Skocz do zawartości

Graterlia OpenPLi IMAGE zapytanie


Gość marani_26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I jeszcze jedna rzecz, miałem to samo już także po update w 23.07 jak nagrywam dowolny kanał to po przełączeniu na inny mam ciemność, wystarczy że nagrywanie wyłącze kanały wracają. Konfigurację mam raczej ok bo sprawdzałem , dwa tunery oba na HB, no chyba że znowu kliknąłem coś nie tak ? Czy ktoś ma podobny problem ?

 

Czy ktoś może zaprzeczyć lub potwierdzić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux coś chyba nie do końca prawidłowo działa funkcja sprawdzania dysku. Miałem sofcik z 23.07 i na nim sprawdzałem HDD przynajmniej 2x lub 3x i na 1000% nie miał błędów. Potem zrobiłem update do v 2.x kopiując wszystko co trzeba do nand i po restarcie (reboot -f) tuner przez około 20 min. pokazał FS20 , czyli mniemam że sprawdzał HDD . Czy tak powinna działać ta funkcja po update ? Dodam że dla records mam ext2.

 

@tux czy to ja robię coś nie tak ?

Dzisiaj ponownie zbootowałem tuner z HDD, wykasowałem wszystko z NAND i wgrałem nowy soft v 2.x potem reboot z konsoli i start z NAND z nowym softem a tuner znowu przez ok. 20 min sprawdzał HDD, czy to możliwe żeby łapał błędy podczas restartu ? Dodam że sprawdzałem go wcześniej i był czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmontuj dysk i sprawdź go z konsoli. Może są błędy, których nie udaje się naprawić z automatu?

 

Druga sprawa to samo sprawdzanie. Jest aktywowane, kiedy dysk nie został poprawnie odmontowany, żeby sprawdzić czy ma błędy a nie dlatego że je ma. Jako ciekawostkę podam, że pusty dysk 250G w ext2 sprawdza się właśnie ok. 20 minut. Nie jestem pewny, czy reboot odmontowuje poprawnie dysk. Lepsze jest chyba shutdown -r now ... ale mogę się mylić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmontuj dysk i sprawdź go z konsoli. Może są błędy, których nie udaje się naprawić z automatu?

 

Druga sprawa to samo sprawdzanie. Jest aktywowane, kiedy dysk nie został poprawnie odmontowany, żeby sprawdzić czy ma błędy a nie dlatego że je ma. Jako ciekawostkę podam, że pusty dysk 250G w ext2 sprawdza się właśnie ok. 20 minut. Nie jestem pewny, czy reboot odmontowuje poprawnie dysk. Lepsze jest chyba shutdown -r now ... ale mogę się mylić :(

 

Stałych błędów nie ma bo po ponownym restarcie FS20 zamieniło się w FS21 itd w ciągu 1 sekundy czyli błedów więcej nie było.

Reboot raczej też nie bo także sprawdziłem, po ponownym wpisaniu w konsoli reboot FS20 zamieniło się w FS21 w ciągu sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alanokolo

Z front panel to już wiem czytałem w końcu trudno dobre to co jest.Napisy dalej kiszka chodzi o to że oglądam np film na tvn hd wybieram opcję napisy w opcjach wyboru dźwięków tam zatwierdzam rodzaj napisów i zwiecha zielony ekran wcześniej napisy chodziły dobrze.Image wgrywałem dwa razy bo myślałem że coś źle wgrałem ale wciąż to samo.To dwa tematy jakie stwierdziłem poza tym soft naprawdę stabilny.

 

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast mam problem z lista kanalow nie dzialaja nawet niekodowane kanaly sygnal pokazuje ok lista richtera dzisiejsza aktualizowana z pp panel reszta dziala ok soft z pena.Co moze byc za przyczyna takiej sytuacji jakies zmiany w konfiguracji listy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowej wersji v 2.x zauważyłem że nie można trybie standby wyłączyć całkowicie wentylator. W poprzednich wersjach działało to prawidłowo, czy zmiana ta jest celowa z jakiegoś powodu czy to przeoczenie ?

