Skocz do zawartości

Graterlia OS [SH4] - uwagi i błędy


kiso

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 935
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość voyteckst

Ci co mają problem z WiFi. Namierzone. Przeinstalujcie pakiet:

  • kernel-core-default-gos

A czy zaktualizowana wersja ma włączoną opcję potrzebną do alsa/mpd (CONFIG_SND_PCM_OSS=y)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje robie najczęściej rano, zrobiłem init 6  i wyszedłem do pracy, domownicy dzwonią, że się tuner popsuł (wisiał na network init)., nie chce już liczyć który to raz w przeciągu miesiąca coś poszło nie tak podczas aktualizacji w wersji release (nie mam o to absolutnie pretensji, doceniam wkład pracy), ale wydaje mi się , że wcześniejszy podział repozytorium na release i test był lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

po pewnym czasie wróciłem do testowania Graterlii i tuner mi nie wstaje po restarcie, gdy zrobię jakąś operację na opkg np.

 

GraterliaOS:/# opkg install oscam-webif

Installing oscam-webif (1.20-r11197-1) on root.

Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/oscam-webif_1.20-r11197-1_sh4.ipk.

Configuring oscam-webif.

Stoping System Oscam

Starting System Oscam

Configuring kernel-core-default-gos.

Erasing 128 Kibyte @ 800000 - 100% complete.

flashcp: can't open '/ram/uImage.gz': No such file or directory

rm: can't remove '/ram/uImage.gz': No such file or directory

Collected errors:

* pkg_run_script: package "kernel-core-default-gos" postinst script returned status 1.

* opkg_configure: kernel-core-default-gos.postinst returned 1.

 

 

GraterliaOS:/# opkg upgrade

Configuring kernel-core-default-gos.

Erasing 128 Kibyte @ 800000 - 100% complete.

flashcp: can't open '/ram/uImage.gz': No such file or directory

rm: can't remove '/ram/uImage.gz': No such file or directory

Collected errors:

* pkg_run_script: package "kernel-core-default-gos" postinst script returned status 1.

* opkg_configure: kernel-core-default-gos.postinst returned 1.

 

Tuner Amiko Alien 2+, czyli 7162, obraz najnowszy, sysupdate radośnie mnie o tym informuje, tuner zatrzymuje się na boot, można od nowa zainstalować obraz, jednak błędy się powtarzają przy każdej operacji instalacji opkg zarówno z terminala jak i z menu. Proszę o pomoc.

 

Edit: miałem na dysku obraz z 23.11 i po update/upgrade poszło bez problemów.

 

pozdrawiam

WitQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daromen21

 

Ci co mają problem z WiFi. Namierzone. Przeinstalujcie pakiet:

  • kernel-core-default-gos

Ja ma w uhd kernel-module-default gos. To jest to samo co wyżej? Ja mam nadal problem z wifi. Mam swiezy system test. Po zainstalowaniu wifi (5370) w wejscu w opcje sieci pokazuje sie komunikat

,,Wtyczka sieci wifi nie jest zainstalowana. Zainstaluj ja teraz,,.

 

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESI, RELEASE

Powtarza sie ciągle ten sam błąd (zglaszany juz półtora roku temu): na kanałach RAI SPORT 1/2, które są FTA ale czasem nadawca je zakodowuje na np. godzinę na okolicznosc np. jakiego waaaznego meczu itp.,

że własnie kiedy kanały sa zakodowane i przełaczysz dekoder na taką transmicję - wówczas wyskakuje zielony ekran i reboot...

 

Podobnie z niektórymi fiimikami z Internetu, większosc plejer odtwarza, co niektórych nie chce bo nie ma kodeków, ale...

czasem zaczyna odtwarzac jakis filmik i po paru minutak robic sie reboot. Kazdy raz te same pliki.

Przykladowo filmiki z koncertu Yanni, muzyka jest cudna - ale co z tego jezeli nie można normalnie posłuchać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESI, RELEASE

Powtarza sie ciągle ten sam błąd (zglaszany juz półtora roku temu): na kanałach RAI SPORT 1/2, które są FTA ale czasem nadawca je zakodowuje na np. godzinę na okolicznosc np. jakiego waaaznego meczu itp.,

że własnie kiedy kanały sa zakodowane i przełaczysz dekoder na taką transmicję - wówczas wyskakuje zielony ekran i reboot...

 

a crashlogi z tego gdzie? o logach z oscama nie wspominając?

jestem w stanie spróbować ten błąd wyeliminować, kontaktując się z odpowiednim developerem OSCama, bo prawdopodobnie problem jest po stronie OSCama przy przejściu z FTA na kodowanie, ale bez logów NIC nie zrobię.

