Skocz do zawartości

Graterlia OS [SH4] - uwagi i błędy


kiso

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fruit1fruit

BSLA, graterlia z nowego repo, relase, po instalacji pakietu kernel-modules-cpufreq-gos ladowanie systemu staje na "load" . Po skasowaniu modulu i odinstalowaniu w/w paczki uruchamia się normalnie, jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@tux już wcześniej napisał tak:

To jest logiczne. Używasz IMAGE i masz uruchomione repo oscams. Nowe OSCamy są juz przygotowane pod TEST.

Z uwagi na dużą ilość zmian jeżeli do jutra nie będzie pożaru zmiany trafia do release i wszystko wróci do normy.

więc chyba tak ma być na razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starting Samba: smbd/usr/sbin/smbd: error while loading shared libraries: libtalloc.so.2: cannot open shared object file: No such file or directory
nmbd/usr/sbin/nmbd: error while loading shared libraries: libtalloc.so.2: cannot open shared object file: No such file or directory

Jest błąd i bedzie niebawem naprawiony.

Coś wiadomo w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy dobry wątek (w razie czego proszę admina o przeniesienie). Po dzisiejszej aktualizacji nie działa mi Pojedyncze EPG. Przy próbie jego uruchomienia system wiesza się (tzn. pojawia się spinner i zaczyna mielić, mielić i nic). W związku z tym chciałbym się zapytać czy ktoś jeszcze ma takie objawy i ew jak to naprawić ? System był dziś postawiony od nowa a potem poszła aktualizacja.

 

Poza tym chciałbym nadmienić, iż w systemie widnieje "Pojedyńcze EPG" a wiadomo powszechnie że pisze się  "n" mimo, że wymawia się "ń" ;-) Będąc już przy tego typu drobnostkach w ustawieniach (już nie pamiętam w której zakładce dokładnie) przy polskiej wersji językowej jest anglojęzyczny wpis - tzn. brak tłumaczenia. Dokładnie chodzi o linijkę gdzie ustawia się wyświetlanie pikonek na liście kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przypadek, ale update przez konsole a w opkg i tak chce się robić aktualizacja-chyba ze aktualizował by się nand, mimo ze system uruchomiony z usb? Zrobiłem update jeszcze raz, co prawda tylko skorka. Po zmianie skorki(z innej na infinityHD-GOS aby zobaczyc zmiany) restart i system wisi

<  5501.919> [GOSlocale] AutoDomains 'Setup - UserSkin'
<  5502.049> action ->  InfobarShowHideActions toggleShow
<  5502.464> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<  5502.494> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<  5502.519> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<  5502.545> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<  5502.567> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<  5502.592> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<  5502.619> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<  5502.641> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<  5502.663> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<  5502.686> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<  5502.712> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<  5502.739> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<  5502.766> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<  5502.792> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<  5502.826> [eDVBVideo0] VIDEO_GET_EVENT unhandled DVBAPI Video Event 5
<  5502.836> [eDVBVideo0] VIDEO_GET_EVENT SIZE_CHANGED 1920x1080 aspect 3
<  5503.014> [eDVBVideo0] VIDEO_GET_EVENT FRAME_RATE_CHANGED 25000 fps
<  5503.222> [sVArun:__evUpdatedInfo] >>>
<  5506.298> [sVArun:__evUpdatedInfo] >>>
<  5507.295> [sVArun:__evUpdatedInfo] >>>
<  5508.335> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<  5508.538> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<  5511.645> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed

5x power i restart i działa. No tak mi się wydawało, padła siec wifi-nie pobierało adresu IP-restart sieci i działa.

Ewentualnie błędem był brak restartu po udpate i zmiana na skórkę, ktora była update'owana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem

 

Wreszcie zabrałem sie do tego by zaktualizować sobie stary obraz pobrałem ze strony zrobiłem zgodnie z instrukcją z forum obraz na pendrive i mam co dzień rano bład typu "zawiecha totalna" i wywalony pen gdzie szukć przyczyn ?? stare obrazy  przywracam bez problemu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem

 

Wreszcie zabrałem sie do tego by zaktualizować sobie stary obraz pobrałem ze strony zrobiłem zgodnie z instrukcją z forum obraz na pendrive i mam co dzień rano bład typu "zawiecha totalna" i wywalony pen gdzie szukć przyczyn ?? stare obrazy  przywracam bez problemu

używasz moderateshudown?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj zaktualizowałem UHD88 (tylko aktualizacje z 28.07, repo release) i po tym przestał mi działać CEC.

Sprawdziłem:

GraterliaOS:~# lsmod | grep cec
GraterliaOS:~#

 

więc:

GraterliaOS:~# insmod /lib/modules/cec.ko
GraterliaOS:~# lsmod | grep cec
cec                    15568  0 
stmcore_display_sti7105   135248  5 cec,player2,stmdvb,pseudocard
e2_proc                10672  4 cec,player2,stmdvb,fan_ctrl
GraterliaOS:~#

 

ale CEC dalej nie działa. Ręczne wysłanie komendy:

GraterliaOS:~# echo "35 44 43 " > /proc/stb/cec/send
sh: write error: Input/output error
GraterliaOS:~#

 

/proc/stb/cec/send jest normalnie w drzewie katalogów widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Tobie dzięki...

