Skocz do zawartości

Graterlia OpenPLi IMAGE zapytanie


Gość marani_26

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za to póki będę miał siły/możliwości/itd. Będę robił dalej coś dla ludzi.

Kiedyś pisałem - nawet jak będzie to jedna. Fakt - może skończyć się zamknięcie projektu dla garstki osób, ale nie zapominam o tych co nie zapominają o mnie i pomagają jak tylko mogą - chociażby ciepłym słowem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie chciałbym aby ktoś myślał że mojego poprzedniego posta napisałem po to aby komuś cokolwiek zarzucać. Jak napisałem na wstępie szanuję wszystkich którzy w sposób hobbistyczny dają innym to czego inni nie potrafią sami zrobić. Sam wiele się nauczyłem z podstaw linuxa będąc tutaj.

 

 

wyslano z taptalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. zapoznaj sie z lepiej z sytuacją. Oprogramowanie rozwija dosłownie kilka osób - palcd jednej ręki. Wszystko finansowane z wlasnych zasobów. Więc puki co, to my będziemy określać co jest krokiem w tyl a co co w przód. Sorry, zaczniesz rozwijać własne oprogramowanie to będziesz mógł określać tego typu rzeczy.

OK , rozumiem i PRZEPRASZAM ! wycofuję słowa o "kroku wstecz" , podtrzymuję tylko prośbę o nie usuwanie AssignButton . Nie oczekuję wiele , szkoda by było pracy w to włożonej .

Jest ktoś kto popiera moją prośbę ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem coś dziwnego z zapamiętywaniem ustawień w menu. Jak ustawię PTS, ale nie w pluginie tylko właśnie w menu żeby włączał się np. po 5s to działa ale tylko do restartu systemu, po restarcie ustawienie wraca do domyślnej wartości czyli PTS wyłączony.

Podobny problem jest z odtwarzaczem, mam ustawione styl wyświetlania na pojedyncza linia, a po resecie wraca na domyslne czyli kompaktowy.

Ktoś może potwierdzić podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa na wprowadzenie autostandby? Czasem braknie prądu, a tuner potrafi włączyć telewizor i pełna impreza a licznik bije...

Ta funkcja już jest...

-Czuwanie/Restart->Wyłącznik czasowy->Zachowane gdy odbiornik...

 

@tomiss

Wszystkie ustawienia powinny być zapisane w settings (/etc/enigma2) dokonaj zmian zobacz co jest w settings

i po restarcie porównaj wpisy z settings przed restartem.

Może te informację nie są tam zapisywane i E2 nadpisuje ustawienia na domyślne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa na wprowadzenie autostandby? Czasem braknie prądu, a tuner potrafi włączyć telewizor i pełna impreza a licznik bije...

Ta funkcja już jest...

-Czuwanie/Restart->Wyłącznik czasowy->Zachowane gdy odbiornik...

 

 

 

Chyba się nie zrozumieliśmy. Tam ustawiamy wyłącznik czasowy bądź "po bezczynności" ... a ja chcę by tak jak to kiedyś było dało się ustawić, że dekoder po odłączeniu od prądu i włączeniu sam od razu wchodził w standby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to się stało że nie ma już do ściągnięcia nowego image w wersji rootfs ?

Czyżby to był efekt publikowania wersji pod hdclone ?

Czy może ktoś udostępnić Graterlię 2 w tej wersji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ok to małe faq na ten temat i nie ma dyskusji :) Na pewno wszystkim testującym na pen-ach się przyda.Mam BZZB i czasem przy testach w NAND uboot leciał w kosmos a na penie do dziś testuje i jak coś nie tak (za bardzo testuje :) ) to tylko na nowo pen-a stawiam ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@tomiss

Wszystkie ustawienia powinny być zapisane w settings (/etc/enigma2) dokonaj zmian zobacz co jest w settings

i po restarcie porównaj wpisy z settings przed restartem.

Może te informację nie są tam zapisywane i E2 nadpisuje ustawienia na domyślne...

 

 

W tym pliku jest wszystko OK ale on nie zawiera w sobie konfiguracji jak wyświetlać listę nagranych programów, a ta też mi się resetuje do widoku innego niż ustawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnika nie dam CELOWO. Jeżeli mam tuner na linuxie to powinienem wiedzieć jak go używać. Aby całkowicie wykorzystać potencjał osoba powinna posiadać linuxa na komputerze.

Inaczej pisząc - zmuszam do zmiany myślenia. Wiem że nie każdemu to odpowiada. Ja jednak się nie przejmuję. Im więcej osób uświadomi sobie że tuner satelitarny ma system operacyjny tym lepiej.

