Jump to content

JaGrab3

Members
 • Content Count

  212
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About JaGrab3

 • Birthday 01/01/1004

Converted

 • Gender
  Disabled
 1. uuu, no to szkoda, że tak zostało. Wróciłem sobie do starej GOS i wszystko działa. No nic trudno.
 2. Cześć, przesiadłem się w końcu na nową GOS, Formuler1. Mam problem z odtwarzaniem plików mp4. Pliki są widoczne z przeglądarki nagrań, jednak przy próbie odpalenia pliku, mam GS. Na poprzednniej GOS wszystko chodziło pięknie. Z bibliotek mam zainstalowane: enigma2-plugin-mediaplayer - 20191211 enigma2-plugin-mediaservice - 20190611 gstreamer - 1.18.1 gstreamer-libav - 1.18.1 gstreamer-plugins-bad - 1.18.1 gstreamer-plugins-base - 1.18.1 gstreamer-plugins-dvbmediasink - 20190616 gstreamer-plugins-good - 1.18.1 gstreamer-plugins-subsink - 20161013-1 gstream
 3. Pomimo, że mam niszowego formulera, zdarzyło się ze 2x, że tux wchodził mi na tunka i poprawiał - dlatego uważam, że wsparcie jest jak najbardziej OK.
 4. Cześć, Jeżeli chodzi o mnie, to im mniej opcji aktualizacji z pilota tym lepiej, ja konsoli się nie boję, a nie chcę, żeby mi dzieciaki poinstalowały coś do czapy przy pomocy pilota. Poniżej to co wg. mnie jest istotne. 1. Stabilny system, tak by nie było konieczne restartowanie - bo coś nie działa. 2. Aktualizacje tylko przez ssh. Ew. tylko powiadomienie w gui, że są nowe pakiety. 3. Fajny skin - nowoczesny :). 4. Obsługa odtwarzania plików multimedialnych - mp4, avi mkv etc. 5. Braku konieczności reinstalacji przy każdej aktualizacji 6. TimeShift i nagrywanie POPRAWNE. 7.
 5. No dobra, u mnie też jest problem z nagrywaniem... Chciałem poobserwować, zanim coś napiszę. Generalnie, problem się pojawia (nie zawsze), gdy oglądany jest program, i jest ustawione coś na timerze (mam podejrzenie, że kilka rzeczy po sobie), wtedy zdarza się, że pojawia się spinner - i tak już zostaje. Co ciekawe zwykle nagranie jest nagrane. W momencie jak pojawia się spinner, godzina na wyświetlaczu już się nie zmienia. Co ciekawe, dzisiaj w nocy miałem ustawiony timer na 3 odcinki postępujące po sobie - tunek w uspaniu. Nic się nie nagrało, tunek zwiśnięty (sama Enigma). Nie wiem czy
 6. JaGrab3

  Vu+ Solo SE V2

  Witam, mam to samo na formulerze. Aktualizacja szła z gui. Okazuje się, że link enigma2 wskazywał na starą binarkę z sierpnia, po zmianie linku na najnowszą, działa.
 7. WItam, od jakiegoś czasu z repo lecą mi błędy, były jakieś zmiany? NIe znalazłem w rozpisce aktualizacji: GraterliaOS:~# opkg update Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz. Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/Packages.gz. Downloading http://repository.graterlia.xunil.pl/release/all-ext/Packages.gz. Downloading http://repository.graterlia.xunil.pl/release/mips32el-ext/Packages.gz. Downloading http://myszka20premium.graterlia.xunil.pl/release/Packages.gz. Downloading http://repository.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz. Updated
 8. Z tego co czytałem na pkt, to człowiek ten dostał bana, temat jest o iptv prowadzony przez innych ludzi (min przez tego co zbanował sss) i kilka osób robi swoje modyfikacje, nie wiem czy zrobili kopie do siebie, czy forkują na master repo. Może TomTelos[/member] coś więcej będzie wiedział....
 9. ad2 - Jest. I można by coś pomyśleć o najpopularniejszych serwisach a nie ładować w to wszystko co można. ad3 - Szkoda.
 10. Punkt 1 - pewnie coś da ale nie wiadomo ile... trzeba by może ankiete zapodać? Punkt 2 - To coś drugiego, z tego co patrzyłem, to już nie jest utrzymywane przez kolegę samOluba, tylko inni ludzie coś tam dorabiają, może jest szansa? Punkt 3 - jeżeli weźmiemy fajnego skina (MetrixHD - był już na GOS) i dostosujemy go do GOS - to na pewno ktoś się skusi ;)
 11. Ok sproboje. Pomogło. Wcześniej robiłem reinstall i nie pomagało, ale odinstalowanie i zainstalowanie potem restart gui - działa. Dziękuję!
 12. Nie wiem czy to co napiszę, nie powinienem wrzucić do pomocy dla świerzaka, ale: Nie wiem od której aktualizacji, ale: 1. Nie działa mi EPG włączane z listy programów - do tej pory, będąc na liście programów zaznaczałem inny program wciskałem przycisk EPG i miałem multi albo single EPG włączone . Teraz jest tak, że EPG się nie włacza w ogóle, wyskakuje symbol braku przypisania klawisza. 2. Nie działa kolorowe milti epg, włacza się tylko jakieś takie czarno białe, gdzie pokazuje programy w formie listy, co leci w tym czasie. Poprzednio miałem ładne kolorowe Bary z timeLine.
 13. Jak to zwykle bywa, najmniej opłacalne dla platformy są najkrótsze abonamenty, dlatego każdy zachodzi w głowę, co zrobić, żeby klient podpisał jak najdłuższą umowę... Wtedy zwykle daje się coś... czego nie mają ci co płacą krótkie terminy, czy tam prepaidy... 1. przy wpłącie rocznej składki, użytkownik może zarejestrować n tunerów... gdzie n to pewnie 1<n<4 .. Opcja taka, pozwalała by nawet łaczyć się kilku osobom w grupy, by opłacić sobie na rok i mieć subskrybcję - ale kasa była by pewna GOS zyskuje. 2. dać jakiś super pakiet... może jakiegoś ekstra skina (MetrixHD!!)? a może coś
 14. Rozumiem, że potrzeba kasy. Przy założeniu niezmienności składki i temu, że każdy (z obecnych ISUGOSów) by wykupił pakiet roczny, ile będzie brakowac?
×
×
 • Create New...