Skocz do zawartości

VU+ Solo2 czy Duo2


Gość artur_n

Rekomendowane odpowiedzi

Jak brak argumentów, to trzeba dokonać ataku na osobę i poprzekręcać jej wypowiedzi... ech... a ja bardzo tego nie lubię jak ktoś usiłuje wmówić mi co innego niż napisałem.

 

Napiszę w takim samym tonie:

Wmawianie, że Graterlia jest najlepsza, jest o kant (_|_) potłuc. ;)

 

Napisałem:

Stabilność Graterlii jest wzorowa

W którym momencie ewangelizuję i udowadniam, "że Graterlia jest najlepsza". Odniosłem się jedynie do kwestii softu i jego stabilności jak masz prawidłowo działający BOX.

 

Zadam Ci jedno pytanie:

Czy masz obecnie jakikolwiek tuner na mipsie/armie i czy go porównywałeś z sh4? Obawiam się, że na razie piszesz o swoich wyobrażeniach a nie o stanie faktycznym. Więc jak możesz się wypowiadać o innych tunerach.

Domniemywasz czyjeś niewiedzy, braku doświadczenia? Po co? Chcesz udowodnić, że znasz się lepiej od innych bo masz taki sprzęt? Zakładasz coś odgórnie, a tu możesz się sromotnie zdziwić... Nie w moim stylu jest Ci cokolwiek udowadniać, internet to nie przedszkolna piaskownica aby cokolwiek komukolwiek udowadniać w takim stylu.

 

Zaspokoję Twoje domniemania, mam pudło na ARM z 2xDVB-S2 które może działać zarówno na Androdzie jak i np z wsadem linuxowym (OpenPLI). Kto wie na forum, ten wie, że je mam i nie muszę tu nikomu niczego udowadniać w stylu "ja mam taki box, więc siedź cicho bo co Ty wiesz na ten temat".

 

Co do śmieci w softach na mipsy. Może i są, tyle tylko że wszystko działa i nikt nie ma z tym problemu. Bo ludziom wszystko działa i przede wszystkim nie muszą się doktoryzować z tematu. :P

 

Thia... Jak działa wszystko to czemu co jakiś czas są aktualizacje? Nawet nie mam zamiaru dalej w ten temat brnąć, bo to dyskusja nad wyższością świąt Wielkiego Narodzenia nad Wielkanocą. Taka sama ewangelizacja dlaczego Linux jest lepszy od macOS czy Windows. Graterlia jest inna i chwała jej za to że jest taka jak jest, bez bagna niedopasowanych pluginów gryzących się ze sobą i powodujących green screen przez przypadkowe nawet niezamierzone użycie.

 

 

Z funkcji kulejących na sh4 i działających poprawnie na mipsach

- karta dvb-t USB działa praktycznie każda dostępna na rynku

- karta wifi na usb działa praktycznie każda dostepna na rynku

- IPTVplayer działa bezproblemowo

- Nagrywanie 8 kanałów z różnych transponderów działa bezproblemowo

- transkodowanie w locie, działa bezproblemowo

 

A teraz jak to wygląda na sh4:

- dvb-t usb, tylko 2 i to nie na każdym sprzęcie

- wifi usb, non stop są jakieś chece, że coś nie działa, nawet ze starymi kartami

- IPTVplayer działa na wszystkim poza Graterlią z tego co rozumiem

- Nagrywanie, jakoś działa ale pewnosć, ze nagra poprawnie jest zachwiana

- transkodowanie, można sobie pomażyć

 

Życzę zatem dalszej bezproblemowej pracy z sh4. Ja pozostanę przy "problematycznych" arm-ach :D

 

Odpowiem hurtowo:

- DVB-T/WIFI - kwestia dostępności sterowników na dane kompilacje kerneli i wersje kernelów, do tego jak masz sterownik w wersji binarnej na MIPS to go nie użyjesz ani na SH4 ani ARM (którego masz) ani na X86.

- WIFI na USB - j.w. oraz to dotyczy każdego sprzętu, jak masz kartę wykonaną w sposób wołający o pomstę do nieba, to nie dziw się, że nie działa, zrywa, etc... Korzystam w testowym boxie z WIFI na UHD88 i jakoś nie zauważyłem nigdy problemów z działaniem WIFI... nie wiem, może dla tego, że zadbałem aby karta była porządna i zadbałem o to aby sieć którą mam w domu też była zrobiona wg standardów i na porządnym sprzęcie.

- Nagrywanie... Kilkaset GB nagrań na HDD zamontowanym w ESI-88 twierdzi co innego. Właśnie dopiero na Graterlii mogę z świętym spokojem układać sobie kolejki nagrywania jakie chcę, z kanału jaki chcę i mam 100%, że mi się nagrają wszystkie programy.

- Transkodowanie - proszę Cię aby przedstawił choć jeden uczciwy i sensowny przykład użycia transkodowania w codziennym zastosowaniu z które faktycznie przydaje się, używa się go chociaż raz na jakiś czas, a nie tylko dla sprawdzenia "działa" - super i potem nigdy nie mamy potrzeby go użycia.

- IPTVplayer z tego co ja mogłem przeczytać tu na forum, to jest to wyłącznie kwestia polityczna między autorem pluginu a tuxem? Nie znam genezy sporu, nie wnikam, nie chcę wnikać czemu stał się tak zajadły, że zamiast w paru postach przedyskutować meritum sprawy i ustalić aby wilk i owca była syta, to zaczęło się udowadnianie racji dla udowadnia racji. Wg mnie wystarczyło w pluginie dodać parę warunków "if graterlia then opkg install XYZ else (to co ma do tej pory)" bo by jednocześnie musiał przyznać, że jego wtyczka ubijała system pośrednio poprzez pozwolenie wybrania userowi wybrania opcji ubijającej system. To by pokazało, że nie miał racji, bo założył że wtyczka jest bezpieczna, kiedy nie była, a jemu chodziło o udowodnienie że ma rację nawet jak tej racji nie miał.

 

A teraz moje parę groszy.

 

Największa zaleta dla mnie Graterlii to przede wszystkim stabilny system do oglądania TV SAT. Mam w (_|_) wszystkie dodatki których używa ułamek promila userów. Tuner SAT ma w 100% wypełniać to co od niego oczekuję, odbierać TV SAT, nagrywać i tego oczekuję od niego. Reszta mi nie przeszkadza o ile nie wpływa na podstawowe działanie.

Największa wada Graterlii? Niestety ograniczenie do SH4 - o ile soft jest rewelacyjny, to dostępność go na SH4 powoduje ograniczenie do paru modeli boxów które delikatnie mówiąc najlepsze lata świetności mają za sobą i w większości przypadków problemem jest np kondensator a nie błąd w sofcie... ale jak tux wspominał nie raz liczę, że pojawi się gałąź na MIPS a może i na ARM a kto wie, może piekło zamarznie i będzie x86 64bit. Sam chciałbym przesiąść się na coś szybszego, ale nie kosztem stabilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poddaję się...

 

Tak masz rację, sh4 jest najlepszy. Każdy kto chce kupić nowy tuner i zamienić wysłużonego esi88 powinien kupić inne esi lub najlepiej nboxa.

