniu zasilania wyświetla jedynie TEST, przy przytrzymywaniu strzałki w górę lub w dół wyświetlacz jest pusty.

Czyli rozumie że tuner już jest do wyrzucenia?

Reanimacja Nbox Zapasowym uboot zworka_A19_20, może w ogóle pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że do wybrania odpowiedniej wersji softu do tunera nie wymaga FAQ ?
Mając samochód model X kupujemy części do modelu X a nie Y. Tak samo tutaj.
Ewidentnie nie czytałeś do czego pobierasz soft. No ale stało się...

Niestety nadpisałeś sobie flash i bez kogoś kto wie co zrobić niewiele da się zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

Oczywiście moja wina nie sprawdziłem dokładnie a wystarczyło odwrócić tuner i jest dokładnie napisane.

 

Skorzystałem ze zworki i od razu żeby nie uziemić całkiem tunera wgrałem z powrotem uboota z zapasowej zworki a019.

Teraz wrzuciłem odpowiednie oprogramowanie wszystko przebiegło pomyślnie i bez problemowo. Jednak wróciłem do punku wyjścia, bo tak jak przed ingerencją tuner zatrzymuję się również z nowym oprogramowaniem na napisie "STi init". Wgranie nowego oprogramowania nie podziałało na pierwotną bolączkę.

Czyli rozumiem STi to dotyczy procesora a jak zawiesza się na tym to widocznie procesor padł?

Edytowane przez gregoryfx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że miałeś bardzo dużo szczęścia. Być może miałeś zworkę na innych pinach (też tak robili) niż standardowe.

Natomiast to, że się wiesza i to po tylu latach może niestety świadczyć o zasilaczu do wymiany i/lub kondensatorach do wymiany w samym BOXie.
Kondensatory nie muszą być spuchnięte, ale mogą już nie trzymać parametrów i tuner się wiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...