Skocz do zawartości

Graterlia OpenPLi IMAGE zapytanie


Gość marani_26

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że G1 też nie rozwiąże sprawy z Pilotem. Po prostu ten box ma problem z konkretną całą serią pilotów przy obsłudze XMP.

Są dwa wyjścia:

  • wymiana PCB VFD na inną lub szukanie pilota co się z nią zgra w 100% - niby powinno działać wszystko OK ale nawet pod kontrolą oryginalnego oprogramowania nie zawsze wszystko działało i dawali wtedy innego pilota;
  • podmienić obsługę XMP na starą wersję RAW - obsługę RAW znajdziesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@mickey - nie mam wentylatora, nie było potrzeby, dekoder specjalnie się nie grzał, jedynie co można było wyczuć to bardziej nagrzana głowica, dlatego zamontowałem jej radiator. Dekoder BSKA bez dysku, używany po południami do oglądania i ewentualnie w niedzielę do IPTVPlayer. W okresie wakacyjnym, może trochę bardziej eksploatowany. Kupię konkretne elektrolity i polutuję, do tego radiatorek większy na procek dokleję, bo ten który jest nie chce zejść sam, a nie chcę wyrwać procesora z korzeniami :o . Jak się zacznie sypać kupię następnego, a ten będzie do testów - jesień idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyremontujesz boxa pod względem zasilania nie zapomnij o wymianie zasilacza na fabrycznie nowy porządny. Szkoda całej roboty z kondensatorami jak dostaną po "pupie" z zasilacza. Nie wiem czy jest uszkodzony czy nie, ale nie mają oscyloskopu to nie ma co ryzykować.

Nie dać się tylko nabrać na nowe zasilacze oryginalne do dekoderów N. Firma co je produkowała już nie istnieje. Sam możesz odpowiedzieć sobie dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, zresztą pisałeś o tym wcześniej chyba w innym temacie. Jeśli to nie będzie reklama to czekam na podpowiedzi.

Dlaczego nie istnieje - spod Pcimia Wielkiego była :) czy tak dobre produkty wypuszczała z linii ? A może jedno i drugie? Retoryczne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam oryginalnego zasilacza z konsoli Wii.

Poprzednio miałem MPower 12V/5A i był niczego sobie.

W sumie to mam go dalej i jak coś to jest do wzięcia. Używany może 1 miesiąc a to tylko dlatego że Wii dostałem free.

 

Na pewno odradzam wszystkiego co ma logo Movano- strach było zaglądać w oscyloskop co tam się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreski pionowe. Z tego co pamiętam pojawialo sie load, nand i pozniej te kreski. Dysk mam podłączony. Zdjęcie postaram sie zrobic jak znowu bede instalować g2. Ekran telewizora czarny nie reaguje. Dekodera nie wykrywa.

 

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 4

Zmien wyswietlacz na vfd i poleci na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wgrać 1.0.3 rozwiąże problem?

 

Jeśli mnie pamięć nie myli, tak. Przy okazji przypominam, że przy stanie na dziś (tj. koniec sierpnia 2013) G2 jest wersją rozwojową, dla osób o sporej wiedzy technicznej, w trakcie dynamicznych zmian i może się zdarzyć, że coś (jeszcze) nie działa, co działało w G1.(0.3). Do normalnego, domowego użytku zdecydowanie zalecam używanie G1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1.1 rozwiązała mi problem z pilotem tylko niech mi ktoś powie jak pobrać do niej listę 2-1 kolegi rr jest tylko 1-1 . Zależy mi bardzo listy sa super . Jak ktoś może poproszę na priv zapewniam ze lista nie wyjdzie poza forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę raz jeszcze i to będzie ostatni raz bo temat pilota wałkowany zaczyna być podobnie mocno co kiedyś temat "dlaczego nie montuje mi automatycznie dysku twardego".

 

Piloty od nBoxów używają protokoły XMP. Póki nie było natywnej obsługi XMP korzystano z RAW. W trybie RAW zazwyczaj wszystko działało, ale nie można było ustawić np. LongPress.

Od momentu gdy istnieje obsługa XMP taka jest zaimplementowana. Możemy stać w miejscu i dreptać, albo coś robić i iść do przodu. Dzięki XMP mamy możliwość obsługi LongPress i najprawdopodobniej w Graterlia 2.x.x. od wersji finalnej zostanie tylko obsługa LongPress.

 

Jeżeli ktoś ma problem z pilotem to na 100% nie z winy softu!

To, że w trybie RAW są większe widełki, jakby to ująć, łapania sygnału z pilota nie oznacza, że jest to OK.

Tryb XMP wymaga konkretnego sygnału chociażby po to by rozpoznać czy naciskamy długo czy krótko klawisz. Jeżeli odbiornik z nadajnikiem ma lekko "rozjechane" zestrojenie to zaczynają się schody. Dzieje się tak gdy:

  • mamy uszkodzony lub nie do końca dobrany odbiornik podczerwieni w stosunku do pilota;
  • mamy uszkodzony lub nie do końca dobrany nadajnik podczerwieni w stosunku do odbiornika;
  • z jakieś przyczyny odbiornik nie jest zestrojony na konkretną częstotliwość - np. spadek pojemności na filtracji zasilania - zakłócenia z szyny zasilającej;
  • coś z zegarem taktującym układ odbiorczy/nadawczy;
  • inne.