 

I jeszcze jedno, nadal nie działają mi niektóre kanały, sprawa ciągnie się od momentu wprowadzenia graterli v1.x, co prawda są to niektóre tylko kanały jak np. sct albo inne xxx , ale tu chodzi o zasadę, skoro mogę to dlaczego nie działa.

kolego @richter pytałeś o te kanały czy może udało się Tobie dojść do czegoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem na wersji mod 8.3.x, dzisiaj mając chwilkę pobrałem gratelię 2, wrzuciłem na pena, dorzuciłem swoje, czyli rcS.users.sh, openvpn i inadyn, konfigi do interface, oscam i samba udało się - gratelia wystartowała, pieknie działa. Doinstalowałem timeshift, foreca, pictureplayer,dmnapi i po restarcie z pilota stoi - na wyświetlaczu net. Po kilkunastu minutach wyłączyłem z prądu i dalej to samo, ładowanie zatrzymuje się na net. Potrzebuję podpowiedź? Dzięki z góry!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem niemiłą niespodziankę i dawno już nie widziany GS w tunerku. Chciałem sobie po prostu sciszyć głos a tu GS. Po restarcie drugi przycisk od głośności czyli w góre i też to samo. Zmieniłem skórkę na default i to samo. Przesyłam log dla mądrzejszych ode mnie może coś wam się uda znaleźć.

NIe jestem na 100% pewien ale wydaje mi się że przed aplikacją poprawki ściszanie działało normalnie.

enigma2_crash_1375522248.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod klawiszami od regulacji głośności jest OK. Nikt nie testował pod innymi. W sumie to kombinacji tyle, że tygodnia by mi brakło a nawet testerów jak na lekarstwo :)

 

Niech ktoś jeszcze, o ile może, pobierze obraz co w tej chwili jest na serwerze i zobaczy jak to się zachowuje. Czy działa regulacja głośności i czy działa przypisywanie funkcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

@tux

Pobrałem przed paroma minutami image z serwera.

Przypisałem pod strzałkami prawo-lewo  głośniej ciszej

pod góra-dół  kanał w górę -kanał w dół

Niestety po naciśnięci strzałek lewo prawo następuje  GS

Skórka default.

Nie zamieszczam crashloga bo mi go nie zapisuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu masz regulację wiatraka. Jeżeli ta regulacja nie działa to albo masz gmerane na płycie, masz uszkodzony układ sterowania wiatrakiem... albo ci ktos odstawił lipę i zapiął wiatrak na stałe do zasilania. Innej opcji nie ma.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale we wcześniejszych wersjach jak dobrze pamiętam ten pasek można było do samego końca zniżyć a teraz nie. I na najniższym poziomie ten wiatraczek co kilka sekund wykonuje taki milimetrowy ruch jakby nie miał siły się włączyć. Czy zawsze na najniższym poziomie było napięcie 3,4 V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle pamiętasz. Nie wymyślaj. Zawsze wiatraki starowały od wartośći 50 PWM tj. około 20% na suwakach

 

Poza tym, gwarantuje ci, że przy 4V żaden wiatrak na 12V nie będzie miał zamiaru nawet drgnąć, a co dopiero się kręcić. Skoro coś ci się kręci, to znaczy, że masz kombinowany wiatrak np. na 5V.

 

Sorry, ale według mnie szukasz sobie problemu na siłę...

 

Temat jest wyczerpany.

 

Poprawiono błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mój pierwszy post na forum i dość proste pytanie do was ekspertów :)

 

otóż mam nboxa jest to bsla o ile się nie mylę czarny z dyskiem 250 GB wgray image 7.1.7 w nand chce spróbować waszego image na pendrive pobrałem wersję tą:

 

BSKA-BSLA-BXZB-BZZB

HD CLONE dla Graterlia 2 OpenPLi IMAGE z 31.07.2013

ADB5800xx_Graterlia 2.0.0_PEN_4GB_310713.img
dwie partycje:
1 - ext3 "rootfs" ,512MB
2 - ext4 "records" , reszta do 4GB