 

Podobnie z niektórymi fiimikami z Internetu, większosc plejer odtwarza, co niektórych nie chce bo nie ma kodeków, ale...

czasem zaczyna odtwarzac jakis filmik i po paru minutak robic sie reboot. Kazdy raz te same pliki.

Przykladowo filmiki z koncertu Yanni, muzyka jest cudna - ale co z tego jezeli nie można normalnie posłuchać :(

 

powtórzę: a crashlogi z tego gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zrebootowal Enigmę na pliku video z Intenetu - zaczęło grać, obraz i dzwięk w porządku, a po minucie "Error" na wyswietlaczu i Enigma rebootuje.

A w katalogu na logi pusto...

 

 

ALE JESZCZE INNY PROBLEM:

ZAWIESZA SIE PASKUDNIE przy odtwarzaniu normalnego pliku TS nagranego z RADIA SAT!!!!!!!

Paskudnie bo żadnej reakcji: ani net nie działa, ciemny ekran, nawet brak reakcji na 5x nacisniecie POWER - a po wyciągnięciu  wtyczki z gniazdka elektryczniego (i wlozeniu) zastyga z "boot" na wyswietlaczu!

Po kilkukrotnym powtórzeniu wyciągania wtyczki dopiero odblokowuje!

JEDNAK nawet WTEDY wreszcie po zabootowaniu brak NETa!!!!!!

Widać to m.in. po tym że zegar wskazuje 01:01

Po kolejnym zrebootowaniu z menu wreszcie Graterlia wraca do normy... 

 

A w katalogu z logami... pusto (popnieważ na żadnym z powiższych etapów nie pojawił sie zielony ekran - dekoder po prostu zawieszał sie!)

 

A i jeszcze widzę, że po tych problemach cos stało sie z pendrive :( BUG zniszczył pendrive?

Zabbotowało sie wreszcie, ale do systemu w NOR (zamiast do dotychczasowaego na penie), a fdisk nie widzi pendrive.

Jednak na PeCecie pen okazuje sie sprawny. Więc czyżby awaria skopała hardware'owy kontroler USB w dekoderze?

 

A jednak po paru wyciągnieciach wtyczki elektrycznej, ale na dlużej, wreszcie dekoder widzi pendrive znowu. Lecz powinniscie sie Panowie przyjrzec temu co robi player z dekoderem przy probie odtworzenia nagrania z radia satelitarnego!

 

P.S. Powiedzice, dlaczego system tak źle reaguje na pliki normalnie nagrane z radia satelitarnego? Przecież one są z kanałów FTA, format najnormalniejszy, a sam dzwięk chyba łatwiej odtwarzać niż video z dzwiękiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to, a na jakim dekoderze? Ponieważ problem z odtwarzaniem nagranych audycji radiowych obserwuję już od kilku lat.

Ale teraz dekoder potrafi się tak okropnie zawiesić!

 

Poza tym, jak odtwarzasz? Po prostu włączasz i słuchasz? Wtedy może i ok. Ale spróbuj tylko przewijac/przeskakiwac przód/tył, weź głosno-cicho, powiedz jaką REAKTYWNOSC obserwujesz? Ponieważ ja widzę ciągle tanczącego pingwinka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jak odtwarzasz? Po prostu włączasz i słuchasz? Wtedy może i ok. Ale spróbuj tylko przewijac/przeskakiwac przód/tył, weź głosno-cicho, powiedz jaką REAKTYWNOSC obserwujesz? Ponieważ ja widzę ciągle tanczącego pingwinka...

 

Po prostu włączyłem i słuchałem. Jak się cokolwiek przewija, to faktycznie jest problem. I nie wiem, czy prosty do ominięcia.

 

TS to jednak z założenia film. Więc obsługa "przewijania" opiera się pewnie na materiale video i znajdujących się tam klatkach kluczowych, pośrednich i innych. Jak nie ma video to nie ma punktu odniesienia...

 

Spróbuj odtworzyć używając 4097 (albo 4099). Najłatwiej top zrobić używając AFP. Możesz też zrobić "ffmpeg -i plik.ts -c:a copy plik.mp2" czy coś w tym stylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu włączyłem i słuchałem. Jak się cokolwiek przewija, to faktycznie jest problem. I nie wiem, czy prosty do ominięcia.
Jeszcze zobacz jak reaguje na próby pogłosnienia/sciszenia dzwieku podczas słuchania... A nad takim czyms trudno przejsc do porządku dziennego...

