Skocz do zawartości

Graterlia OS [SH4] - uwagi i błędy


kiso

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hawkeye11647

Proszę bardzo.

UPDATE: Po świeżej instalacji Graterlii błąd nie występuje, ale po aktualizacji GOS MGR problem się pojawia.

@joozek: Wygląda na to, że jednak problem nierozwiązany.

Pomaga podmiana plików na te z starszej wersji (0.1.130). Stara wersja działa bardzo dobrze.

 

 

GOSmanager.zip

GOSmanager_0.1.130.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość hawkeye11647

Po aktualizacji UserSkina już nie występuje poprzedni problem, ale pojawiły się 3 kolejne.

1. Po aktywacji UserSkina wyskakuje GS.

2. UserSkin jest po angielsku.

3. Nie widać podglądów modyfikacji(uprzedzając pytanie, mam zainstalowaną paczkę enigma2-skin-infinityhd-nbox-tux-full-preview).

Z loga:"couldn't open /usr/local/share/enigma2/infinityHD-nbox-tux-full/UserSkinpics/config.png" - tutaj jest błąd, powinno być /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/UserSkin/pic.

enigma2_crash_1433489439.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dodam deko od siebie...

nbox_black_release

jak mocno bym nie kombinował z aktualizacjami od kilku dobrych aktualizacji czy to przenoszenie z test czy jakieś mniejsze nigdy nie występują u mnie żadne opisywane objawy/problemy... nie wiem może nie czuję się w te klocki mocno ale przestrzegam jednej zasady od początku jeśli zapodam jakąkolwiek aktualizację zawsze robię restart czy to systemu czy GUI w zależności co było aktualizowane... nie czekam/nie odkładam restartu "na potem" ostatnio miałem podobny przypadek do kolegi kilka postów wyżej... tuner włączał mi TV (Panasonic_Plasma) na całkiem inny kanał - nie startowy - wiecie co pomogło ? wtyka z sieci od... TV na 15 sekund (być może przypadek nie twierdzę ze to lekarstwo ale chodzi mi o to żeby zaraz nie grzebać w plikach systemu w takich przypadkach)

i ważne pilnować temperatury chłodzenia w ostatnim i najbliższym czasie  ;)

Pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hawkeye11647

Restart systemu zawsze robię, w plikach systemu też nie grzebię. Dziwne, że żaden z testerów nie zauważył tego błędu, o którym napisałem.

Tutaj też jest problem: " File "./Components/ActionMap.py", line 46, in action

  File "./skinconfig.py", line 432, in keyOk

OSError: [Errno 17] File exists".

Czekam na update UserSkin'a, bo jak już pisałem po jego aktywacji wyskakuje GS, log umieściłem w poprzednim poście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się obrażać, temat jest do zgłaszania błedów więc zgłaszam nie atakując personalnie nikogo, być może niezbyt jasno się wyraziłem. Z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że jak coś sie tworzy samemu, spędza nad tym kilkadziesiąt godzin i robi się to z pasji- za darmo, to kolejne uwagi mogą irytować, wyjaśniam więc o co mi chodziło:

 

Wczoraj wieczorem w wersji release został zaktualizowany user skin do wersji 0.2.25,  zgłaszany błąd został naprawiony a pojawił się nowy o czy napisał już hawkeye11647.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

po aktualizacji GOS coś mi się poprzestawiało w Graficznym Multi EPG.

Nie działa mi przyciski Czerwony (Przełącz), Zielony (dodaj planowe), Żółty (tryb listy) i Niebieski (PrimeTime) - pojawia się przekreślony prostokąt.

Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie znajduje sie keymapa usera?

Kiedyś coś zmieniałem w tym pliku ale to było dawno i przyciski w Graficznym Multi EPG działały.

 

W usr/local/share/keymaps/ nic nie mam

W /usr/local/share/enigma2/ mam keymap_ab.xml i keymap.xml

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wam nie pomagam, ale dam rade do której sam się stosuje.

Po 07.06.2015r decydując się na release uświadomiłem sobie że trzeba być na takie kwiatki przygotowanym, dlatego ustawiłem sobie w cronie raz w tygodniu sysbckp, i teraz wgrywam dość świeżą działającą kopie. Do tego mam kopie systemu na pendrive, żeby nie denerwować rodziny jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Ręczna edycja pliku graterlia_init w /etc/init.d

Zmiana słowa than na then.

 

 

Aby to zrobić należy wystartować inny system na tym samym tnerze i spod niego edytować.

Potem aktualizacja i powinno być ok.

 

 

Obecnie release jest lekko niestabilne - ale o tym już pisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Ręczna edycja pliku graterlia_init w /etc/init.d

Zmiana słowa than na then.

 

 

Aby to zrobić należy wystartować inny system na tym samym tnerze i spod niego edytować.

Potem aktualizacja i powinno być ok.

 

 

Obecnie release jest lekko niestabilne - ale o tym już pisalem.

