Skocz do zawartości

Graterlia OS [SH4] - uwagi i błędy


kiso

Rekomendowane odpowiedzi

Oba to ten sam kod, bo wait4button czeka na nacisniecie klawisza o nazwie Button. To & nie ma znaczenia . Śluzy jedynie do wykrycia konta.

Pamiętaj ze testy musisz przeprowadzac w trybie moderate. Ktos juz to zrobil i wyszlo ze lirc nie wykrywa nacisniecia klawisza mąkę i pilota prz swe powolnionym tunerze

OK, ale w trybie moderate nie wykrywa żadnego przycisku poza power, więc jeśli pilot wysyła coś innego, to irw nic nie pokaże.

coś z tym & jest na rzeczy, bo w mapach klawiszy to są dwa różne kody z & i bez.

 

A gdzie mogę znaleźć to powiązanie 116 z odpowiednim przyciskiem i gdzie jest wywołanie wait4button przy uruchamianiu moderate, bo nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobra, coś więcej zrozumiałem i mam garść obserwacji.

Po przejściu do moderate irw nie pokazuje naciśnięć żadnego z klawiszy poza Power, wygląda na to, że te pozostałe kody "przechwytuje" wait4button.

wait4button nie mogę zabić, bo wtedy tuner wyjdzie z moderate, więc zabiłem lircd, czym zerwałem połączenie wait4button z lircd, dzięki temu irw w moderate już pokazuje naciśnięcia innych klawiszy.

 

duży pilot tryb moderate:

193f442a13830100 00 KEY_POWER& RC-nBox(XMP)
193f442a1d830700 00 KEY_UP& RC-nBox(XMP)
193f442a11832100 00 KEY_DOWN& RC-nBox(XMP)
193f442a1f835000 00 KEY_RIGHT& RC-nBox(XMP)
193f442a1e835100 00 KEY_LEFT& RC-nBox(XMP)
193f442a1c834400 00 KEY_MODE& RC-nBox(XMP)
193f442a1e830600 00 KEY_OPTION& RC-nBox(XMP)
193f442a1f830500 00 KEY_INFO& RC-nBox(XMP)
193f442a1a832800 00 KEY_VOLUMEDOWN& RC-nBox(XMP)
193f442a1c830800 00 KEY_VOLUMEUP& RC-nBox(XMP)
193f442a1f835000 00 KEY_RIGHT& RC-nBox(XMP)

 

duży pilot tryb normalny:

193f442a19032100 00 KEY_DOWN RC-nBox(XMP)
193f442a11832100 00 KEY_DOWN& RC-nBox(XMP)
193f442a16035100 00 KEY_LEFT RC-nBox(XMP)
193f442a1e835100 00 KEY_LEFT& RC-nBox(XMP)
193f442a15030700 00 KEY_UP RC-nBox(XMP)
193f442a1d830700 00 KEY_UP& RC-nBox(XMP)

 

Małego pilota w trybie moderate irw w ogóle nie czyta.

 

Wygląda tak jak by w trybie moderate lircd działał inaczej, tak jak by nie widział (nawet dla dużego pilota) naciśnięcia, tylko dopiero przytrzymanie.

Tak jak mi to mickey wyjaśnił:

"

193f442a1b030100 00 KEY_POWER RC-nBox(XMP) - naciśnięto POWER

193f442a13830100 00 KEY_POWER& RC-nBox(XMP) - ciągle jest wciśnięty POWER (przypadłość pilota z nboksa: przytrzymany klawisz generuje inny kod, stąd nazwa KEY_POWER&)"

 

Ma ktoś jakieś pomysły dlaczego tak jest, że w moderate lircd nie widzi kodu naciśnięcia klawisza, tylko dopiero kod przytrzymania?

 

Aktualizacja:

Postanowiłem zrobić sobie plik z odczytami pilota w trybie moderate i przy irrecord mam taki błąd przy tym "losowym wciskaniu klawiszy", w normalnym trybie go niema:

irrecord: WARNING: read invalid data from device /dev/lirc

 

dla dużego pilota jest ten błąd, ale potem kilka kolejnych naciśnięć czyta, a dla małego jest tylko ten błąd.

