Skocz do zawartości

VU+ Solo2 czy Duo2


Gość artur_n

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marcin to nie zmienia faktu że za taki gadżet trzeba dołożyć sporo $$$ a to trochę bezcelowo bynajmniej jak dla mnie.

 

PS. Choć co niektórzy lubią ociekać gadżetami.

Jak kupujesz hurtowo to taki wyświetlacz to groszowe sprawy.

Wetek fajny ale on chyba żadnego wyświetlacza nie ma:)I sieć chyba tylko 100mbit a nie 1 gbit bo ten chip 905 tego w tej wersji nie obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin to nie zmienia faktu że za taki gadżet trzeba dołożyć sporo $$$ a to trochę bezcelowo bynajmniej jak dla mnie.

 

PS. Choć co niektórzy lubią ociekać gadżetami.

Możesz go dowolnie zaprogramować za pomocą pluginu LCD4LINUX

Można na nim oglądać tv tez.

 

 

I sugerujesz że ktoś będzie oglądał TV na tym wyświetlaczu z kanapy oddalonej o 4 metry?

 

Owszem można pakować różne gadgety... tylko często i gęsto są to właśnie, tylko gadgety poprawiające samopoczucie właściciela, a nie mające praktyczny wpływ na lepsze wrażenia z obioru programu telewizyjnego jaki oglądamy.

 

Marcin to nie zmienia faktu że za taki gadżet trzeba dołożyć sporo $$$ a to trochę bezcelowo bynajmniej jak dla mnie.

 

PS. Choć co niektórzy lubią ociekać gadżetami.

Jak kupujesz hurtowo to taki wyświetlacz to groszowe sprawy.

Wetek fajny ale on chyba żadnego wyświetlacza nie ma:)I sieć chyba tylko 100mbit a nie 1 gbit bo ten chip 905 tego w tej wersji nie obsługuje.

 

Play 2 ma mieć Gigabit Ethernet... Tego boxa podałem jako przykład rasowego chinola z podwójną głowicą DVB-S2, który kosztuje "normalne" pieniądze. Przy czym w takich boxach jak nie pakujesz do niego HDD aby przechowywać na nim setki gigabyte'ów danych, gigabit nie jest w praktyce w ogóle wykorzystywany. W dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na przepływowość dla materiału Blu Ray to zaledwie ~30Mb/s (megabitów na sekundę), więc zwykły Fast Ethernet jesteś w stanie strumieniować każdy komercyjnym materiał najwyższej jakości, nawet materiały 4k nie mają zbytnio większej przepływowości. Gigabit potrzebny jest tylko jak przewalasz materiał z/do urządzenia.

 

Dla mnie używanie dekodera SAT do odtwarzania materiału video jest nie do zaakceptowania, nie zapewnia mi najwyższej jakości obrazu i braku jakiejkolwiek ingerencji. Masz materiał 1080p 24p, a dekoder sat ustawiony w 1080i 50Hz - sorki ale kooprecesor obrazu tak czy inaczej musi dodać/uciąć ramki klatek aby wepchnąć 24 pełne obrazy w 50 półobrazów. Nie ma fizycznej możliwości aby to było tak płynnie jak gdyby materiał był odtworzony od razu w 1080p przy 24Hz bez jakiejkolwiek obróbki. Tu dekodery SAT się wykładają... gdzieś kiedyś widziałem pluginy umożliwiające zmianę trybu pracy HDMI w zależności od materiału źródłowego, ale nie miałem okazji tego przetestować w praktyce. Zresztą dla mnie poza samymi wymaganiami technicznymi aby obraz nigdzie po drodze nie był w żaden sposób degradowany, równie ważna jest wygodna obsługi. I tak o ile Enigma/OpenPLI obecnie wygląda najładniej i jest najwygodniejsza w obsłudze do oglądania TV SAT, to obsługa centrum multimedialnego, odtwarzanie filmów, seriali najlepiej spełnia KODI na jakiejś dystrybucji linuxowej jak wspomniany już LibreELEC (OpenELEC). Stąd wolę rozdzielenie tej funkcji i dobranie klocków które najlepiej tę funkcję spełniają i nie muszę iść na kompromis czy to w technicznych czy funkcjonalnych aspektach.

 

Drogie i na papierze rozbudowane dekodery jak Dreambox, VU+, etc wg mnie nie są w stanie do końca prawidłowo spełnić funkcję centrum multimedialnego i nie widzę uzasadnienia czemu trzeba dopłacić +700 do 1500 PLN za coś co nie potrafi zadziałać tak, jak np stary i zdezolowany ATOM z nvidią ION który można kupić na znanym portalu aukcyjnym za 100-200PLN, lub jako ktoś woli NUCa nówkę sztukę już od ~500PLN. Wybaczcie ale jak tego nie kupuję... nie kupuję marketingu i otoczki "zajefajności" bo ma 4k czy ARM czy 2GB RAM, czy Flash 512... bo to nie sprzęt sam, ani nie sam soft decyduje o udanym produkcie, a sprawdzi się jedynie połączenie jednego i drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdzislaw22[/member] - teraz możesz się wykazać, proszę Cię abyś jako właściciel VU+ przedstawił merytoryczne aspekty:

- czemu VU+

- co z wyświetlaczem, do czego go używasz, że uważasz, że jest przydatny i czytelny z 4-5 metrów w salonie.

- dlaczego uważasz, że warto dopłacić ~1500PLN względem przeciętnego STB czy innego badziewiaka na SH4, co daje dopłacenie 1500PLN czego nie mogę zrobić na innym sprzęcie

- inne aspekty, które są ważne a nie były omawiane tu.

 

Umiesz przedstawić merytorycznie zalety/wady? To do dzieła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni polecają vu+, inni narzekaja.

A może ktoś zaproponuje tuner z wydajną kartą sieciową (streaming na tablet) i z czytelnym wyświetlaczem.

 

Kto narzeka... nikt nie narzeka, a jedynie pokazuje alternatywy... zaś właściciele VU+ zamilkli i nic nie piszą... może nie mają nic do dodania...

 

Zdajesz sobie sprawę, że średni bitrate najlepszych kanałów HD jakie widziałem na SAT to zaledwie 10-11Mb/s - megabitów na sekundę? Do streamingu wystarczy dowolne medium, każdy dekoder HD działający na linuxue ma co najmniej fast ethernet (100Mb/s). Jest on blisko 10 razy szybszy niż to co potrzebujesz, nawet wifi w standardzie G powinno obsłużyć streming.

