Skocz do zawartości

Graterlia OpenPLi IMAGE zapytanie


Gość marani_26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A Mógłbyś poda jakie to kanały nie działają na Graterli ?

 

Nie używam twojej listy tylko swoją własną, a nie działające to np z paczki SCT

 

Nikt Ci nie karze używać innych oprócz własnych ,ale ja przynajmniej z ciekawości wgrał bym jakąś inna i sprawdził ,czy na tej innej odpalają kanały które  nie świecą na własnej , lub sprawdził bym, czy międzyczasie nie zmieniło sie coś w parametrach transpondera z danej paczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Mógłbyś poda jakie to kanały nie działają na Graterli ?

 

Nie używam twojej listy tylko swoją własną, a nie działające to np z paczki SCT

 

Nikt Ci nie karze używać innych oprócz własnych ,ale ja przynajmniej z ciekawości wgrał bym jakąś inna i sprawdził ,czy na tej innej odpalają kanały które  nie świecą na własnej , lub sprawdził bym, czy międzyczasie nie zmieniło sie coś w parametrach transpondera z danej paczki.

 

I tak właśnie zrobiłem. Oczywiste że wgrałem Twoją jak najbardziej sprawdzoną i niestety dalej ciemność. Jak odpalę poprzednią wersję systemu to jest jasność i właśnie dlatego było moje pytanie co takiego zmieniło się w graterli że wcześniej świeciły a teraz nie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ext2 to nie bardzo. Trzeba pilnować poprawnego wyłączania tunera i problemu nie będzie.

Jeżeli to ext3/4 to musiało być dużo błędów :) Inaczej test trwa około 20-40sec max pod warunkiem, że były błędy.

 

Obecnie po ostatnich testach z PTS mam ext2. A jak działa to sprawdzanie, czy włacza się z automatu po nie normalnym wyłaczeniu ? Bo ja wywołałem je zmieniając opcję w configu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli włączyłeś je w PPanel to podczas startu systemu sprawdzana jest flaga czy partycja poprawnie była odmontowana. Jak tak to idź dalej a jak nie to sprawdź. Prawdopodobnie wcześniej już było kilka niewłaściwych odpontowań.

 

Podejrzewam, że teraz nie jedna osoba zorientuje się, że wyjęcie wtyczki z gniazda energetycznego podczas pracy dekodera to niezbyt dobry pomysł :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli włączyłeś je w PPanel to podczas startu systemu sprawdzana jest flaga czy partycja poprawnie była odmontowana. Jak tak to idź dalej a jak nie to sprawdź. Prawdopodobnie wcześniej już było kilka niewłaściwych odpontowań.

 

Podejrzewam, że teraz nie jedna osoba zorientuje się, że wyjęcie wtyczki z gniazda energetycznego podczas pracy dekodera to niezbyt dobry pomysł :D

 

Całkiem fajnie ale przetestowałem to kilka razy i za każdym razem sprawdzanie trwało ok. 20 min , czyli wynika z tego że czy mam błędy czy nie to i tak muszę czekać, no chyba że system nie potrafił naprawić dysku za pierwszy razem ale w to nie bardzo wierzę.

 

A tak na marginesie, zdarza się że musimy wyłaczyć tuner z prądu (wakacje itd) jaka jest właściwa procedura w takim wypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów może być tak dużo, że brakuje RAMu aby je naprawić. Polecam zalogować się zaraz po starcie tunera do terminala i po uprzednim odmontowaniu sprawdzenie partycji poleceniem fsck. To powinno rozwiać wątpliwości.

Przy sprawnym systemie plików po gwałtownym zaniku napięcia problemu nie będzie. Gorzej jak taki nie naprawiony system plików był kilka razy montowany i używany :)

 

Co do wyłączenia → dodamy opcję w PPanel do tego a póki co proponuję "halt" z terminala :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów może być tak dużo, że brakuje RAMu aby je naprawić. Polecam zalogować się zaraz po starcie tunera do terminala i po uprzednim odmontowaniu sprawdzenie partycji poleceniem fsck.

