Skocz do zawartości

VU+ Solo2 czy Duo2


Gość artur_n

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

stoje przed decyzją wymiany dekodera i wybór padł na VU+ tylko:

 

Solo2 1,3GHz 1GB Ram + 256 flash

Duo2  1,3GHz 2GB Ram +1GB flash

 

Czy jest sens dołozenia do duo2 z racji ramu i flashu Duo2?

 

Pozdrawiam

Artur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie,

 

stoje przed decyzją wymiany dekodera i wybór padł na VU+ tylko:

 

Solo2 1,3GHz 1GB Ram + 256 flash

Duo2  1,3GHz 2GB Ram +1GB flash

 

Czy jest sens dołozenia ramu i flashu Duo2?

 

Pozdrawiam

Artur

 

 

A nie lepiej coś pośrodku,np. Solo SE V.2 ?

Procek ten sam, 1GB RAM i 512 Flash, a dodatkowo można do niego włożyć głowice podwójną.

Osobiście polecam, miałem możliwość zabawy takim urządzeniem, śmiga aż miło. Róznica tylko taka że nie ma wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam tunery na androidzie z większą liczbą ramu to pewnie są, tyle ze wyglądają jak pudełko po butach. :)

 

A czemu android? Tak sobie myślę, że ta platforma ma przyszłość. Ma wsparcie komercyjnych firm. Powinna być też łatwo rozszerzalna o nowe wtyczki/apki ze względu na samą konstrukcję androida i wykorzystanie kodi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem większość i widzę, że ten tuner nie jest dla wszystkich a android jaki jest każdy wie.Wystarczy porównać RPI z Kodi do android boxa na S812(moim zdaniem lepszy procesor od S905, S905B nie mogę znaleźć nigdzie specyfikacji) i widać ogromną różnicę w obsłudze na niekorzyść androida. Pomijam, że mimo fajnego wyglądu wyświetlacz nie wyświetla nazwy kanału, ma tylko 1 głowicę więc o nagrywaniu jednego i oglądaniu innego kanału można zapomnieć. Na plus cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4K to na dzień dzisiejszy fanaberia tym bardziej że dosłownie pół roku temu musiałem wymienić TV i jednak kupiłem FHD. Jedna głowica to bardzo duża wada, dla mnie osobiście nie do przyjęcia. Nadal stoję przed wyborem solo2 czy duo2 i przechylam szale na korzyść solo2 ze względu na cenę i pochlebne opinie.

 

Dodatkowo VU ma wejście na moduł CI co ma znaczenie przy dzisiejszych spariwanych kartach. Na dziś w ofercie są moduły i w CP i w NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodatkowo VU ma wejście na moduł CI co ma znaczenie przy dzisiejszych spariwanych kartach. Na dziś w ofercie są moduły i w CP i w NC+.

 

Przy nowych modułach NC+ i tym co szykuje CP gniazdo przyda Ci się tylko do oglądania.

Nagrania na HDD w wersji szyfrowanej to tak jakby ich nie było. Awaria tunera/moduły i całe zbiory lecą w diabły.

Czy w tej sytuacji gniazdo modułu jest przydatne?

Tu każdy musi wybrać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem rozmawiałem z wodzem.

 

Po przesiadce z nBoxa na ESI myślałem że to przepaść w wydajności ale Solo2 to jest istny wariat. OpenWebif wyświetla się w mgnieniu oka. Jestem bardzo zadowolony z przesiadki.

 

Oczywiście z chęcią pomogę nad tworzeniem GOS na VU+.

 

PS. Open ATV było ciekawe ale sama instalacja oscama sprawiała problemy a w OpenPLi jest oscam we wtyczkach.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile samo urządzenie wygląda OK o tyle....no właśnie....oby support trwał dłużej niż 6 miesięcy od dostarczenia produktu do sklepu.

Przez wiele lat Ariva (wcześniej ferguson, a może nawet od zawsze jedno i drugie) każdy produkt, który wydali nadawał się idealnie do wszystkiego poza tym do czego go wykonali.