 

Wyświetlacz rzecz gustu, to musisz sam popatrzeć i sam wybrać co Ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni polecają vu+, inni narzekaja.

A może ktoś zaproponuje tuner z wydajną kartą sieciową (streaming na tablet) i z czytelnym wyświetlaczem.

 

Jeśli chodzi o stream wewnątrz sieci to praktycznie każdy dekoder powinien Ci działać ale ważny też jest router i zasięg sieci.

Mi np na ESI wewnątrz działało spoko ale już na zewnątrz były problemy. Mam łącze 90/90Mbps więc tu problem nie leży. W sumie do dzisiaj nie wiem gdzie był problem bo kanały HD na zewnątrz często się zacinały. Tutaj na VU+ już tego problemu nie mam. Nie szukałem problemu i nie zastanawiam się już co było nie tak w ESI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaming na n-boxie to trochę lipa.

Router/AP mam linksysa i tylko w jednym miejscu w domu mam słaby zasięg.

Raz mi kanały HD na tablecie idą pięknie, a za chwilę strasznie klatkuje.

Dlatego szukam czegoś z szybką kartą sieciową.

Co potrzebuje żeby nadawać/odbierać transkodowanie, na n-boxie? Mam oczywiście wgraną Graterlie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaming na n-boxie to trochę lipa.

Router/AP mam linksysa i tylko w jednym miejscu w domu mam słaby zasięg.

Raz mi kanały HD na tablecie idą pięknie, a za chwilę strasznie klatkuje.

Dlatego szukam czegoś z szybką kartą sieciową.

Co potrzebuje żeby nadawać/odbierać transkodowanie, na n-boxie? Mam oczywiście wgraną Graterlie.

 

Zasięg to nie przepustowość. Równie dobrze możesz nie mieć wystarczająco dobrego modułu radiowego w tablecie, router może działać na tym samym kanale co kilkanaście innych routerów u sąsiadów, czy zwyczajnie się kaszanić. Do tego aby streaming działał poprawnie dla wszystkich kanałów wystarczy aby transport sieciowy umożliwiał przesłanie kilkunastu Mb/s (mega bitów), a tu musisz sobie sam sprawdzić:

 

1. Trasę dekoder -> np stacjonarny komputer po kablu, jak tam streming działa i nic nie tnie to znaczy, że nBox daje radę i jego wymiana na coś mocniejsze zwyczajnie nic nie da.

2. Jak #1 wyeliminowany to sprawdzasz to samo po wifi np z notebookiem, jak nie daje rady, to winny jest router i/lub jego ustawienia.

3. Jak na kompie streaming działa po wifi to może moduł radiowy w tablecie nie daje rady lub nie dogaduje się z routerem.

 

Pamiętaj, że do streamingu wystarczy kilkanaście sprawnych Mb/s - megabitów na sekundę, nBox ma kartę 100 Mb/s z realnymi transferami spokojnie starczającymi na streaming.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby ktoś chciał używać transkodowania po sieci, jak już to raczej przesył przez internet wchodzi w grę.

 

Ja zauważyłem swego czasu pewną prawidłowość czyli strumieniowania przez sieć na VLC działa tragicznie, zacina się, klatkuje poprostu masakra, natomiast przez MPC HC śmiga rewelacyjnie bez najmniejszego problemu.

 

Sytuacja miała identyczne miejsce i przy ESI-88 i przy VU+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) nBox ma kartę 100 Mb/s z realnymi transferami spokojnie starczającymi na streaming.

 

Akurat w przypadku nboksa te 100Mbit/s to tylko teoria, jakieś 40 Mbit/s (5MB/s) faktycznie da się wyciągnąć. Może nawet jeszcze mniej. Ale i tak wystarcza na streaming kanałów HD.

 

Ja zauważyłem swego czasu pewną prawidłowość czyli strumieniowania przez sieć na VLC działa tragicznie, zacina się, klatkuje poprostu masakra, natomiast przez MPC HC śmiga rewelacyjnie bez najmniejszego problemu.

 

Zaobserwowane ostatnio zupełnie przypadkiem: Windows, na VLC 32-bit faktycznie tnie, ten sam Windows i VLC 64-bit i ... nic nie tnie, nawet mniej problemów niż na MPC-HC. I jeszcze na Ubuntu 32-bit (14.04): Działa bez problemów, o ile laptopa nie męczę. Jak dam mu jakieś inne zajęcie (czytaj: renderowanie stron), to się VLC wysypuje i trzeba restartować oglądanie. Laptop bardzo nienowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) nBox ma kartę 100 Mb/s z realnymi transferami spokojnie starczającymi na streaming.

 

Akurat w przypadku nboksa te 100Mbit/s to tylko teoria, jakieś 40 Mbit/s (5MB/s) faktycznie da się wyciągnąć. Może nawet jeszcze mniej. Ale i tak wystarcza na streaming kanałów HD.

 

Tak, masz rację. Nie chciałem już wchodzić w szczegóły że i tak Fast Etherent nie jest wykorzystywany w 100% co CPU zwyczajnie nie wyrabia. Zresztą podobnie jest z VU+, tam mimo że jest gigabitowy ethernet i tak 1Gb/s sie przepchniesz, realnie to 50-60% przepustowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) nBox ma kartę 100 Mb/s z realnymi transferami spokojnie starczającymi na streaming.

 

Akurat w przypadku nboksa te 100Mbit/s to tylko teoria, jakieś 40 Mbit/s (5MB/s) faktycznie da się wyciągnąć. Może nawet jeszcze mniej. Ale i tak wystarcza na streaming kanałów HD.

 

Tak, masz rację. Nie chciałem już wchodzić w szczegóły że i tak Fast Etherent nie jest wykorzystywany w 100% co CPU zwyczajnie nie wyrabia. Zresztą podobnie jest z VU+, tam mimo że jest gigabitowy ethernet i tak 1Gb/s sie przepchniesz, realnie to 50-60% przepustowości.

Tylko ile to jest 60% z gigabita .........

W Ultimo4k będzie 21 000 DMIPS myślę ze wyciągnie wiecej.

Swoja droga to ma transkodować 2 kanały FHD w 1080 na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) nBox ma kartę 100 Mb/s z realnymi transferami spokojnie starczającymi na streaming.

 

Akurat w przypadku nboksa te 100Mbit/s to tylko teoria, jakieś 40 Mbit/s (5MB/s) faktycznie da się wyciągnąć. Może nawet jeszcze mniej. Ale i tak wystarcza na streaming kanałów HD.