 

Jak z systemu na NOR wejść na PENA?

W media nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tux kiedyś przy twojej pomocy stworzyłem listę komend do kopii systemu na ESI, teraz rodzi się pytanie czy nie udało by się ich zapakować w jakiś skrypt odpalany cyklicznie z crona?

 

Komendy:

 

mkdir /kopia

mount /dev/sdX /kopia

cd /kopia

tar -cvzf /hdd/backup/ESI_dzien_miesiac_rok.tar.gz *

cd ~

umount /kopia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie bez błędów niema rozwoju

 

Spoko, czaje. Ale relese...

 

Nie ważne.

 

Dziękuję za szybką reakcję.

No przecież napisałem wcześniej - chcesz mieć spokój - używaj release z zamrożenia. Przy czym nie ma gwarancji, że zaktualizujesz wersję zamrożoną do release rozwojowego.

Na obecnym etapie za dużo się dzieje by to pakowac do TEST i za 1-2 dni do release. Dlatego przyjeliśmy, że obecne release przez jakiś czas będzie/może być niestabilne i już. Trzeba się z tym pogodzić.

 

@artur_n

#!/bin/sh

datus=`date +%F`

if [ ! -e /dest ]; then
  mkdir -p /dest
fi
mount /dev/sdb1 /dest
cd /dest
tar -czf /media/data/backup/ESI-88_Graterlia_tux-$datus.tar *
cd ..
umount /dest

Wrzucasz powyższe do jakiegoś pliku. Dajesz mu 755 i do /etc/cron/daily. Każdego dnia o godzinie 5 minut 02 wykona się skrypt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[release] aktualizacja pakietu graterlia-manager - dodano generowanie bukietu NC+ z układem kanałów operatora

 

Skrypt albo dodaje listę NC+HOTBIRD, ale pustą, albo wyświetla błąd (chyba w zależności od aktywnego transpondera):

No data available!!!!!

Please zap to any channel on correct transponder!!!

 

Przycisk żółty - brak opisu, a podwójny opis niebieskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmontuj pena i wtedy wejdziesz.

 

Czyli? Jakie komendy?

Ja podmonotwałem:

 

mount /dev/sdb1 /tmp

 

Potem przez FTP wchodzę do folderu tmp i dalej jak podał tux. Edycja pliku załatwiła sprawę i dekoder się podniósł.

 

Ja z racji tego, że załatwiłem PEN i pamięć w tunerze zrobiłem inaczej, ściągnąłem darmowy driver pod windows Ext2Fsd , dzięki któremu wyedytowałem plik z pendrive pod windows przy użyciu Notepad++.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

zauważyłem, że nie działa komenda sftp

GraterliaOS:~# sftp 192.168.1.17
exec: /usr/local/bin/ssh: No such file or directory
Couldn't read packet: Connection reset by peer
GraterliaOS:~#

Sprawdziłem na aktualnej wersji na ESI 88 oraz na ADB5800BSLA oba w gałęzi Release.

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj z opkg lircd-utils

a potem irw w konsoli

 

Zrobiłem i przy naciśnięciu Power na małym pilocie nic a przy innym:

 

193f442a13830100 00 KEY_POWER& RC-nBox(XMP)

 

I masz odpowiedź. ;) Komendy małego pilota nie są rozpoznawane w trybie moderate. Bezpośrednia przyczyna to prawdopodobnie spowolnienie pracy pilota powiązane z nie do końca optymalnym plikiem konfiguracyjnym dla tego pilota. Rozwiązania:

- zrobić sobie własny/nowy lircd.conf

- zrezygnować z trybu moderate

- znaleźć na jakiej wyższej, ale niższej od standardowej, częstotliwości pracy pilot zaczyna działać.

 

Postanowiłem też sprawdzić i wygląda na to, że wait4button czeka na przycisk 116 = KEY_POWER&.

 

Niestety mały pilot daje tylko:

193f442a1b030100 00 KEY_POWER RC-nBox(XMP)

 

A duży daje obydwa:

193f442a1b030100 00 KEY_POWER RC-nBox(XMP)

193f442a13830100 00 KEY_POWER& RC-nBox(XMP)

 

dlatego działa.

 

Chciałbym zrobić kilka dodatkowych testów, ale niestety brakuje mi wiedzy. Pomoże ktoś?

Szukam jaki jest kod przycisku KEY_POWER (ten bez &) dla wait4button,

A drugie czego szukam, to jak, gdzie w moderateshutdown wywoływany jest wait4button 116?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba to ten sam kod, bo wait4button czeka na nacisniecie klawisza o nazwie Button. To & nie ma znaczenia . Śluzy jedynie do wykrycia konta.

Pamiętaj ze testy musisz przeprowadzac w trybie moderate. Ktos juz to zrobil i wyszlo ze lirc nie wykrywa nacisniecia klawisza mąkę i pilota prz swe powolnionym tunerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...