 

Bo przecież nie ma sensu kupować nic innego. sh4 jest najlepszy. :P

 

Należy więc zakazać pytań, czy kupić solo2 czy duo2, bo z góry są błędnie postawione, gdyż jedynym słusznym jest sh4.

 

Niniejszym kończę tę bezsensowną dyskusję raz na zawsze.

 

Nic takiego nie napisałem, znów przeinaczasz wypowiedzi.

 

Miałem już kilkanaście tunerów różnej maści i wiem co piszę. Niezależnie jaki to soft, to sh4 zawsze kuleje. Napiszecie, że to moja wina. Może i tak, ale na mipsie/arm jakoś nie mam problemów.

 

Napisze to drukowanymi. Od momentu, gdy z mojego domu znikły sh4 i zagościły tunery ze "śmieciowymi" systemami, nie mam najmniejszych problemów.

 

W/w wypowiedzeniami to Ty udowadniasz że SH4 kuleje? Czyli co? Generalizujesz? Jakieś argumenty na poparcie tezy?

 

Ja cały czas wypowiadam się w kontekście - co ma MIPS lub ARM czego nie ma poprawnie działający BOX na SH4 poza prędkością działania.

 

Cały czas nie odpowiedziałeś na żaden argument w sposób treściwy i na przykładzie, są tylko jedynie ataki: "piszesz o swoich wyobrażeniach", "sh4 zawsze kuleje"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak przeglądam te nowe dekodery i w sumie nie wiem czy nie poczekać http://linux-tv.com/vu-announces-2-new-4k-receivers-vu-uno-4k-ultimo-4k/

 

1} Zależy co ciebie interesuje, uno będzie miał cenę poniżej obecnego solo4k ultimo powyżej . Zwykle ceny flagowego modelu VU+ to 500 euro wiec pewno ultimo tyle będzie kosztował. 

2}

- Transkodowanie - proszę Cię aby przedstawił choć jeden uczciwy i sensowny przykład użycia transkodowania w codziennym zastosowaniu z które faktycznie przydaje się, używa się go chociaż raz na jakiś czas, a nie tylko dla sprawdzenia "działa" - super i potem nigdy nie mamy potrzeby go użycia.

Ja używam, ja oglądam tv a moj synek na tablecie  co chce zwykle bajki a dzięki głowicy FCB mogę oglądać  dowolny kanał z  satelity i transcodowac dowolny kanal  .

3}

- IPTVplayer z tego co ja mogłem przeczytać tu na forum, to jest to wyłącznie kwestia polityczna między autorem pluginu a tuxem?

Jeśli nie będzie to pewno masa userów zrezygnuje z tego image

4}

Póki co nie ma tam alternatywy. Musisz wpakować coś co jest naszpikowane czym chciał dostawca IMAGE.

Jeżeli stanie u mnie VU+ to na 100% GOS nie będzie takie jak każdy inny soft.

Nie interesuje mnie to jak to ująłeś

W świecie VU+nie będzie łatwo tutaj jest około 25 image tworzonych na te boxy a tylko 3 są używane  przez 75% userów [ BH/VTi/ATV ] image GOS będzie musiał osiągnąć standard tych image np skuny FHD, łatwy online update, backupy image oraz ustawień itd itp .

Inaczej nikt się nie zaintersuje .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świecie VU+nie będzie łatwo tutaj jest około 25 image tworzonych na te boxy a tylko 3 są używane  przez 75% userów [ BH/VTi/ATV ] image GOS będzie musiał osiągnąć standard tych image np skuny FHD, łatwy online update, backupy image oraz ustawień itd itp .

Inaczej nikt się nie zaintersuje .......

 

To samo 4 lata temu pisano o SH4, nbox itd. Dawali mi 3 miesiące i się zwinę. Wyszło inaczej :)

Poza tym softu nie robię dla każdego. Nie taki jest zamysł. To co tworzę wraz z innymi to coś innego, innego niż wszyscy. Nawet jak będzie to używalne tylko dla jednej osoby to będzie bo ja tego potrzebuję. Nie umiem używać czegoś co jest choinką i nigdy się nie przestawię. I chociażby dla siebie wykonam GOS dla MIPS/ARM. Jak użyje tego ktoś - to dobrze, jak nie - też dobrze.

Jednak czytając nie jedno miejsce w sieci odnoszę wrażenie, że różowo nie jest. Owszem działa i to zdecydowanie lepiej niż SH4 - tu nie ma o czym dyskutować. Tylko dlaczego zawsze muszę się dostosowywać do kogoś? W GOS nie muszę - na szczęście :)

I jeszcze mała UWAGA! → bardzo się cieszę, że jest BH/VTi/AT. Dzięki temu nie będę musiał wszystkiego wykonywać tak jak jest właśnie tam. Dla tych, którym nie będzie odpowiadać filozofia GOS jak napisałeś jest około 25 innych IMAGE. Mają w czym wybierać.

 

EDIT tux:

 

O jakim ty standarcie mówisz? Standartem ma być napakowane po pachy wszystkiego? Nie ważne czy korzystam z tego czy nie?

Jest to becnie standard w tunerach i jak patrzę na inne produkty to już prawie wszędzie. Nie ważne jak byle klient nie napisał, że czegoś nie ma.

Ja mogę się z tym nie zgadzać, ale muszę to uszanować. I tak jak ja szanuję to co jest w innych softach, inni powinni (ale nie zmuszam) uszanować to jest (będzie) w GOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image GOS będzie musiał osiągnąć standard tych image np skuny FHD, łatwy online update, backupy image oraz ustawień itd itp .

O jakim ty standarcie mówisz? Standartem ma być napakowane po pachy wszystkiego? Nie ważne czy korzystam z tego czy nie?

- nie napakowanie; ale tutaj jest taka konkurencja ze np jakby nie miał skina FHD to nikt nawet nie zaglądnie bo wygląda skin HD o wiele lepiej.

- nie zrobisz online update image to nikt nie będzie używał bo ludzie są zbyt wygodni

- nie będzie w image  paneli do formatowania usb/hdd lub ustawiania LAN/WAN/Wifi/napisów / ......  to tez nie będzie fajnie.

 

W E2 masa ludzi jest przyzwyczajona tego co daje e2 i nie zrezygnuje z tego no chyba ze na GOS będzie miał coś rewelacyjnego co się spodoba masie ludzi.

 

Zagladnij na youtobe i taki plugin VMC czy kodi czy skin fluid czy univers w BH [ gdzie sa jakby 4 image w jednym [ można dowolnie personalizować sobie te światy i przełączać pomiędzy nimi  ] a zobaczysz gdzie świat E2 idzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagladnij na youtobe i taki plugin VMC czy kodi czy skin fluid czy univers w BH [ gdzie sa jakby 4 image w jednym [ można dowolnie personalizować sobie te światy i przełączać pomiędzy nimi  ] a zobaczysz gdzie świat E2 idzie .

All in one! :) no to tux[/member] musi zmienić wizje Gos i dostosować się, bo świat E2 idzie w tym kierunku, to my też musimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagladnij na youtobe i taki plugin VMC czy kodi czy skin fluid czy univers w BH [ gdzie sa jakby 4 image w jednym [ można dowolnie personalizować sobie te światy i przełączać pomiędzy nimi  ] a zobaczysz gdzie świat E2 idzie .

