Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Montowałem ręcznie i odmontowywałem /hdd wielokrotnie w trakcie pracy E2 i nic się nie działo dlatego chciałbym spróbować.

Czy w ramach tego co jest dostępne w systemie i repo można to jakoś ustawić w miarę łatwo ?

Wiem że na innych "Enigmach" to tak działa i jest OK

 

PS Albo przynajmniej jest jakaś rada żeby mediascanner widział podłączany nośnik USB w locie ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis na problemy (piszę to wyraźnie bo to, że wydaje Ci się, że coś działa nie znaczy, że tak jest).

UWAGA - WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

PO WYKONANIU CZYNNOŚCI, UŻYTKOWNIKU, NIE MOŻESZ MIEĆ PRETENSJI DO NIKOGO POZA SOBĄ!

[*]odmontuj zawartość/hdd (o ile jest zamontowana)

[*]usuń hatalog /hdd

[*]sprawdź gdzie autofs montuje Pendrive (zazwyczaj /autofs/XXXX)

[*]wykonaj symlink /autofs/XXXX do /hdd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówkę , zrobiłem tak i póki co gdy testuję , działa bezproblemowo. Teraz E2, gdy nie ma nośnika to pod /hdd nic nie zapisze bo ten katalog jest niedostępny. Nic przypadkowo nie zapisze się na NAND , a E2 nie zawiesza się z powodu braku dostępu do /hdd.

Co więcej , nawet gdy uruchomi się nagrywanie przy braku nośnika USB, to E2 zapisuje sobie to zdarzenie do timera i gdy tylko podłączy się nośnik, to dopiero wtedy samoczynnie rozpoczyna nagrywanie.

Widać że za każdym razem E2 jak ma się odwołać do /hdd to sprawdza czy jest dostępny i nie zawiesza się gdy nie ma do niego dostępu.

Co najwyżej jakiś źle napisany plugin może spowodować restart E2.

Jeszcze fajnie by było, gdyby plugin "mediascanner" widział nośnik USB , bo bez tego jest mało użyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediascanner widzi nośnik usb który jest sformatowany pod ext*

 

Owszem widzi, ale tylko jeżeli nośnik jest podłączony przed uruchomieniem systemu...

Od biedy może być, ale słabe to jest... czegoś tu brakuje , może to wina plugina ? ...

 

Edit

Ale jest inny problem , świeża instalacja (najnowsza instalka) i nie odtwarza żadnych plików ,ani video ,ani audio (choćby zwykłe mp3) .

Brak jakichkolwiek komunikatów o błędzie. Zainstalowałem Mediaplayer2 , ale to samo, zatrzymuje się na 0:00:00

Odbiornik Nbox BSKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem przy instalowaniu oscama.

Chciałem wgrać inna wersję a teraz nie idzie wgrać żadnej.

 

executing opkg update
Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz.
Inflating http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/addons-all.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/all/Packages.gz.
Inflating http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/all/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/all.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/sh4/Packages.gz.
Inflating http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/sh4/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/graterlia.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/sagemcom88/Packages.gz.
Inflating http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/sagemcom88/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/sagemcom88.

1 0
executing opkginstall oscam-svn-modchip-webif
Installing oscam-svn-modchip-webif (1.20-r10551-1) on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/sh4/oscam-svn-modchip-webif_1.20-r10551-1_sh4.ipk.

Oscam is already stopped

generating oscam.pem certificate

WARNING: can't open config file: /opt/builds/Kompilacje_sh4/_GO/STM/STLinux-2.4/devkit/sh4/target/usr/etc/openssl/openssl.cnf
Unable to load config info from /opt/builds/Kompilacje_sh4/_GO/STM/STLinux-2.4/devkit/sh4/target/usr/etc/openssl/openssl.cnf

Configuring oscam-svn-modchip-webif.
Collected errors:
* pkg_run_script: package "oscam-svn-modchip-webif" postinst script returned status 1.
* opkg_configure: oscam-svn-modchip-webif.postinst returned 1.

1 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam faktycznie to tylko problem mojego braku wiedzy. Z góry założyłem że takie rzeczy instalują się

domyślnie  z E2 ,a w FAQ nic na ten temat nie ma. Jeszcze raz przepraszam.

 

Mam jeszcze jedno pytanie , jak uruchomić E2 w trybie debug żeby widzieć wszelkie komunikaty od E2 ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam kilka problemów

posiadam nbox bsla karta cyfry +

reinstalowałem system

nie mogę znaleźć rozwiązania podczas instalacji środowiska graficznego  wyskakuje błąd

 

GraterliaOS:~# opkg install graterlia-e2gui

Unknown package 'graterlia-e2gui'.