PS:
Obraz Graterli2 z nand sprawdzony na kilku penach 4GB i działa OK!!
opis zmiany i wgrywania list kanałów z PPanel jak i dreamBox Edit - jak podał @tux i z autopsji:
1.odpala tuner z PEN'a
2.ustawiam pod siebie np:(4x1 , wył. obrotnice, wł. automatyczna zmiana bukietów itd)
3.wrzucam listę ,dreamEdit z przeładowaniem w programie lub ciągnę tez z PPanel)
4. robię restart GUI
5.tuner wstaje - mam kanały
6.robię restart tunera z Menu / Restart systemu -  tuner wstaje z pena i swieci, wszystko działa ,a @ ( przełącza na scart/hdmi ) - Jest OK!!!!!
7. Robię restart ostry (Wtyczka z prądu - przy działającym kanale) - Jest OK!!!!!


Pobierz:
Pen_4GB

 

i przepuściłem przez hdclone według poradnika gdy podpinam zasialnie daję USB1 ale nie odpala podpowie ktoś jakiego boota powinienem wybrać?

 

żeby nie było że nie szukałem..

 

HDD1 - pierwsza partycja HDD (sda1)
HDD2 - druga partycja HDD (sda2)
USH1 - pierwsza partycja USB razem z HDD (sdb1)
USH2 - druga partycja USB razem z HDD (sdb2)
USB1 - pierwsza partycja USB bez HDD (sda1)
USB2 - druga partycja USB bez HDD (sda2)
USB3 - trzecia parytycja USB bez HDD (sda3)
NAND - start z NAND image B4T
NLAM - start z NAND image freebox - lamerek
UPDT - UPDATE env, uboota, NAND

 

ale nadal nie wiem a nie chce nic uwalic, bota, nandu etc. chce mieć 100% pewnych informacji, załączał mi się zawsze image z NLAM i gdy nie odpalił z USB1 również restart i odpaliłem z NLAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mój pierwszy post na forum i dość proste pytanie do was ekspertów :)

 

otóż mam nboxa jest to bsla o ile się nie mylę czarny z dyskiem 250 GB wgray image 7.1.7 w nand chce spróbować waszego image na pendrive pobrałem wersję tą:

 

BSKA-BSLA-BXZB-BZZB

HD CLONE dla Graterlia 2 OpenPLi IMAGE z 31.07.2013

ADB5800xx_Graterlia 2.0.0_PEN_4GB_310713.imgo
dwie partycje:
1 - ext3 "rootfs" ,512MB
2 - ext4 "records" , reszta do 4GB


PS:
Obraz Graterli2 z nand sprawdzony na kilku penach 4GB i działa OK!!
opis zmiany i wgrywania list kanałów z PPanel jak i dreamBox Edit - jak podał @tux i z autopsji:
1.odpala tuner z PEN'a
2.ustawiam pod siebie np:(4x1 , wył. obrotnice, wł. automatyczna zmiana bukietów itd)
3.wrzucam listę ,dreamEdit z przeładowaniem w programie lub ciągnę tez z PPanel)
4. robię restart GUI
5.tuner wstaje - mam kanały
6.robię restart tunera z Menu / Restart systemu -  tuner wstaje z pena i swieci, wszystko działa ,a @ ( przełącza na scart/hdmi ) - Jest OK!!!!!
7. Robię restart ostry (Wtyczka z prądu - przy działającym kanale) - Jest OK!!!!!


Pobierz:
Pen_4GB

 

i przepuściłem przez hdclone według poradnika gdy podpinam zasialnie daję USB1 ale nie odpala podpowie ktoś jakiego boota powinienem wybrać?

 

żeby nie było że nie szukałem..

 

HDD1 - pierwsza partycja HDD (sda1)
HDD2 - druga partycja HDD (sda2)
USH1 - pierwsza partycja USB razem z HDD (sdb1)
USH2 - druga partycja USB razem z HDD (sdb2)
USB1 - pierwsza partycja USB bez HDD (sda1)
USB2 - druga partycja USB bez HDD (sda2)
USB3 - trzecia parytycja USB bez HDD (sda3)
NAND - start z NAND image B4T
NLAM - start z NAND image freebox - lamerek
UPDT - UPDATE env, uboota, NAND

 

ale nadal nie wiem a nie chce nic uwalic, bota, nandu etc. chce mieć 100% pewnych informacji, załączał mi się zawsze image z NLAM i gdy nie odpalił z USB1 również restart i odpaliłem z NLAM.