 

Ale GOS nie idzie w tą stronę i nie będzie. Trudno. Pech :)

UWAGA → KONIEC rozmów o temacie pobocznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę was. Możemy skupić się na sprzęcie a nie na systemie?

 

4k pomijam, zastanawiam się tylko, że jest sens płacić za te bebechy. Dodatkowo w solo4k wyświetlacz mi się nie podoba :)

Uno ma nie mieć wyświetlacza.

Moim zdaniem warto bo daje ogromne możliwości na przyszłość.

4k będzie już jest kolo 15 kanałów a będzie coraz więcej bo codek H265 daje o 30% mniej miejsca niż H264  bebechy się przydarza bo będzie nadal dobrym tunerem popatrz na nbox ile ma lat a tutaj ludzie się zachwycają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4k będzie już jest kolo 15 kanałów a będzie coraz więcej bo codek H265 daje o 30% mniej miejsca niż H264  bebechy się przydarza bo będzie nadal dobrym tunerem popatrz na nbox ile ma lat a tutaj ludzie się zachwycają.

Tylko jedno małe wytłumaczenie. W przypadku h264, nbox i HD to standard jest już dawno ustalony i przez lata nikt właściwie nie zmienia. Procesor dekoduje sprzętowo i po problemie. Przy 4k nie ma standardu póki co a producenci nadal się kłócą co i jak. Tutaj nie będzie aktualizacji softu i magicznie tuner będzie miał nową wersję kodeka. Co prawda - softwarowo tak ale hardwarowo nie. W efekcie nie zapewni nam tego co będzie w przyszłości. Dawniej podobnie było z tunerami HD i głowicami SVB-S czy też ze standardem DVD.

Dla mnie jest oczywiste, że tunery 4k były, są i będą szybsze (przynajmniej pod maską) od tych HD. Jednak pytanie jakie się nasuwa to czy warto do oglądania naszego podłego (bo inaczej tego nie można określić) HD warto wydać dużo więcej na tuner 4k. Ja znam odpowiedź jeżeli chodzi o mnie. Napisałem to wcześniej.

 

Jeżeli chodzi o mnie....

Marcin[/member] → jeżeli oczekujesz odpowiedzi, że warto kupić k4 za kilka tyś bo jest dobry hardware i na przyszłość to ja Ci takiej odpowiedzi nie udzielę. Byłaby sprzeczna z tym co wiem i jakie mam podejście do tematu. Takie samo podejście mam w kwestii elektroniki ogólnie. Ludzie zmieniają telefony co pół roku a jak jak muszę bo to co mam nie jest w stanie zrobić tego co potrzebuję. Ale nawet wtedy nie szukam telefonu za 3-4tyś bo może na przyszłość będzie lepiej. Wręcz przeciwnie - póki co siedzę na Asus ZenFone 5 za kilka stówek i nie jakoś nie widzę konieczności inwestycji w coś lepszego. Widziałem i używałem ZenFone2 (co najmniej 2x lepsze parametry) i jakoś nie zauważyłem, że jest lepiej. Tym bardziej, że GUI jest 1:1 w obu. Także mogłem dać ~1500zł za ZenFone 2 albo ~500zł za ZenFone 5. Wybrałem Zenfone 5 ::)

Do czasu jak będę zmieniał telefon to ZenFone 2 będzie starociem :)

Podobnie jest z VU+ Rozważam tylko Duo2/Solo2. Do czasu upowszechnienia sie 4k będzie kilka wersji VU+ i jak już będę potrzebował to 4k to wybiorę coś co na czas przyszły będzie OK a nie to co jest teraz. Podobnie będzie z telewizorem. Nie widzę sensu kupowania UHD na obecnym etapie. Ale też nie zabraniam tego komuś innemu. Ja jedynie wyraziłem swoje zdanie. Zdanie, którego trzymam się od lat. Zdanie, które wyrobiłem sobie po latach pracy w serwisie RTV i naprawie nie jednego sprzętu. Po tym jak na szkoleniach powtarzano jak mantrę - sprzęt jest obliczony na dwa lata pracy. Ma się popsuć najlepiej jeden dzień po gwarancji. Klient ma wymieniać wszystko co dwa lata na nowe.

Szczerze pisząc - jak obserwuję ten wyścig szczurów jeżeli chodzi o elektronikę to faktyczne nie można się oprzeć wrażeniu, że producentom udało się osiągnąć cel - szczury lecą jak oszalałe po to wszystko. Nawet jak jest im to po prostu nie potrzebne. Marketing zrobił swoje + znajomi co już jemu ulegli. Laptopa zmieniłem w tym roku po dziewięciu latach i UWAGA - na używanego polizingowego. Oczywiście nie dlatego, że mnie nie stać, ale dlatego, że nie widzę sensu pakować tysięcy złotych w nowinki, które i tak nie działają jak powiny pod Linux. Tutaj zawsze trzeba czasu. Poza tym mój Core i7 (4 rdzenie, 8 wątków) prawdopodobnie starczy na kolejne dziewięć lat - Linux nie jest aż tak wymagający jak system pewnej firmy, której nazwa zaczyna się na "M".

 

Czy to co napisałem coś Ci pomoże?

Nie wiem. Ale może da do myślenie Tobie i innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4k będzie już jest kolo 15 kanałów a będzie coraz więcej bo codek H265 daje o 30% mniej miejsca niż H264  bebechy się przydarza bo będzie nadal dobrym tunerem popatrz na nbox ile ma lat a tutaj ludzie się zachwycają.

Tylko jedno małe wytłumaczenie. W przypadku h264, nbox i HD to standard jest już dawno ustalony i przez lata nikt właściwie nie zmienia. Procesor dekoduje sprzętowo i po problemie. Przy 4k nie ma standardu póki co a producenci nadal się kłócą co i jak. Tutaj nie będzie aktualizacji softu i magicznie tuner będzie miał nową wersję kodeka. Co prawda - softwarowo tak ale hardwarowo nie. W efekcie nie zapewni nam tego co będzie w przyszłości. Dawniej podobnie było z tunerami HD i głowicami SVB-S czy też ze standardem DVD.

Dla mnie jest oczywiste, że tunery 4k były, są i będą szybsze (przynajmniej pod maską) od tych HD. Jednak pytanie jakie się nasuwa to czy warto do oglądania naszego podłego (bo inaczej tego nie można określić) HD warto wydać dużo więcej na tuner 4k. Ja znam odpowiedź jeżeli chodzi o mnie. Napisałem to wcześniej.

 

Jeżeli chodzi o mnie....