Collected errors:

* opkg_install_cmd: Cannot install package graterlia-e2gui.

GraterliaOS:~#

 

posiadam 2 dekoder bxzb modchip żaden oscam nie współpracuje z kartą cyfry

 

docelowo chciałbym zrobić server uprawnień na bsla a na bxzb klienta oczywiście wszystko w jednym gospodarstwie domowym

nie znalazłem tego na forum

 

mógłby ktoś przybliżyć poprawną konfigurację samby albo odesłać gdzieś do forum

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobry wieczór obecnym

 

mam następujący problem:

 

reinstalowałem system i po tym procesie nie mam (i nie mogę włączyć) numeracji kanałów operatora (nc+)

(widok w załączeniu - foto1)

 

W Interfejsie użytkownika mam ustawione Numerowanie kanałów w bukietach od 1

(widok ustawień w załączeniu - foto 2)

Dokonałem kilka razy wyszukiwania kanałów - bez zmian.

Mam zainstalowaną wtyczkę InfinityHD.

 

posiadam nbox bzzb karta nc +

 

Będę wdzięczny za wskazówki bo skończyły mi się pomysły

 

Miłego wieczoru

 

[attach name=foto+1.jpg type=image/jpeg]18534[/attach]

[attach name=foto2.jpg type=image/jpeg]18536[/attach]

foto_1.thumb.jpg.5b951b0ecce36918bff97660688f5427.jpg

foto2.thumb.jpg.ce033f588338cfaf9e58f8ee719932de.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wciśnij Ulubione (niebieski) wybierz NC+ i gotowe.

 

 

Dzięki za sugestię - niestety nie będzie tak łatwo.

W Ulubionych (pod niebieskim) jest pusto a właściwie teraz przerzuciłem tam kilka najczęściej oglądanych

kanałów aby móc wybierać po numerach. Tylko tutaj pojawia się numeracja w kolejności dodawania do Ulubionych.

 

NC+ jest w Operator (pomarańczowym). Jest tam cały zestaw operatorów w tym  NC+.

Wybranie tutaj NC+ daje to co widać na foto1 z poprzedniego mojego posta - i tak w kółko.

Kanały do Ulubione poprzenosiłem z Wszystkie (czerwony).

 

Może coś nie tak z wyszukiwaniem kanałów? (ręczne/automatyczne).

Może przez OpenWebif coś można zrobić?

 

 

Pytanie: Dlaczego to co widać na foto1 czyli kanały Operator/NC+ nie jest ponumerowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo numerowane są tylko bukiety, czyli to co w sekcji Ulubione.

 

 

Rozumiem - w takim razie pytanie finalne  :)  - jak "przepchnąć" NC+ z Operatora (pomarańczowy) do Ulubione (niebieski)

w włączoną oryginalną numeracją kanałów operatora?

 

Pozdrawiam

 

Zrobić nowy bukiet.

Nazwać go np. NC+.

Poszukać w internecie jak wygląda lista operatora.

Jak jesteś na tej "liście operatora" szukasz tam kolejnych pozycji, a potem naciskasz SETUP i wybierasz "dodaj do bukietu", czy jakoś tak.

 

Albo szukasz odpowiedniej wtyczki, która ściąga od razu listę operatora.

 

Albo instalujesz listę kanałów myszka20[/member].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam takie pytanie... gdzie zapisać własny skrypt tak by działał mi pod żółtym przyciskiem (żółty długo). W ustawieniach/System/Przyciski pilota/Żółty długo są tylko do wyboru akcje systemowe a chciałbym mieć możliwość przypisania własnego skryptu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie... gdzie zapisać własny skrypt tak by działał mi pod żółtym przyciskiem (żółty długo). W ustawieniach/System/Przyciski pilota/Żółty długo są tylko do wyboru akcje systemowe a chciałbym mieć możliwość przypisania własnego skryptu.

 

 

 

.

Żeby była możliwość wykonania skryptu poprzez naciśnięcie przycisku na pilocie, musimy zrobić dwie czynności:

1. Umieścić skrypt-cośtam.sh (z uprawnieniami 775) w folderze:

    dla SH4: /etc/sysconfig/user_scripts

    dla MIPS: /etc/scripts

2. Po umieszczeniu skryptów i nadaniu praw w ustawieniach/Przyciski pilota pojawi się opcja shellscript i wtedy wybieramy skrypt i przycisk pod jaki mamy go uruchamiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie robiłem aktualizacji ze 2-3 miesiące chyba, zrobiłem dzisiaj, pojawiły się jakieś błędy przy instalacji, ale żadne z tych opisanych na stronie głównej. Ale system wstał i działa (chyba) prawidłowo. Jak sprawdzić, albo upewnić się, że wszystko gra? Jakieś sprawdzenie, porównanie plików z repo, albo coś w tym rodzaju? Czy po prostu zapuścić jeszcze raz sysupdate dla pewności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Racja nie spojrzałem wyżej, że już odpowiedź padła, mea culpa.