Rozwiązaniem nie jest zmiana softu na na taki czy inny. Rozwiązaniem jest doprowadzenie sprzętu do wzorowego stanu lub niezależnie od softu wgranie ręcznie obsługi RAW pilota, lub użycie wcześniejszych wersji Freeboxa gdzie jest RAW na standardzie lub do wyboru.

Decyzje musi podjąć każdy we własnym zakresie. Czy warto iść z postępem, ale trzeba odszukać co jest nie tak, czy też zatrzymać się w miejscu i używać nadal konkretnego softu.

 

@Dominika

Pamiętaj również o fakcie, iż Twój Box był naprawiany. W trakcie naprawy mogły wystąpić jakieś czynniki zmieniające lekko warunki odbioru IR. Oczywiście to tylko domysły i bez dogłębnej analizy nie można nic więcej napisać.

Co do listy 2x1 kolegi r-r → było już o tym kilka razy. Decyzja póki co jest nie odwołalna i Graterlia 1.x.x będzie miała jedynie listę 1x1. W Graterlia 2.x.x jest 2x1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mój tuner złapał kolejnego GS-a. Oglądałem film i chciałem włączyć napisy i tu zamiast literek pokazał się GS, zdarzyło się to już 2 raz więc dlatego piszę. W załączniku log może przyda się do zrobienia wersji "stable".

Co ciekawe po GS-ie tuner nie odpalił normalnie, tzn sam system tak , ale na wszystkich kanałach miałem ciemność. Pomogło dopiero ponowne skopiowanie "czystego" pliku lamedb z ostatniego udostępnionego image graterli 2.x

enigma2_crash_1377636367.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ciemność na kanałach zdarzyła się po zaktualizowaniu piconów  i zainstalowaniu skórki  "Infinity HD Nbox", sygnał widzi. Można prosić o ten plik lamedb z G2 ?

Edit: Już sobie poradziłem , wyciągnąłem ten plik i pomogło.

Dałem w załączniku może się komuś przyda.

lamedb.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, podepnę się.. Szukałem, szukałem ale nie mogłem nic znaleźć. Otóż Chodzi mi o odtwarzanie 1080p mkv na nboxie, 720p nie ma większego problemu, nie sprawdzałem jak zachowa się przy 1080p mkv (obecnie brak pliku - nie wiem czy jest sens pobierać gdyż może sobie nie radzić) Moje pytanie: jaki polecacie najlepszy odtwarzacz do MKV 1080p i jak to goni? :) Soft G1 miałem wcześniej 7.1.7 i G1 jest moim drugim softem, zresztą bardzo dobrym - chwała "Pingwinom" :D

 

Pozwolę sobie zacytować, prosząc o odpowiedź - mam wrażenie że post został pominięty :) Mam nadzieję że mody mnie nie zlinczują :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kusiu: Raczej słabo szukasz na forum, bo pamięć podpowiada mi, że temat 1080p był już omawiany. Ogólnie 1080p to raczej za dużo dla ADB 5800, chyba że zaryzykujesz z ubootem 400MHz. Ale i tak najlepsza metoda to sprawdzić samodzielnie :) A pytając od odtwarzacz masz na myśli sprzęt, czy plugin do enigmy? Na pierwszym się nie znam, a drugie to dowolny odtwarzacz, wg własnych upodobań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey

Osobiście mam non stop 1080p/25Hz non stop. ZERO problemow. I co ciekawe przewijanie PTS w tył działa wyśmienicie. HD/SD bez róznicy - działa, nagrywa, przewija i co sie chce.

Na1080i jest to znane nam skakanie obrazu a na 1080p jest git! Inna kwestia czy TV obsługuje 1080p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: pppp wspomniał, że w 1080p/25 wyśmienicie działa przewijanie w PTS. Ja ostatnio na ESI sprawdziłem wszystkie tryby pod kątem PiG i też są lepsze i gorsze do tego. Najlepiej się to sprawdza w Cool TV Guide 6.4.0, bo są różne wielkości okienka PiG w różnych aplikacjach wtyczki. Idealnie było w 1080p/24 i bardzo dobrze w 1080p/25. W innych trybach mniejsza lub większa kaszana obrazu w okienku. I byłoby ok, gdyby samochodziki jeżdżące w kółko (F1 w HD) albo TVN24 dało się oglądać w tych trybach - niestety do oglądania potrzeba 50Hz.

 

PS. @pppp: A ty nie masz przypadkiem uboota 400MHz? Tak mi się zdawało, może coś pomyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marko → w G2 finalnie nie będzie dowolnego przypisania klawiszy. Także Twój problem się rozwiąże.

 

Chodzi o to że przyzwyczaiłem się do takiego przypisania klawiszy pilota i niestety przy braku tego będę musiał pozostać przy v1. Szkodz że to zostanie w nowej wersji usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreski pionowe. Z tego co pamiętam pojawialo sie load, nand i pozniej te kreski. Dysk mam podłączony. Zdjęcie postaram sie zrobic jak znowu bede instalować g2. Ekran telewizora czarny nie reaguje. Dekodera nie wykrywa.

 

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 4

 

Zrobiłem zdjęcie. Na wyświetlaczu pokazuje się kolejno: boot, NAND, Load a później te kreski

 

dp8j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabijajcie przypisywania klawiszy ! To jest jedna z tych spraw które ma ten soft i za co go lubię !.

Co do plików mkv to na g1 chodziły z usb surowe pliki z kamery 1080p tylko głos się przycinał na g2 nie widzi tych plików niestety.

Nie zabijać pilota wolność klawiszom!

 

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...