Marcin[/member] → jeżeli oczekujesz odpowiedzi, że warto kupić k4 za kilka tyś bo jest dobry hardware i na przyszłość to ja Ci takiej odpowiedzi nie udzielę. Byłaby sprzeczna z tym co wiem i jakie mam podejście do tematu. Takie samo podejście mam w kwestii elektroniki ogólnie. Ludzie zmieniają telefony co pół roku a jak jak muszę bo to co mam nie jest w stanie zrobić tego co potrzebuję. Ale nawet wtedy nie szukam telefonu za 3-4tyś bo może na przyszłość będzie lepiej. Wręcz przeciwnie - póki co siedzę na Asus ZenFone 5 za kilka stówek i nie jakoś nie widzę konieczności inwestycji w coś lepszego. Widziałem i używałem ZenFone2 (co najmniej 2x lepsze parametry) i jakoś nie zauważyłem, że jest lepiej. Tym bardziej, że GUI jest 1:1 w obu. Także mogłem dać ~1500zł za ZenFone 2 albo ~500zł za ZenFone 5. Wybrałem Zenfone 5 ::)

Do czasu jak będę zmieniał telefon to ZenFone 2 będzie starociem :)

Podobnie jest z VU+ Rozważam tylko Duo2/Solo2. Do czasu upowszechnienia sie 4k będzie kilka wersji VU+ i jak już będę potrzebował to 4k to wybiorę coś co na czas przyszły będzie OK a nie to co jest teraz. Podobnie będzie z telewizorem. Nie widzę sensu kupowania UHD na obecnym etapie. Ale też nie zabraniam tego komuś innemu. Ja jedynie wyraziłem swoje zdanie. Zdanie, którego trzymam się od lat. Zdanie, które wyrobiłem sobie po latach pracy w serwisie RTV i naprawie nie jednego sprzętu. Po tym jak na szkoleniach powtarzano jak mantrę - sprzęt jest obliczony na dwa lata pracy. Ma się popsuć najlepiej jeden dzień po gwarancji. Klient ma wymieniać wszystko co dwa lata na nowe.

Szczerze pisząc - jak obserwuję ten wyścig szczurów jeżeli chodzi o elektronikę to faktyczne nie można się oprzeć wrażeniu, że producentom udało się osiągnąć cel - szczury lecą jak oszalałe po to wszystko. Nawet jak jest im to po prostu nie potrzebne. Marketing zrobił swoje + znajomi co już jemu ulegli. Laptopa zmieniłem w tym roku po dziewięciu latach i UWAGA - na używanego polizingowego. Oczywiście nie dlatego, że mnie nie stać, ale dlatego, że nie widzę sensu pakować tysięcy złotych w nowinki, które i tak nie działają jak powiny pod Linux. Tutaj zawsze trzeba czasu. Poza tym mój Core i7 (4 rdzenie, 8 wątków) prawdopodobnie starczy na kolejne dziewięć lat - Linux nie jest aż tak wymagający jak system pewnej firmy, której nazwa zaczyna się na "M".

 

Czy to co napisałem coś Ci pomoże?

Nie wiem. Ale może da do myślenie Tobie i innym.

 

Tak, pomogło choć wraz nawiązujesz do 4k które mnie nie interesuje.

Też kupił bym solo4k używane ale niestety. Na OLX są z tym, że 100-200 PLN tańsze niż nowe i jednak wole dołożyć nawet te dwie stówki ale będę miał nowy z gwarancją.

 

Teraz poczytałem i w sumie nie wiem czy nie poczekać do listopada by zobaczyć jaka będzie cena u nas w PL ultimo4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Transkodowanie - proszę Cię aby przedstawił choć jeden uczciwy i sensowny przykład użycia transkodowania w codziennym zastosowaniu z które faktycznie przydaje się, używa się go chociaż raz na jakiś czas, a nie tylko dla sprawdzenia "działa" - super i potem nigdy nie mamy potrzeby go użycia.

Ja używam, ja oglądam tv a moj synek na tablecie  co chce zwykle bajki a dzięki głowicy FCB mogę oglądać  dowolny kanał z  satelity i transcodowac dowolny kanal  .

 

Do oglądania oglądania TV na tablecie nie potrzebujesz transkodowania a wystarczy zwykłe strumieniowanie, które potrafi nawet stary nBox. Od ładnych paru lat każde urządzenie przenośne jest już wyposażone w dekodery sprzętowe potrafiące zdekodować każdy strumień HD jaki spada z satki. Pytanie do Ciebie czy faktycznie transkodujesz i jeśli tak to po co, czy zwyczajnie strumieniujesz a myślisz, że transkodujesz. Dyskusja o transkodowaniu miała by sens, jakby dziś były kanały 4k niedostępne w np FHD, a Twój sprzęt "naręczny" by ich nie potrafił obsłużyć. Sęk w tym, że tych treści 4k jest jak na lekarstwo a jak spowszednieją to każdy tablet, telefon za 300PLN etc też będzie ogarniał dekodowanie strumieni 4k.

 

- IPTVplayer z tego co ja mogłem przeczytać tu na forum, to jest to wyłącznie kwestia polityczna między autorem pluginu a tuxem?

Jeśli nie będzie to pewno masa userów zrezygnuje z tego image

 

Wieszczysz upadek, a w praktyce nie wiesz nawet jak wiele osób używa, używało IPTV...  Ja osobiście nawet ani razu nie zainstalowałem tego pluginu... nie potrzeguję go jak i wielu innych "kreatorów". Graterlia daje to co nie dają inne systemy na dekodery i to oraz jej stabilność przyciąga userów a nie jakieś pluginy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- IPTVplayer z tego co ja mogłem przeczytać tu na forum, to jest to wyłącznie kwestia polityczna między autorem pluginu a tuxem?

Jeśli nie będzie to pewno masa userów zrezygnuje z tego image

 

Wieszczysz upadek, a w praktyce nie wiesz nawet jak wiele osób używa, używało IPTV...  Ja osobiście nawet ani razu nie zainstalowałem tego pluginu... nie potrzeguję go jak i wielu innych "kreatorów". Graterlia daje to co nie dają inne systemy na dekodery i to oraz jej stabilność przyciąga userów a nie jakieś pluginy.

- Ja myślę ze swobodnie działa na 10-20 tys boxow a pewno i więcej biorąc pod uwagę europe/kraje arabskie/itd ] pluginy jak ten bardzo ułatwiają życie nawet jak coś nie nagram to ściągnę sobie na hdd [serial/film]  mając to na dysku bezpośrednio oglądam z niego anie ściągam na kompa  apotem na box ] dlatego ludzie i VU+ idzie temat zrobienia z boxa centrum multimedialnego.

-  nie wieszcze upadku tylko pisze ze jak image nie ma czegoś co jest popularne  to userzy sie odwracają i pozmiatane jest  tak było z skinami na Bh gdy dali licencje na skiny to userzy poszli do konkurencji bo chcieli modyfikować a nie tylko skin od Bh mieć.

- napisz proszę co ma takiego gratelia co przyciąganie userow oprócz tej stabilności jak pisz wszyscy tutaj.

 

Marcin[/member] ; jak ciebie stać na ultimo4k to bierz będzie to najszybszy box na świecie i bedzie mial 20 000 DMipsow przy 12 000 solo4k .

 

tux[/member] ; jeśli chcesz brać duo2 to bierz dość szybko bo nie produkują już tego boxa  wysprzedają tylko zapasy no chyba ze używany kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- IPTVplayer z tego co ja mogłem przeczytać tu na forum, to jest to wyłącznie kwestia polityczna między autorem pluginu a tuxem?

Jeśli nie będzie to pewno masa userów zrezygnuje z tego image

 

Wieszczysz upadek, a w praktyce nie wiesz nawet jak wiele osób używa, używało IPTV...  Ja osobiście nawet ani razu nie zainstalowałem tego pluginu... nie potrzeguję go jak i wielu innych "kreatorów". Graterlia daje to co nie dają inne systemy na dekodery i to oraz jej stabilność przyciąga userów a nie jakieś pluginy.