 

I właśnie tu mam problem za każdym razem kiedy to robie pokazuj się błąd na zbyt małą ilośc ram-u i nie moge tego obejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że teraz nie jedna osoba zorientuje się, że wyjęcie wtyczki z gniazda energetycznego podczas pracy dekodera to niezbyt dobry pomysł :D

 

Jedną z tych osób jestem ja, codziennie wieczorem wprowadzam dekoder w stan czuwania , a potem wyłączam listwę zasilającą.

Jak odłączać bezpiecznie dekoder od sieci?

Jak i co sprawdzić,czy nie zaszkodziłem dyskowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam prośbę czy moglibyście wrócić do mozliwości wyboru biblioteki pomiedzy libplayer3 a Gstreamer. Ostatnio kozystałem Z OpenPLI 8.3, dziś wgrałem Graterlia i mam problem z odtwarzaniem plików video. Na OpenPLI po wybraniu libplayer3 działał mi kożdy plik avi mkv, który nie był wiekszy nz 7 GB. Po wgraniu Graterlia mam problemy z odtwarzaniem tych plików. Wiem o załozeniach softu i  o IPTVPleyerze, że nie chce działać na libplayer3 ale zawsze mozna sobie było przełaczyć i działało. Teraz taka mozliwość nam odebrano. Ponadto jeśli tuner moze działać jako odtwarzacz to nie rozumiem czemu tego nie wykozystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaktualizowaniu do wersji 1.0.2 zauważyłem że nie można normalnie sprawdzić IP w ustawieniach adaptera (zawsze tam było info o aktualnym ip).

Teraz żeby sprawdzić IP trzeba ustawić na chwile "użyj DHCP" na "nie" . Nie wiem czy tylko u mnie tak jest , czy tak ma teraz być. Może to ktoś potwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominika

Szanuje [race kolegi rr ale nie bardzo mogę zrozumieć rezygnacje z najbardziej popularnej listy kanałów 2x1 co to za różnica czy 1x1 czy 2x1 było zostawić hb i astre chyba większość ludzi  ma 2 satelity dziwię się ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będzie Update z PPanel.

Będzie wybór GStreamer/Libplayer2 oraz poprawione sprawdzanie dysków gdzie jest partycja większa niż 320GB.

Witam, zrobiłem dziś aktualizację i nie ma mozliwości zmiany GStreamer/Libplayer2. Mozna zapytac o powód i czy bedzie? Bo nie wiem czy mam wrócic do OpenPLI 8.3 czy czekać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być.

Poprawki to:

<-- 23.07.2013 -->

* dodanie inithdd dla ext2, ext3, ext4;

* poprawki językowe;

* poprawki system.sh;

* poprawka fsck dla dysków o pojemności większej niż 320GB;

* dodany wybór Framework GStreamer/Libplayer3;

 

<-- 21.07.2013 -->

* usunięcie zbędnego <category> w PPanel w restarcie systemu

* naprawa ścieżki w system.sh backupu nand do media/data/backup

* optymalizacja czytelności komunikatów dla wyświetlacza LED

 

<-- 20.07.2013 -->

* poprawki językowe;

* optymalizacje w PPanel

* optymalizacje komunikatów w rcS przy restartach i przywracaniu danych

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux coś chyba nie do końca prawidłowo działa funkcja sprawdzania dysku. Miałem sofcik z 23.07 i na nim sprawdzałem HDD przynajmniej 2x lub 3x i na 1000% nie miał błędów. Potem zrobiłem update do v 2.x kopiując wszystko co trzeba do nand i po restarcie (reboot -f) tuner przez około 20 min. pokazał FS20 , czyli mniemam że sprawdzał HDD . Czy tak powinna działać ta funkcja po update ? Dodam że dla records mam ext2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa na nowej v 2.x mam ciemność na wszystkich kanałach , oscam pokazuje coś takiego: "impossible to descramble.."

A i w open webif ponownie pokazał sie pilot se starego dreaboxa , czy my aby nie cofamy się z niektórymi rzeczami wprowadzając nowe wersje softu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy ktoś zada jeszcze pytanie jak @tomiss?

