Skocz do zawartości

Graterlia OS [SH4] - uwagi i błędy


kiso

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 935
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

adb2850:~# opkg install enigma2-multiframework
Installing enigma2-multiframework (2015-01-07-git-3) on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/enigma2-multiframework_2015-01-07-git-3_sh4.ipk.
Collected errors:
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for enigma2-multiframework:
* 	rtmpdump * 
* opkg_install_cmd: Cannot install package enigma2-multiframework.
adb2850:~# opkg list | grep rtmp
librtmp - 2.4.3 - Support library for RTMP streams

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to tu, ale jak nie tu, to proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

 

Coś ncftp nie chce gadać:

GraterliaOS:~# opkg install ncftp
Installing ncftp (3.2.5-1) on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/ncftp_3.2.5-1_sh4.ipk.
Configuring ncftp.
GraterliaOS:~# ncftp
/usr/bin/ncftp: line 1: syntax error: unexpected word (expecting ")")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem GOS (release) i mam problem z oscam wersja 10278, muszę średnio co 10 minut restartować ponieważ obraz zamarza (karta nc+), na wersji 9300 wszystko jest ok.

 

Czy to tylko u mnie tak się dzieje?

 

Dekoder ADB 5800SX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem GOS (release) i mam problem z oscam wersja 10278, muszę średnio co 10 minut restartować ponieważ obraz zamarza (karta nc+), na wersji 9300 wszystko jest ok.

 

Czy to tylko u mnie tak się dzieje?

 

Dekoder ADB 5800SX

 

tylko u Ciebie. skrobnij na PW z logami z czasu zawieszenia i ciut poprzedzającego go oraz konfiguracją czytnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten soft jest taki problematyczny ?

Po aktualizacji z poziomu konsoli i po uruchomieniu systemu:

GOS Mgr--->Zarządzanie systemem) GreenScreen

Ok, reboot, być może to jednorazowy błąd.

Następnie GOS Mgr--->OSCAm  i GreenScreen

 

I jakim cudem to poszło do relase ?

 

Log w załączniku.

 

 

 

 

 

 

 

 

enigma2_crash_1422131536.log

enigma2_crash_1422131249.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

GraterliaOS:~# opkg update
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/Packages.gz.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/adb5800xx/Packages.gz.
Inflating http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/adb5800xx/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/adb5800xx.
Collected errors:
* opkg_download: Failed to download http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/Packages.gz, wget returned 8.
GraterliaOS:~#

 

 

ADB5800

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji listy wywala błąd.

 

ncplus:~# opkg update
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/Packages.gz.
Inflating http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/graterlia.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/adb5800xx/Packages.gz.
Inflating http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/adb5800xx/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/adb5800xx.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/iptvplayer/Packages.gz.
Inflating http://graterlia.xunil.pl/iptvplayer/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/iptvplayer.
ncplus:~# opkg install enigma2-channels-hotbird-richter-polskie
Package enigma2-channels-hotbird-richter-polskie (2015-01-14) installed in root is up to date.
Configuring enigma2-channels-hotbird-richter-polskie.
Collected errors:
* pkg_run_script: package "enigma2-channels-hotbird-richter-polskie" postinst script returned status 4.
* opkg_configure: enigma2-channels-hotbird-richter-polskie.postinst returned 4.

 

GOS release

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę siedzę w tym gstreamerze i zobaczyłem, że po zainstalowaniu paczki z tematu, gst-inspect daje błąd brakującego pliku. Można prosić o aktualizację paszki, oczywiście w wolnej chwili, bo to nic krytycznego. :-)

 

gst-inspect

(gst-inspect-0.10:23656): GStreamer-WARNING **: External plugin loader failed. This most likely means that the plugin loader helper binary was not found or could not be run.

(gst-inspect-0.10:23656): GStreamer-WARNING **: Failed to load plugin '/usr/lib/gstreamer-0.10/libgstaudiovisualizers.so': libgstfft-0.10.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

 

Paczka gst-plugins-good-gos-ext ma poniższe błędy:

 

(gst-launch-0.10:14747): GStreamer-WARNING **: External plugin loader failed. This most likely means that the plugin loader helper binary was not found or could not be run.