 

Ale jak już przy głosie jestem, to takie drobne poprawki do /usr/bin/sysbckp mam dotyczące tworzenia  archiwum z systemu rootfs:

 

1. Archiwum ...rootfs.tar.gz tworzone jest nie z katalogu .../backup/temp a z katalogu .../backup

gen_obraz()
{
gen_readme
if cat /proc/cmdline | grep mtd > /dev/null; then
    cd $bckp_patch/temp/boot
    if [ $rcstype == ADB2850 ]; then
        dd if=/dev/mtd0 of=uImage
    elif [ $rcstype == ESI88 ] || [ $rcstype == UHD88 ] || [ $rcstype == DSI87 ] || [ $rcstype == ADB5800 ]; then
        dd if=/dev/mtd1 of=uImage
    fi
fi
cd ..
echo "Tworzę archiwum rootfs"
tar -czf $bckp_patch/$nazwa_pliku.tar.gz *

 

Aby to poprawić wystarczy linię z "cd.." przenieść przed fi (czyli o 1 w górę).

 

2. Archiwum nor nie zawiera natomiast poprawnego kernel.img

    echo "Kopiuję kernel.img"
    mv $bckp_patch/temp/boot/uImage $bckp_patch/kernel.img

 

Polecenie mv nie przenosi poprawnie kernela tylko sam link do uImage i w miejscu docelowym nie mamy kernela. Wystarczy w tym wypadku zamienić mv na cp.

    echo "Kopiuję kernel.img"
    cp $bckp_patch/temp/boot/uImage $bckp_patch/kernel.img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rootfs ma być tworzony z tego katalogu co teraz.

 

Reszta poprawiona.

@tux

Aktualnie rootfs w przypadaku tworzenia backupu systemu rootfs (a nie nor/nand) tworzony jest z całego katalogu /backup, czyli z pustego katalogu /backup/roottmp, /backup/temp oraz ze wszystkiego innego co jest w katalogu /backup (np. ze starych kopii zapasowych). Na pewno nie takie było zamierzenie...

 

http://forum.xunil.pl/index.php/topic,82.msg40953.html#msg40953

Tutaj np. było zgłoszenie tego problemu. Ale jak widać chyba mało kto używa tego narzędzia, przynajmniej do tworzenia kopii z rootfs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rootfs ma być tworzony z tego katalogu co teraz.

 

Reszta poprawiona.

@tux

Aktualnie rootfs w przypadaku tworzenia backupu systemu rootfs (a nie nor/nand) tworzony jest z całego katalogu /backup, czyli z pustego katalogu /backup/roottmp, /backup/temp oraz ze wszystkiego innego co jest w katalogu /backup (np. ze starych kopii zapasowych). Na pewno nie takie było zamierzenie...

 

http://forum.xunil.pl/index.php/topic,82.msg40953.html#msg40953

Tutaj np. było zgłoszenie tego problemu. Ale jak widać chyba mało kto używa tego narzędzia, przynajmniej do tworzenia kopii z rootfs.

Jakbym się nie starał to zawsze w archiwum "rootfs" masz strukturę z katalogu /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux, analizę działania skryptu przeprowadziłem po tym, jak stwierdziłem, że źle tworzy mi archiwum...

 

 

Prawie na samym końcu skryptu przed wywołaniem funkcji gen_obraz masz przejście do katalogu .../backup/temp

cd $bckp_patch/temp
gen_obraz

 

 

gen_obraz()
{
gen_readme
if cat /proc/cmdline | grep mtd > /dev/null; then
   cd $bckp_patch/temp/boot
   if [ $rcstype == ADB2850 ]; then
      dd if=/dev/mtd0 of=uImage
   elif [ $rcstype == ESI88 ] || [ $rcstype == UHD88 ] || [ $rcstype == DSI87 ] || [ $rcstype == ADB5800 ]; then
      dd if=/dev/mtd1 of=uImage
   fi
fi
cd ..
echo "Tworzę archiwum rootfs"
tar -czf $bckp_patch/$nazwa_pliku.tar.gz *

 

 

Jeśli system nie jest odpalony z nor/nand to pierwszym poleceniem, które się wykona po wygenerowaniu readme jest "cd.." czyli przechodzimy do katalogu .../backup. Kolejne polecenie tar tworzy archiwum ze wszystkiego co jest w tym katalogu. Jeśli tego dalej nie widzisz to sprawdź doświadczalnie.

Ja tam sobie poprawiłem i nie mam z tym problemu, ale jak już tyle pracy zostało włożone w skrypt to niech wszystkim działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze raz powrócić do mojego problemu z wtyczką "EPG Search". Po jej zainstalowaniu nie działa Pojedyncze EPG (przy próbie uruchomienia jest zawieszenie systemu, brak loga). Wyczytałem, że problem kiedyś istniał, ale jakiś czas temu wyszły poprawki i niby powinno być teraz ok, choć u mnie nie jest.