Napisane już na forum dlaczego tak jest i co zrobić.

http://forum.xunil.pl/index.php?topic=82.msg7046#msg7046

 

Co do Pilota → czy sam obrazek pilota to najważniejsza sprawa? Dla nas ważniejsza była nowsza wersja póki co :)

Wszystko się dopracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak komentarza z tym obrazkiem pilota....

 

Panowie nie ma się o co obrażać ale chodzi mi oto że na pierwszy rzut mojego nie bardzo fachowego oka po aktualizacji soft przestał działać tak idealnie jak działał przed. Zgadzam sie że obrazek pilota to najmniej ważna rzecz ale...

 

P.S.

@tux - ok. niedoczytałem o problemie z odbiorem po aktualizacji ale, zaktualizowałem liste na richter i dalej mam ciemność na wszystkich kodowanych, przekopiowałem sam plik lamedb z oryginalanej wersji softu i dalej to samo.

Ale po update do v 2.x zrobiłem przywrócenie ustawień systemowych zrobionych na v 1.x czy to może być powodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy kosmetyczne są na drugim miejscu ZAWSZE!

 

Co do przywrócenia ustawień → przywróciło Ci przy okazji stary plik lame.db

Jak teraz wgrasz listę r-r to trzeba zrobić restart z konsoli a nie z poziomu tunera.

W terminalu:

  • sync
  • reboot (nie reboot -f)

Jeżeli zrobisz restart z Menu tunera to i tak nadpiszesz lame.db tym co tuner ma w pamięci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy kosmetyczne są na drugim miejscu ZAWSZE!

 

Co do przywrócenia ustawień → przywróciło Ci przy okazji stary plik lame.db

Jak teraz wgrasz listę r-r to trzeba zrobić restart z konsoli a nie z poziomu tunera.

W terminalu:

  • sync
  • reboot (nie reboot -f)

Jeżeli zrobisz restart z Menu tunera to i tak nadpiszesz lame.db tym co tuner ma w pamięci.

 

Ok teraz zadziałało, szkoda że nie wiedziałem o tym wcześniej to nie zawracałbym "gitary" no ale cóż człowiek uczy się całe zycie ;)

 

I jeszcze jedna rzecz, miałem to samo już także po update w 23.07 jak nagrywam dowolny kanał to po przełączeniu na inny mam ciemność, wystarczy że nagrywanie wyłącze kanały wracają. Konfigurację mam raczej ok bo sprawdzałem , dwa tunery oba na HB, no chyba że znowu kliknąłem coś nie tak ? Czy ktoś ma podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie czy testuje już ktoś ten soft z donglem DVB-T USB na penie. Mi po prostu nie działa. Dongl jest wykrywany, ale jest komunikat dostrajani nie powiodło się,proszę sprawdź konfigurację tunera.Na wcześniejszych wersjach nigdy z tym nie było problemu,wszystko działało bez zarzutu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alanokolo

Ja mam prośbę o plugin front panel systemowy, bo w 2 jest wersja 1.1, a we wcześniejszych softach był 1.2, który lepiej mi pasował, bo była opcja - pokazywał czas trwania minuty do końca wyświetlanej audycji, a w tej tylko %, trochę lipa, podmieniłbym, ale nie mogę w sieci odnaleźć, a z tunera nie da rady aktulizacji zrobić, chociaż pisze o nowej wersji. Soft 2 w sumie stabilny tylko nie mogę używać napisów w filmach, gdy przechodzę do wyboru napisów od razu gs.?

 

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

 

Poprawiono błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainstalowałem dzisiaj Graterlia 2 na pena i troszke sie pobawiłem, aby sprawdzić nowy system przed wgraniem. Znalazłem maly problem lub ja sobie nie mogę z tym porafdzić. Podczas montowania dydków sieciowych NAS310 (nfs) i WD podpiety do NETGEAR 3500 v2 (cfis) wszystko przebiega ok. "ptaszki" świecą na zielono, w ustawieniach jako dysk HDD na tak, a w odtwarzaczu systemowym jaki i innym wgranym brak tych dysków. Odtwarzacze nie widzą dysków. Prosze o pomoc, chciałnbym sprawdzić odtwarzanie plików video na tym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, iż w źródłach, z których kompilowałem system był niedziałający poprawnie plugin do Sieci. Poniżej poprawna wersja tej wtyczki. Należy usunąć po FTP poprzednią i wgrać tą z załącznika. Oczywiście postaramy się w nocy podmienić obrazy na serwerze tak by miały już tą poprawkę w sobie.