 

W faq masz opis krok po kroku jak to wgrac na pena bez zadnego hd clona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jest opisane jak wypakować archiwum tar.gz

Może to dziwne, że w dzisiejszych czasach znajdzie się miejsce gdzie nie ma nic na tacy ale właśnie na takie trafiłeś. Tutaj nie ma nic na skróty. Podobnie z softem. Nie ma ikonek, kreatorów i innych takich. Nawet nie ma tego w dalekich planach :)

 

Reasumując → obraz rootfs potraktować jak archiwum tar.gz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opisane jak wgrać do nand natomiast na pendrive nie widze

 

[Jak rozpakować archiwum "rootfs" na Pendrive @tux

należy utworzyć partycję na pendrive;
mając już partycję na pendrive wkładamy go do nBoxa i jeżeli się zamontuje, należy go odmontować;
logujemy się do telnet i wydajemy pokolei polecenia:
umount /punkt_montowania (czytaj początek opisu fdisk)
mkfs.ext2 -b 4096 -I 128 -L "system" /dev/sda1 (gdzie sda1 to nasz pendrive -- nie pomyl się i nie sformatuj innej partycji | jak nie wiesz co sformatować wydaj polecenie "fdisk -l" i zweryfikuj dane);
mkdir /dest
mount /dev/sda1 /dest
wgrywamy przez FTP plik z obrazem do /dest na Box
cd /dest
tar -xvzf nazwa_pliku.tar.gz
cd /
umount /dest
możemy uruchomić Boxa z pendrive.code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off topic

@haki71. Madry wybór. Dobrze widziec w opisie "linux". Zapomnij o windzie :) To samo zło

 

Po 20 latach bytowania z ich produktami czas powiedziec dość

Bede zwalczał to cos co nazwali Ósemka "ręcyma i nogyma".

To jak z paleniem (tu akurat wiem co mówię): Albo palisz albo nie. Nie mozna palić trochę.

Mi już pyka 2 miechy bez tego shitu na "W" i jestem chory jak mam siąść przed maszyną z windą.

Analogicznie do palenia - czuje smród :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opisane jak wgrać do nand natomiast na pendrive nie widze

 

[Jak rozpakować archiwum "rootfs" na Pendrive @tux

należy utworzyć partycję na pendrive;
mając już partycję na pendrive wkładamy go do nBoxa i jeżeli się zamontuje, należy go odmontować;
logujemy się do telnet i wydajemy pokolei polecenia:
umount /punkt_montowania (czytaj początek opisu fdisk)
mkfs.ext2 -b 4096 -I 128 -L "system" /dev/sda1 (gdzie sda1 to nasz pendrive -- nie pomyl się i nie sformatuj innej partycji | jak nie wiesz co sformatować wydaj polecenie "fdisk -l" i zweryfikuj dane);
mkdir /dest
mount /dev/sda1 /dest
wgrywamy przez FTP plik z obrazem do /dest na Box
cd /dest
tar -xvzf nazwa_pliku.tar.gz
cd /
umount /dest
możemy uruchomić Boxa z pendrive.code]

 

"Należy utworzyć partycję na pendrive" w jakim systemie plików należy ją sformatować i zapodać nboxowi?

