Jump to content

JaGrab3

Members
 • Content Count

  210
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About JaGrab3

 • Birthday 01/01/1004

Converted

 • Gender
  Disabled
 1. Pomimo, że mam niszowego formulera, zdarzyło się ze 2x, że tux wchodził mi na tunka i poprawiał - dlatego uważam, że wsparcie jest jak najbardziej OK.
 2. Cześć, Jeżeli chodzi o mnie, to im mniej opcji aktualizacji z pilota tym lepiej, ja konsoli się nie boję, a nie chcę, żeby mi dzieciaki poinstalowały coś do czapy przy pomocy pilota. Poniżej to co wg. mnie jest istotne. 1. Stabilny system, tak by nie było konieczne restartowanie - bo coś nie działa. 2. Aktualizacje tylko przez ssh. Ew. tylko powiadomienie w gui, że są nowe pakiety. 3. Fajny skin - nowoczesny :). 4. Obsługa odtwarzania plików multimedialnych - mp4, avi mkv etc. 5. Braku konieczności reinstalacji przy każdej aktualizacji 6. TimeShift i nagrywanie POPRAWNE. 7. Polskie listy i pikony 8. EPG 9. Obsługa dźwięku ac3 10. Szybkość działania!
 3. No dobra, u mnie też jest problem z nagrywaniem... Chciałem poobserwować, zanim coś napiszę. Generalnie, problem się pojawia (nie zawsze), gdy oglądany jest program, i jest ustawione coś na timerze (mam podejrzenie, że kilka rzeczy po sobie), wtedy zdarza się, że pojawia się spinner - i tak już zostaje. Co ciekawe zwykle nagranie jest nagrane. W momencie jak pojawia się spinner, godzina na wyświetlaczu już się nie zmienia. Co ciekawe, dzisiaj w nocy miałem ustawiony timer na 3 odcinki postępujące po sobie - tunek w uspaniu. Nic się nie nagrało, tunek zwiśnięty (sama Enigma). Nie wiem czy to ma związek, ale wydaje mi się, że kiedyś inaczej się nagrywały kolejne timery z tego samego programu - tzn jako jeden długi złączony kawałek materiału, teraz jest tak, że poszczególne timery są podzielone na osobne pliki i początek i koniec z sąsiadujących plików się nakłada (zgodnie z marginesami nagrywania) - ot taka obserwacja. Problem dzieje się od paru tygodni, bardzo sporadycznie, wczoraj pojawił się dwa razy.
 4. JaGrab3