NetworkBrowser.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz widzi. Mam jeszcze jedno pytanie bo są problemy z odtwarzaniem, gdzie zapisywane są crashlogi, aby wam wrzucić. Z tego co zuwarzyłem pliki mkv z jedną ścieżką dźwiekową w AC3 i bez napisów działają, z wiecej i napisami wywala GS. Przykłady:

 

Działający:

Ogólne
UniqueID/String                         : 168348648403719580577546155723716462494 (0x7EA6C532C2870C1E037BA147C20E879E)
Pełna ścieżka                           : W:\HDD\video\LEKTOR\Company of Heroes Oddział bohaterów (2013).mkv
Format                                  : Matroska
Wersja formatu                          : Version 2
Rozmiar pliku                           : 6,41 GB
Czas trwania                            : 1h 40 min.
Rodzaj całkowitej przepływności bitów   : Zmienna
Całkowita przepływność bitów            : 9.127 Kb/s
Aplikacja zapisująca                    : Lavf51.12.1
Biblioteka zapisująca                   : Lavf51.12.1

Wideo
ID                                      : 1
Format                                  : AVC
Format/Informacja                       : Advanced Video Codec
Profil formatu                          : Baseline@L4.0
Ustawienia formatu, CABAC               : Nie
Ustawienia formatu, poklatkowy          : 1 klatka
Format_Settings_GOP                     : M=1, N=12
ID kodeka                               : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania                            : 1h 40 min.
Rodzaj przepływności                    : Zmienna
Przepływność bitów                      : 8.817 Kb/s
Przwpływność maksymalna                 : 13,5 Mb/s
Szerokość                               : 1.920 pikseli
Wysokość                                : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu                        : 16:9
Tryb wyświetlania klatek                : Stały
Szybkość wyświetlania klatek            : 23,976 kl/s
Oryginalna szybkość wyświetlania klatek : 24,000 kl/s
ColorSpace                              : YUV
ChromaSubsampling                       : 4:2:0
BitDepth/String                         : 8 bitów
Rodzaj skanu                            : Progresywny
bity/(piksele*ramki)                    : 0.177
Rozmiar strumienia                      : 6,19 GB (97%)
Język                                   : Angielski
Default                                 : Tak
Forced                                  : Nie

Audio
ID                                      : 2
Format                                  : AC-3
Format/Informacja                       : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension           : CM (complete main)
Ustawienia formatu, bez endiana         : Big
ID kodeka                               : A_AC3
Czas trwania                            : 1h 40 min.
Rodzaj przepływności                    : Stała
Przepływność bitów                      : 128 Kb/s
Kanały                                  : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów                  : Front: L R
Częstotliwość próbkowania               : 44,1 KHz
BitDepth/String                         : 16 bitów
Rozmiar strumienia                      : 92,0 MB (1%)
Język                                   : Polski
Default                                 : Tak
Forced                                  : Nie

 

Po którym wywala GS:

 

Ogólne
UniqueID/String                         : 181178996629410033813804981373472257248 (0x884DCE349C1A54059B252E367DD2B4E0)
Pełna ścieżka                           : W:\HDD\video\LEKTOR\Czas zemsty (2013).mkv
Format                                  : Matroska
Wersja formatu                          : Version 2
Rozmiar pliku                           : 5,99 GB
Czas trwania                            : 1h 57 min.
Całkowita przepływność bitów            : 7.276 Kb/s
Tytuł filmu                             : Dead Man Down  FilmyHD.net
Zdekodowana data                        : UTC 2013-07-23 23:29:17
Aplikacja zapisująca                    : mkvmerge v3.0.0 ('Hang up your Hang-Ups') built on Dec 12 2009 15:20:35
Biblioteka zapisująca                   : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID                                      : 1
Format                                  : AVC
Format/Informacja                       : Advanced Video Codec
Profil formatu                          : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC               : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy          : 5 klatek
ID kodeka                               : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania                            : 1h 57 min.
Przepływność bitów                      : 5.128 Kb/s
Szerokość                               : 1.280 pikseli
Wysokość                                : 536 pikseli
Proporcje obrazu                        : 2,40:1
Tryb wyświetlania klatek                : Stały
Szybkość wyświetlania klatek            : 23,976 kl/s
ColorSpace                              : YUV
ChromaSubsampling                       : 4:2:0
BitDepth/String                         : 8 bitów
Rodzaj skanu                            : Progresywny
bity/(piksele*ramki)                    : 0.312
Rozmiar strumienia                      : 4,10 GB (68%)
Tytuł                                   : Dead Man Down  FilmyHD.net
Biblioteka zapisująca                   : x264 core 133 r2334 a3ac64b
Ustawienia kodowania                    : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / lookahead_threads=2 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=5128 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Język                                   : Angielski
Default                                 : Tak
Forced                                  : Nie