 

Tak, masz rację. Nie chciałem już wchodzić w szczegóły że i tak Fast Etherent nie jest wykorzystywany w 100% co CPU zwyczajnie nie wyrabia. Zresztą podobnie jest z VU+, tam mimo że jest gigabitowy ethernet i tak 1Gb/s sie przepchniesz, realnie to 50-60% przepustowości.

Tylko ile to jest 60% z gigabita .........

W Ultimo4k będzie 21 000 DMIPS myślę ze wyciągnie wiecej.

Swoja droga to ma transkodować 2 kanały FHD w 1080 na raz.

 

Aha i do tego potrzebny jest Gigabit aby po lanie w domowej sieci puszczać sobie transkodowany materiał o przepływowości 1Mb/s i rozdzielczości SD lub mniej do tabletu z skopanym wifi... A to wszystko tylko za +1000-1500 PLN...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i do tego potrzebny jest Gigabit aby po lanie w domowej sieci puszczać sobie transkodowany materiał o przepływowości 1Mb/s i rozdzielczości SD lub mniej do tabletu z skopanym wifi... A to wszystko tylko za +1000-1500 PLN...

 

 

Z całym szacunkiem, ale trochę wyolbrzymiasz... Natomiast co do meritum, VU+ na MIPS (nawet niskie modele) prawdopodobnie będzie bardziej perspektywiczne (zwłaszcza jak się pojawi GOS na nie, hihi) niż odbiorniki na SH4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i do tego potrzebny jest Gigabit aby po lanie w domowej sieci puszczać sobie transkodowany materiał o przepływowości 1Mb/s i rozdzielczości SD lub mniej do tabletu z skopanym wifi... A to wszystko tylko za +1000-1500 PLN...

 

 

Z całym szacunkiem, ale trochę wyolbrzymiasz... Natomiast co do meritum, VU+ na MIPS (nawet niskie modele) prawdopodobnie będzie bardziej perspektywiczne (zwłaszcza jak się pojawi GOS na nie, hihi) niż odbiorniki na SH4.

 

AbrahaM - celowo przerysowuję... Chcę uwypuklić i podkreślić to, że często kupujemy urządzenie dla szybszego CPU, większego flasza lub RAM, pikseli, cali wyświetlacza, a nie do tego do czego ma ono służyć. A tak jest właśnie z dekoderami SAT. Producenci prześcigają się w promowaniu nowego sprzętu abyś go kupił a cenę z kosmosu motywują lepszymi parametrami czy dodatkami które używasz aby pokazać jak wpadają znajomi. Niestety w ostatecznym rozrachunku obraz i tak jest taki sam, najczęściej i tak nagrywa się co najwyżej jeden, dwa programy w jednym momencie, a pozostałych bajerów używamy aby pokazać kumplom jaki mamy to wypasiony nowy sprzęt. Tak samo jak wszystkie "smart tv" w TV o kant (_|_) potłuc...

 

Ja zdaję sobie sprawę co oferuję VU+ i co on daje:

1. Masz szybsze bebechy, większy flash, ram.

2. Jest nowy - lepiej wykonany, gwarancja, brak kombinowania z przerabianiem.

3. Nowocześniejsze głowice.

4. Port gigabitowy.

i pewnie można wymieniać więcej...

 

Tylko czy zawsze te dodatki usprawiedliwiają cenę 2k PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AbrahaM - celowo przerysowuję... Chcę uwypuklić i podkreślić to, że często kupujemy urządzenie dla szybszego CPU, większego flasha lub RAM, pikseli, cali wyświetlacza, a nie do tego do czego ma ono służyć. A tak jest właśnie z dekoderami SAT. Producenci prześcigają się w promowaniu nowego sprzętu abyś go kupił a cenę z kosmosu motywują lepszymi parametrami czy dodatkami które używasz aby pokazać jak wpadają znajomi. Niestety w ostatecznym rozrachunku obraz i tak jest taki sam, najczęściej i tak nagrywa się co najwyżej jeden, dwa programy w jednym momencie, a pozostałych bajerów używamy aby pokazać kumplom jaki mamy to wypasiony nowy sprzęt. Tak samo jak wszystkie "smart tv" w TV o kant (_|_) potłuc...

 

Ja zdaję sobie sprawę co oferuję VU+ i co on daje:

1. Masz szybsze bebechy, większy flash, ram.

2. Jest nowy - lepiej wykonany, gwarancja, brak kombinowania z przerabianiem.

3. Nowocześniejsze głowice.

4. Port gigabitowy.

i pewnie można wymieniać więcej...

 

Tylko czy zawsze te dodatki usprawiedliwiają cenę 2k PLN?

 

Dla większości osób pewnie nie, ale moim zdaniem uzasadniają ~850 zł za dwugłowicowe VU+ SOLO SE V.2 (jednogłowicowe za 750 zł, przed wyborami w USA chyba nawet oba były wyraźnie tańsze), w porównaniu do ~500 zł za dwugłowicowe Sparki 7162. I zyskujemy to, co opisałeś wyżej. Co prawda na nie ma AŻ TAK dużo flash jak we flagowym DUO, ale i tak najsłabsze współczesne solo (wspomniane VU+ SOLO SE v2) ma tego flasha więcej niż najlepsze SH4 które może być obsługiwane przez openpli/engime2. Podobnie z mocą obliczeniową. Konkretnie dostajemy dwurdzeniowy procesor taktowany 1,3 GHz, do tego 512 MB pamięci flash i 1 GB pamięci RAM. Porównaj to teraz ze "Sparkiem 7162"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kolega jeździ maluchem, bo po co lepszy samochód skoro maluchem też można się przemieszczać. Co prawda, wolniej, ciaśniej i mniej komfortowo ale przecież doskonale się nadaje do tego do czego został stworzony samochód. A i tak 90% czasu jeździ się samemu. :P

 

Ręce opadają jak się czyta takie brednie i na siłę udowadnianie że wszyscy co nie kupili nboxa to debile. Nie chcesz nie kupuj, jeździj maluchem ale przestań już w kółko bredzić.

 

zdzislaw22 - kolejny atak z Twojej strony...

 

10 listopada 2016, 11:18:52 w poście #124 poprosiłem Cię o przestawienie merytorycznie faktów za/przeciw, bez ataków i wycieczek personalnych jak powyżej. Nie zrobiłeś tego - minął ponad tydzień i znów zakładasz, czy insynuujesz nie to co jest napisane.