Te osoby co nie mają ochoty na naukę/zabawę linuxem mają NAND/NOR. To im wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, posiadam graterlie 2.0 i postanowiłem się dzisiaj trochę pobawić w skanowanie innych satelit bo domyślnie na liście mam dwie. Ku mojemu zdziwieniu przy wyborze satelit pokazauje mi się też DVB-T i DVB-C i w związku z tym chciałem się zapytać czy jest jakiś tuner DVB-C, który odpalił by na graterli?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma . To są zakamarki enigmy (u nas nieużywane) a pochodzące z oryginału projektu openpli

 

 

Szkoda, jeszcze się zapytam czy jest może jakaś możliwość aby tuner łapał transpondery z nieba podczas skanowania kanalów a nie z zapisanej listy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Czy jest jakas mozliwosci z konwertowania starej listy do nowej.Chcialem wgrac znajomemu liste na astre 28 ,ale na kazdym kanale ciemnosci.Liste pobrałem z tego linkiu http://www.satelliteworldz.co.uk/?dl_name=rats.zip (Ze strony www.satelliteworldz.co.uk)

 

edit.Zapomnialem dodac ze wersja softu to Graterlia v2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma . To są zakamarki enigmy (u nas nieużywane) a pochodzące z oryginału projektu openpli

 

 

Szkoda, jeszcze się zapytam czy jest może jakaś możliwość aby tuner łapał transpondery z nieba podczas skanowania kanalów a nie z zapisanej listy??

 

A czy jest taka opcja w jakimkolwiek image ? czy oprogramowaniu dekoderów udostępnianym przez danego operatora?  - ja sobie nie przypominam cuś takiego ( pewnie Pan Bucek zapomniał o aktualizacji transponderów) ;)

A na poważnie to ,można by było taką opcje zapisać w skrypcie i oprzeć się na jakiejś stronie w necie ,ale nie  będzie to w 100% miarodajne ( np:kingofsat ma czasami i 4-5 dniowe poślizgi z aktualizacja)

Pozostaje 100%-a opcja ,własnej aktualizacji,czyli ręczne skanowanie poszczególnych transponderów danego sat.

 

@daromen21

Witam .Czy jest jakas mozliwosci z konwertowania starej listy do nowej.Chcialem wgrac znajomemu liste na astre 28 ,ale na kazdym kanale ciemnosci.Liste pobrałem z tego linkiu http://www.satelliteworldz.co.uk/?dl_name=rats.zip (Ze strony www.satelliteworldz.co.uk)

 

edit.Zapomnialem dodac ze wersja softu to Graterlia v2

 

Jeżeli Masz prawidłowo ustawione parametry sat w Menu tunka,oraz Postępujesz zgodnie z opisem wgrywania listy kanałów dla G2 ,podanym przez @tux ,to taka lista powinna Ci działać.( opis jak władować listę do G2 jest na forum )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daromen21

Witam .Czy jest jakas mozliwosci z konwertowania starej listy do nowej.Chcialem wgrac znajomemu liste na astre 28 ,ale na kazdym kanale ciemnosci.Liste pobrałem z tego linkiu http://www.satelliteworldz.co.uk/?dl_name=rats.zip (Ze strony www.satelliteworldz.co.uk)

 

edit.Zapomnialem dodac ze wersja softu to Graterlia v2

 

@richter

Jeżeli Masz prawidłowo ustawione parametry sat w Menu tunka,oraz Postępujesz zgodnie z opisem wgrywania listy kanałów dla G2 ,podanym przez @tux ,to taka lista powinna Ci działać.( opis jak władować listę do G2 jest na forum )

 

Wlasnie staram sie wgryac z opisu.(nie wgrywac odrazu ,tylko odpalam orginalna liste zeby sie utwozył nowy plik.Reset z putty.I dopiero wgrywam liste na astre 28).Mam sygnał z astry28.Tylko cały czas ciemnosci mam kanałach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego zapisu:

action ->  DirectionActions downUp
unknown action DirectionActions/downUp! typo in keymap?
action ->  WizardActions back
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/enigma2/python/Components/ActionMap.py", line 61, in action
  File "/usr/lib/enigma2/python/Screens/InfoBarGenerics.py", line 447, in keyNumberGlobal
  File "/usr/lib/enigma2/python/Screens/ChannelSelection.py", line 1651, in recallPrevService
ValueError: invalid null reference in method 'eServiceReference___ne__', argument 2 of type 'eServiceReference const &'
(PyObject_CallObject(<bound method NumberActionMap.action of <Components.ActionMap.NumberActionMap instance at 0x160506c>>,('NumberActions', '0')) failed)

Raczej chyba po "0" powrót do poprzedniego kanału... u mnie tez czasem potrafi sie w tym miejscu wyłozyc GS-em

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z przegladaniem sieci w G2.Po wpisaniu wszystkich danych nie moge przegladac dysku laptopa.Dla porównania sprawdziłem na v8.3 i jest ok.Czy ktoś mógłby sprawdzic czy to działa normalnie?

 

@Tux czy w nastepnym update lub wersji mógłbys  spolszczyc te opcje w >sieci?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder nbox BSKA. Zainstalowałem Gratelia 2 do nand. Po wyświetleniu "OK" odłączyłem zasilanie. Po włączeniu zasilania dekoder nie chce się uruchomić, na wyświetlaczu zatrzymują się jakieś kreski i dalej nie idzie. Na wersji 1.0.3 działa bez problemu. Co może być tego przyczyna?