Nie wiem co robię źle, bo nawet po świeżej instalacji problem ciągle występuje. Próbowałem kilka razy, zmieniałem skórki etc. i niestety zawsze to samo :-(  Czy ma znaczenie w jakiej kolejności i kiedy instaluję tą wtyczkę ?

 

Dekoder Nbox BZZB, wersja "release" w nand instalowana z Image, skórka infinityHD-GOS, uaktualnienia idą głównie przez OPKG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też działało bez problemów przez dłuższy czas a po jednej z aktualizacji przestało (chyba że coś namieszałem nieświadomie, aczkolwiek po świezej instalacji powinno działać tym bardziej). Log załączony, wcześniej nie miałem debugowania ustawionego więc dlatego log był pusty. Dzięki

enigma2_crash_1469891650.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomTelos - oto co pokazuje:

 

GraterliaOS:~# opkg list-installed | grep search

enigma2-plugin-epgsearch - 4.4.2

GraterliaOS:~# ls -l /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/EPGSearch

-rw-r--r--    1 root    root        42028 May 31 14:38 EPGSearch.pyo

-rw-r--r--    1 root    root          7076 May 31 14:38 EPGSearchSetup.pyo

-rw-r--r--    1 root    root          665 May 20 21:13 LICENSE

-rw-r--r--    1 root    root          2363 May 31 14:38 __init__.pyo

-rw-r--r--    1 root    root          7662 May 20 21:13 epg.png

drwxr-xr-x    2 root    root            0 Jul 30 16:10 icons

drwxr-xr-x    3 root    root            0 Jul 30 16:10 locale

-rw-r--r--    1 root    root            57 May 20 21:13 maintainer.info

-rw-r--r--    1 root    root          3306 May 20 21:13 picon_default.png

-rw-r--r--    1 root    root          5937 May 31 14:38 plugin.pyo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wczorajsza aktualizacja (pakiet związany z tłumaczeniem) naniosła poprawki na wszystko czy tylko częściowo? Pytam,  bo widzę że jest dodane tłumaczenie np linii  odnośnie debugowania (w ustawieniach interfejsu GUI) natomiast jest jeszcze kilka linii bez tłumaczenia i zastanawiam się czy to jakieś niedopatrzenie czy u mnie coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner: nbox

Drzewo opkg: release

 

Po dzisiejszej aktualizacji a wcześniejszą robiłem jakieś 7 może 10 dni temu, znikło mi ustawienia twardego dysku, u was też to znikło ?

 

A wystarczyło czytać historię zmian.

wpis z dnia << 27 Lipiec 2016 >>

http://openpli.xunil.pl/index.php/Graterlia_OS_%E2%86%92_Historia_aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner: nbox

Drzewo opkg: release

 

Po dzisiejszej aktualizacji a wcześniejszą robiłem jakieś 7 może 10 dni temu, znikło mi ustawienia twardego dysku, u was też to znikło ?

 

Witam, zaktualizowałem system i nadal mam ustawienia dysku w menu, nic mi nie znikneło, natomiast w etc/sysconfig pojawił się plik hdparm.

W ustawieniach dysku mam usypiaj po 30s w hd parm natomiast wpis parmS1="-S 60 -B 128", co teraz steruje moim dyskiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj zaktualizowałem system, poprzednio miałem wgraną wersję z 14.07, podczas aktualizacji pokazało mi taki błąd:

 

Collected errors:

* pkg_run_script: package "openssh-server" postinst script returned status 1.

* opkg_configure: openssh-server.postinst returned 1.

 

Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale po aktualizacji nie działa mi połączenie z tunerem po ftp. Robiłem restart i dalej nic.

Wiem że ciężko coś tak od razu powiedzieć co jest przyczyną błędu ale może ktoś spotkał się z podobnym problemem ?

Tuner BSLA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam nietypowy problem mam 4 nbox-y na 2 instalacjach antenowych i na wszytkich on występuje mianowicie.

 

Jak pobiore listę kanałów dodatkami do softów typu fastsearch lub j00zekBouquets

 

kanały wyświetlane są poprawnie sygnał na głowicy jest ok i nic sie nie dzieje

 

Jesli wgram listę z internetu po czestym przełaczaniu na czesci kanałów sd mam szary ekran lub szachownice tylko dzwiek jest taki objaw mam na wszytkich dekoderach

 

co najdziwniejsze jesli wyłacze dekoder pilotem na dłurzszą chwile problem znika i kanał wyswietla sie poprawnie

 

najczesciej problem występuje na kanałach tvp polonia historia kultura rozrywka i kilka stacji zagranicznych nie ma znaczenia pozycja satelitarna

 

Dodam jeszcze ze jak wystepuje ten problem to i odtwarzanie z dysku plików MP4 tez pokazuje podobny objaw u mnie najczesciej jest szary ekaran lub zielone kwadraty

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...