Skocz do zawartości

Graterlia OpenPLi IMAGE zapytanie


Gość marani_26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

widać że jest pendrive, przygotowałem w hdclone i nie wiem jak wystartować próbowałem już chyba wszystkich opcji usb1, ush2 etc.

fdisk -l

 

 

a po co ty sie upierasz w tym hd clone nie rozumiem zrob normalnie na pena wrzuc image i juz opisane wsio w faq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem ADB5800xx_Graterlia_1.x.x_rootfs.tar.gz programem maxi boot, wyglada to tak pod fdisk -l

 

wybieram USB1 lub USH1 i nie odpala, byc moze lipny pen?

 

pozdr

 

wedlug opisu wysiwetlacza:

 

HDD1 - pierwsza partycja HDD (sda1)
HDD2 - druga partycja HDD (sda2)
USH1 - pierwsza partycja USB razem z HDD (sdb1)
USH2 - druga partycja USB razem z HDD (sdb2)
USB1 - pierwsza partycja USB bez HDD (sda1)
USB2 - druga partycja USB bez HDD (sda2)
USB3 - trzecia parytycja USB bez HDD (sda3)
NAND - start z NAND image B4T
NLAM - start z NAND image freebox - lamerek
UPDT - UPDATE env, uboota, NAND

 

Robiąc według poradnika mam wrażenie że coś robię źle i jest mało zrozumiałe dochodzę do punktu:

 

[Jak rozpakować archiwum "rootfs" na Pendrive @tux

należy utworzyć partycję na pendrive;
mając już partycję na pendrive wkładamy go do nBoxa i jeżeli się zamontuje, należy go odmontować;
logujemy się do telnet i wydajemy pokolei polecenia:
umount /punkt_montowania (czytaj początek opisu fdisk)
mkfs.ext2 -b 4096 -I 128 -L "system" /dev/sda1 (gdzie sda1 to nasz pendrive -- nie pomyl się i nie sformatuj innej partycji | jak nie wiesz co sformatować wydaj polecenie "fdisk -l" i zweryfikuj dane);
mkdir /dest
mount /dev/sda1 /dest

 

i jest ok, formatuje się montuję lecz nie bardzo rozumiem później wgyrwam przez ftp plik. ADB5800xx_Graterlia_1.x.x_rootfs.tar.gz ? czyli kopiuje normalnie total comanderem np do dest na pendrive?

 

ps.2 coś nie tak, nie wychodzi mi załączam screen gdzie robię błąd?

nboox.png.553c419ac3c0459bb54ed4e4ffa400bd.png

nboxxxx.png.28ffcd3e3ea92d999c67c3e8a3f830ea.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzales drugiego screena ? jest cos nie tak bo nie wypakowywuje tego archiwum po przeslnaiu na ftp, nie mam nand tylko wlan ale mniejsza wybieram usb1 i nie odpala, nawret robiac image programem w fdisk pokazuje mi pena pod sdb1 według instrukcji powinien odpalać z tego USH1 - pierwsza partycja USB razem z HDD (sdb1) ale też nie leci ;//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij jeszcze raz sobie to archiwum z image i nie otwieraj go tylko zmien sobie nazwe na jakas krotsza np.dupa.tar.gz ale pod zadnym pozorem nie otwieraj go i wtedy wrzuc do miejsca docelowego w nbox i musi poleciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haki na forum jest w poradniku by nie montowac i po skopiowaniu image i rozpakowaniu do dest odmonotowac? nie mam usba usbb tylko usb1 usb2 wedlug opisu odpala tylko usb nie majac hdd ja mam hdd

 

To jezeli montujesz pod sdb1 do folderu dest i tam ci rozpakowuje archiwum no to musi dzialac z usb image innej mozliwosci nie ma

Daj tu loga z konsoli z ladowania image na pena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alanokolo

kol @tux

czy masz już rozwiązanie tego problemu z przypisaniem przycisków pilota w v.2 Graterlia ?

a jaki masz problem z przypisaniem wszystko chodzi lepiej niż dobrze można zmienić nawet nie zmienialne !!!