Mod

Poprawiono pisownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam, ma ktoś problem z Eurosport HD? Na moim dekoderze działa kilka sekund do kilku min - nie wiem od czego zależy i zawiecha, przełączam na inny kanał i z powrotem na Eurosport HD. Nie wiedział bym gdyby nie wyścigi Porsche Cup na Spa. Na mod 8.3.0 miałem czasami pikselozę, myślałem że to antena, lecz obecnie sprawdziłem i nie, bo Pace i sagemcom od operatora działają bez zarzutu.

3,3V pod A20 mam z zasilania HDD. Otworzyłem zasilacz ale jest ładnie w środku. Co lepiej po aktualizacji IPTVPlayer i restarcie z pilota, wysypał mi się uboot. Oczywiście już przywrócony. Kondensatory oczywiście mam wymienione. Chyba zajmę się chłodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne objawy padniętego systemu zasilania.

 

- zmień myślenie, ładnie wyglądające kondensatory nic nie znaczą. Pęknięte i wybrzuszone to ostateczność.

- to że kondensatory wymienione to nie znaczy  że są dobre."Tanie mięso psy jedzą" - przysłowie które się sprawdza w tym przypadku.

- zasilacz zdiagnozuj oscyloskopem - miałem cos o nazwie Movano i kijem tego więcej nie dotknę po tym co zobaczyłem na oscyloskopie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, podepnę się.. Szukałem, szukałem ale nie mogłem nic znaleźć. Otóż Chodzi mi o odtwarzanie 1080p mkv na nboxie, 720p nie ma większego problemu, nie sprawdzałem jak zachowa się przy 1080p mkv (obecnie brak pliku - nie wiem czy jest sens pobierać gdyż może sobie nie radzić) Moje pytanie: jaki polecacie najlepszy odtwarzacz do MKV 1080p i jak to goni? :) Soft G1 miałem wcześniej 7.1.7 i G1 jest moim drugim softem, zresztą bardzo dobrym - chwała "Pingwinom" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest kwestia myślenia, biorę pod uwagę kwestię zasilania oraz jak powyżej napisałem także chłodzenie dekodera, firmowy radiator na procesorze jest nietęgi, lecz u mnie grzeje się bardziej głowica. Zamontowałem już na niej dodatkowy radiator - ale pewnie dodam jeszcze większy na procesor. Muszę jakoś to zdiagnozować. Co do kondensatorów to na dwoje babka wróżyła, faktycznie po wyglądzie wypukłe u góry, lub wypchane na dole można łatwo rozpoznać uszkodzenie, ale równie dobrze może być wyschnięty. Wymienić zawsze mogę - koszt niewielki. Do oscyloskopu nie mam dostępu, mogę miernikiem pomierzyć, wyniki nie będą jednak w pełni miarodajne. Problem z zawieszaniem wyskoczył na Europorcie HD, na innych kanałach nie ma, teraz nie wiem czy wykrzaczenie uboot to zbieg okoliczności, czy jednak coś się zaczyna niedobrego dziać. Dekoder nie jest specjalnie męczony, dokleję radiator i będę obserwował.

Nad zmianą samego zasilacza już również się zastanawiałem, jednak tutaj będę oczekiwał na poradę co kupić.

 

@pppp - napisz jakiego zasilacza używasz i serdeczne dzięki za odpowiedź. z pozdrowieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory w oryginalnych zasilaczach 5800SX - 12V/60W - są na tyle "dobre", że się nie wybrzuszają. Ale na oscyloskopie, przy obciążeniu ok. 20% (taki akurat miałem rezystor dużej mocy pod ręką) już widać wyraźne tętnienia - piki powyżej 100mV. Po wymianie kondensatorów uspokoiło się.

 

Miernikiem faktycznie trudno sprawdzić, ale możesz spróbować pomierzyć jak bardzo "siada" napięcie przy obciążeniu.

 

Co do chłodzenia: Wentylator masz? Próbowałeś rozkręcić go najwyższą szybkość? Wiem, że głośno jest ale przynajmniej do testów. Wciągający czy wyciągający??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może mi ktoś powiedzieć o co biega Graterlia najnowsza wersja rozwojowa wgrana do nand . I jakoś dziwne działa pilot tnie się z dalsza działa bardzo źle baterie nowe drugi pilot to samo . Dekoder po naprawie karty sieciowej poprzednio było wgrane freebox 7.1.7 i było ok .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może mi ktoś powiedzieć o co biega Graterlia najnowsza wersja rozwojowa wgrana do nand . I jakoś dziwne działa pilot tnie się z dalsza działa bardzo źle baterie nowe drugi pilot to samo . Dekoder po naprawie karty sieciowej poprzednio było wgrane freebox 7.1.7 i było ok .

 

Jak wiadomo G2 jest rozwojowa ,wiec do nand wgraj np: G1 ,a inne testujmy na penie lub jak mamy dysk, to na partycjach przeznaczonych przez nas do wgrywania innych image.

Napisz następnym razem jaki to nbox ,co do niego podłączone itd ,pełne dane,aby można było faktycznie podpowiedzieć jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...