 

AbrahaM - ja się z tym wszystkim zgadzam. Osobiście nie lubię SH4, ale to nie sprzęt czyni urządzenie funkcjonalne a połączenie sprzętu i softu. Wydatek do 1k PLN za dekoder nowoczesny, z sporym flashem, dwoma głowicami i miejscem na HDD jest jak najbardziej do zaakceptowania. Parę postów wcześniej pokazywałem ile co kosztuje i co można mieć. O ile sprzęty SAT na MIPS z pułki cenowej ~1k PLN robią to co powinny robić i robią to szybko, to dokładanie następnego 1k PLN po to aby oprócz funkcji SAT mieć "papierowe" centrum multimedialne, wg mnie jest wywaloną kasą w błoto. Podstawą musi być to aby wpierw funkcje centrum multimedialnego po prostu działały prawidłowo, wszystko odtwarzały jak powinny, były funkcjonalne, a tego do dziś nie widziałem ani na MIPS ani na ARM... nawet w dedykowanych ARM pod LibreELEC daje się się znaleźć jakieś "ale".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i do tego potrzebny jest Gigabit aby po lanie w domowej sieci puszczać sobie transkodowany materiał o przepływowości 1Mb/s i rozdzielczości SD lub mniej do tabletu z skopanym wifi... A to wszystko tylko za +1000-1500 PLN...

 

- za jakiś miesiąc będę miał ultimo4k i pokaze ci do czego będzie można go zastosować w transkodowaniu widząc jego moc i możliwość transkodowania 2 kanałów FHD naraz tak jak pisałem to pewno będzie można 4 lub 8 naraz w niższej a biorąc to co dają głowice FCB będzie można bawic się w oględnie w domu w pracy na  tv smart / tablecie/ kompie/ nboxie nie majac masy kabli majac tylko lan lub wifi. Bo ylimo bedzie robilo za server.

 

- no i nie zachwycałbym się tak GOS na VU+ bo myślę ze userów nie zawojuje pewni tylko ci co mieli wcześniej nboxy będą zadowoleni.  Musiałby mieć jakiś fajny bajer co by ludzie polubili a tak to cienko to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie zachwycałbym się tak GOS na VU+ bo myślę ze userów nie zawojuje pewni tylko ci co mieli wcześniej nboxy będą zadowoleni.  Musiałby mieć jakiś fajny bajer co by ludzie polubili a tak to cienko to widzę.

Skoro cienko widzisz ten projekt to po cholerę tu siedzisz? Jeszcze nie wyszedł a ty już z wyrokiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie zachwycałbym się tak GOS na VU+ bo myślę ze userów nie zawojuje pewni tylko ci co mieli wcześniej nboxy będą zadowoleni.  Musiałby mieć jakiś fajny bajer co by ludzie polubili a tak to cienko to widzę.

Skoro cienko widzisz ten projekt to po cholerę tu siedzisz? Jeszcze nie wyszedł a ty już z wyrokiem.

Napisze prawdę; zarejestrowałem się tutaj no richter jest tutaj chciałem z nim otrzymać kontakt podyskutować o listach.

 

Mozę źle napisałem ze cienko widzę ale chodzi mi o to ze na boxy VU+ jest masa image myślę ze kolo 15 jak nie wiecej wywodzą się one z 3 gałęzi [ orginalne / openpli / openatv ]  a co za tym idzie są tak w 30% rożne i działają rożnie.

- aby GOS się wybił musi mieć coś nowego innowacyjnego ciekawego bo blokowanie iptvplayer nie przejdzie bo ludzie lubią ten plugin i nikt się nie będzie wgłębiał czemu tylko wybierze inne image gdzie działa.

- image na VU+ są zrobione tak by jak najmniej user mógł popsuć i maksymalnie wszytko działało 

- jak byście  zrobili skin uhd; oryginalnego playera w kodi; równolegle uruchomienie GOS/kodi; iptv server/clinet manager; managera/wyglad sekcji multimedialnej jak np w  pluginie videodb/filmweb.pl ; Menu boxa jak w stylu Rudrem lub menu horyzontalne; etc i pewno jeszcze sporo innych. To masa ludzi by sie zainteresowała tym image bo resztę to raczej maja .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdanm[/member]

Przyjąłeś złe założenia. Grterlia OS (o ile będzie kiedyś na MIPS, ARM czy coś innego) nie będzie konkurencją dla tego co jest teraz na rynku.

Graterlia OS powstała ponieważ....tutaj cytuję z www GOS:

 

 Jakiś czas temu (dosyć dawno...) zakupiłem tuner z Enigma2 na procesorze SH4. Jak wiadomo, na pokładzie ma system Linux. Ja jako stary linuxiarz [nie lubię słowa: linuksiarz (od 1997 roku)] nie byłem w stanie ścierpieć tego, iż nie wszystko jest na swoim miejscu. Dla przykładu pliki konfiguracyjne powinny być w /etc. Wyjątkiem są dodatkowe konfiguracje, o ile jest to niezbędne i konieczne. Podobnie (jak się okazało później) było z bibliotekami i binarkami. Ktoś kto to składał w całość, lekko pisząc, przekombinował. Dodatkowo brakowało podstawowych narzędzi lub te co były okazały się strasznie stare lub obcięte z możliwości.

  Kolejną rzeczą, która mnie zdenerwowała, było napchanie ile się dało w różnych softach , mimo iż nie każdy tego używa. Cel szczytny, acz nie zawsze korzystny, tym bardziej że mamy dość mało miejsca w pamięci wewnętrznej.

  Ja potrzebowałem czegoś na kształt "normalnego systemu Linux". Szukając, sprawdziłem kilka różnych IMAGE i nic nie było takie, jakie chciałem. Albo przeładowanie, albo czegoś brak, albo po prostu pliki porozwalane po całym systemie.

 

Co prawda MIPSy mają trochę więcej miejsca we FLASH, ale własnie dlatego, że mają więcej miejsca ładuje się w soft jeszcze więcej.

Także…nie oczekuję, że nagle wszyscy będą chcieli GOS na MIPS (np. VU+). Nie oczekuję też, że GOS będzie lepsze.

Od GOS będę oczekiwał tylko jedno - stabilność systemu + stabilność OpenPLi (Enigma2). Pisząc inaczej - funkcja tunera DVBx ma działać wzorowo, Reszta mnie nie interesuje bo jest to tuner DVB a nie centrum multimedialne odtwarzające przysłowiowe "mydło i powidło".

