Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

GraterliaOS:~# ifconfig
eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:01:01:01:01:01
          inet addr:192.168.1.11  Bcast:192.168.1.255  Mask:255.255.255.0
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:397 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:141 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:63182 (61.7 KiB)  TX bytes:15278 (14.9 KiB)
          Interrupt:134

lo        Link encap:Local Loopback
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:0 (0.0 B)  TX bytes:0 (0.0 B)

 

Da się jakoś powrócić do poprzedniej wersji ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GraterliaOS:~# opkg install samba-server
Installing samba-server (3.6.25) on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/sh4/samba-server_3.6.25_sh4.ipk.
Configuring samba-server.

 

Po uruchomieniu samby dodatkowo tworzą się dwa pliki passdb oraz secrets i po wejściu na adres urządzenia pojawia się logowanie z tym, że loguje mnie do domeny w moim win i logowanie po loginie i haśle z dekodera nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy na tego typu sprzęcie Formuler F4-Turbo H.265: 512 MB pamięci RAM DDR3, Broadcom Mips Processor 2000 DMIPS i systemie Graterlia OS, pliki typu:

ViDEO............: ~13.4 Mbps, x264,

AUDiO............: ~1509 kbps, 6 chnls, DTS,

RESOLUTiON.......: 1920 x 804

 

Nie stanowią żadnego problemu? Z opisu i parametrów tunera wygląda że powinien łykać bez "ale" jak wygląda to w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow,Wow.. Ładny wysyp nowych tunerów, teraz to już mam mętlik w głowię co wybrać, proszę mi powiedzieć czy na tunerach typu Formuler F4 TURBO i Graterlia lub na podobnym sprzęcie z podobnymi podzespołami i Graterlią uruchamialiście może kodek x264 w 1080P średnio po 13.4 Mbps - 15.0 Mbps i nie było problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na to pytanie nie odpowiem.

Tunery dodaję testowo, nie mam ich. Jednak mogę skompilować Kernel i są sterowniki więc...więc dodaję.

Formuler F1 wstał.

Formuler F3 wstał, ale coś z vsftpd (będę zgłębiał temat).

 

Oŋólnie albo za wcześnie jeszcze, albo nikt nic nie melduje, że jest źle.


 

Myślę, że najwyższy czas na wymianę SH4.

Wsparcie co prawda jeszcze jest, ale już wymierające.

Nikt (póki będzie nas na to stać) nie usunie SH4. Jednak trzeba wreszcie otwarcie napisać, że SH4 hamuje nas ponieważ przy tworzeniu czegokolwiek trzeba pamiętać o SH4 bo tam jest inaczej i zawsze było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wgraniu GOS, póki co śmiga wsio ok, nie podłączyłem jeszcze dekodera do instalacji sat, gdyż chwilowo nie mam takiej możliwości.na vfd po uruchomieniu cały czas jest napis start Gos 99,po przejściu w czuwanie także. Jak podłącze do instalacji to pokaże się nazwa kanału, i po przejściu w czuwanie zegar, i będzie ok, czy brakuje mi jakiegoś pakietu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanie o oscama - by używać swojego oscam_user ,muszę instalować oscama z repo,jezeli go nie zainstaluje to system nie widzi oscam_user - podejrzewam że rozchodzi się o ten skrypt który siedzi bodajże w /etc jak dobrze pamiętam... Muszę instalować całego oscama z repo i później swojego? Zależałoby mi,aby był tylko mój bez instalacji tego z repozytorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy OSCAM USER jest częścią repo?

Moim zdaniem nie jest to część repo. To, że skrypt przewiduje oscam_user oznacza tyle, że wszystko co robisz, robisz na swoją odpowiedzialność.

Po wgraniu własnego OSCam zgodnie z licencją tracisz wsparcie.

 

Jeżeli nadal chcesz użyć własnego OSCam to proponują przygotować sobie własne skrypty startowe oraz dodać je do autostartu systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że osoba pytająca powinna dostać BAN na jakieś 2 dni na pisanie. Może obudzi się, że przy tej ilości wspieranych dekoderów to za cholerę nie wymyślimy o co nawet dopytać. No bo przecież po co napisać - "problem dotyczy tunera XXXXXXXX".

Sprawa wałkowana od 2013 roku. Piszemy, naprowadzamy a tu przychodzi kolejna osoba i znowu nie ma ochoty szanować nasz czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...