 

Zaznaczam - mam nadzieję, że tym razem jest inaczej, że się mylę i wyciągam błędne wnioski po wcześniejszych latach tej firmy. Jednak jest mi trudno zmienić zdanie po tym jak potraktowało mnie wsparcie i jak potraktował mnie serwis w sprawie HF-8900. Jakbym sie bardzo postarał to pewnie w tej sprawie znalazł bym maile :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzislaw22

Ftp jest,

oscam jest,

android działa poprawnie,

kodi działa

roota mozna zrobić

iptvplayer wersja jak na razie pod cmd dziala

nagrywanie działa

 

Świeżosc interfejsu androida i kodi cos pięknego

 

I za mniej niż 500 działa wiecej niż na vu i szybciej niz na sh4.

 

Czas się zapoznać głębiej z androidem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ariva4k posiada dwie głowice?

Ja chciałbym zmienić tuner, ale na taki który obsłuży mi ambibox (tu wymagania co do procka) i streaming będzie latał.

Obecnie jak włączam film na tablecie, a przekaz leci z n-boxa to przeważnie kaszana. Ale zdarza się ładna transmisja.

Mam ochotę na solo4k, lub duo2, ale cena mnie odpycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dobry wybór. Moja żona stwierdziła, że to najlepszy tuner, jaki mieliśmy. :)

 

 

A to już nie masz? Pozbyłeś się na rzecz androida?

 

Mnie nurtuje tylko to, czy faktycznie zbierać do solo 4k czy po prostu przestać na solo2. Bo raczej tylko nad tymi dwoma trzeba przystać i nie zawracać już sobie głowy innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy oczekuje co innego ale moim zdaniem solo2 jest aż nadto wystarczające.

Tuner jest mega szybki i nie mam co do niego absolutnie żadnych minusów.

 

PS. Tym bardziej że mam TV FHD.

 

No właśnie.

Ale tylko 4k ma USB 3.0 który mnie interesuje bo mam w domu dysk właśnie pod USB 3.0 i nie musiał bym inwestować w dysk do solo2 ale... Kupując solo2 plus dysk to i tak mniej wydam :)

 

Jakoś jeszcze te 4GB nand mnie przekonuje bardziej niż 512MB choć zapewne systemy nie urosną aż do takiej skali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że te 4k to jak było w pewny skeczu pewnego kabaretu "chłyt marketingowy".

 

Tak naprawdę nie ma jeszcze żadnych materiałów 4k, te co są to jakieś dema. Filmy nawet największe hollywoodzkie block bustery są wciąż masteringowane w 2k (2048x1080). Filmów z zeszłego roku które przeszły prawdziwy mastering w 4k i można je nazwać prawdziwym filmem 4k jest dosłownie parę (np najnowsze Gwiezdne Wojny). Idąc do kina bądź pewny że w 99% oglądasz film Full HD na wielkim ekranie... ale to temat rzeka i na inny wątek.

 

Wg mnie obecnie nie ma najmniejszego sensu pakowania się w jakiekolwiek rozwiązanie 4k, czy to dekoder czy TV, bo ani nie ma materiału aby to obejrzeć, ani sprzętu który potrafiłby poprawnie wyświetlić takowy materiał. 4k to nie tylko rozdzielczość, ale też przestrzeń barw REC2020 która jest o wiele większa niż DCI-P3 (obecny standard kinowy) która to jest znów większa od Adobe RGB a ten od REC709 (i sRGB) jaka jest dla sygnałów Full HD. Według mojej wiedzy nie ma w tej chwili żadnego TV ani odtwarzacza pozwalającego wyświetlić obraz w pełni zgodnie z 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ale kolega ma/miał solo4k i porównywał?

 

Pytam, bo nie rozumiem, czemu tak usilnie odradza. :P

 

 

Ja odradzam? Ogarnij się kolego i czytaj ze zrozumieniem. Piszę własne doświadczenia i subiektywne oceny tematu.

 

Proszę zachować powagę i bez takich dziecinnych "hehehe" kolejnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawię Twoją odpowiedź do interpretacji innym.

 

Nie muszę czegoś posiadać aby mieć ku temu swoje zdanie. Wolę porządny sprzęt czyli TV i tuner z FHD niż marny TV 4K i do tego tuner z dyskiem za 2,5K.