- Ja myślę ze swobodnie działa na 10-20 tys boxow a pewno i więcej biorąc pod uwagę europe/kraje arabskie/itd ] pluginy jak ten bardzo ułatwiają życie nawet jak coś nie nagram to ściągnę sobie na hdd [serial/film]  mając to na dysku bezpośrednio oglądam z niego anie ściągam na kompa  apotem na box ] dlatego ludzie i VU+ idzie temat zrobienia z boxa centrum multimedialnego.

-  nie wieszcze upadku tylko pisze ze jak image nie ma czegoś co jest popularne  to userzy sie odwracają i pozmiatane jest  tak było z skinami na Bh gdy dali licencje na skiny to userzy poszli do konkurencji bo chcieli modyfikować a nie tylko skin od Bh mieć.

- napisz proszę co ma takiego gratelia co przyciąganie userow oprócz tej stabilności jak pisz wszyscy tutaj.

Używanie IPTV - Masz dostęp do jakiś statystyk używalności, czy zakładasz?

 

Co ma Gratelia? - jeśli nie wiesz co przyciąga do niej userów, to znaczy, że nie jest dla Ciebie. Nie będę spekulował czy nie rozumiesz filozofii czy po prostu tego, że mniej znaczy lepiej. Jeśli dla Ciebie stabilność urządzenia nie jest najważniejsza to co? Mnogość sokowirówek, pralek czy innych kombajnów wpakowanych do softu by było, tylko i nie ważne, że to użyte będzie przez mniej niż promil użytkowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

siedzę na Asus ZenFone 5 za kilka stówek i nie jakoś nie widzę konieczności inwestycji w coś lepszego. Widziałem i używałem ZenFone2 (co najmniej 2x lepsze parametry) i jakoś nie zauważyłem, że jest lepiej. Tym bardziej, że GUI jest 1:1 w obu. Także mogłem dać ~1500zł za ZenFone 2 albo ~500zł za ZenFone 5. Wybrałem Zenfone 5 ::)

Do czasu jak będę zmieniał telefon to ZenFone 2 będzie starociem :)

 

Szczerze pisząc - jak obserwuję ten wyścig szczurów jeżeli chodzi o elektronikę to faktyczne nie można się oprzeć wrażeniu, że producentom udało się osiągnąć cel - szczury lecą jak oszalałe po to wszystko. Nawet jak jest im to po prostu nie potrzebne. Marketing zrobił swoje + znajomi co już jemu ulegli. Laptopa zmieniłem w tym roku po dziewięciu latach i UWAGA - na używanego polizingowego. Oczywiście nie dlatego, że mnie nie stać, ale dlatego, że nie widzę sensu pakować tysięcy złotych w nowinki, które i tak nie działają jak powiny pod Linux. Tutaj zawsze trzeba czasu. Poza tym mój Core i7 (4 rdzenie, 8 wątków) prawdopodobnie starczy na kolejne dziewięć lat - Linux nie jest aż tak wymagający jak system pewnej firmy, której nazwa zaczyna się na "M".

 

 

Mam ZenFone2 i jestem bardzo zadowolony.

Zmieniłem po 4 latach, bo Galaxy Note1 nie dawał już rady i brakowało mi LTE.

Miał być note4, ale ZF2 dwa razy tańszy i parametry lepsze.

Na nim Android5 i nie wgrywam Android6, skoro wszystko śmiga i mam bezproblemowo zrobionego root-a. W przypadku awarii unroot i oddaje na gwarancji.

Pewnie ZF2 wymienię za jakieś 5 lat.

 

Teraz tuningowałem Lenovo 3000 n100, który ma 10 lat. Miałem celerona 1x1.6Ghz i 2GB ramu. Jest 2x2Ghz pentium i 3GB ramu. Tuningowałem bo www i youtube chodziło fatalnie.

Teraz wszystko śmiga. Oczywiście wymagające gry nie pójdą, ale do gier to mam i ja i dzieciaki konsole.

 

Oczywiście rozważam zakup solo4/duo2. I raczej skłaniam się do duo2, mimo że cena za solo4k jest tylko około 200zł większa. Wymienne głowice i możliwość montażu dysku 3,5", a w śmieciach mam kilka takich dysków.

Zanim standardem zrobi się 4K to jeszcze trochę czasu minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam :)

 

Pierwsze wrażenie - skrzynka jak skrzynka ale gdzie jest kieszeń na dysk? Okazało się, że nie ma plug and play dla dysku. Wiadomo, raz się włoży dysk i już ma siedzieć ale by na dzień dobry było to związane z rozkręcaniem skrzynki?

 

Uruchomiłem i nawet nie wiedziałem co zrobić na oryginalnym image więc zainstalowałem VTi. Na początek wiadomo, ładny skin etc ale... Łącze się przez FTP a tu wielki bałagan w katalogach. Po godzinie udało mi się uruchomić OsCam.

 

Na razie zostawiam na VTi bo zaraz rodzinka zasiądzie do swoich seriali ale jutro zobaczę OpenPli i OpenATV.

 

Działanie no to raczej wiadome. Działa bardzo szybko i nawet nie ma co porównywać do moich wcześniejszych dekoderów (ADB i ESI88).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dwóch tygodniach użytkowania stwierdzam, że nie żałuję wyboru. I tu słowa podziękowania dla @artur_n, @tux i @zdzislaw22

Testowałem trzy softy (VTi, OpenPli i OpenATV) i wybrałem OpenATV. Skin przyjemny dla oka (wiem, można wybrać sobie do różnych image to co nam się podoba ale jak na star wita cię coś przyjemnego to chce się zostać), dość duże repo, system stabilny. Ale niestety bałagan w strukturze katalogów. Przyzwyczajenie z GOS gdzie foldery są poukładane jakoś logiczniej albo po prostu - kwestia przyzwyczajenia z GOS. Bardzo dobra wtyczka do zarządzania automatyczną głośnością która działa (no właśnie, miałem napisać jak ale nie wiem) - działa automatycznie i nie trzeba ustawiać głośności dla danego formatu audio. Niestety, bardzo wielkim minusem jest tutaj pilot oryginalny. Działa jak mu się chce, i w sumie nie wiem o co chodzi ale sporo można poczytać o tym w sieci - ale... Ostatnio odkryłem ciekawą funkcję która działa po HDMI CEC, mianowicie, w ustawieniach jest opcja wyboru sterowania pilotem od TV no i działa to świetnie. TV przesyła info po HDMI i steruje dekoderem. Fajna sprawa! Dekoder spięty jest z routerem kablem RJ i bardzo ładnie spina się na 1GB. Wszystko działa sprawnie i nie mogę powiedzieć złego słowa o tym dekoderze.

 

Ogólnie, jeśli ktoś chce zmienić dekoder to warto zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin[/member] masz już parę dni VU+ Solo 2, miałeś ESI-88. Mógłbyś się podzielić konkretami, co daje "więcej" Solo 2 względem tego co miałeś i używałeś na ESI-88. Czysto praktycznie się zastanawiam co daje więcej dekoder za 1100 PLN od dekodera za 350PLN w codziennym korzystaniu z TV?