 

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszlo, image troche inne jak dotychczas w 7.1.7 tam wszystko bylo w var/keys tu nie bardzo wiem nawet gdzie wrzucic softcam oscama i binarke oscama :D

 

lokalizacje plików:

konfigi w: etc/oscam

binarka w: usr/bin/ i ma się nazywać oscam

 

przed wgraniem swojej binarki musisz zastopować domyślną (8705, wybitnie stabilną, w zasadzie nie ma po co ją zmieniać, chyba że ktoś chce mieć ładniejszy webif) z konsoli, poleceniem:

 

/etc/init.d/softcam.sh stop

zatrzymujesz oscam

 

/etc/init.d/softcam.sh start

odpalasz oscam

 

skoro już przy webif jesteśmy, warto pobrać css i wskazać go w konfigu, co zapobiega zmianom wyglądu z wersji na wersje, opis co i jak jest do znalezienia tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj drugi raz wystąpił u mnie ten sam problem z nagrywaniem i oglądaniem innego kanału co kilka dni temu.

Na 1000% jestem pewien że wczoraj działało wszystko ,bo testowałem PTS i nagrywanie i było na pewno OK. A dzisiaj ustawiłem sobie żeby timerek nagrał Star Trek a w tym czasie oglądałem inny kanał. Nagrywanie się zaczęło bez problemów ale jak postanowiłem zmienić kanał to ciemność, na wszystkich kanałach. Potem restart tunerka i dla testu znowu nagrywanie i przełączenie na inny kanał i to samo z tą różnicą że nagrywany kanał mogłem oglądać normalnie, pozostałe ciemność.

Tak jak napisałem problem powtórzył się u mnie drugi raz, poprzednio rozwiązałem go wgrywając jeszcze raz image od nowa ale chyba nie tędy droga. Od wczoraj nic nie wgrywałem i nie zmieniałem w tunerze.

Czy może ktoś miał podobny problem ?

@tux czy to może się zapełniać jakiś bufor lub coś podobnego ? Konfigurację mam prawidłową - 2 tunery na HB itd.

 

P.S.

Oscam pokazuje mi coś takiego:

 

2013/08/09 22:55:09  510528 c ERROR: Can't open device /dev/dvb/adapter0/ca0 (errno=16 Device or resource busy)

2013/08/09 22:55:09        0  --- Skipped 3 duplicated log lines ---

2013/08/09 22:55:09  510528 c DM (1803&000000/0000/0C23/92:D07B329C06CB77DD6C43DE59966879DF): found (58 ms) by reader - Polsat HD

2013/08/09 22:55:14  510528 c DM (0B01&000000/0000/3DCD/6C:A55E8767EA87782D692CF9263A823937): found (274 ms) by reader - TVN HD

2013/08/09 22:55:18  510528 c ERROR: Can't open device /dev/dvb/adapter0/ca0 (errno=16 Device or resource busy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja OScama? qboxhd/amino/coś_innego?

2013/08/09 22:55:09  510528 c ERROR: Can't open device /dev/dvb/adapter0/ca0 (errno=16 Device or resource busy)

To mi pzypomina problem znany z amino.

 

Oscam nie zmieniamy, czyli taki jaki było oryginalnie w image, czyli 8705. Dodam że problem powstał dopiero na Graterli , na wczesniejszych wersjach było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grterlia 1.x.x wywodzi się wprost z Freebox 8.3.

Graterlia 2.x.x jest kompilacją zupelnie inną.

 

 

Ciekawi mnie tylko to, że problem raz jest a raz go nie ma.

 

Właśnie dlatego zastanawiam się czy przypadkiem coś się nie zapełnia albo przestaje czytać po jakimś czasie. Czy istniej jakaś aplikacja która pozwoli mi odczytać więcej logów niż z błędy oscam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się. Poszukaj jakiegoś i wyposaż się w niego. Może masz jakiś starszy kabel od telefonu komórkowego?

 

Coś by się znalazło , ale nie wiem czy znajdę czas na zabawę z kabelkiem, ostatnio mam taki zapie... w robocie że jak już jestem w domu a zwłaszcza w weekend nie mam okazji do "zabawy " tunerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej chwili nie ma części kanałów. Ani na 60cm na dachu ani na 120cm na balkonie. Tym razem chyba pogoda.

 

To raczej nie to , bo u mnie zazwyczaj najsłabszy TVN24 odbieram i ma ok 70%

 

P.S.

UPS poprawka, właśnie wszystko wróciło. Więc to chyba faktycznie jakiś kosmiczny wiatr musiał byc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą listą kanałów? Zgrałem za pomocą Dreambox_Edit na kompa i ponownie wgrałem na nBoxa, lista się pokazała, ale po restarcie tunera jest tylko czarny ekran. Lista normalnie jest, menu jest, a obraz ciemny i obrazu brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć do informacji jak wgrać listę do Graterlia 2.x.x i wykonaj to zgodnie z tą listą. Będzie OK.