 

Osobną kwestią jest Twoja nie naganna polszczyzna i rozpoczęcie zdania od "hehe".

 

Poczytaj odpowiedź 314TeR wyjaśnia ona bezpodstawność 4K na dzień dzisiejszy.

 

Zdrowia życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timeshift mam standardowy czyli nacisnę pauze to się zatrzymuje. Nie mam permanentnego gdyż nie widzę takiej potrzeby. Standardowy działa wyśmienicie.

 

Korzystam z niego jak czekam na żonę a jakiś film się rozpoczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomTelos nie oburzaj się.

 

Używałem go kilkukrotnie na OpelPli i bez najmniejszego problemu śmiga. Chwilkę świruje ale to ze względu na wybudzający się dysk później jest wszystko ok.

 

Mogę nagrać jak wygląda ten temat jak chcesz.

 

PS. Mam info od wodzą że GOS jest w planach na VU. Kilka miesięcy cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na GOS wiesz jak jest z nim

Skoro wiesz jak jest z nim to nikt cię na siłę nie trzyma żebyś używał tego softu.

 

A co ty tak się złościsz? Każdy wie jak działa timeshift i nie działa dobrze. Ale to nie tylko na Gos a praktycznie na każdym jednym E2. Tylko zastanawiało mnie to, czy na mocniejszym sprzęcie będzie lepiej no i Artur potwierdza że jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 2 miesięcy będzie na pewno w sklepach uno4k i ultimo4k .

Fajny bajer to głowice FCB które są tez w solo4k.

 

Ultimo4k to będzie prawdziwy potwor ma 20 000 DMIPs będzie mógł stremować/transcodowac 2 kanaly HD w 1080p na raz.

Uno4k to bedzie mniejszy brat solo4k.

 

 

A jakieś ceny przybliżone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co Wam sprzęty 4k jak nie ma żadnych praktycznie treści w prawdziwym 4k. Standard 4k do końca nie jest ustalony, nie wspominając, że i tak producenci mają to w (_|_), bo klient i tak łyknie... do dla klienta 4k to rozdzielczość i nie wie, że 4k to też parę innych parametrów które muszą być spełnione aby 4k było faktycznie 4k.

 

Osobiście stawiam, że treści 4k - prawdziwe treści 4k będą szerzej dostępne nie wcześniej niż za jakieś 3-4 lata. Prawdodpobnie dopiero w okolicy 2020 treści 4k się upowszechnią szerzej. Do tego czasu dzisiaj sprzedawane boxy 4k będą tak świeże jak dziś pierwsze boxy do Full HD (Kathrein UFS910, czy nBoxy), nie wspominając o tym, że najprawdopodobniej nie będą wspierać pełnego 4k a w tym przestrzeni barw REC2020, HDR, nowych częstotliwości odświeżania, czy zwykłego i obligatoryjnego HDCP w wersji zgodnej np z HDR.

 

Jeśli kupujesz dziś BOX 4k żeby był "przyszłościowy" to wbiłeś się w butelkę marketingu i hype'u na 4k takiego samego jak parę lat temu był na 3D. Dzisiejszy BOX 4k NIE zapewni Ci zgodności pełnego odbioru 4k w przyszłości, po prostu nie posiada on jeszcze technologii jakie będę wymagane aby taki sygnał odtworzyć.

 

Natomiast jeśli kupujesz go dla mocnego CPU, większego flasha i szybszego USB, etc... to Twoja kasa i nic nikomu do tego jak ją wydasz. Taki BOX zapewne będzie śmigał super przy Full HD i tyle a może aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też coś może napiszę....

 

Jeżeli będziemy rozpatrywać całość w kategoriach prędkości to faktycznie VU+ 4K będzie (póki co) bezkonkurencyjne.

Jeżeli będziemy rozpatrywać w kwestii przyszłości to tutaj będą to wyrzucone pieniądze.

 

Decyzja należy do kupującego.

Ja osobiście nie lubię kupować czegoś co będę musiał zmienić za jakiś czas. Dlatego też za kilka tygodni zagości u mnie coś z serii Solo2/Duo2. Nie dam się nabić w butelkę.