 

dla małego pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla tych, co umieją grzebać w tunerze po ssh/telnecie, mają małego pilota, ADB5800 i chcieliby korzystać z moderate shutdown:

Plik wait4physbutton (rozpakowany z załącznika) wgrany do katalogu /bin na tunerze

 

następnie z poziomu shella:

mv /bin/wait4button /bin/wait4irbutton

chmod +x /bin/wait4physbutton

ln -s /bin/wait4physbutton /bin/wait4button

 

Od teraz moderate shutdown odbywa się normalnie, ale wybudzenie - poprzez wciśnięcie przycisku POWER na panelu przednim tunera.

 

Może się komuś przyda.

wait4physbutton.tar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozumiem. Chodzi mi o to, że w zaproponowanym rozwiązaniu działa wybudzanie albo przez pilota, albo przez panel przedni. Zastanawiam się, czy jest jakiś powód, że nie oba na raz. (przydatne może być dla użytkowników innych pilotów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie dla uproszczenia. Nie muszę nigdzie nic dłubać i wszystko działa "od kopa".  Z drugiej strony - jeśli miałyby działać oba programy (do pilota i panelu ) - trzeba by je jakoś pilnować krzyżowo. /dev/input/event1 nie daje się sprawdzać, jeśli z tego urządzenia korzysta coś innego, więc zeby sprawdzać przycisk - muszę mieć wyłączony interfejs GUI. Można dopisać parę linijek do .c , żeby zwalniać /dev/input/event1 po killnięciu wait4button i przejmowaniu /dev/input/event1, jeśli się zaobserwuje w systemie uruchomiony wait4button,  a sam program odpalony jako daemon. Zamotane albo sam się zamotałem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyżowo trzeba sprawdzać, ale można troszkę prościej, dodane do opkg.

 

EDIT:

Co prawda na innym tunerze, ale sprawdziłem tego małego czarnego pilota od nc+ w trybie moderate. Działa u mnie poprawnie zarówno przyjmuje kod pojedyńczego naciśnięcia pilota jak i powtórkę.

GraterliaOS:~# irw

193f442a1b030100 00 KEY_POWER RC-nBox(XMP)

193f442a13830100 00 KEY_POWER& RC-nBox(XMP)

[

 

Żeby była jasność, nie piszę ,że u was na adb5800 też powinien działać, piszę informacyjnie, że u mnie na innym tunerze (nie mam adb) działa normalnie. Nie mam jak rozwiązać tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa świetnie, wielkie dzięki.

Tak jeszcze, ale pewnie w sferze marzeń pozostanie, marzy mi się wybudzanie z moderate przez telewizor po HDMI.

 

Nie bądź takim pesymistą. Przecież możesz spełnić swoje marzenie. ;)

 

A na poważnie. Mój TV nie ma CEC, więc nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa świetnie, wielkie dzięki.

Tak jeszcze, ale pewnie w sferze marzeń pozostanie, marzy mi się wybudzanie z moderate przez telewizor po HDMI.

 

Nie bądź takim pesymistą. Przecież możesz spełnić swoje marzenie. ;)

 

A na poważnie. Mój TV nie ma CEC, więc nie pomogę.

 

A to mam pytanko. w moderate port HDMI jest całkiem wyłączany, czy tylko wyprowadzenie wideo jest wyłączone?

Ma ktoś pomysł jak nasłuchiwać na HDMI pakietów, żeby obudzić tuner jak przyjdzie właściwy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, zaktualizowałem wersje realese, zrestartowałem tuner, poinstalowałem co trzeba , i z menadżera chciałem zainstalować multiframework, tuner pokazał, że pakiet zajmie 800kb, tymczasem pakiet miał tyle powiązań i zainstalowało się tyle rzeczy,że 9MB brakło, i tuner teraz nie chce wstac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja generalnie przebiegła pomyślnie (uhd88) oprócz jednego małego szczegółu :)

 

Otóż po upgrade doinstalowałem pakiet openssh, zrestartowałem tuner, w GOSMenadżer włączyłem ssh i dałem znowu restart. Tuner już nie wstał. Zatrzymał się na NTP.

Oczywiście brakowało paczki openssh-server dlatego nie wstawał. Na szczęście telnet już działał także mogłem ją doinstalować i po ponownym restarcie tuner wstał bez problemu, telnet jest wyłączony a SSH działa.