 

 

UWAGA → @kollorowy szuka sam! Nie promujemy lenistwa.

 

 

Im dłużej to forum istnieje tym bardziej dochodzę do wniosku, że nie warto nic pisać → i tak prawie nikt tego nie czyta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawostka, po wczorajszych problemach z nagrywaniem jednego i oglądaniem innego kanału, tak jak poprzednio wgrałem od nowa system i oczywiście teraz działa , zobaczymy jak długo ;)

Ale zauważyłem też że przypisanie klawiszy też zaczęło normalnie działać.

Wgrany system to czysta graterlia v2 bez update z 31.07,

@tux czy ten update może powodować problemy z pilotem ? Na razie poprawki nie wrzucam bo mi streaming nie potrzebny ale może warto sprawdzić co tam siedzi ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk 250 nbox czarny nie pamietam dokladnie modelu ale nie jest to mysle wazne, podpowie mi ktoś jak nagrywac programy? wywala mi że dysk muszę zainicjować a wiąże się to z utratą danych, zgadza się? A nie chce ich tracić, był wcześniej na innym image 7.1.7 i all gralo ok, oczywiscie dysk jest widoczny tylko nie moge nagrywać. I jeszcze jedno pytanie robiąc aktualizacje z E2 PPanel mowa o systemie kasuje all ustawienia? Pozdrawiam i sorry za proste pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej chwili nie ma części kanałów. Ani na 60cm na dachu ani na 120cm na balkonie. Tym razem chyba pogoda.

 

A nikt nie pomyślal ze burza to nie koniecznie tylko u odbiorcy ale i nadawcy  ma znaczenie. Wczoraz wszyscy to odczuli po okolice wawki były "pod obstrzałem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o aktualizację czytałem że nie usuwa zapisanych danych, ale jeśli chodzi o nagrywanie to nie wiem czy jest możliwość bez inicjalizacji dysku a co za tym idzie formatem danych - wczesniej pracowalem na 7.1.7 nie da sie nic zrobic by mozna bylo nagrywac ale nie usuwac danych? :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety :( czytałem chyba z 50 razy jak wgrać listę, za każdym razem czarny ekran, czy bym wgrywał listę stworzoną w poprzednich image, czy w Graterlia 2.x.x, restartuję z pilota i za każdym razem czarny ekran, nie wiem czy tylko ja mam taki problem, ale niestety nie mogę sobie z tym poradzić... :( wydaje mi się, że ten temat został stworzony w celu pomocy i dyskucji o nowym image, także bardzo bym prosił o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwione, wystarczyło nadać etykietę records i zamontować dysk :D Dzięki, mam jeszcze jedno pytanie skin elgato był wgrany był już wgrany w Graterlia OpenPLi 1.x.x :) chodzi o picony, widziałem na forum różne duże ładne, możne je jakość umieścić w tym skinie? oraz gdzie w image znajdują się picony, dałem aktualizację bezpośrednio z ppanel ale nie aktualizuje wszystkich :) Jak wygląda aktualizację picon na tym image? :) Pozdrawiam serdecznie, uprzedzam faq przeczytane, forum również i nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi :) Mam jeszcze pytanie odnośnie wtyczek, gdy wchodzę w menu i daje by wyszukało wtyczki, nic nie znajduję, tak powinno być? :) Na serwie nie są udostępniane żadne? :) Pozdrawiam

 

P.s ścieżkę picon znalazłem po ściągnięciu paczki, tylko nie wiem które picony wrzucić by się nie wysypały :)

 

P.s mogę użyć tych i zamienić z dotychczasowymi?

 

------> http://forum.xunil.pl/index.php?topic=66.msg6139#msg6139

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawostka, po wczorajszych problemach z nagrywaniem jednego i oglądaniem innego kanału, tak jak poprzednio wgrałem od nowa system i oczywiście teraz działa , zobaczymy jak długo ;)

Ale zauważyłem też że przypisanie klawiszy też zaczęło normalnie działać.

Wgrany system to czysta graterlia v2 bez update z 31.07,

@tux czy ten update może powodować problemy z pilotem ? Na razie poprawki nie wrzucam bo mi streaming nie potrzebny ale może warto sprawdzić co tam siedzi ?