 

 

Spróbuj odtworzyć używając 4097 (albo 4099). Najłatwiej top zrobić używając AFP

Powyższe co znaczy? (Ponieważ Google wypluło mnóstwo artykułów na zupełnie inne tematy...)

 

 

Możesz też zrobić "ffmpeg -i plik.ts -c:a copy plik.mp2"

A dzięki za gotowe polecenie, zaraz wypróbuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgłaśnianie/ściaszanie bez problemu.

 

4097 - odtwarzania przez GStreamer, 4099 - odtwarzania przez ffmpeg/eplayer3, działa tylko z multiframework.

 

Gotowe polecenie ... no nie do końca. Wiele zależy od tego jaki dokładnie jest format dźwięku i samego TSa. Często przydaje się jeszcze "-map 0:??", zamiar ?? numer strumienia audio. Po samym "ffmpeg -i plik.ts" będzie info o pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Gałąź stabilna, zrobiłem aktualizację poprzez komendę opkg upgrade i przestał działać plugin "Openwebif".

 

Dodam, że ten błąd zgłaszałem dwa miesiące temu do wersji "testing" w tym miejscu: http://forum.xunil.pl/index.php?topic=1103.msg34111#msg34111

 

Myśłałem, że ktoś zanotował ten problem do poprawy, teraz już widzę, że zostałem kompletnie "olany", a problem przeniósł się do wersji stabilnej. Good work  :)

13:23:21        31.15   plugin OpenWebif

Plugin  Extensions/OpenWebif failed to load: /usr/lib/python2.7/site-packages/OpenSSL/crypto.so: undefined symbol: X509_REVOKED_dup
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/enigma2/python/Components/PluginComponent.py", line 52, in readPluginList
  File "/usr/lib/enigma2/python/Tools/Import.py", line 2, in my_import
  File "./plugin.py", line 29, in <module>
  File "./httpserver.py", line 16, in <module>
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/twisted/internet/ssl.py", line 25, in <module>
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/OpenSSL/__init__.py", line 36, in <module>
ImportError: /usr/lib/python2.7/site-packages/OpenSSL/crypto.so: undefined symbol: X509_REVOKED_dup

 

Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszedłem do tego co powoduje u mnie jeden wkurzający problem.

Mianowicie... czasem mam tak dotkliwe zwisy na dekoderze (czarny/biały 5800), że po kliknięciu np OK (czyli pokazanie listy kanałów) wyskakuje pingwin i myśli i myśli i tak przy każdej opcji trwa to nawet z 30 sekund, ostatnimi czasy w końcu udało mi się zdiagnozować co jest problemem.

Więc problemem jest zamontowany zasób z serwera sieciowego (zamontowany katalog) na obu dekoderach. Jak serwer mam włączony, czyli jest dostęp do podmontowanego katalogu problemu nie ma, jak tylko serwer wyłączam, powiedzmy na noc a w między czasie jeszcze oglądam TV to automatycznie dekoder łapie zwiechy przy każdej czynności. Włączenie serwera automatycznie skutkuje poprawnym działaniem dekoderów. Czy da się to jakoś 'naprawić' czy po prostu jak nie potrafi zlokalizować podmontowanego zasobu to szaleje i nic z tym nie zrobimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kolopeter

tak, mam logi, a to koncowka .

<  367.537940> [eDVBServicePlay] timeshift

<  487.537803> [eDVBServicePlay] timeshift

<  491.617949> [eDVBServicePlay] timeshift

[GOSlocale] AutoDomains 'HDMI CEC'

action ->  InfobarChannelSelection openServiceList

action ->  ChannelSelectBaseActions keyRecord

Traceback (most recent call last):

  File "/usr/lib/enigma2/python/Components/ActionMap.py", line 66, in action

  File "/usr/lib/enigma2/python/Components/ActionMap.py", line 46, in action

  File "/usr/lib/enigma2/python/Screens/ChannelSelection.py", line 1675, in keyRecord

TypeError: instantRecord() takes exactly 1 argument (2 given)

<  496.440726> [ePyObject] (CallObject(<bound method NumberActionMap.action of <Components.ActionMap.NumberActionMap instance at 0x2c6f28ec>>,('ChannelSelectBaseActions', 'keyRecord')) failed)

]]>

</enigma2crashlog>

</crashlogs>

</openpli>

 

 

system w zasadzie dziewiczy z dogranym permanenttimeshift, a takze drugi na usb z roznego rodzaju dodatkami. I z niego log :

[GOSlocale] AutoDomains 'HDMI CEC'