  Vu+ Solo SE V2

  Witam, mam to samo na formulerze. Aktualizacja szła z gui. Okazuje się, że link enigma2 wskazywał na starą binarkę z sierpnia, po zmianie linku na najnowszą, działa.
 5. WItam, od jakiegoś czasu z repo lecą mi błędy, były jakieś zmiany? NIe znalazłem w rozpisce aktualizacji: GraterliaOS:~# opkg update Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz. Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/Packages.gz. Downloading http://repository.graterlia.xunil.pl/release/all-ext/Packages.gz. Downloading http://repository.graterlia.xunil.pl/release/mips32el-ext/Packages.gz. Downloading http://myszka20premium.graterlia.xunil.pl/release/Packages.gz. Downloading http://repository.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz. Updated source 'gos-all'. Downloading http://repository.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/Packages.gz. Updated source 'gos-mips32el'. Downloading http://repository.graterlia.xunil.pl/release/formulerf1/Packages.gz. Updated source 'gos-formulerf1'. Downloading http://richter.graterlia.xunil.pl/release/Packages.gz. Collected errors: * opkg_validate_cached_file: Failed to download http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz headers: HTTP response code said error. * opkg_validate_cached_file: Failed to download http://addons.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/Packages.gz headers: HTTP response code said error. * opkg_validate_cached_file: Failed to download http://repository.graterlia.xunil.pl/release/all-ext/Packages.gz headers: HTTP response code said error. * opkg_validate_cached_file: Failed to download http://repository.graterlia.xunil.pl/release/mips32el-ext/Packages.gz headers: HTTP response code said error. * opkg_validate_cached_file: Failed to download http://myszka20premium.graterlia.xunil.pl/release/Packages.gz headers: HTTP response code said error. * opkg_validate_cached_file: Failed to download http://richter.graterlia.xunil.pl/release/Packages.gz headers: HTTP response code said error.
 6. Z tego co czytałem na pkt, to człowiek ten dostał bana, temat jest o iptv prowadzony przez innych ludzi (min przez tego co zbanował sss) i kilka osób robi swoje modyfikacje, nie wiem czy zrobili kopie do siebie, czy forkują na master repo. Może TomTelos[/member] coś więcej będzie wiedział....
 7. ad2 - Jest. I można by coś pomyśleć o najpopularniejszych serwisach a nie ładować w to wszystko co można. ad3 - Szkoda.
 8. Punkt 1 - pewnie coś da ale nie wiadomo ile... trzeba by może ankiete zapodać? Punkt 2 - To coś drugiego, z tego co patrzyłem, to już nie jest utrzymywane przez kolegę samOluba, tylko inni ludzie coś tam dorabiają, może jest szansa? Punkt 3 - jeżeli weźmiemy fajnego skina (MetrixHD - był już na GOS) i dostosujemy go do GOS - to na pewno ktoś się skusi ;)
 9. Ok sproboje. Pomogło. Wcześniej robiłem reinstall i nie pomagało, ale odinstalowanie i zainstalowanie potem restart gui - działa. Dziękuję!
 10. Nie wiem czy to co napiszę, nie powinienem wrzucić do pomocy dla świerzaka, ale: Nie wiem od której aktualizacji, ale: 1. Nie działa mi EPG włączane z listy programów - do tej pory, będąc na liście programów zaznaczałem inny program wciskałem przycisk EPG i miałem multi albo single EPG włączone . Teraz jest tak, że EPG się nie włacza w ogóle, wyskakuje symbol braku przypisania klawisza. 2. Nie działa kolorowe milti epg, włacza się tylko jakieś takie czarno białe, gdzie pokazuje programy w formie listy, co leci w tym czasie. Poprzednio miałem ładne kolorowe Bary z timeLine.
 11. Jak to zwykle bywa, najmniej opłacalne dla platformy są najkrótsze abonamenty, dlatego każdy zachodzi w głowę, co zrobić, żeby klient podpisał jak najdłuższą umowę... Wtedy zwykle daje się coś... czego nie mają ci co płacą krótkie terminy, czy tam prepaidy... 1. przy wpłącie rocznej składki, użytkownik może zarejestrować n tunerów... gdzie n to pewnie 1<n<4 .. Opcja taka, pozwalała by nawet łaczyć się kilku osobom w grupy, by opłacić sobie na rok i mieć subskrybcję - ale kasa była by pewna GOS zyskuje. 2. dać jakiś super pakiet... może jakiegoś ekstra skina (MetrixHD!!)? a może coś w deseń IPlayera? ... 3. Zwiększyć ilość płatnych userów GOS - może dodać coś na GOS, czego inne kompilacje nie mają... Generalnie coś co zachęci ludzi do dłuższej subskrypcji.... Może to oczywisty wniosek, ale na dłuższą metę trzeba klienta zwabić....
 12. Rozumiem, że potrzeba kasy. Przy założeniu niezmienności składki i temu, że każdy (z obecnych ISUGOSów) by wykupił pakiet roczny, ile będzie brakowac?
 13. Witam, po aktualizacji kernela z 25.03 niestety przy próbie odtworzenia lub nagrania materiału wideo z HDD - dostaje GS. Ekran wyświetla GS, natomiast dźwięk z nagrania się odtwarza. Proces enigma na 100% procesora, z cmd gui nie daje się zatrzymać, tylko kill -9. Formuler F1. Proszę o pomoc. Edit: Dzięki tux[/member] za pomoc. Winna okazała się skórka. enigma2_crash_1553705722.log enigma2_crash_1553719956.log
 14. JaGrab3

  PLi-HD

  Czy customizacja tego skina jest dostępna jeszcze w repo?
×
×
 • Create New...