Oraz co zapodać z wyświetlacza by odpalił:

 

HDD1 - pierwsza partycja HDD (sda1)
HDD2 - druga partycja HDD (sda2)
USH1 - pierwsza partycja USB razem z HDD (sdb1)
USH2 - druga partycja USB razem z HDD (sdb2)
USB1 - pierwsza partycja USB bez HDD (sda1)
USB2 - druga partycja USB bez HDD (sda2)
USB3 - trzecia parytycja USB bez HDD (sda3)
NAND - start z NAND image B4T
NLAM - start z NAND image freebox - lamerek
UPDT - UPDATE env, uboota, NAND

 

Dając na USB1 tak jak miałem wcześniej boot nie odpala, mam bsla chyba, czarny i dysk 250 powinienem wybrać to polecenie jeśli pendrive będzie gotowy - > USH1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opisane jak wgrać do nand natomiast na pendrive nie widze

 

[Jak rozpakować archiwum "rootfs" na Pendrive @tux

należy utworzyć partycję na pendrive;
mając już partycję na pendrive wkładamy go do nBoxa i jeżeli się zamontuje, należy go odmontować;
logujemy się do telnet i wydajemy pokolei polecenia:
umount /punkt_montowania (czytaj początek opisu fdisk)
mkfs.ext2 -b 4096 -I 128 -L "system" /dev/sda1 (gdzie sda1 to nasz pendrive -- nie pomyl się i nie sformatuj innej partycji | jak nie wiesz co sformatować wydaj polecenie "fdisk -l" i zweryfikuj dane);
mkdir /dest
mount /dev/sda1 /dest
wgrywamy przez FTP plik z obrazem do /dest na Box
cd /dest
tar -xvzf nazwa_pliku.tar.gz
cd /
umount /dest
możemy uruchomić Boxa z pendrive.code]

 

"Należy utworzyć partycję na pendrive" w jakim systemie plików należy ją sformatować i zapodać nboxowi?

Oraz co zapodać z wyświetlacza by odpalił:

 

HDD1 - pierwsza partycja HDD (sda1)
HDD2 - druga partycja HDD (sda2)
USH1 - pierwsza partycja USB razem z HDD (sdb1)
USH2 - druga partycja USB razem z HDD (sdb2)
USB1 - pierwsza partycja USB bez HDD (sda1)
USB2 - druga partycja USB bez HDD (sda2)
USB3 - trzecia parytycja USB bez HDD (sda3)
NAND - start z NAND image B4T
NLAM - start z NAND image freebox - lamerek
UPDT - UPDATE env, uboota, NAND

 

Dając na USB1 tak jak miałem wcześniej boot nie odpala, mam bsla chyba, czarny i dysk 250 powinienem wybrać to polecenie jeśli pendrive będzie gotowy - > USH1?

 

Daj polecenie df w konsoli i zobacz gdzie jest pen zamontowany albo zapodaj system na hdd (dysk twardy) i wtedy startujesz z hdd1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje załącznik z danymi:

 

należy go jakoś zamontować na image 7.1.7? Bo chyba go nie widać nigdzie jak wchodzę w dreamexplorer to jest dostepny usb disk 2.0 partiton 2 i usb disk 2.0

 

Z tego co widac dysk masz pod sda1 i tam pewnie masz image pena nie widzi wogole czyli zapodaj system z dysku hdd1 i musi isc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Oj Oj....

[*]Pen nie musi mieć nawet jednej partycji... je zakładamy spod Linuxa (tutaj np. jakiś Linux na nBox);

[*]Właściwy format plików dla rootfs to ext2 lub ext3. Ważne by sformatować z parametrami jak w FAQ;

[*]Po wykonaniu partycjonowania i formatowania wypakowujemy archiwum tar.gz również zgodnie z FAQ.

Od razu informacja na przyszłość. Cały projekt Graterlia i wszystko co powstało wcześniej z naszym udziałem nie jest czymś co promuje lenistwo. Ja, i inny zaangażowani w projekt wyznajemy zasadę - kupiłes odbiornik z Linuxem? - naucz się go obsługiwać. Jeżeli wiecznie każdy będzie za Ciebie coś robił - np. przygotowanie Pendrive tak by go pod windows nagrać na sztukę i odpalić tuner - to nie nauczysz się niczego!

Systemy M$ zaczęły już wiele lat temu robić z ludzi...powstrzymam się.

Także reasumując. Należy czytać forum, FAQ, inne miejsca i jak już naprawdę nie wiadomo co robić to pytać. Ale będąc już po lekturze kilku miejsc i po wykonaniu kilku czynności przynajmniej zadasz dokładniej pytanie. Będzie Ci można pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...