Jeżeli kiedyś powstanie GOS dla MIPS, ARM, coś innego to tylko dlatego, że jest mi to potrzebne. Dlatego, że mam taki kaprys i chce mieć coś innego w tunerze.

Jeżeli to się komuś spodoba i będzie używał to OK. Jeżeli nie - też OK. Świat się nie zawali.

I na koniec co do IPTVPlayer. Dla mnie może używać tej wtyczki kto chce. Ja nic nie blokuję. Jedyne co zrobiłem to potraktowałem IPTVPlayer jak aplikację na system, a to aplikacje dostosowują się do systemu a nie system do aplikacji. I na tym koniec rozmowy na temat IPTVPlayer ponieważ dla MIPS jest wiele softów co działa IPTVPlayer i to przysłowiowe "mydło i powidło" i jak ktoś tego oczekuje to wie czego może użyć.

 


4K?

Chętnie kupię odbiornik (nawet za 3-5tyś zł), ale jak producent mi zapewni na piśmie, że jak ustalą wreszcie standard nadawania to ten jego cud techniki za kilka tysiaków po aktualizacji uciągnie pełny standard. Póki co nikt tego nie gwarantuje. Za to sytuacja jest taka:

  • firmy produkują telewizory, tunery, kamery itp. z 4K, ale kompatybilne ze standardem na czas wypuszczenia produktu na rynek;
  • te same firmy windują ceny tego cudu bo to nowość;
  • 3/4 klientów daje się złapać na to, że 4K, że nowość i trzeba mieć bo sąsiad ma, albo chcemy by sąsiadowi grdyka chodziła.
  • prawdopodobnie za max 2 lata będzie panika na rynku bo zdecydowana większość tego co kupiono będzie po prostu niekompatybilna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze prawdę; zarejestrowałem się tutaj no richter jest tutaj chciałem z nim otrzymać kontakt podyskutować o listach.

 

Mozę źle napisałem ze cienko widzę ale chodzi mi o to ze na boxy VU+ jest masa image myślę ze kolo 15 jak nie wiecej wywodzą się one z 3 gałęzi [ orginalne / openpli / openatv ]  a co za tym idzie są tak w 30% rożne i działają rożnie.

- aby GOS się wybił musi mieć coś nowego innowacyjnego ciekawego bo blokowanie iptvplayer nie przejdzie bo ludzie lubią ten plugin i nikt się nie będzie wgłębiał czemu tylko wybierze inne image gdzie działa.

- image na VU+ są zrobione tak by jak najmniej user mógł popsuć i maksymalnie wszytko działało  

- jak byście  zrobili skin uhd; oryginalnego playera w kodi; równolegle uruchomienie GOS/kodi; iptv server/clinet manager; managera/wyglad sekcji multimedialnej jak np w  pluginie videodb/filmweb.pl ; Menu boxa jak w stylu Rudrem lub menu horyzontalne; etc i pewno jeszcze sporo innych. To masa ludzi by sie zainteresowała tym image bo resztę to raczej maja .....

 

Owszem. Jest tak jak piszesz, VU+ ma trzy główne linie softu plus mutacje.  Natomiast GOS na VU+ jeśli będzie, to będzie taki jak na SH4 czyli dopracowany. Miałem możliwość testowania podczas wakacji (człowiek był na urlopie, ja się bawiłem jego odbiornikiem) dzięki uprzejmości znajomego VU+ Duo. Przez ten czas przetestowałem chyba 2/3 dostępnych "image" i żaden nie był nawet zbliżony jeśli chodzi o stopień dopracowania do GOS. Niektóre były tragiczne, niektóre zupełnie przyzwoite, ale spójności, możliwości aktualizacji jakie są w GOS, to to nie miało...

 

Dalej rozpatrując kwestie teoretycznego GOS na VU+:

1) problemu z aktualizacjami, które mogą "wywalić" odbiornik powinno już nie być. W trakcie rozwoju GOS niestety były fazy, gdzie zakres zmian był tak duży, że przy ewentualnej aktualizacji potrzebne było działania użytkownika, jeśli ich nie było, to zdarzało się kabooom. Mamy nadzieję i przekonanie (bazujące na stopniu uporządkowania systemu, jego spaczkowania), że takiego przypadku już nie będzie. (to dotyczy też SH4)

2) Nie będzie (a przynajmniej nie powinno być w wypadku "normalnych użytkowników") także z powodu dużo większej pojemności pamięci flash, gdyż prawdopodobieństwo że flasha braknie podczas aktualizacji bez stopowania procesów będzie mocno marne, ktoś by musiał się bardzo postarać by taki efekt osiągnąć, zapychając flash "wszystkim".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie mogę się doczekać GOS na inne platformy. Kibicuje i czekam cierpliwie aby wyszedł jak naszybciej, bo o ile system jest dopracowany, to same sprzęty na których działa są delikatnie mówiąc albo problematyczne sprzętowo (stare złomy nBoxy) albo niedostępne jak ESI-88, albo potrafiące mieć niespodziankę w postaci problemów z głowicą A jak UHD-88.

 

Co do 4k - to nie tylko sam sprzęt nie ma jeszcze finalnego standardu, ale nawet nawet jakby miał, to produkcji filmowych które faktycznie są nakręcone i obrabiane w 4k jest to dosłowne paręnaście tytułów, niskie parędziesiąt tytułów. Reszta filmów które lecą w kinie są wciąż obrabiane w 2k czyli 2048x1080... tak tak... idąc do kina idziecie na film co najwyżej Full HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1} Piszesz " Reszta mnie nie interesuje bo jest to tuner DVB a nie centrum multimedialne odtwarzające przysłowiowe "mydło i powidło". " Obawiam się ze główny powód powstania boxów na linuxie może być bardzo szybko zablokowany myślę tutaj o parowaniu nasze NC+ i Polsatu i wtedy cala sekcja dvb do czego nam posłuży ? Dlatego idą w iptv/stremowanie/transcodowanie  bo nawet jak coś będzie sparowane to iptv i tak będzie działać.

2} Musimy patrzeć w przyszłość  nie zwracając się to co było kiedyś i do czego służył dawniej box sat. Czemu tak się przyjęły smartfony ? No masz w jednym komorke/kompa/ navigacjie/odtwarzać mp3 popatrz na swoje dzieci jak się im świat zmienił i jak nie mogą żyć bez telefonu.