 

Czy nie powinno być przypadkiem tak, że skoro w tunerze nie ma pakietu SSH to nie powinno być również możliwości jego "aktywacji" w GOSM? Bo jak widać na moim przykładzie może to trochę namieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Przejście na OpenSSL 1.x.x dało się mocno odczuć. 1/3 systemu trzeba było przekompilować.

Szczerze pisząc to nawet nie chce mi się tego tykać. Ale znając siebie minie z 1-2 tyg. i przysiądę :)

To może tymczasowo:

To completely disable the HTTPS support in Inadyn:

./configure --disable-ssl

https://github.com/troglobit/inadyn#build--install

 

Tak żeby coś tam działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem ani nie przestawiałem niczego co by mogło mieć związek z dropbear'em, a przynajmniej tak mi się wydaje. Tak jak napisałem, zainstalowałem najpierw pakiet "openssh", przestawiłem w GOSM komunikację na SSH (a w zasadzie to tylko zasavowałem bo teoretycznie było już tak ustawione) a następnie pobrałem brakujące "openssh-server".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dać do obselete openssl 0.9.8 pod inną nazwą i od niej uzależnić inadyna? Mogą dwie paczki w różnych wersjach biblioteki współistnieć? Gdyby się udało, to pewnie czas na poprawienie błędów kompiolacji z 1-2 tyg. wzrośnie do 1-2 mc., ale w przypadku tak "krytycznej dla działania systemu paczki" może by to wystarczyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESI-88

System na pendrive postawiony w niedzielę.

 

 

Dziś robię update i :

 

 

GraterliaOS:~# opkg upgrade
Upgrading librtmp from 2.4.4 to 2.4.6 on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/librtmp_2.4.6_sh4.ipk                                                                                                                                                             .
Upgrading enigma2-skin-infinityhd-gos from 2015-10-18-1 to 2015-10-18-2 on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/enigma2-skin-infinity                                                                                                                                                             hd-gos_2015-10-18-2_sh4.ipk.
Installing font-droid (1.00.107) on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/font-droid_1.00.107_sh4.ipk.
To remove package debris, try `opkg remove font-droid`.
To re-attempt the install, try `opkg install font-droid`.
Upgrading sysvinit from 2.88.0dsf-25 to 2.88.0dsf-26 on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/sysvinit_2.88.0dsf-26_sh4.ipk.
Configuring librtmp.
Configuring sysvinit.
Collected errors:
* check_data_file_clashes: Package font-droid wants to install file /usr/share/fonts/DroidSansMono.ttf
        But that file is already provided by package  * font-droidsansmono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp po ssh do tunera mam po ftp też.

Openwebif juz niestety się nie ładuje przez co nie mogę sprawdzic czy kanaly dzialaja... a w logach sypie oscam

 

 

 

2015/10/27 09:09:44 2C006D17 c  (dvbapi) socket connect error (errno=111 Connection refused)

2015/10/27 09:09:45 2C006D17 c  (dvbapi) PMT6: Trying connect to enigma CA PMT listen socket...

2015/10/27 09:09:45 2C006D17 c  (dvbapi) PMT6 CA PMT Server connected on fd 9!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp po ssh do tunera mam po ftp też.

Openwebif juz niestety się nie ładuje przez co nie mogę sprawdzic czy kanaly dzialaja... a w logach sypie oscam

 

 

 

2015/10/27 09:09:44 2C006D17 c  (dvbapi) socket connect error (errno=111 Connection refused)

2015/10/27 09:09:45 2C006D17 c  (dvbapi) PMT6: Trying connect to enigma CA PMT listen socket...

2015/10/27 09:09:45 2C006D17 c  (dvbapi) PMT6 CA PMT Server connected on fd 9!

 

bez obrazy, ale takim FRAGMENTEM logu, bez informacji o wersji oscama, to sobie możesz ścianę co najwyżej wytapetować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy.  Pisałem, że system aktualny.  Wersja taka jak w release

 

 

mickey masz racje w HDD mnożą się crashlogi x)

 

 

Problem z tymi czcionkami... tylko nie bardzo wiem co teraz mam zainstalować a co usunąć.