 

Na 100% można było przypisać skrypt do przycisku w czasach assingbutton (nie mówie, że bezpośrednio, bo nie pamiętam być może przez jakąś opcje).

 

 

Druga rzecz to proszę o wyjaśnienie :

Dla sh4 są dwa katalogi do skryptów  jeden w \usr\script\ drugi w \etc\sysconfig\user_scripts\. 

Z tego co się zorientowałem to pierwszy jest do softmanagera, a drugi pod shellcript z poziomu pilota, czy mają jeszcze jakieś inne zastosowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz to proszę o wyjaśnienie :

Dla sh4 są dwa katalogi do skryptów  jeden w \usr\script\ drugi w \etc\sysconfig\user_scripts\. 

Z tego co się zorientowałem to pierwszy jest do softmanagera, a drugi pod shellcript z poziomu pilota, czy mają jeszcze jakieś inne zastosowanie?

Trzeba będzie to uporządkować bo rzeczywiście są już 3 ścieżki i można się pogubić. Docelowo będzie to jedna ścieżka sh4 i mips /etc/scripts.

Ale to po świętach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra, dziękuję bardzo! alt=:) title=Smileyhttps://xunil.pl/forum/Smileys/akyhne/smiley.gif[/img] alt=:D title=Cheesyhttps://xunil.pl/forum/Smileys/akyhne/cheesy.gif[/img] Nie zauważyłem wcześniej posta.

W mips istnieje skrót do ustawień softcama, trzeba przytrzymać niebieski przycisk. Można też pod każdy inny przycisk dopisać. Pamiętajcie że każdy przycisk oferuje dodatkową funkcje jak przytrzymanie przycisku. Także można mieć skrótów mnóstwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra, dziękuję bardzo! alt=:) title=Smileyhttps://xunil.pl/forum/Smileys/akyhne/smiley.gif[/img] alt=:D title=Cheesyhttps://xunil.pl/forum/Smileys/akyhne/cheesy.gif[/img] Nie zauważyłem wcześniej posta.

W mips istnieje skrót do ustawień softcama, trzeba przytrzymać niebieski przycisk. Można też pod każdy inny przycisk dopisać. Pamiętajcie że każdy przycisk oferuje dodatkową funkcje jak przytrzymanie przycisku. Także można mieć skrótów mnóstwo.

 

Tak, wiem o tym właśnie :) A mam jeszcze pytanie, pod niebieskim przyciskiem mam wybór rozszerzeń i wyłącznik czasowy tam jest tylko,jak dodać tam skrypt np. OSCAM_STOP? :) Mam sh4 i nie ma tam skryptu do softcama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o wyjaśnienie: jak wiadomo prędkość taktowania procesora dla Sagema można zwiększyć (pakiet kernel-modules-cpufreq-gos).

 

Do tej pory prędkość ustawiałem w cpufreq.conf, jednakże po przejrzeniu plików konfiguracyjnych widzę, że można tego dokonać także w sysctl.gos.

Czym te konfigurację się od siebie różnią, czy to jest zamienne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość EcstasyxXx

Proszę o pomoc w instalacji pakietu vsftpd.

GraterliaOS:~# install vsftpd

BusyBox v1.28.3 (2018-04-07 14:57:01 CEST) multi-call binary.

 

Usage: install [-cdDsp] [-o USER] [-g GRP] [-m MODE] [-t DIR] [sOURCE]... DEST

 

Copy files and set attributes

 

        -c      Just copy (default)

        -d      Create directories

        -D      Create leading target directories

        -s      Strip symbol table

        -p      Preserve date

        -o USER Set ownership

        -g GRP  Set group ownership

        -m MODE Set permissions

        -t DIR  Install to DIR

Jaki kolejny krok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji pakietu Samba, przestało to u mnie działać,

Do /etc/samba/smb.conf dodałem taki wpis

[nbox]
path = /
browsable = yes
guest ok = yes
read only = no

po wejściu na dany adres udziałów sieciowych nie ma żadnej zawartości

 

Jeśli ten plik jest pusty to po przejściu na adres sieciowy urządzenia wymaga zalogowania (nie działa login i hasło którego używam do logowania przez Open Webif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...