[GOSlocale] AutoDomains 'Setup - UserSkin'

action ->  InfobarChannelSelection openServiceList

action ->  ChannelSelectBaseActions keyRecord

Traceback (most recent call last):

  File "/usr/lib/enigma2/python/Components/ActionMap.py", line 66, in action

  File "/usr/lib/enigma2/python/Components/ActionMap.py", line 46, in action

  File "/usr/lib/enigma2/python/Screens/ChannelSelection.py", line 1675, in keyRecord

TypeError: instantRecord() takes exactly 1 argument (2 given)

<  326.865271> [ePyObject] (CallObject(<bound method NumberActionMap.action of <Components.ActionMap.NumberActionMap instance at 0x2c7b7cac>>,('ChannelSelectBaseActions', 'keyRecord')) failed)

]]>

</enigma2crashlog>

</crashlogs>

</openpli>

 

EDYTA:

zatem plugin pernamenttimeshift powoduje wysypywanie sie Gui. po odinstalowaniu pluginu  nagrywanie mozna odpalic z listy kanalow.

No szkoda ,ze sie gryzie plugin z reszta systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESI, RELEASE

Wciąż są problemy:

 

A) Przy odtwarzaniu niektórych mp4 Enigma samoczynnie restartuje (na FREEBOX te same mp4 grają stabilnie, CO WIĘCEJ: mam m.in. (na jednej z partycji) wersję Graterlii sprzed półtora roku i ona też stabilnie traktuje mp4)

 

B) Po jakims czasie i filmy HD nagrane wczesniej i kanały telewizyjne w rozdzielczosci HD (1080p, 720p) pokazują obraz... biały! Podczas gdy SD normalnie pokazuje transmisję. Poprawia się dopiero po restarcie całego dekodera (samej Enigmy nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszedłem do tego co powoduje u mnie jeden wkurzający problem.

Mianowicie... czasem mam tak dotkliwe zwisy na dekoderze (czarny/biały 5800), że po kliknięciu np OK (czyli pokazanie listy kanałów) wyskakuje pingwin i myśli i myśli i tak przy każdej opcji trwa to nawet z 30 sekund, ostatnimi czasy w końcu udało mi się zdiagnozować co jest problemem.

Więc problemem jest zamontowany zasób z serwera sieciowego (zamontowany katalog) na obu dekoderach. Jak serwer mam włączony, czyli jest dostęp do podmontowanego katalogu problemu nie ma, jak tylko serwer wyłączam, powiedzmy na noc a w między czasie jeszcze oglądam TV to automatycznie dekoder łapie zwiechy przy każdej czynności. Włączenie serwera automatycznie skutkuje poprawnym działaniem dekoderów. Czy da się to jakoś 'naprawić' czy po prostu jak nie potrafi zlokalizować podmontowanego zasobu to szaleje i nic z tym nie zrobimy ?

 

ktoś, coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOS wersja relaese.

Dziś chciałem zainstalować paczkę enigma2-multiframework i zabrakło miejsca.

Uczyniłem to z poziomu tunera przy pomocy  GOS managera , przed instalacją system poinformował ,że paczka zabierze ok 780kb, na tunerze było 10 MB wolnej pamięci.

 

Właśnie stawiam system z backupa. Proszę o informację kiedy zostanie poprawiony błąd i będzie można instalować paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca rozumiem, miałem 10MB i zabrakło miejsca na paczke, a Gos Manager przed instalacją pokazał, ze zajmie 780kb.

Pod koniec instalacji sypneło błędami "no space left on deviece".

 

I to znaczy, że wszystko ok?

 

Po postawieniu systemu z backupa mam ok 12.5 MB wolnego i aż strach ponownie instalować.

Na drugim tunerze mam paczke od jakiegoś czasu i zainstalowała się wtedy bez większych powiązań.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESI, RELEASE

Wciąż są problemy:

 

A) Przy odtwarzaniu niektórych mp4 Enigma samoczynnie restartuje (na FREEBOX te same mp4 grają stabilnie, CO WIĘCEJ: mam m.in. (na jednej z partycji) wersję Graterlii sprzed półtora roku i ona też stabilnie traktuje mp4)

 

B) Po jakims czasie i filmy HD nagrane wczesniej i kanały telewizyjne w rozdzielczosci HD (1080p, 720p) pokazują obraz... biały! Podczas gdy SD normalnie pokazuje transmisję. Poprawia się dopiero po restarcie całego dekodera (samej Enigmy nie)

 

I co z tym robic? Jakies podopowiedzi? Czy moze trzeba zainstalowac albo skonfigurowac cos, jakis multiframework etc?