3} @ AbrahaM; Vu+Duo to staruszek jakbyś miał duo2/slo2/ nawet zero nie mówić o solo4k to byś zauważył różnice pomiędzy starym duo porównałbym do nboxa to mniej więcej to samo.  A które image uważasz za dobre a ktore za zle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1} Piszesz " Reszta mnie nie interesuje bo jest to tuner DVB a nie centrum multimedialne odtwarzające przysłowiowe "mydło i powidło". " Obawiam się ze główny powód powstania boxów na linuxie może być bardzo szybko zablokowany myślę tutaj o parowaniu nasze NC+ i Polsatu i wtedy cala sekcja dvb do czego nam posłuży ? Dlatego idą w iptv/stremowanie/transcodowanie  bo nawet jak coś będzie sparowane to iptv i tak będzie działać.

2} Musimy patrzeć w przyszłość  nie zwracając się to co było kiedyś i do czego służył dawniej box sat. Czemu tak się przyjęły smartfony ? No masz w jednym komorke/kompa/ navigacjie/odtwarzać mp3 popatrz na swoje dzieci jak się im świat zmienił i jak nie mogą żyć bez telefonu.

 

Z całym szacunkiem - bo taki jest trend to ja tez muszę się jemu poddać?

Ja na szczęście jestem inny. Wykorzystuję to co mam póki się da. Nie kupuję co chwilę nowych telefonów, laptopów, telewizorów itp.

Nie lecę na nowe wersje Androidów, Windowsów, innych.

Od 1997 podchodzę do świata inaczej i nie zmienię tego. Graterlia OS odzwierciedleniem tego wszystkiego.

A co do parowania....są oferty nie parowane i są moduły. Mi starczy.

Jak lud się zgadza na parowanie to je prowadzą. Jak lud nie podpisze umów to go nie będzie.

Prost? Proste!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3} @ AbrahaM; Vu+Duo to staruszek jakbyś miał duo2/slo2/ nawet zero nie mówić o solo4k to byś zauważył różnice pomiędzy starym duo porównałbym do nboxa to mniej więcej to samo.  A które image uważasz za dobre a ktore za zle ?

 

Sprostowanie małe ale istotne, to było nowe Duo2, ten z 1GB Flash i 2 GB RAMu. Przepraszam za nieprecyzyjny skrót myślowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech te wynalazki wreszcie zaczną poprawnie obsługiwać multimedia, bo do dziś tego nie potrafią. Ja osobiście dziękuję za protezy jakie są obecnie w tych "uniwersalnych", bo nie dość, że taki "uniwersalny box" kosztuje więcej niż osobno dekoder SAT i dedykowany HTPC, to jeszcze nie potrafi zrobić w ułamku tego co dedykowany HTPC... więc wybacz, ale gdzie tu sens płacić za jedno pudło które gorzej i drożej robi to co tańsze dwa osobne.

 

Kiedyś zaletą dekoderów SAT była ich specjalizacja, ukierunkowanie na DVB-*. Dziś producenci widząc co można mieć z zwykłego intelowskiego NUCa za 600PLN próbują to dodawać aby ich produkt w ogóle miał szanse sprzedać się... niestety robią to nieudolnie, brak jest aktualizacji do KODI, ono samo źle działa, brak obsługi podstawowych kodeków, wiele do życzenia daje stabilność aplikacji, nie wspominając o kardynalnych problemach z odtwarzaniem formatu czy kontentu zawierającego kodowanie nie wspierane przez dedykowany cooprocesor. Próżno szukać w androidowych badziewiakach np obsługi dla gęstych formatów audio jak DTS HD a o nowoczesnych jak  Dolby Atmos to w ogóle możesz zapomnieć przez najbliższe parę lat do póki jakie mediatek się nie ogarnie, że taka niszowa firma jak Dolby Laboratories wypuściła nowy standard parę lat temu.

 

Prędzej stawiam, że sprzęty oparte np o LibreELEC będą wygryzać obecne dekodery SAT niż dekodery SAT zawojują rynek HTPC. Już w tej chwili nie ma najmniejszego problemu z odpaleniem TVHeadend czy innego backendu jak VDR na LibreELEC i oglądania TV SAT.

 

Karty kodowe? A od czego są CAMy? Wszystkie platformy oferowały, mimo że polsat nie udostępniał karty bez parowania, to wciąż możesz włożyć CAM w port CI dekodera i cieszyć się z TV i nie przejmować parowaniem. Myślisz że do HTPC nie ma tunerów na USB z slotami CI... a są i owszem i to parę firm produkuje. Ba nawet kiedyś hauppauge wypuściła osobny czytnik CI na USB właśnie z myślą aby móc podłączyć pod PC czy tam chcesz.

 

Także z wieszczeniem o "dominacji" takich "mydło i powidło" boxów, to nie leć za daleko... rynek weryfikuje brutalnie takie wynalazki... zweryfikował już 3D, Smart TV... kto to w ogóle używa, a wkrótce skończy się hype na 4k, bo ludzie się wkurzą, bo nie można nic obejrzeć w 4k poza jakimiś demo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Myślę ze LibreELEC itp byłony fajne na takiego linuksowego boxa i moim zdaniem ktos  skompiluje z producentów na boxa sat.

- zapominamy tez dlaczego tak popularny stalu się boxy linuxowy głównym i podstawowym powodem było piractwo sat a ze najłatwiej było to zrobić na boxie z e2 to się przyjęło . Teraz to piractowo idzie w iptv czy sciaganie filmow z hostow na boxa  [dlatego plugin jesr tak popularny ].

- jak user chce  ozywać CI+ to może mieć i oryginalnego boxa bo daje mu to samo. A jak stremować 2 kanały z modułu ? oglądać 2 kanały na raz ?

- Piszesz ze nie potrafi taki box ułamek tego co HTCP mas racje nie potrafi ale moim zdaniem specyjalnie bo jakby zrobili taki box to musiałby wyjść jeden na 3 lata by ludzie chcieli kupic a tutaj robią po 2 modele na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdanm[/member] - ja nie piszę o funkcjonalności np odpalania romów z np konsol. Nie mam na myśli ripowania płyt CD do formatów bezstratnych, nie mam na myśli innych wodotrysków, a o rzeczy absolutnie podstawowe do których należy:

 

Płynność odtwarzania - ma nic nie szarpać, tryb pracy wyjścia HDMI musi być dostosowywany do materiału.

Prawidłowe dekodowanie popularnych kodeków

Obsługa strumieni cyfrowych AC3/DTS i ich gęstych formatów

Obsługa wyświetlania napisów w popularnych u nas standardach (ja nawet nie wymagam aby to potrafiło pobierać te napisy).