 

Kolejny test.

Wgrałem dzisiaj update z 31.07 i oczywiście przyciski pilota przestały działać, ale pobawiłem się i podmieniłem pliki: InfoBar.pyo i InfoBarGenerics.pyo z image z 29.07 i przypisanie przycisków teraz działała prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były pliki z Graterlia 1.x.x - w pierwszej wersji 2.x.x te pliki były z G1. Potem naprawiłem wiele GSów dają poprawny plik z poprawkami. Ogólnie AssignButton jest na wylocie.

 

Szkoda bo praktycznie w 100% kanały przełączam strzałkami góra/dół,  no chyba że mógłbyś  na stałe  te przyciski przypisać do przełączania ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad ergonomią klawiszologii jest burza mózgów. Jak zrezygnujemy z AssignButton to tylko wtedy gdy przemyślimy całą klawiszologię. Ta która jest teraz z ergonomią ma mało wspólnego. Z intuicją w sumie też :D

 

Tak jeszcze w celu wyjaśnienia dla niektórych. Soft do tunera to nie tylko skórki, pluginy, sama Enigma. To też ergonomia użytkowania. Ta ergonomia póki to jest na marnym poziomie. Tworząc oprogramowanie nie patrzymy jedynie na nowości, na kolejne cyferki samej E2 itd. Chcemy dopracować całość tak jak się da. Potrzeba na to czasu. Jeżeli ktoś uważa, że zajmowanie się tym co ma być pod którym klawiszem jest czymś pobocznym to odpowiadam, że nie jest. To jak wygodnie obsługujesz tuner decyduje o tym jak chętnie z niego korzystasz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad ergonomiom klawiszologii jest burza mózgów. Jak zrezygnujemy z AssignButton to tylko wtedy gdy przemyślimy całą klawiszologię. Ta która jest teraz z ergonomią ma mało wspólnego. Z intuicją w sumie też :D

 

No właśnie i tu jest problem, bo intuicję każdy ma inną :)

Ale tak na poważnie góra/dół myślę że większości powinna kojarzyć się z przełączaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z najważniejszych cech dobrego oprogramowania jest możliwość dostosowania do własnych preferencji (im większa tym lepszy program) , dlatego ewentualne usunięcie AssignButton byłoby według mnie krokiem wstecz.

Zgodnie z przysłowiem: "jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził" lepiej żeby ta funkcja została , przynajmniej jako opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. zapoznaj sie z lepiej z sytuacją. Oprogramowanie rozwija dosłownie kilka osób - palcd jednej ręki. Wszystko finansowane z wlasnych zasobów. Więc puki co, to my będziemy określać co jest krokiem w tyl a co co w przód. Sorry, zaczniesz rozwijać własne oprogramowanie to będziesz mógł określać tego typu rzeczy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. zapoznaj sie z lepiej z sytuacją. Oprogramowanie rozwija dosłownie kilka osób - palcd jednej ręki. Wszystko finansowane z wlasnych zasobów. Więc puki co, to my będziemy określać co jest krokiem w tyl a co co w przód. Sorry, zaczniesz rozwijać własne oprogramowanie to będziesz mógł określać tego typu rzeczy.

 

kolega @pppp jakiś nerwowy się chyba ostatnio zrobił ;)

Szacun wielki dla wszystkich którzy mają chęci, umiejętności i zapał aby grzebać w sofcie nboxa ale postawa "tak jak ja chcę albo spadać" w mojej opinii spowoduje że prędzej czy później forum umrze. Z tego co wiem forum powstało po to aby dzielić się z innymi swoim softem ale też aby inni użytkownicy mogli wpływać w mniejszym lub większym stopniu na rozwój projektu, chociaż poprzez zgłaszanie błędów lub sugestii.

Jeżeli nie to po co robić forum ogólnodostępne ?

Nie lepiej zamknąć się w małej grupce zapaleńców i nie dawać dostępu innym ? Będzie łatwiej i nikt nie będzie zawracał twórcom przysłowiowych "czterech liter".

Ale myślę że na tym forum to jednak nie o to chodzi (mam nadzieję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatno dostaję dużo e-maili w sprawie funkcji/dodatków/skórek dostępnych w sofcie.