 

Ponieważ wybaczcie Panowie ale w wersji RELEASE powyższe zachowanie ciężko zaakceptowac...

Jak narazie regularnie polegam na wersji Graterlii sprzed półtora roku, jako najbardziej stabilnej ever...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, ponieważ wersja release ma nieakceptowalne błędy, proponuję ją wywalić całkowicie. Po co komuś soft, który na jakimś tam mp4 się wywala. Lepiej już wrócić do softu oryginalnego. Tam działało wszystko super. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do białego ekranu mogę potwierdzić. Jednak póki co nie znam przyczyny. Oglądając poskie kanały raczej trudno o ten przypadek. Inaczej jak mamy dostęp np. do HD z 19,2. Wystarczy włączyć dowolne 2-3 kanały nawet na kilka sekund i powrócić np. na DaVinci Learning. Z loga nic ciekawego nie wynika. Za to analiza strumienia nagranego np. z DaVinci Learning w programie Tsdoctor potwierdza tylko tyle, że strumień jest KOSZMARNY. Ilość błędów przekracza chyba wszystkie normy. Gorzej jest tylko na kanałach VOD od Polsatu. Tutaj jedno nagranie (ustawione do nagrania z EPG) zajmuje przed odśmiecaniem ~1,2GB a po odśmieceniu ~800MB. Po diabła tam prawie 400MB śmiecia? Nie mam pojęcia. Dodam, że nie są to dodatków ścieżki audio czy napisy albo teletekst - to coś co TSDoctor uznaje za zbędne. Na nagraniach z NC+ (np. Canal+ czy Planete+) śmietnika NIE MA. Jedyne błędy to ewentualna pogoda.

 

Jeżeli mamy coś z tym zrobić potrzeba więcej testów i konkretnych przykładów z wypunktowaniem jak doprowadzić odbiornik do "białej gorączki".

 

 

Co do mp4. Co prawda tuner odtwarza i takie formaty ale mimo wszystko jest to tuner. MP4 odtwarza dodatkowo. A swoją drogą mam trochę nagrań w różnych formatach i jakoś mi działa. Prawdopodobnie dlatego że sam tworzę te pliki i są zgodne ze specyfikacja. Te z netu to różne bywają. Często jest MP4 a w rzeczywistości np. 3gp w kontenerze MP4 itp. kwiatki. Być może starsze ffmpeg było paczowane na okoliczność "idiotycznych" plików. Nowe w GOS są takie jak wydania release (z poprawkami SH4). Dla naszych ffmpeg (i każdych nowych w softach) należy zachować standardy. Przy zachowania standardów powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4097 - odtwarzania przez GStreamer, 4099 - odtwarzania przez ffmpeg/eplayer3, działa tylko z multiframework.

Ale jak toto zrealizowac w praktyce? Jak odtwarzac pliki audio ts przez w/w narzędzia? Pisałes AFP - znaczy Advanced Free Player?

 

Możesz też zrobić "ffmpeg -i plik.ts -c:a copy plik.mp2" czy coś w tym stylu...

Robię tak:

GraterliaOS:/media/hdd/movie/Sngng# ffmpeg -i 20130720_1523_-_RTL_ITALIAN_STYLE_-_INSTANT_RECORD.ts  -c:a copy  Laura.mp2
ffmpeg version 2.8.2 Copyright (c) 2000-2015 the FFmpeg developers
  built with gcc 4.8.4 (GCC) 20141219 (STMicroelectronics/Linux Base 4.8.4-139)
  configuration: --disable-muxers --enable-muxer=flac --enable-muxer=mp3 --enable-muxer=h261 --enable-muxer=h263 --enable-muxer=h264 --enable-muxer=image2 --enable-muxer=mpeg1video --enable-muxer=mpeg2video --enable-muxer=mpegts --enable-muxer=ogg --disable-parsers --enable-parser=aac --enable-parser=aac_latm --enable-parser=ac3 --enable-parser=dca --enable-parser=dvbsub --enable-parser=dvdsub --enable-parser=flac --enable-parser=h264 --enable-parser=mjpeg --enable-parser=mpeg4video --enable-parser=mpegvideo --enable-parser=mpegaudio --enable-parser=vc1 --enable-parser=vorbis --disable-encoders --enable-encoder=aac --enable-encoder=h261 --enable-encoder=h263 --enable-encoder=h263p --enable-encoder=ljpeg --enable-encoder=mjpeg --enable-encoder=mpeg1video --enable-encoder=mpeg2video --enable-encoder=png --disable-decoders --enable-decoder=aac --enable-decoder=dca --enable-decoder=dvbsub --enable-decoder=dvdsub --enable-decoder=flac --enable-decoder=h261 --enable-decoder=h263 --enable-decoder=h263i --enable-decoder=h264 --enable-decoder=mjpeg --enable-decoder=mp3 --enable-decoder=mpeg1video --enable-decoder=mpeg2video --enable-decoder=msmpeg4v1 --enable-decoder=msmpeg4v2 --enable-decoder=msmpeg4v3 --enable-decoder=pcm_s16le --enable-decoder=pcm_s16be --enable-decoder=pcm_s16le_planar --enable-decoder=pcm_s16be_planar --enable-decoder=pgssub --enable-decoder=png --enable-decoder=srt --enable-decoder=subrip --enable-decoder=subviewer --enable-decoder=subviewer1 --enable-decoder=text --enable-decoder=theora --enable-decoder=vorbis --enable-decoder=wmv3 --enable-decoder=xsub --disable-demuxers --enable-demuxer=aac --enable-demuxer=ac3 --enable-demuxer=avi --enable-demuxer=dts --enable-demuxer=flac --enable-demuxer=flv --enable-demuxer=hls --enable-demuxer='image*' --enable-demuxer=matroska --enable-demuxer=mjpeg --enable-demuxer=mov --enable-demuxer=mp3 --enable-demuxer=mpegts --enable-demuxer=mpegtsraw --enable-demuxer=mpegps --enable-demuxer=mpegvideo --enable-demuxer=ogg --enable-demuxer=pcm_s16be --enable-demuxer=pcm_s16le --enable-demuxer=rm --enable-demuxer=rtp --enable-demuxer=rtsp --enable-demuxer=srt --enable-demuxer=vc1 --enable-demuxer=wav --disable-filters --enable-filter=scale --disable-postproc --disable-bsfs --disable-indevs --disable-outdevs --enable-bzlib --enable-zlib --disable-static --enable-openssl --enable-shared --enable-small --enable-stripping --disable-debug --disable-runtime-cpudetect --enable-cross-compile --cross-prefix=sh4-linux- --extra-cflags=-I/opt/builds/gos_build/gos/tufsbox/cdkroot/usr/include --extra-ldflags=-L/opt/builds/gos_build/gos/tufsbox/cdkroot/usr/lib --target-os=linux --arch=sh4 --prefix=/usr
  libavutil      54. 31.100 / 54. 31.100
  libavcodec     56. 60.100 / 56. 60.100
  libavformat    56. 40.101 / 56. 40.101
  libavdevice    56.  4.100 / 56.  4.100
  libavfilter     5. 40.101 /  5. 40.101
  libswscale      3.  1.101 /  3.  1.101
  libswresample   1.  2.101 /  1.  2.101
[mp3 @ 0x46dd30] Header missing
[mpegts @ 0x445cd0] PES packet size mismatch
Input #0, mpegts, from '20130720_1523_-_RTL_ITALIAN_STYLE_-_INSTANT_RECORD.ts':
  Duration: 00:02:50.33, start: 88435.204544, bitrate: 640 kb/s
  Program 16 
  Program 10701 
  Program 10702 
  Program 10703 
  Program 10704 
  Program 10705 
  Program 10706 
  Program 10707 
  Program 10708 
  Program 10709 
  Program 10710 
  Program 10711 
  Program 10715 
  Program 10718 
  Program 10722 
  Program 10723 
  Program 10735 
  Program 10738 
  Program 10746 
  Program 10747 
  Program 10748 
  Program 10750 
  Program 10751 
  Program 10752 
  Program 10754 
  Program 10755 
    Stream #0:0[0x100](ita): Audio: mp2 ([4][0][0][0] / 0x0004), 48000 Hz, stereo, s16p, 192 kb/s
  Program 10756 
  Program 10757 
  Program 10758 
  Program 10759 
[NULL @ 0x470470] Unable to find a suitable output format for 'Laura.mp2'
Laura.mp2: Invalid argument

 

Albo tak:

GraterliaOS:/media/hdd/movie/Sngng# ffmpeg -i 20130720_1523_-_RTL_ITALIAN_STYLE_-_INSTANT_RECORD.ts  -c:a copy  Laura.mp3
ffmpeg version 2.8.2 Copyright (c) 2000-2015 the FFmpeg developers
  built with gcc 4.8.4 (GCC) 20141219 (STMicroelectronics/Linux Base 4.8.4-139)
  configuration: --disable-muxers --enable-muxer=flac --enable-muxer=mp3 --enable-muxer=h261 --enable-muxer=h263 --enable-muxer=h264 --enable-muxer=image2 --enable-muxer=mpeg1video --enable-muxer=mpeg2video --enable-muxer=mpegts --enable-muxer=ogg --disable-parsers --enable-parser=aac --enable-parser=aac_latm --enable-parser=ac3 --enable-parser=dca --enable-parser=dvbsub --enable-parser=dvdsub --enable-parser=flac --enable-parser=h264 --enable-parser=mjpeg --enable-parser=mpeg4video --enable-parser=mpegvideo --enable-parser=mpegaudio --enable-parser=vc1 --enable-parser=vorbis --disable-encoders --enable-encoder=aac --enable-encoder=h261 --enable-encoder=h263 --enable-encoder=h263p --enable-encoder=ljpeg --enable-encoder=mjpeg --enable-encoder=mpeg1video --enable-encoder=mpeg2video --enable-encoder=png --disable-decoders --enable-decoder=aac --enable-decoder=dca --enable-decoder=dvbsub --enable-decoder=dvdsub --enable-decoder=flac --enable-decoder=h261 --enable-decoder=h263 --enable-decoder=h263i --enable-decoder=h264 --enable-decoder=mjpeg --enable-decoder=mp3 --enable-decoder=mpeg1video --enable-decoder=mpeg2video --enable-decoder=msmpeg4v1 --enable-decoder=msmpeg4v2 --enable-decoder=msmpeg4v3 --enable-decoder=pcm_s16le --enable-decoder=pcm_s16be --enable-decoder=pcm_s16le_planar --enable-decoder=pcm_s16be_planar --enable-decoder=pgssub --enable-decoder=png --enable-decoder=srt --enable-decoder=subrip --enable-decoder=subviewer --enable-decoder=subviewer1 --enable-decoder=text --enable-decoder=theora --enable-decoder=vorbis --enable-decoder=wmv3 --enable-decoder=xsub --disable-demuxers --enable-demuxer=aac --enable-demuxer=ac3 --enable-demuxer=avi --enable-demuxer=dts --enable-demuxer=flac --enable-demuxer=flv --enable-demuxer=hls --enable-demuxer='image*' --enable-demuxer=matroska --enable-demuxer=mjpeg --enable-demuxer=mov --enable-demuxer=mp3 --enable-demuxer=mpegts --enable-demuxer=mpegtsraw --enable-demuxer=mpegps --enable-demuxer=mpegvideo --enable-demuxer=ogg --enable-demuxer=pcm_s16be --enable-demuxer=pcm_s16le --enable-demuxer=rm --enable-demuxer=rtp --enable-demuxer=rtsp --enable-demuxer=srt --enable-demuxer=vc1 --enable-demuxer=wav --disable-filters --enable-filter=scale --disable-postproc --disable-bsfs --disable-indevs --disable-outdevs --enable-bzlib --enable-zlib --disable-static --enable-openssl --enable-shared --enable-small --enable-stripping --disable-debug --disable-runtime-cpudetect --enable-cross-compile --cross-prefix=sh4-linux- --extra-cflags=-I/opt/builds/gos_build/gos/tufsbox/cdkroot/usr/include --extra-ldflags=-L/opt/builds/gos_build/gos/tufsbox/cdkroot/usr/lib --target-os=linux --arch=sh4 --prefix=/usr
  libavutil      54. 31.100 / 54. 31.100
  libavcodec     56. 60.100 / 56. 60.100
  libavformat    56. 40.101 / 56. 40.101
  libavdevice    56.  4.100 / 56.  4.100
  libavfilter     5. 40.101 /  5. 40.101
  libswscale      3.  1.101 /  3.  1.101
  libswresample   1.  2.101 /  1.  2.101
[mp3 @ 0x46dd30] Header missing
[mpegts @ 0x445cd0] PES packet size mismatch
Input #0, mpegts, from '20130720_1523_-_RTL_ITALIAN_STYLE_-_INSTANT_RECORD.ts':
  Duration: 00:02:50.33, start: 88435.204544, bitrate: 640 kb/s
  Program 16 
  Program 10701 
  Program 10702 
  Program 10703 
  Program 10704 
  Program 10705 
  Program 10706 
  Program 10707 
  Program 10708 
  Program 10709 
  Program 10710 
  Program 10711 
  Program 10715 
  Program 10718 
  Program 10722 
  Program 10723 
  Program 10735 
  Program 10738 
  Program 10746 
  Program 10747 
  Program 10748 
  Program 10750 
  Program 10751 
  Program 10752 
  Program 10754 
  Program 10755 
    Stream #0:0[0x100](ita): Audio: mp2 ([4][0][0][0] / 0x0004), 48000 Hz, stereo, s16p, 192 kb/s
  Program 10756 
  Program 10757 
  Program 10758 
  Program 10759 
File 'Laura.mp3' already exists. Overwrite ? [y/N] y
[mp3 @ 0x470470] Invalid audio stream. Exactly one MP3 audio stream is required.
Output #0, mp3, to 'Laura.mp3':
  Metadata:
    encoder         : Lavf56.40.101
    Stream #0:0(ita): Audio: mp2 ([4][0][0][0] / 0x0004), 48000 Hz, stereo, 192 kb/s
Stream mapping:
  Stream #0:0 -> #0:0 (copy)
Could not write header for output file #0 (incorrect codec parameters ?): Invalid argument