 

Wiemy, że ma szybszy CPU, no ale to komfort reakcji menu i tu nie podlega to dyskusji, napewno przyjemniej się "klika".

LAN 1GB/s ma większy transfer bo i masz szybszy CPU.

 

Ale co jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Szybkość użytkowania - IPTV działa błyskawicznie, filmy MKV tak samo

Ogladam filmy przez dekoder bo nie chce mi się za każdym razem latać z penem i wpinać pod TV bo porty mam ukryte z tyłu a TV wisi na ścianie i dostęp nie jest łatwy. Więc odpalam FTP, kopiuje filmy na HDD i oglądam.

 

Dokładnie tak jak napisałeś, większe siły przerobowe i lepszy komfort użytkowania. Po za tym pełne wsparcie HDMI 1.4a i stąd możliwość sterowania dekoderem za pomocą pilota od TV który to wysyła sygnał do dekodera z TV. Minusem jest to, że kabel w komplecie który był nie jest w standardzie 1.4a. Jak ktoś nie ma to musi dokupić. U mnie okazało się, że stary kabel sprzed paru lat kupiony w Vobisie za kilka PLN wspiera ten standard i zarówno odbiera jak i wysyła dane.

 

Do tego jeszcze kilka portów USB (3szt) co pozwala na używanie np innego systemu za pomocą multiboota i nie musimy się martwić, że po włożeniu pena, nie mamy już miejsca na innego pena.

 

Wieksza pamięć NAND gdzie nie musimy się martwić, co odinstalować by zainstalować coś innego.

 

Jeden slot na kartę CI i dwa na zwykłe karty. CP i tak przypisuje kartę pod sprzęt ale ma w ofercie karty CI. NC+ oferuje same karty tzw kameleony.

 

Wiem na pewno, że dodatkowy wyświetlacz jaki jest np w DUO czy solo4k był by mi zbędny. 4k również. Chociaż wiadomo, że solo4k po za samym 4k ma też więcej pamięci i lepszy procek. Więc jak by było takie solo4k bez tego wyświetlacza i bez 4k to bym brał.

 

Ogólnie to tyle co mi przychodzi na tą chwilę do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Szybkość użytkowania - IPTV działa błyskawicznie, filmy MKV tak samo

Ogladam filmy przez dekoder bo nie chce mi się za każdym razem latać z penem i wpinać pod TV bo porty mam ukryte z tyłu a TV wisi na ścianie i dostęp nie jest łatwy. Więc odpalam FTP, kopiuje filmy na HDD i oglądam.

Ja mam iptv na zero i ustawiam ścieżkę pobierania na usb ty ustaw sobie na hdd jaka masz i oglądasz sobie wszystko na boxie gdzie dany film ściągasz. Działa wyśmienicie ja już dawni wywaliłem kompa jak sprzęt do ściągania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Szybkość użytkowania - IPTV działa błyskawicznie, filmy MKV tak samo

Ogladam filmy przez dekoder bo nie chce mi się za każdym razem latać z penem i wpinać pod TV bo porty mam ukryte z tyłu a TV wisi na ścianie i dostęp nie jest łatwy. Więc odpalam FTP, kopiuje filmy na HDD i oglądam.

A jak działa zmiana klatkarz? Jest w ogóle taka możliwość? Czy pcha filmy BR ~24p w klatkarz 50Hz TV?

 

 

Dokładnie tak jak napisałeś, większe siły przerobowe i lepszy komfort użytkowania. Po za tym pełne wsparcie HDMI 1.4a i stąd możliwość sterowania dekoderem za pomocą pilota od TV który to wysyła sygnał do dekodera z TV. Minusem jest to, że kabel w komplecie który był nie jest w standardzie 1.4a. Jak ktoś nie ma to musi dokupić. U mnie okazało się, że stary kabel sprzed paru lat kupiony w Vobisie za kilka PLN wspiera ten standard i zarówno odbiera jak i wysyła dane.

Tu akurat wszystkie kable HDMI są dokładnie takie same. Jedyna różnica to jakość użytego metalu (ilość miedzi, amelinium, etc). W teorii im wyższy numerek HDMI tym teoretycznie większa częstotliwość kodowania TMDS jaką możesz puścić w przewodzie, co przekłada się na wyższe rozdzielczości, sygnały 3D itp itd... W praktyce jest to o kant (_|_) bo wiele chinoli nie trzyma parametrów, a stare kable markowe, nawet opisywane jako 1.1 poradzą sobie z materiałami 1.4 czy 2.0.

 

Jak piszesz VU+ ma HDMI w wersji 1.4 to daje w praktyce względem ESI-88 który ma HDMI 1.3 i HDCP 1.1 dodatkowo obsługę materiałów 3D klatka po klatce, które notabene i tak nie są nadawane na SAT, oraz ARC i Ethernet over HDMI, a oba nie mają praktycznego zastosowania w dekoderze, więc w praktyce obecność HDMI 1.4 niewiele wnośi.

 

To z czego korzystasz to CEC, który najwidoczniej jest lepiej napisany i wspierany przez sprzęt, bo sprzęt musi umieć to ogarnąć. Nie wszystkie platformy sprzętowe w ogóle to potrafią. CEC jest fajny jak działa... ale nie wszystkie TV go lubią, a jak dorzucisz np amplituner AV a do tego jeszcze projektor i wszystko chcesz spiąć, to w te pędy szukasz w każdym urządzeniu jak ten CEC ubić, bo tylko bruździ. Ja np korzystam od ~10 lat z jednego pilota logitecha i przynajmniej mam tylko 1 pilot na stole którym obsługuję wszystkie 8-siem odbiorników IR w salonie. CEC Ci tego nie obsłuży...

 

Do tego jeszcze kilka portów USB (3szt) co pozwala na używanie np innego systemu za pomocą multiboota i nie musimy się martwić, że po włożeniu pena, nie mamy już miejsca na innego pena.

To przydatne, aczkolwiek wiem w praktyce, że tylko kiedy się grzebie w dekoderze w początkowej fazie testowania softów i jak chcemy jednocześnie podłączać klucze z np materiałami audio wizualnymi. Jak soft sobie wybierzesz to ląduje on na długie lata w Flashu. No chyba, że jest tak spaprany lub technicznie nie do wsadzenia do flasha np w UFS910.

 

Wieksza pamięć NAND gdzie nie musimy się martwić, co odinstalować by zainstalować coś innego.

 

Z ciekawości ile zajmują wsady do VU+... obrazy pod VU+ mają pewnie mydło i powidło napchane w soft, aby było wszystko bez względu na to czy korzystasz z tego czy nie, to i zajmują nieprzyzwoite ilości flasha?

 

Jeden slot na kartę CI i dwa na zwykłe karty. CP i tak przypisuje kartę pod sprzęt ale ma w ofercie karty CI. NC+ oferuje same karty tzw kameleony.

 

Obecność CI dla kogoś kto ma kartę sparowaną z CI jest bezdyskusyjna... tego brak e ESI i ni jak chyba nie da się zreplikować tej funkcji.

 

Wiem na pewno, że dodatkowy wyświetlacz jaki jest np w DUO czy solo4k był by mi zbędny. 4k również. Chociaż wiadomo, że solo4k po za samym 4k ma też więcej pamięci i lepszy procek. Więc jak by było takie solo4k bez tego wyświetlacza i bez 4k to bym brał.