W moim przypadku tuner to nie centrum multimedialne do rekodowania strumieni, odtwarzania co się tylko da itp. a urządzeniem jak sama nazwa wskazuje - TUNEREM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s.1. Cokolwiek byśmy nie napisali, że te tunery niczym się nie różnią, mają te same możliwości itd, itp, to moja żona będąc kompletnym laikiem i zwykłym użytkownikiem widzi różnicę. I to mi wystarczy. :)

 

Widzi jakość odbioru 4k czy skrócenie czasu reakcji interface'u? Raczej to drugie i dokładnie to napisałem. To jedyny BOX VU+ na ARM i wraz z całym dobrodziejstwem i przekleństwem tej platformy.

 

4k w dzisiejszych boxach to pic na wodę, natomiast jeśli chodzi o brutalną moc cpu są nie do pobicia... jedynie trzeba pamietać, że dopłaca się za 4k którego się w przyszłości raczej nie uświadczysz na dzisiejszych boxach 4k. Jak 4k wejdzie na codzień do transmisji, nie zdziwił bym się jakby wprowadzili np nowe DVB-S3, czy jakąś inną wariację kompresji tak jak było przy przejściu z SD na HD. Na dziś 4k to ciekawostka i zapowiedź tego co nas czeka za parę lat.

 

A wracając do VU+ Solo 4k - ktoś zna dokładnie jaki tam układ siedzi? Z tego co sprawdziłem ma obsługę max HDMI2.0 - nie wiem jakie HDCP. Więc już wiadomo, że statyczne HDR nie poleci - wymagane jest conajmniej HDMI2.0a a pełne HDR będzie dopiero w HDMI 2.1 którego specyfikacja nie została jeszcze skończona i upubliczniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne co widzi, (na pewno nie prędkość interfejsu bo ta jest podobna z solo2) ważne że dla niej to najlepszy box jak się przewinął przez dom i że warto było zmienić. I tyle w temacie. ;)

 

Poruszyłeś bardzo ciekawy temat... ale DLACZEGO? Dlaczego uważa, że jest lepszy skoro jak sam napisałeś "nie chodzi o prędkość interface'u", to o co?

 

1. Stabilność Graterlii jest wzorowa - poprawnie przerobiony dekoder restartuje wyłącznie kiedy ja chcę a nie kiedy muszę bo się zawiesił. Wmawianie sobie/innym, że inna platforma sprzętowa (np MIPS vs SH4) jest stabilniejsza jest o kant (_|_) potłuc, jak sprzęt jest sprawny to tylko soft i błędy w nim robią różnicę a nie sprzęt. Tu i tu masz te same OpenPLI czy ich inną wariację. Byłbym skłonny nawet zaryzykować stwierdzenie, że obecne image do MIPS, Arm są bardziej zaśmiecone i mniej stabilne przez to niż czysta Graterlia.

 

2. Jakości obrazu? Jak? Napis 4k nie sprawi, że mocno skompresowany sygnał HD automagicznie będzie lepszy, tylko dla tego że masz magiczne 4k na pudle.

 

Chętnie wysłucham opinii osób które mają MIPS czy Arm, dlaczego są lepsze do oglądania TV SAT od np stabilnego ESI-88 z obecną Graterlia wyłączając oczywistą sprawę, czyli prędkości działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nagrywanie, jakoś działa ale pewnosć, ze nagra poprawnie jest zachwiana

 

Z tym się nie zgodzę. Nigdy nie było z tym problemu.

 

I tu znów kolega 314TeR ma rację. Główną zaletą MIPS jest jego szybkość co za sobą pociąga temat taki jak transkodowanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śmieci w softach na mipsy. Może i są, tyle tylko że wszystko działa i nikt nie ma z tym problemu. Bo ludziom wszystko działa i przede wszystkim nie muszą się doktoryzować z tematu. alt=:P title=Tonguehttp://xunil.pl/forum/Smileys/akyhne/tongue.gif[/img]

Póki co nie ma tam alternatywy. Musisz wpakować coś co jest naszpikowane czym chciał dostawca IMAGE.

Jeżeli stanie u mnie VU+ to na 100% GOS nie będzie takie jak każdy inny soft.