Informuję, iż nad softem pracuję sam wraz z @pppp. Pomocą służą @richter, @matzg, @mickey. Czasem trafi się, że ktoś jeszcze coś pomoże. Oczywiście pomocą służy nam też freebox. Niestety, ostatnie dni przynosły coś, czego się poniekąd spodziewałem. Myślałem jednak, że nie nastąpi to aż tak szybko. O czym mowa? Otóż o setkach e-maili z prośbami o poprawienie/dodanie tego czy tamtego. Odpisanie, że POSTARAMY się zajać w wolnej chwili, skutkuje zjawiskiem "trucia" przy pomocy e-maila, czasem nawet dzień w dzień. Proszę zapamiętać raz na zawsze!, że wszystko robimy po godzinch i jako hobby.

Jeżeli nie ustanie proceder "trucia" przez rzesze ludzi i próby wymuszania na nas wykonania danych działań, to co teraz zostało udostępnione, będzie musiało być OSTATNIM czymś, co udostepniliśmy, albowiem nie będziemy mieli już czasu na zwykłą pracę, a jedynie na czytanie i polemikę. Nikt z nas za darmo nie będzie poświęcać życia/rodziny/czegokolwiek, bo tak się podoba komuś. Nie jesteśmy firmą, która żyje z tego i jak przestanie to robić, to zniknie z rynku. Proszę pewne osoby, aby to pojęły. Zacząłem robić coś dla siebie i przy okazji dałem Wam. Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś może chcieć, aby coś działało jak ON chce. Rozumiem też, iż ktoś ma sugestie. Nie zrozumiem jednak ciągłego trucia o coś. Czy jeden z drugim zapłacił ciężkie pieniądze za ten soft? Dać ludziom palec, to zjedzą całą rekę. Słowa są tak bezpośrednie, jak wiadomości, które otrzymuję. Nie potrafię już inaczej wskazać granic, które wciąż są łamane.

 

 

Poza tym wyjaśnię jedną rzecz w kwestii Graterlia 2.x.x.

Jeżeli ktoś myśli, że w tydzień czy nawet miesiąc można wszystko dopracować, to życzę tej osobie, by dalej sobie tak myślała lub zaczęła coś robić i sama się przekonała, gdzie leży prawda. Nie da się robić coś po godzinach dla kogoś i zrobić tego na już i jeszcze bez błędów, które później zostaną wytknięte i jeśli nie przez tego kogoś, to inne osoby. Prace trwają nadal, a lista rzeczy do wykonania jest jeszcze bardzo długa. DO TEGO NIKOMU NIE CHCE SIĘ RUSZYĆ SAMEMU I POMÓC (poza wmienionymy wyżej przypadkam). Tak naprawdę to @pppp, @matzg,@mickey albo @richter wiedzą ile kosztuje to pracy. Póki sam nie zaczniesz czegoś robić, to wydaje Ci się, że nie wiadomo ile można robić i inwestować swoich środków zarówno intelektualnych, jak i finansowych.

Ludze → obudźcie się! To nie jest nasza praca, co daje nam chleb. Tym nie nakarmimy naszych dzieci... Widocznie za dużo robimy. Widocznie...

Proszę → pomyślcie jeden z drugim raz jeszcze i to zanim coś kolejnego napiszecie. Nim naskrobiecie coś w tonie pretensjonalnym, np. No dlaczego jeszcze nie ma tego, o co prosiłem. Miało być to... Przecież pisze już trzeci raz w tym tygodniu i nikt nie reaguje... Dalej nie ma tego co JA CHCE!

 

 

Powyższego nie napisałem po to, by kogoś zranić. Napisałem po to, by uśwadomić niejednej osobie to, co się wydaje czymś oczywistym dla wielu użytkowników. To, że coś wygląda na proste, w istocie może być bardzo skomplikowane i pociągać za sobą masę roboty. Przykład Infobar + AssignButton. To nie jest tak, że tylko dograć plugin, zmienić kilka wpisów w keymap.xml.

Z pozycji uzytkownika wygląda to tak: Sugeruję, że to może działac tak i tak. Z pozycji osoby zajmującej się softem wygląda to tak, że nie raz jest to kilka nocy siedzenia, a na koniec okazuje się, że trzeba zaczynać od początku i wykonać to w zupełnie inny sposób.

Ja się cieszę, że są sugestie. Cenię sobie każdą napisaną przez danego użytkownika raz i w odpowiedni sposób. Nikt nie lubi zmuszania i nękania. A te dwie ostatnie sprawy zaczynają mieć miejsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...