 

Czyli co źle robię? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gałąź stabilna, zrobiłem aktualizację poprzez komendę opkg upgrade i przestał działać plugin "Openwebif".

 

Dodam, że ten błąd zgłaszałem dwa miesiące temu do wersji "testing" w tym miejscu: http://forum.xunil.pl/index.php?topic=1103.msg34111#msg34111

 

Myśłałem, że ktoś zanotował ten problem do poprawy, teraz już widzę, że zostałem kompletnie "olany", a problem przeniósł się do wersji stabilnej. Good work  :)

13:23:21        31.15   plugin OpenWebif

Plugin  Extensions/OpenWebif failed to load: /usr/lib/python2.7/site-packages/OpenSSL/crypto.so: undefined symbol: X509_REVOKED_dup
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/enigma2/python/Components/PluginComponent.py", line 52, in readPluginList
  File "/usr/lib/enigma2/python/Tools/Import.py", line 2, in my_import
  File "./plugin.py", line 29, in <module>
  File "./httpserver.py", line 16, in <module>
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/twisted/internet/ssl.py", line 25, in <module>
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/OpenSSL/__init__.py", line 36, in <module>
ImportError: /usr/lib/python2.7/site-packages/OpenSSL/crypto.so: undefined symbol: X509_REVOKED_dup

 

Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.

 

Przypominam się  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plugin  Extensions/OpenWebif failed to load: /usr/lib/python2.7/site-packages/OpenSSL/crypto.so: undefined symbol: X509_REVOKED_dup

Przypominam się  ;)

 

Za przedmówcą: problemu nie zauważyłem. OpenWebif działa. Co dokładnie robisz, że taki GS wyskakuje?

 

Jak to wygląda u Ciebie:

[root@nbox ~]# md5sum /usr/lib/python2.7/site-packages/OpenSSL/crypto.so
4bc96cefea6ad994dd10010a89a7fcbc  /usr/lib/python2.7/site-packages/OpenSSL/crypto.so

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za przedmówcą: problemu nie zauważyłem. OpenWebif działa. Co dokładnie robisz, że taki GS wyskakuje?

 

Jak to wygląda u Ciebie:

[root@nbox ~]# md5sum /usr/lib/python2.7/site-packages/OpenSSL/crypto.so
4bc96cefea6ad994dd10010a89a7fcbc  /usr/lib/python2.7/site-packages/OpenSSL/crypto.so

 

dokładnie to samo

 

[root@GraterliaOS ~]# md5sum /usr/lib/python2.7/site-packages/OpenSSL/crypto.so
4bc96cefea6ad994dd10010a89a7fcbc  /usr/lib/python2.7/site-packages/OpenSSL/crypto.so

 

GS nie wyskakuje, po prostu OpenWebIf nie dziala - nic nie slucha na porcie. Ten log widzę jak odpalę enigme w konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to samo

 

Z ciekawości włączyłem https i u mnie działa z szyfrowaniem i bez, więc nie wiem w czym problem u Ciebie :(

 

Spróbuj przeinstalować paczkę python-twisted-base-gos ... w pewnym momencie były z nią problemy i wymagała reinstalacji, gdzieś na forum powinny być szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość kolopeter

mam takie pytanko, bo nie jest to akurat błąd, ale ukrócenie opcji.

Jeszcze niedawno była taka opcja  costamcostamjoozek, która służyła do ściągania kanałów z nc+ z satelity , czyli identycznej, tak jakie są na odbiornikach nc+ było to dosyć przydatne. Dziecko było zadowolone, że jest identycznie wszędzie. Teraz tego nie mogę znaleźć. Czy da rade to w łatwy sposób przywrócić ?

nbox

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...