Skocz do zawartości

Graterlia OS [SH4] - uwagi i błędy


kiso

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 935
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

??

FreePlayer nie używa ani gstplayer a eplayer...

 

Sprawdziłem i masz rację, we freeplayerze pod żółtym mam Libmedia , wybieram pomiędzy eplayer3 a Gstreamer z multiframework.

 

Freeplayer tez juz nie jest wspierany :)

W opkg nadal jest, czy jak go usunę to nie będę już mógł go zainstalować?

Rozumiem, że należy przejść na wersje Advanced.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freeplayer tez juz nie jest wspierany :)

W opkg nadal jest, czy jak go usunę to nie będę już mógł go zainstalować?

Rozumiem, że należy przejść na wersje Advanced.

 

Trafił do repozytorium obselete. Dopóki działa to tam będzie.

 

A co do "należy przejść" ... no bez przesady. Mamy wolny kraj, możesz sobie wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ESI88 - Graterlia RELEASE w pełni zapdejtowana - przy odtwarzaniu nagrań (z głowicy) po "przeleceniu" kilku plików (np. w danym katalogu przy opcji "loop") ma się niemal zagwarantowane że wreszcie zrobi freeze i pingwinek będzie tupał - przez kilkanascie godzin co sprawdzone organoleptycznie - potem "sync; reboot" gdyż nawet nie reaguje na te pięć przycisnięć POWER

 

Poza tym nawet kiedy odtwarzasz tylko jedno nagranie i zaczniesz kilka razy robić freeze - resume - back - forward to wreszcie I TAK zawiesi się!

 

Poza tym: podczas odtwarzania (akurat w loop) kolejnego nagrania z katalogu jak weźmiesz przeszukasz inny katalog (pod przycisk VOD przypisane "Show movies") i wybierzesz wtedy z tego innego katalogu jakies nagranie - to... tenże plik zostaje skopiowany do tego kataogu bieżącego (oprócz rzecz jasna że "przerzuci" odtwarzanie na niego, taki side-effect) - ciekawostka czy tak miało być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze ten nowy advanced player zwiesza mi system. Ogólnie ready lubi sobie zwiechnąć obecnie. Nie pomnę zacięć na thp1hd - stwierdziłem ogólnie cięcie z transpondera 11449H, nie tylko na tvp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze ten nowy advanced player zwiesza mi system. Ogólnie ready lubi sobie zwiechnąć obecnie. Nie pomnę zacięć na thp1hd - stwierdziłem ogólnie cięcie z transpondera 11449H, nie tylko na tvp

 

afp nie ma szans zawiesić systemu, jeśli już to system sam się zawiesza odtwarzając jakiś materiał na jakimś tam roocie (nie napisałeś jakiego masz ustaiwonego) . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze. Od zawsze moje uhd było "inne". Na obecnym ready od 2 tygodni  zaliczylem wiecej zwiech niz przez cały rok wczesniej.

 

 

Przypomnijcie mi prosze gdzie znajde ubooty na inne czestotliwosci i jak to sie robilo. Jaki byl najwolniejszy? Minely chyba ze 2 lata od kiedy to robilem ostatnio i mam pusto we łbie :) . Znalazłem na dysku 770,780,790 ale nie wiem czy to jeszcze aktualne jest - to wersje sprzed 2 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux

po przejsciu z ready na test wisi na "net"

 

Odnośnie CEC. JAk wiemy niby LG nie lubi CEC z enigmy przy wyłączaniu i zlewa go. Tknęło mnie jednak żę ostatnio jak bawiłem się XBMC na Raspberry Pi B+ to tam CEC funkcjonuje prawidłwo przy wyłączaniu i właczaniu i nic z dźwiękiem się nie dzieje po właczeniu. JEst tak jak ma być. Może by tam kuknąc w źródła jak to robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dochodzimy to opcji - podajesz objaw :)

A może tak kable debug i konkret? Kto jak kto, ale Ty mógłbyś coś więcej napisać :) Błąd znam i dotyczy WiFi ale nie mam jak go zdiagnozować obecnie bo:

  • brak UHD u mnie;
  • brak WiFI na USB (jedyną mam chwilowo wetkniętą w DSI-87 i to wewnątrz tunera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem wpa suplicant i ogólnie wifi. Przeszedłem na test.