(gst-launch-0.10:14747): GStreamer-WARNING **: Failed to load plugin '/usr/lib/gstreamer-0.10/libgstspectrum.so': libgstfft-0.10.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

(gst-launch-0.10:14747): GStreamer-WARNING **: Failed to load plugin '/usr/lib/gstreamer-0.10/libgstaudiofx.so': libgstfft-0.10.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

 

A  gst-plugins-base-ext-gos ma:

 

(gst-launch-0.10:15673): GStreamer-WARNING **: External plugin loader failed. This most likely means that the plugin loader helper binary was not found or could not be run.

(gst-launch-0.10:15673): GStreamer-WARNING **: Failed to load plugin '/usr/lib/gstreamer-0.10/libgstvorbis.so': libvorbis.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pomagać dzisiaj znajomemu z instalacją GOS u niego na tunerze. Nie posiada on połączenia przez LAN więc sprawa nieco utrudniona. Wrzucone image do NAND. Od tego momentu same kłopoty :P Pobrałem paczkę ze sterownikami do WiFi, zamontowałem pendriva przez GOSMenadżer. Wchodzę w OPKG, wskazuję lokalizację paczek i przy instalacji błąd (failed to extract control file from ...).

Pomyślałem może partycja FAT32 przeszkadza mu. Postanowiłem przenieść pliki na hdd tunera, który jest w formacie ext3. Jakież było moje zdziwienie jak we wtyczkach okazało się, że brakuje dream explorera  ???Skończyło się na tym, że wziąłem ten tuner do domu i podpiąłem kablem...

 

Do czego zmierzam, czy ten dream-explorer aż tak przeszkadzał w image tunera? W moim przypadku brak tego programu zablokował skutecznie kolejne rzeczy i wielkie koło się zamknęło. Bez połączenia z internetem nie mamy praktycznie żadnej kontroli nad tunerem a dream-explorer z możliwością przenoszenia, kopiowania, zmiany nazwy, uruchamiania itp. przydałby się jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Do czego zmierzam, czy ten dream-explorer aż tak przeszkadzał w image tunera?... przydałby się jednak :)

 

Nie przydałby się. Błąd, który dostałeś był zwrócony przez samo OPKG (tu post tux-a) i nie był błędem gos managera. Innymi słowy taki sam byś dostał w DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem już do tego co mu przeszkadzało. Rozchodziło się dokładnie o nazwę folderu i dlatego nie chciał instalować paczek.

 

@Tux, potrafię jeszcze rozróżnić błąd o brakujące zależności :D

Chciałem dream-explorer'rem przenieść paczki na wew. HDD bądź właśnie zmienić nazwę folderu no ale przez jego brak stanąłem na niczym i tuner wziąłem do domu.

 

Taka jeszcze małą uwaga, może warto ponumerować te paczki do instalacji WiFi? Bo chcąc zainstalować paczkę A woła ona o paczkę B a chcąc zainstalować paczkę B woła ona o paczkę C itd.

Dodać po prostu numerek przed nazwą paczki i ułatwiłoby to sprawę.

 

 

@j00zek, mając dream-explorer mamy możliwość manewrowania w plikach czyli tak jak w tym przypadku rozwiązałby on mój problem w 100%.

Niech ktoś ustawi jakieś hasło na roota i później zapomni jakie to było. Przez dream-explorer kasuje czy podmienia 1 plik i po sprawie a nie mając go w tunerze zaczynają się schody :)

 

Już ten OpenWebIf jest bardziej zbędny niż podstawowy menadżer plików :)

Jeżeli już iść w ten minimalizm to skutecznie. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Niech ktoś ustawi jakieś hasło na roota i później zapomni jakie to było. Przez dream-explorer kasuje czy podmienia 1 plik i po sprawie a nie mając go w tunerze zaczynają się schody :)

 

Tak samo, jak przy każdym systemie. Czy chciałbyś aby ktoś mógł bez Twojej wiedzy zmienić Ci hasło? ;)

Zawsze będą argumenty za i przeciw. Ja w swojej kilkunastoletniej przygodzie z enigmą jakoś nigdy nie potrzebowałem DE.

 

W każdym bądź razie brak DE w instalacji to nie błąd a zamierzone działanie, więc ten wątek powinien być podzielony/przeniesiony.

 

p.s. Ja używam extendera zamiast kart wifi usb i żadnych problemów z wifi nie mam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem już do tego co mu przeszkadzało. Rozchodziło się dokładnie o nazwę folderu i dlatego nie chciał instalować paczek.