 

Wyświetlacz OLED/Dot matrix, etc wielkości znaczka pocztowego w dekoderze sat jest gadgetem w praktyce niewiele cokolwiek wnoszącym w codzienne używanie, a podnoszącym znacznie koszt. W praktyce z wyświetlaczy dot matrix, jedynie dBoX-2 miał go na tyle dużego, że był użyteczny w praktyce. Reszta dekoderów powinna wg mnie mieć porządny jasny wyświetlacz VFD który w praktyce jest o wiele bardziej czytelny niż mikro wielkości oled.

 

 

 

 

 

 

 

A teraz moje 3 grosze, bo widzę że większość osób jako argument za kupnem VU+ z mocnym CPU itp itd podaje argument odtwarzania materiałów MKV itp itd. A ja chcę wiedzieć czy dekoder potrafi ją pooprawnie wykonać, tzn:

1. Czy działa prawidłowo zmiana klatkarzu czyli dopasowanie częstotliwości odświeżania HDMI do częstotliwości odtwarzanego materiału video.

2. Jak działa obsługa napisów czy są poprawnie wspierane napisy w formatach mDVD, MPL2, SubRip i kodowanie windows 1250 oraz UTF-8.

3. Czy i jak jest sposób na wygodnie pobieranie napisów np z serwisu Napisy24 czy Napiprojekt z poziomu menu odtwarzacza...

 

 

 

Jak na razie bezdyskusyjne zalety VU+ względem ESI-88 to:

1. Szybszy CPU - wyższy komfort klikania menu, reakcji na naciśnięcia pilota.

2. Etherent gigabitowy - wyższe transfery po LAN

3. Obecność slotu CI (w ESI-88 brak, no ale to wiadomo z jakiego powodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na TV i widzisz jak informuje Cię o zmianie trybu pracy z np 1080i 50Hz na 1080p 24Hz a dokładnie przy materiale z BD powinno być 23.973Hz.

 

Graterlia w moim salonowym ESI zajmuje:

/dev/root                61.0M     51.2M      9.8M  84% /

I zapewnia mi 100% rzeczy które wykorzystuję na co dzień bez zbędnych nieużywanych śmieci.

 

Wszystkie kable HDMI mają ten sam układ połączeń pinów. Wszystkie kable powinny mieć przewód 19-pinowy. Jeśli na jednym z kabli coś nie działa, to albo kabel jest uszkodzony = kosz, lub chinol tak pojechał po bandzie i Ci wyciął np pin 13 z wtyczki aby "zaoszczędzić" na materiale. Tak samo dopłacanie do kabli za 1000 czy 5000PLN nie ma najmniejszego sensu, w kablu HDMI masz transmisję cyfrową z korekcją błędów i obraz przechodzi dokładnie 1:1 lub wcale i masz komunikat na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz gdzieś mieć info. Wszystkie TV w jakiś sposób informują jaką rozdzielczość i odświeżanie wyświetlają.

 

Poszukam.

 

Tak jeszcze przypomniało mi się w kwestii solo4k. Tam jest inna głowica jeszcze. Głowica FBC. Czyli np mając konwerter Unicable działający na max 8 częstotliwościach można jednocześnie nagrywać materiały z 8 dowolnych tp

 

EDIT:

Niestety, nie umiem znaleźć w TV czegoś co by pokazywało rozdzielczość i odświeżanie. Chyba, że ja nie umiem znaleźć. Mam TV philips 47pfs7509

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wyświetlacz OLED/Dot matrix, etc wielkości znaczka pocztowego w dekoderze sat jest gadgetem w praktyce niewiele cokolwiek wnoszącym w codzienne używanie, a podnoszącym znacznie koszt. W praktyce z wyświetlaczy dot matrix, jedynie dBoX-2 miał go na tyle dużego, że był użyteczny w praktyce. Reszta dekoderów powinna wg mnie mieć porządny jasny wyświetlacz VFD który w praktyce jest o wiele bardziej czytelny niż mikro wielkości oled.

...

 

ech... ręce opadają, jak osoba która na oczy nie widziała dekodera komentuje, że ma za mały wyświetlacz.... no ale czego się nie robi, żeby się dowartościować, że ma się najlepszy tuner z możliwych. :P

 

p.s. Na przyszłośc radze najpierw porównac wielkość wyświetlacza dbox-a w krytykowanym :P

 

Ręce opadają dopiero po przeczytaniu takiego komentarza:

ręce opadają, jak osoba która na oczy nie widziała dekodera komentuje, że ma za mały wyświetlacz

... no właśnie, skąd Ty w ogóle wiesz lepiej ode mnie czy kogokolwiek innego co on widział, czego nie, co wie a czego nie?

 

Insynuujesz komuś niewiedzę? W jakim celu? Chcesz pokazać: "Ty wiesz mniej - ja wiem lepiej, to jestem lepszy od Ciebie"? Masz jakieś kompleksy, że dowartościowujesz się w ten sposób? Na razie mogę od Ciebie przeczytać jakie to "wspaniałe" są VU+, a ja chcę dowiedzieć się na konkretnych przykładach co jest w nim lepsze o dekodera marki XYZ za np 500PLN, że uzasadnia wydanie np 1200 czy 2000PLN. Jak na razie nikt nie napisał porządnych przykłądów co potrafi zrobić VU+ względem np na ESI-88... Większość wypowiedzi to obrona decyzji na zasadzie VU+ jest dobry bo jest dobry, bo jest szybki i skoro zapłaciłem za niego 2000PLN to taki musi być, a jak ktoś krytykuje zasadność wydania takiej kwoty to pada zaraz stwierdzenie zamknij się bo co Ty wiesz, jak nie masz tego sprzętu. Polecam Ci popracować nad umiejętnością czytania i wypowiedzi. Spieranie się na argumenty lubię, natomiast mam alergię i to ostrą na jakąkolwiek formę ataków personalnych na forach.

 

Ale żeby nie było, że wypowiedź jest nie na temat wyświetlaczy w dekoderach sat, to proszę obejrzyj sobie to co jest np w DM800se...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma wyświetlacza http://hemm.pl/product_info.php?products_id=259

Uno jest najniższym modelem UHD od VU+ potem solo4k i ultimo4k wiec masz odpowiedz czemu.

 

314TeR[/member] ; skompiluj sobie Gratelie na VU+ i zobaczysz różnice jak jest pomiędzy boxem a VU+ nie musisz porównywać do wysokiego modelu porównaj do zero za 400 zl.

 

Niestety nbox to juz przeżytek i idzie nowe ja się dziwie ze jeszcze ktoś kupuje przerabiane nboxy mając inne w tej cenie nie mowie nawet o VU+ ale całej gamie mało znanych boxów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma wyświetlacza http://hemm.pl/product_info.php?products_id=259

Uno jest najniższym modelem UHD od VU+ potem solo4k i ultimo4k wiec masz odpowiedz czemu.

 

314TeR[/member] ; skompiluj sobie Gratelie na VU+ i zobaczysz różnice jak jest pomiędzy boxem a VU+ nie musisz porównywać do wysokiego modelu porównaj do zero za 400 zl.