 

Podczas aktualizacji sypie błędami md5

odnoścnie:

 

-kernel-modules-nfs-gos

-kernel-core-default-gos

-kernel-modules-cifs-gos

-kernel-modules-extrafs-gos

-kernel-modules-default-gos

 

Mimo tego rebotłem, wstał. Tnie tak samo jak na ready

 

 

Collected errors:

* opkg_install_pkg: Package kernel-modules-default-gos md5sum mismatch. Either the opkg or the package index are corrupt. Try 'opkg update'.

* opkg_install_pkg: Package kernel-modules-extrafs-gos md5sum mismatch. Either the opkg or the package index are corrupt. Try 'opkg update'.

* opkg_install_pkg: Package kernel-modules-cifs-gos md5sum mismatch. Either the opkg or the package index are corrupt. Try 'opkg update'.

* opkg_install_pkg: Package kernel-core-default-gos md5sum mismatch. Either the opkg or the package index are corrupt. Try 'opkg update'.

* opkg_install_pkg: Package kernel-modules-nfs-gos md5sum mismatch. Either the opkg or the package index are corrupt. Try 'opkg update'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem wpa suplicant i ogólnie wifi. Przeszedłem na test.

 

Podczas aktualizacji sypie błędami md5

odnoścnie:

 

-kernel-modules-nfs-gos

-kernel-core-default-gos

-kernel-modules-cifs-gos

-kernel-modules-extrafs-gos

-kernel-modules-default-gos

 

Nie da się wykluczyć, że coś się pozajączkowało i nadal jesteś na starych, zrób:

opkg update
opkg install -force-reinstal kernel-modules-nfs-gos
opkg install -force-reinstal kernel-core-default-gos
opkg install -force-reinstal kernel-modules-cifs-gos
opkg install -force-reinstal kernel-modules-extrafs-gos
opkg install -force-reinstal kernel-modules-default-gos
sync
reboot

 

zawsze jak Ci opkg wywali taki kwiatek, jak

opkg_install_pkg: Package kernel-modules-default-gos md5sum mismatch. Either the opkg or the package index are corrupt. Try 'opkg update'

to ręcznie opkg install -force-reinstall nazwa_pakietu_który_daje_błędy inaczej restart po takiej sytuacji może skutkować padnięciem systemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę cięcia. U mnie naziemna DVB-T aktywna jest zmiksowana w kabel sat i leci do gniazda abonenckiego. Zozbebeszyłem instalację i teraz idzie bezposrednio sat po drucie do tunera. Przestało ciąć. Kuknę jutro co tam sie nawyrabiało w dvb-t. Podejrzewam super zasilacz 12V - po roku to cos zawsze tętni jak afrykański bęben.

 

 

Kabel debug się chwilowo zdematerializował na inny projekt :) potrzeba chwili. Wróci skrzynak anarzędziowa (bo jest w aucie) i na jutro powinien być nowy kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się czasami, że podczas uruchamiania system zatrzymuje się na "Start SSH". Czy coś takiego w Waszych tunerach się zdarza ? Tuner ADB 5800 system ready zaktualizowany - po załadowaniu pracuje bez żadnych zwiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się czasami, że podczas uruchamiania system zatrzymuje się na "Start SSH". Czy coś takiego w Waszych tunerach się zdarza ? Tuner ADB 5800 system ready zaktualizowany - po załadowaniu pracuje bez żadnych zwiech.

 

Racja też zauważyłem to kilka razy po aktualizacji po restarcie. Wtedy z gniazdka i ponownie jest już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się czasami, że podczas uruchamiania system zatrzymuje się na "Start SSH". Czy coś takiego w Waszych tunerach się zdarza ? Tuner ADB 5800 system ready zaktualizowany - po załadowaniu pracuje bez żadnych zwiech.

 

 

Potwierdzam!

 

Po ostatnich aktualizacja już parę razy rozruch tunera zatrzymał się na Start SSH.

 

System na PEN-ie i release

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się czasami, że podczas uruchamiania system zatrzymuje się na "Start SSH". Czy coś takiego w Waszych tunerach się zdarza ? Tuner ADB 5800 system ready zaktualizowany - po załadowaniu pracuje bez żadnych zwiech.

 

 

Potwierdzam!

 

Po ostatnich aktualizacja już parę razy rozruch tunera zatrzymał się na Start SSH.

 

System na PEN-ie i release

 

Jak dobrze pamiętam miałem podobnie swego czasu..

Proszę sprawdzić czy da się zalogować po ssh/telnet  na tuner. Powinno się dać, bo system nie wiesza się tylko zatrzymuje rozruch.Może nie będzie potrzebny kabelek „debug”. Objawy wszystko na to wskazuje są takie same jak miałem z pół roku temu na nboxie przy majstrowaniu na swoim tunerze.