Nie interesuje mnie to jak to ująłeś:

przede wszystkim nie muszą się doktoryzować z tematu.

 

Dla nich jest to wszystko co jest teraz.

Użytkownik GOS (ten co się godzi na to czym jest GOS) to właśnie "doktorant". Lekko pisząc - wisi mu czy coś jest łatwo czy nie. Ważne, że system ma to co on chce a nie to co każdy MUSI mieć bo przypadkiem ktoś będzie miał problem z czymś X.

Ponadto zadziwiające jest to, że pomimo wszystkiego jak poszuka się po sieci info o Grateria to wszędzie (poza polską bo tutaj jest ujadanie zawsze) podejmowany jest temat stabilności. Otóż to GOS jest stabilnym wsadem do tunera i polecanym jako stabilny. Widocznie Ci ludzie też się mylą.

 

 

Z funkcji kulejących na sh4 i działających poprawnie na mipsach

- karta dvb-t USB działa praktycznie każda dostępna na rynku

- karta wifi na usb działa praktycznie każda dostepna na rynku

- IPTVplayer działa bezproblemowo

- Nagrywanie 8 kanałów z różnych transponderów działa bezproblemowo

- transkodowanie w locie, działa bezproblemowo

 

Karty DVB-T działają nie dlatego, że MIPS czy ARM ale dlatego, że tutaj już jest kernel 3.x.x. Nawet nie trzeba się wysilać, działa od kopa.

Podobnie do WiFi.

IPTVPlayer - na VU+ z GOS nie będzie działać - bo GOS nie będzie każda inna dystrybucją E2 :)

nagrywanie 8 kanałów....cóż....mój ESI-88 nagrywa 6 bez ale. Powyżej jest już za wolny. VU+ przy moim ESI-88 musiałby nagrywać z 16 kanałów (właściwie to strumieni ale co tam) żeby wypaść zdecydowanie lepiej.

transkodowanie to zadanie nie dla tunera - nie wymieniam tego jako opcję i nie dopisuję tego jako opcję. Wiem, że VU+ ma moce przerobowe itd. ale jednak jest to gażet i tyle. Jakoś tam działa ale jakoś to nie jakość :)

 

A teraz jak to wygląda na sh4:

- dvb-t usb, tylko 2 i to nie na każdym sprzęcie

- wifi usb, non stop są jakieś chece, że coś nie działa, nawet ze starymi kartami

- IPTVplayer działa na wszystkim poza Graterlią z tego co rozumiem

- Nagrywanie, jakoś działa ale pewnosć, ze nagra poprawnie jest zachwiana

- transkodowanie, można sobie pomażyć

DVB-T → bo sterowniki są w większości do jajka 3.x.x. jak pisałem. Ale wiem, że to wiesz i specjalnie pomijasz.

WiFi → starsze karty nie kuleją. Działa to jak powinno. Z nowymi są problemy i też ze względu na kernel.

IPTVPlayer → TAK nie działa w GOS i nie będzie. Nie ma zgody na działanie IPTVPlayer na zasadach autora. Autor może decydować o swoim IPTVPlayer ale nie o GOS. Temat zamknięty i dokładnie opisany - nie wywoływać WOJNY!

Nagrywanie działa OK na dyskach twardych. Nagrywa się więcej niz jeden czy dwa strumienie.

transkodowanie - jak pisałem wyżej - to jest tuner SAT a nie mydło i powidło.

 

Życzę zatem dalszej bezproblemowej pracy z sh4. Ja pozostanę przy "problematycznych" arm-ach alt=:D title=Cheesyhttp://xunil.pl/forum/Smileys/akyhne/cheesy.gif[/img]

Tu nikt nie broni. Jednak nie oceniaj innych przez pryzmat siebie.


 

SH4 ma swoje ograniczenia, ale trzeba napisać jednoznacznie - do oglądania TV, nagrywania 2-3 programów na raz daje rade. Do tego kosztuje znacznie mniej niż MIPS czy ARM.

 

Z ciekawostek....ARM w VU+ wcale nie jest takie szybkie jak MIPS. To, że ma więcej rdzeni i szybszy zegar o niczym nie znaczy.

Co innego w kwestii karty graficznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...