 

Oprócz tego miłe dla oka menu, płynnie działające a nie z prędkością 5fps, indeksowanie contentu, scrapowania info z IMDB/ Filmwebu itp itd...

 

Myślisz, że kompilacją wszystko się załatwi... niestety muszę Cię rozczarować... softem nie nadrobisz tego czego hardware nie potrafi. Ja na dziś dzień mówię NIE dekoderom SAT które są reklamowane jako centrum multimedialne. To po prostu jest mydlenie oczu i nabijanie klientów w butelkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zdzisław22

Czy doczekamy się rzeczowej odpowiedzi z Twojej strony na pytania od 314TeR[/member]?

 

@różne osoby

Jeżeli dobry soft to:

  • obraz, w którym jest dość dużo rzeczy bo prawdopodobnie ileś tam osób będzie korzystać;
  • posiadający masę ułatwiaczy z pilota bo przecież wiecznie się grzebie w sofcie i wgrywa raz jeszcze;
  • umożliwia co tylko się da

to zgodzę się, że GOS nie ma szans.

 

Weźmy takie OpenATV…

  • masa pakietów;
  • często te pakiety mają niewłaściwe nazwy (no w sumie inne niż w dystrybucjach linux);
  • często pakiety są rozdrobnione bo…bo nie wiem dlaczego;
  • przejście z jednego numerku softu na drugi wiąże się z przeflashowaniem, co prawda z poziomu pilota, ale jednak;
  • soft ma mase skórek i jeszcze więcej wtyczek - problem w tym, że nie wszystko działa jak powinno; ale przy tej ilości skórek i wtyczek musi tak być, ogarnięcie tego tak aby było idealnie jest po prostu niemożliwe;


Czy jestem obiektywny? Nie wiem. Za to wiem, że znajomi co mają VU+ i używają różnych Softów nie są wstanie wytrzymać bez restartu tunera dłużej niż średnio 30 dni. Mój ESI-88 często miał już ponad 100 dni uptime i restart fundował mu jedynie zakład energetyczny.

Takie VU+ Zero faktycznie parametrami odstawia SH4 o lata świetlne. Wszystko działa zdecydowanie lepiej i mniej kłopotliwie. Tylko jakoś ta stabilność.

 

Wychwalać dane urządzenie można. Ale jeszcze fajniej jest, jak można na coś co jest "gorsze jakościowo" czy po po prostu starsze zrobić coś co jest funkcjonalne i działa. Łatwo jest na VU+ wrzucić masę skórek i wtyczek bo jest mocniejszy sprzętowo. Nie trzeba się za bardzo martwić optymalizacją itd.


 

I na koniec ← tu na tym forum wygląda na to, że jesteśmy bardziej obiektywni. Nie mamy różowych okularów i patrzymy na całość realnie. Dlatego zapytam raz jeszcze - doczekamy się odpowiedzi na pytania 314TeR[/member], które zadał użytkownikom @VU+?

Na razie efekt jest taki, że użytkownicu VU+ pieją z zachwytu ale na proste pytania odpowiedzi nie ma.

Nie domagam się ich bo mam widzimisię, ale skoro padły to odpowiedź powinna być. Niestety zamiast odpowiedzi jest ujadanie.


 

- zapominamy tez dlaczego tak popularny stalu się boxy linuxowy głównym i podstawowym powodem było piractwo sat a ze najłatwiej było to zrobić na boxie z e2 to się przyjęło . Teraz to piractowo idzie w iptv czy sciaganie filmow z hostow na boxa  [dlatego plugin jesr tak popularny ].

 

Wybacz ale te "wtyczki" pobierają materiał w tak kiepskiej jakości, że aż się nie chce oglądać. Ale co kto woli.

Może jakies pojedyńcze materiały, czy nawet hosty są OK. Ale ogólnie jakość jest mierna. Polsatowe SD jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalujcie oficjalne openpli i gadka o załadowanym image może być wsadzona między bajki... oh wait przecież wszystko to tylko teoretyczne dywagacje, bo żaden z przeciwników nie używa tego sprzętu na co dzień. Prawda jest taka, że ta mityczna stabilność graterlii to taki standard w mipsach. A to, że dużo rzeczy można ustawić z pilota to tylko plus, bo oprogramowanie ma być jak najmilsze dla użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej "gównoburzy". Wiadomo, vu+ nie ma co porównywać do ESI czy ADB. A softy na VU+...

 

Są rożne, każdy ma wybór i niech sobie wybierze to co mu pasuje.

 

Masz Windowsa? A czemu nie masz Linuxa czy MacOS i odwrotnie...

 

Dyskusja na temat systemów jest zbędna.

 

Ja osobiście nie znam się na budowaniu image i w ogóle nie znam się na linuxach ale przesiadając się z ESI na VU czyli z GOS na inny system (podkreślam - nie znam się na systemach i ich budowie) zauważyłem jedno - GOS jest jakoś logicznie poukładany wewnątrz. Katalogi można znaleźć intuicyjnie. A np na OpenATV - qrde, uruchomienie OSCAM bez przetrzepania netu - porażka. W standardzie nie ma OSCAMA, trzeba doinstalować plik IPK który nie jest w image tylko trzeba szukać po sieci.

 

Ok, może to kwestia przyzwyczajenia do GOS ale... Podajcie mi nazwę imagę do jakiego kolwiek tunka, czy to sh4 czy inna platforma co ma polskie wsparcie (po za Neutrino od j00zka).

 

Nie władam mocno obcymi językami i dla mnie jest to uciążliwe jak coś nie działa jak powinno i muszę pytać się innych userów czy znają rozwiązanie - może znajdę rozwiązanie w sieci ale jak nie ma bo dopiero stało się to po ostatnie aktualizacji to lipa. Z niemcami (OpenATV) nie mogłem się dogadać jak zgłaszałem im, że mobilna strona OpenWebif nie działa. Nie tylko u mnie ale inni też o tym pisali a oni, że nie widzą problemu i nie wiedzą o co chodzi.

 

Ja na 100% jak będzie GOS, przesiadam się na niego. Po za tym, mi na ESI IPTV działał bez problemu a też często używam. Więc wieżę, że i na mipsie i GOS będzie działał.

 

Nie bronie GOS a tylko wyraziłem swoją opinię. Polskiego wsparcia żadne image mi nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, może to kwestia przyzwyczajenia do GOS ale... Podajcie mi nazwę imagę do jakiego kolwiek tunka, czy to sh4 czy inna platforma co ma polskie wsparcie (po za Neutrino od j00zka).