 

Niestety nbox to juz przeżytek i idzie nowe ja się dziwie ze jeszcze ktoś kupuje przerabiane nboxy mając inne w tej cenie nie mowie nawet o VU+ ale całej gamie mało znanych boxów.

 

Bo jest najbardziej popularny i dlatego każdy go kupuje.

 

Co do wielkości systemu, to też podejrzewam, że system na SH4 zajmuje mniej niż na MIPS

 

Pomyliłeś kolejność: UNO 4k, Ultimo 4k i Solo 4k. Popatrz na to co ma solo a ultimo ale nie ukrywam, że jak uno miał by wyświetlacz to myślałem bym o zmianie ale nie dla 4k a dla głowicy FBC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

314TeR[/member] ; skompiluj sobie Gratelie na VU+ i zobaczysz różnice jak jest pomiędzy boxem a VU+ nie musisz porównywać do wysokiego modelu porównaj do zero za 400 zl.

 

Niestety nbox to juz przeżytek i idzie nowe ja się dziwie ze jeszcze ktoś kupuje przerabiane nboxy mając inne w tej cenie nie mowie nawet o VU+ ale całej gamie mało znanych boxów.

 

Mam nadzieję, że w końcu kompilacja Graterlii na MIPS ujrzy światło dzienne kiedyś, tak jak na inne platformy.

 

Wiele osób porównuje MHz, MB, ilości złączy czy inne "fizyczne" aspekty sprzętu, a zapomina o tym, że aby wykorzystać taki sprzęt, musi być jakiś soft zainstalowany. To tak jak na X86, możesz zainstalować Windows, Linux a kto kumaty może postawić sobie haMaca. Każdy z tych systemów przyświecał inny cel... Graterlia to takie połączenie zalet wszystkich systemów, ma być lekka i wydajna jak Mac OS X, stabilna jak Linux a powinna być jeszcze dostępna na wiele sprzętów jak Windows.

 

Dziś dekodery SAT zaczynają startować w absurdy cenowe. Wg mnie pakowanie procesorów ARM, więcej ramu, czy Flasha nie uzasadnia ceny jaką trzeba zapłacić za te pudełka. Średnia cena dobrego chińskiego BOXu na ARM to niskie kilkaset PLN 200-500PLN, świetnym przykładem jest wetek play2:

https://wetek.com/shop/wetek-play2

Z tego co zapowiadają obsługa 4k (nie gwarantuję czy będzie obsługiwał to co będzie nadawane za parę lat i będzie ostatecznym 4k)

CPU: Quad-core (Amlogic S905)

Flash: 8 GB eMMC

RAM: 2 GB DDR3

Modular tuners (DVB-S2, DVB-C/T/T2 and ATSC)

WiFi (802.11 B/G/N 2.4/5 Ghz)

Gigabit Ethernet

Bluetooth 4.0

3x USB 2.0

MicroSD

Optical Audio Output

HDMI, HDCP 2.2.  A/V Output

A to wszystko za 109.90 (EUR), wysyłka jest kurierem w cenie €10.00 z Słowenii w EU, więc żadnych ceł ani VATów nie dowalają. To ile faktycznie może kosztować produkcja tego boxa, $50?

 

I jak przejść obojętnie jak się patrzy na suche parametry względem odpowiednika od VU+ Solo4k za "jedyne" 1910.00 PLN w promocji.

http://www.hollex.pl/odbiorniki-uhd-4k/2544-odbiornik-vu-solo-4k

 

Co dostajemy więcej? Wyświetlacz i obsługę CAMów i kart. Na Wetek Play jedynkę są wsady Linuxowe z np OpenATV, to i zapewne na Play2 też się pojawią. Ogólnie support WETEKa jest całkiem znośny i coś się ciągle dzieje. Problemem takich wynalazków wg mnie jest częściowo zamknięte sterowniki, np du CPU czy DVB-S2 które wymuszają użycie jedynie słusznej wersji kernela. Jest to dla mnie bzdura, bo się kłóci z podstawami Linuxa i jego otwartości kodu. No ale każdy chinol próbuje w ten sposób się zabezpieczyć aby inny chinol nie skopiował jego pracy.

 

To co piszę to moje prywatne zdanie, ale wg mnie wywalanie kasy na VU+ szczególnie 4k, które pojechało w odmęty absurdu cenowego jest moim zdaniem delikatnie mówiąc nieuzasadnione. To czy dany sprzęt "chwyci" na rynku to kwestia wsparcia developerów, w tym wypadku niezależnych grup, które tworzą wsparcie na dane sprzęty.

 

Ja w swoim centrum A/V w salonie dążę do maksymalnego efektu jakości obrazu i dźwięku - bez żadnych kompromisów jakościowych tzn, które by miały jakikolwiek nawet marginalny wpływ na jakość wyświetlanego obrazu. Jako źródeł obrazu używam BR Panasonica za 200PLN, ESI-88 oraz Intelowskiego NUCa z LibreELEC. ESI mnie kosztował 350PLN, aktualny NUCa kupiłem nowy z dyskiem 32GB SSD i 2GB RAM za 500PLN (obecnie produkowany model). Za pomocą tych pudełek jestem w stanie odtworzyć każdy materiał obecnie dostępny na rynku i który nie ucieka na drzewo. Do SAT ESI-88, do MKV itp NUC z LibreELEC, a jak chcę pełnej maksymalnej jakości odpalam BR, choć i są MKV będące kopią 1:1 bez rekodowania materiału BR. Resztę kasy wolałem zainwestować np w videoprocesor który w czasie rzeczywistym robi mi korekcję barwną 3D-LUT każdego materiału 1080p przez niego przepuszczoną i cieszyć się absolutnie wiernym odwzorowaniem barw wyświetlanych czy to na TV czy na projektorze.

 

O problemie stosunku ceny do tego co dostajemy już kiedyś wspominałem w innym wątku:

http://forum.xunil.pl/index.php?topic=1306.0

Tyle, że w kontekście oglądania TV z poziomu XBMC->KODI na OpenELEC->LibreELEC

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wyświetlacz OLED/Dot matrix, etc wielkości znaczka pocztowego w dekoderze sat jest gadgetem w praktyce niewiele cokolwiek wnoszącym w codzienne używanie, a podnoszącym znacznie koszt. W praktyce z wyświetlaczy dot matrix, jedynie dBoX-2 miał go na tyle dużego, że był użyteczny w praktyce. Reszta dekoderów powinna wg mnie mieć porządny jasny wyświetlacz VFD który w praktyce jest o wiele bardziej czytelny niż mikro wielkości oled.

...

 

ech... ręce opadają, jak osoba która na oczy nie widziała dekodera komentuje, że ma za mały wyświetlacz.... no ale czego się nie robi, żeby się dowartościować, że ma się najlepszy tuner z możliwych. :P

 

p.s. Na przyszłośc radze najpierw porównac wielkość wyświetlacza dbox-a w krytykowanym :P

 

Sorry stary ale to zachwalanie czegoś bo "mam" jest irytujące. W 100% zgadzam się z przedmówcami wyświetlacz wielkości 2x2 gdzie ja oglądam TV z 4-5m jest tak przydatny jak komar siedzący na ******.

 

Nie wiem o co biega z tym odświeżaniem ale mój VU+ zgłasza się na TV jako 1080 i 50Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...