 

Ps

Nie była to wina GOS tylko mojej zabawy z sktyptami  startowymi.

Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie na szybko: pkill portmap i ruszy dalej. Później możesz w sumie odinstalować portmap jeżeli nie potrzebujesz (ale wcześniej daj może jakieś logi).

 

Zasadniczo rzecz biorąc nie może odinstalować portmap, a przynajmniej nie powinien:

bez portmap OSCam "gorzej" chodzi (długo by o tym pisać, dlatego OSCam "sobie" doinstalowuje portmap przez zależności)

bez portmap montowanie zasobów sieciowych po NFS kuleje.

Trzeba ustalić co portmap boli a nie go wywalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESI88, RELEASE, czasami, po poprzełączaniu powiedzmy kilkunastu kanałów HD (w tym także z Astry) obraz nagle staje się BIAŁY dla większosci kanałów HD. Przełączanie dalsze pozwala upewnic się że obraz biały jest dla kanałów HD, a dla SD normalny. Czasami trafi się kanał wyswietlany normalnie, np. ART HD z HotBird.

Restart samej Enigmy - NIE pomaga. Jedynie restart całego odbiornika jakby resetuje sytaucję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to CP? CyfraPlus? Więc nie! Problem najczęsciej powstaje kiedy zaczynam włączac niemieckie kanały FTA jak ServusTV, ZDF, NRD - ale głównie ServusTV chyba "rozpoczyna" problem...

Ciekawostka, że ServusTV nadawany jest w rozdzielczosci 1080p i możnaby pomysleć że własnie to stanowi problem - gdyby nie fakt że po pojawieniu się już problemu jednak ArtHD na HotBird dobrze pokazuje obraz (a on także jest w 1080p) a powrót na inne kanały HD (również i 720p) oznacza zobaczenie białego jak mleko ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tuner ADB 2850ST. Na tunerze DVB-T nie mogę odtworzyć dźwięku w formacie AC3+ ( a więc np. TVP1HD,2, Stopklatka, Polsat i kilka innych). Jeżeli dźwięk jest nadawany w formacie AC3 (filmy DVD, kanał TVN,TVP Abc, z tunera DVB-t) to wszystko jest ok. Jeżeli doinstaluję pakiet sti-firmware-audio-dts to na kanałach z AC3+ dźwięk pojawia się, ale jest przerywany (co około 1 sekundę jest przerwa). Mam podłączony amplituner kina domowego przez złącze optyczne. Jest tak na wszystkich wersjach graterlii: test-ready-release.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cc344a421de6db5a5191ddefc1f14c84.jpg

 

Wersja release . Po aktualizacji z poziomu GOS Managera (8,6MB wolnego) znowu zabrakło miejsca  na szczęście na sam koniec, tym razem tuner wstał.

 

 

Po kolejnym opkg update :

GraterliaOS:~# opkg upgrade
Upgrading enigma2-multiframework from 2015-10-28-git-1 to 2015-11-27-git-1 on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/enigma2-multiframework_2015-11-27-git
-1_sh4.ipk.
Configuring enigma2-multiframework.
Create symlink...
OpenPLi binary file update done
Please restart GUI!
Collected errors:
* pkg_get_installed_files: Failed to open //var/opkg/info/enigma2-multiframework.list: No such
file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //var/opkg/info/enigma2-multiframework.list: No such
file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //var/opkg/info/enigma2-multiframework.list: No such
file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //var/opkg/info/enigma2-multiframework.list: No such
file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //var/opkg/info/enigma2-multiframework.list: No such
file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //var/opkg/info/enigma2-multiframework.list: No such
file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //var/opkg/info/enigma2-multiframework.list: No such
file or directory

 

Edit:

Lokalny share po wifi wcześniej działał stabilnie, po aktualizacji rwie co 2-3 min.

 

Czy dostane podpowiedź jak naprawić powyższe błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć dość WiFi :)

 

Pocieszyć Ciebie? właśnie znalazłem kolejny błąd wielkości stodoły w moim ulubionym komponencie systemu, którym się opiekuje. Na szczęście szansa by wystąpił u "zwykłego użytkownika" jest statystycznie rzecz biorąc bliska zeru. Przy okazji "potwierdza mi się" inny błąd o którym wiem od dawna, też na szczęście z gatunku tych, które u "Z.U." nie powinny wystąpić. Tak więc na tapecie (by złapać, opracować procedurę replikacji warunków) już mam nie jednego "przyjemniaczka", ale trzech. A żeby to nagły jasny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...