 

 

GraterliaOS:~# opkg list-installed | grep font
enigma2-default-fonts - 0.2.0
font-ae-almateen - 0.2.0
font-aller - 1.00.0
font-andale - 0.2.0
font-cool - 0.2.0
font-droid - 1.00.107
font-lcd - 0.2.0
font-nmsbd - 0.2.0
font-tuxtxt - 0.2.2
font-ubuntu - 0.80.0
font-valis-enigma - 0.2.0

enigma2_crash_1445942853.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...

 

[root@esi88 ~]# opkg list-installed | grep droid
font-droidsansmono - 0.2.0
[root@esi88 ~]# opkg files font-droidsansmono
Package font-droidsansmono (0.2.0) is installed on root and has the following files:
/usr/share/fonts/DroidSansMono.ttf
[root@esi88 ~]# opkg install font-droid
Installing font-droid (1.00.107) on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/font-droid_1.00.107_sh4.ipk.
Configuring font-droid.
[root@esi88 ~]# opkg files font-droid
Package font-droid (1.00.107) is installed on root and has the following files:
/usr/share/fonts/DroidSansMono.ttf
/usr/share/fonts/DroidSans.ttf
/usr/share/fonts/DroidSans-Bold.ttf
[root@esi88 ~]# opkg list-installed | grep droid
font-droid - 1.00.107
font-droidsansmono - 0.2.0

 

Bez żadnego ostrzeżenia ani błędu... Nie rozumiem...

 

Ale po tym całym zamieszaniu:

 

[root@esi88 ~]# opkg files font-droidsansmono
Package font-droidsansmono (0.2.0) is installed on root and has the following files:

 

Nic się nie dzieje, ale jak dla mnie dziwne ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey

Plik control z font-droid:

Package: font-droid
Version: 1.00.107
Description: Droid font
Section: graterlia/fonts
Priority: optional
Maintainer: tux
Replaces: font-droidsansmono
Architecture: sh4
Depends: graterlia-core
Homepage: http://xunil.pl
Source: none

Jest tam linia:

Replaces: font-droidsansmono

Wpis ma za zadanie poinformować OPKG, że font-droidsansmono zastępuje pakiet font-droid.

Ponadto z pliku control skórki znika z depends font-droidsansmono zainstalowany z flagą auto.

 

W teorii powinno zadziałać to tak:

  • font-droid instaluje się poprawnie bo zastępuje font-droidsansmono;
  • aktualizacja skórki usuwa automatycznie zainstalowany pakiet font-droidsansmono;

W praktyce u Ciebie są dwa fonty, u kilku osób wywaliło fonta po instalacji font-droid, u jakiejś jeszcze innej grupy przeszło OK.

Dlaczego? Cóż - OPKG już nie raz zaskoczyło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy.  Pisałem, że system aktualny.  Wersja taka jak w release

mickey masz racje w HDD mnożą się crashlogi x)

 

Nie żebym się czepiał, ale gdybyś wrzucił cały log, lub większy fragment, to w paręnaście sekund by ktoś przyuważył tą pętlę restartów enigmy z logu oscama i rozwiązanie miałbyś wcześniej. Dobrze, że @mickey zwęszył co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii powinno zadziałać to tak:

  • font-droid instaluje się poprawnie bo zastępuje font-droidsansmono;
  • aktualizacja skórki usuwa automatycznie zainstalowany pakiet font-droidsansmono;

W praktyce u Ciebie są dwa fonty, u kilku osób wywaliło fonta po instalacji font-droid, u jakiejś jeszcze innej grupy przeszło OK.

Dlaczego? Cóż - OPKG już nie raz zaskoczyło.

 

No właśnie zaskoczyło mnie to, że poszło bez awantury o But that file is already provided by package. Stara paczka niby istnieje w systemie, ale wg opkg nie ma plików przypisanych do niej. Sama czcionka jest tam gdzie trzeba, więc nie ma problemu...

 

PS. Jeżeli paczki w obselete podlegają jeszcze obsłudze, to popraw też zależności dla infinityHD-nbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zainstalować gstplayer.

 

GraterliaOS:~# opkg install gstplayer

Installing gstplayer (2.0.4) on root.

Collected errors:

* opkg_download_pkg: Package gstplayer is not available from any configured src.

* opkg_install_pkg: Failed to download gstplayer. Perhaps you need to run 'opkg update'?

* opkg_install_cmd: Cannot install package gstplayer.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...