Proszę bardzo, Hyperion produkcji zespołu PKT. ;)

 

To nie wiedziałem, że to polski image. Miałem to kiedyś na ADB i nie miło wspominam :) ale kto co lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin[/member];

- rozumiem ze zależy ci na tłumaczeniu an polski. z tym jest zasadniczy problem bo jest mało polakowi w zagranicznych teamach wiec i tlumaczenie jest nie pełne bo opierza się na jakim tam starym tłumaczeniu

- jesli chodzi o gmatwaninę katalogowa to wybrałeś złe image ATV jest disc pokręcone bo ma podwajane/potrajane menu to tego samego można dojść na 2-3 sposoby. Spróbuj OBH 0.6 opiera sie na OE-A tak jak i open /ATV.

- nie ma oscam/cccam/mgcamd w image bo jak byś sie provider oparł można zabronić rozpowszechniania image a tak jest spokój; jak chcesz mieć camy online to spróbuj VTI tam jest w feed. 

- ogólnie na forum OBH/BH takie zgłoszenia jak twoje nie byluby ignorowane .......... . Ja bym spróbował OBH/BH/VTI/ PLi/ Vix  no i ATV ale to już próbowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różne image i każde miało tak ułożona strukturę katalogów że zawsze coś było dla mnie nie jasne. O tłumaczenie w image mi nie chodzi. To w miarę dobrze jest zrobione na ATV. Co do innych image to zawsze coś mi nie pasowało wizualnie. Jakoś najlepiej podszedł mi image OpenATV. Wiem, wizualizacja to skin ale np na OpenPLI skin metrix nie chciał mi prawidłowo działać.

 

Co do oscama to nie chodzi mi, by było odrazu w image tylko o to, by było odrazu w repo. A sam wiesz, że w OpenATV nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja się maja do wątku po krok po kroku się wyjaśnia czemu ludzie zmieniaja nboxa na VU+ czy DM i co dają te boxy więcej niż nbox. Pewno to spor ludzi uchroni przed zła decyzja w przyszłości.

A to ze dyskutujemy tutaj o oprogramowaniu GOS i i wyższości lepszego an dobrym to tez się trochę userom otworzy świat a i może zmieni podejście developerów GOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to również uważam, że dzisiaj nie ma sensu zapup nowego odbiornika na SH4.

MIPS przy cenie ~700 bije wszystkie SH4 na łeb, na szyję. Dostępność softów też nie jest mała. Zakup np. SPARK7162 jest dzisiaj KOMPLETNIE NIEUZASADNIONY!

 

Osobną sprawą jest to, że mając w łapkach kilka odbiorników z MIPS nie byłem wstanie wytrzymać na tych softach. Ale już wiele razy pisałem, że jestem z tej, tak zwanej, starej gwardii i nie pogodze się nigdy z podejściem, że skoro jest to tuner satelitarny/kablowy/inny to musi być to puszka tak oprogramowana by przysłowiowy "debil" to obsłużył.

Właśnie to, że te boxy działają pod kontrolą Linux mogę sam sobie zrobić, pisząc najprościej, Linuxa na tą puszkę, skompilować OpenPLi i wszystko będzie tak jak ja chcę.

Jak komuś się spodoba to OK. Jak nikt niebędzie używał - też dobrze.

Jak wyjdzie Graterlia OS na MIPS (np. VU+) to nie dlatego, że ktoś mnie do tego zmusza, ale dlatego, że sam będę miał ten odbiornik i będę chciał aby działał tak jak ja chcę.

Z ilości maili wynika, że nie jestem sam w tym myśleniu,

 

Jednak należy podkreślić, że większość osób kupuje tuner nie dla tego by oglądać telewizję, ale dlatego by wiecznie bawić się wtyczkami, skórkami, softami itd. Zależy takim osobom na tym by tego było jak najwięcej i jak najwięksyzy wybór. Cała reszta jest na drugim planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zdzislaw22, pierwszy tydzień spędziłem na trzech image. W pierwszej kolejności zainstalowałem VTi bo kiedyś miałem twojego skina na ESI i mi się podobał. Ale jakoś menu tak była zakręcona, mało było j. pol. że po dobie zmieniłem. Zainstalowałem OpenATV ale nie mogłem sobie poradzić z oscamem więc po kilku h wyleciał i zastąpiłem go OpenPli, na to poszedł twój skin ale sporo czcionka się rozjezdzala i np w EPG się nie mieściło info. Ściągnąłem metrix ale ciągle coś się się sypało. Pierwsze to nie mogłem wyłączyć pogody, po aktualizacji openPLI wywalilo mi skin i nie mogłem przez FTP zmienić ustawień na inny skin. Brak wystarczającej wiedzy. Ciągle był bootloop więc zaparlem się i zacząłem walkę z OpenATV z oscamem. Znalazłem ipk do zainstalowania repo z oscamem i tak sobie teraz na tym siedzę.

 

Próbowałem jeszcze bawić się z multibootem ale coś poszło nie tak i skończyło się na instalacji image od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to również uważam, że dzisiaj nie ma sensu zapup nowego odbiornika na SH4.

MIPS przy cenie ~700 bije wszystkie SH4 na łeb, na szyję. Dostępność softów też nie jest mała. Zakup np. SPARK7162 jest dzisiaj KOMPLETNIE NIEUZASADNIONY!

 

Podzielam opinię wyrażoną wyżej. SH4 przestało być perspektywiczne. Ostatnie SH4 które jest akceptowalne (bezproblemowe i względnie wydajne), to "Sparki 7162", tyle że one są już niezbyt opłacalne (stosunek ceny do możliwość) jeśli zestawić je z wspomnianymi wyżej MIPSami w kategorii ~700 zł...  Owszem, są nowe CPU od STi, są nowe konstrukcje na nich oparte, wiem o co najmniej:

StiH237 (Cardiff)

StiH239 (Newport)

StiH253 (Firenze)

 

Nawet część z nich (na pewno StiH237 (Cardiff)) jest dostępna na Allegro. Ale na tym, że są/istnieją można skończyć. Nie wdając się w zbędne szczegóły, brakuje "paru" kluczowych sterowników, źródeł, które są potrzebne by na tych nowych SH4 móc zrobić własny system, odpalić openpli/enigme itd., co istotne nic nie wskazuje, by były jakiekolwiek szanse na uzyskanie tych sterowników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...