 

Podaj więcej szczegółów. Przyda się na przyszłość...

 

PS. Co to za sieć ma kolega u siebie, że nie dało się u niego przynajmniej na chwilę kabla podpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey, Nazwa była standardowa z paczki WiFi: adb5800xx - wifi-rt3070

Kolega ma accespoint w pokoju z komputerem a telewizor piętro niżej :) Więc albo mogłem wziąć tuner do siebie ale przenosić telewizor piętro wyżej :P

 

@j00zek

Oczywiście, że nikt nie lubi jak mu się zmienia hasła ale przez dream-explorer może to zrobić co najwyżej któryś z domowników albo kolega, który wpadł na piwko i ma spaczone poczucie humoru ;)

Ja nie mówię, że brak DE to błąd bo tak na pewno nie jest i zdaję sobie sprawę, że jest to zamierzone działanie :) Nie mniej jednak nie rozumiem tej zależności, w której doszliście do wniosku, że WebIF jest ważniejsze od DE i jego można wywalić. Beż połączenia z tunerem operacje na nim są mega ograniczone. Oczywiście GOSM daje bardzo dużo możliwości ale jednak ten menadżer plików by się tam przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie komunikatu a nie mam już jak sprawdzić bo się pozbyłem tamtego tunera ale podejrzewam, że na każdym innym wyskoczy to samo ;)

Pendrive był zamontowany /mnt/usb przez menadżer dysków jako tymczasowe urządzenie.

 

Wrzuciłem u siebie na tunerze. OPKG odczytuje nazwę folderu od drugiego myślnika.

Czyli folder nazywa się "adb5800xx - wifi-rt3070" ale OPKG chce instalować z folderu "wifi-rt3070".

Zdjęcie w załączniku.

1_0_1_3336_3390_71_820000_0_0_0.thumb.jpg.3c521d2835942cb4073dbb3a64841f3c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym :)

Czy potrzeba telewizora by zalogować się do tunera podpiętego kablem i po SSH doinstalować pakiety?

Użyłem może złej przenośni w poprzednim poście, był bo hotspot/accespoint z jakiegoś LTE czy coś i tam w ogóle nie ma wyjścia na ethernet. Gdybym miał taką możliwość to myślisz, że bym jej nie wykorzystał? ;)

 

Fajnie, że przy okazji mojego problemu udało się odkryć jakąś wadę w oprogramowaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ze spacjami w nazwie?

...

...Fajnie, że przy okazji mojego problemu udało się odkryć jakąś wadę w oprogramowaniu ;)

 

@Mickey miał rację. Nazwy pakietów wifi mają, nie wiadomo czemu, spacje.

Poprawka, a raczej ulepszenie, coby nazwy ze spacją były w cudzysłowach, już jest, tylko musi się zsynchronizować na opkg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

korzystam z wersji release, udaje mi się wywołać GS w GOS Managerze w następującej sytuacji:

wchodzę w menu od IPTV Playera, odinstalowuje jakąś paczkę, po odinstalowaniu zanim się przeładuje menu (pusty ekran menu), naciskam ok na pilocie.

 

W załączeniu crash.

 

Muszę napisać, że sam pomysł takiego naciskania kilerski. :)

Poprawi się jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimś dziwnym trafem w folderze Extensions wraca folder WebInterface mimo, że w rootfs go nie ma.

 

Generuje on tylko błąd:

Plugin  Extensions/WebInterface failed to load: No module named plugin
Plugin probably removed, but not cleanly in /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/WebInterface

 

Sprawdzałem zaraz po pierwszym uruchomieniu, po przejściu wizarda konfiguracji głowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystko w porządku masz ze swoją listą kanałów?

 

teraz tak... parę razy skanowałem zanim obczaiłem wszystkie opcje...

aktualnie nie działa mi TV Polonia ale nie miałem czasu się tym zająć :)

te błędy miałem jak hmm ustawiałem aktywne głowice itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 01.01.2015 nie ma już TV Polonia a jest TVP Polonia. Zmienił się też transponder, z którego nadaje.

Ponieważ kanał ten działa u mnie i nie tylko u mnie sprawdź raz jeszcze co nie tak jest z lista kanałów lub czy na 100% masz poprawnie ustawioną antenę po TP z tego co pamiętam jest dziki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...