Audio #1
ID                                      : 2
Format                                  : AC-3
Format/Informacja                       : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension           : CM (complete main)
Ustawienia formatu, bez endiana         : Big
ID kodeka                               : A_AC3
Czas trwania                            : 1h 57 min.
Rodzaj przepływności                    : Stała
Przepływność bitów                      : 640 Kb/s
Kanały                                  : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów                  : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania               : 48,0 KHz
BitDepth/String                         : 16 bitów
Rozmiar strumienia                      : 539 MB (9%)
Tytuł                                   : Polish AC3  FilmyHD.net
Język                                   : Polski
Default                                 : Tak
Forced                                  : Nie

Audio #2
ID                                      : 3
Format                                  : DTS
Format/Informacja                       : Digital Theater Systems
Format_Settings_Mode                    : 16
Ustawienia formatu, bez endiana         : Big
ID kodeka                               : A_DTS
Czas trwania                            : 1h 57 min.
Rodzaj przepływności                    : Stała
Przepływność bitów                      : 1.509 Kb/s
Kanały                                  : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów                  : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania               : 48,0 KHz
BitDepth/String                         : 24 bity
Opóźnienie wideo                        : 11ms
Rozmiar strumienia                      : 1,24 GB (21%)
Tytuł                                   : English DTS  FilmyHD.net
Język                                   : Angielski
Default                                 : Nie
Forced                                  : Nie

Tekst #1
ID                                      : 4
Format                                  : UTF-8
ID kodeka                               : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja                    : UTF-8 Plain Text
Tytuł                                   : Polish subs  FilmyHD.net
Język                                   : Polski
Default                                 : Nie
Forced                                  : Nie

Tekst #2
ID                                      : 5
Format                                  : UTF-8
ID kodeka                               : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja                    : UTF-8 Plain Text
Tytuł                                   : English subs  FilmyHD.net
Język                                   : Angielski
Default                                 : Nie
Forced                                  : Nie

Menu
00:00:00.000                            : en:00:00:00.000
00:11:40.950                            : en:00:11:40.950
00:16:48.591                            : en:00:16:48.591
00:25:18.642                            : en:00:25:18.642
00:30:38.628                            : en:00:30:38.628
00:36:37.779                            : en:00:36:37.779
00:41:19.811                            : en:00:41:19.811
00:46:36.669                            : en:00:46:36.669
00:55:52.516                            : en:00:55:52.516
01:03:13.206                            : en:01:03:13.206
01:12:09.033                            : en:01:12:09.033
01:18:25.034                            : en:01:18:25.034
01:24:07.042                            : en:01:24:07.042
01:31:35.865                            : en:01:31:35.865
01:36:36.165                            : en:01:36:36.165
01:42:52.416                            : en:01:42:52.416

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy nawet sztuki Dongla. Zapewne jakieś ustawienie ale bez sprzętu to raczej trudno to sprawdzić.

 

Powiem szczerze że nie wiem gdzie szukać tych ustawień.Patrzyłem uimage jak i as_102 są identyczne jak w poprzednich wersjach i w sumie powinno to działać.Niestety mam tylko jedną sztukę dongla i tuner pracuje na niej,oczywiście po powrocie do Graterlia  w wersji 1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...