Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

@"ERROR"

W skrócie chodzi o translacje tablicy partycji. Ja ją czyszczę kompletnie przed wykonaniem nowej. W momencie Tworzenia nowej jest próba odczytu starej, której już nie ma. Dlatego komunikat. Nie grozi on niczym. Jak znajdę czas to popatrzę jak pozbyć się go na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@"ERROR"

W skrócie chodzi o translacje tablicy partycji. Ja ją czyszczę kompletnie przed wykonaniem nowej. W momencie Tworzenia nowej jest próba odczytu starej, której już nie ma. Dlatego komunikat. Nie grozi on niczym. Jak znajdę czas to popatrzę jak pozbyć się go na ekranie.

nagrywanie działa jak na razie bez zastrzeżeń, wrzuciłem kilka timerów zobaczymy jak się nagra, dam znać

 

@mickey

@tux

dzięki koledzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kollorowy

Podpowie ktoś gdzie znaleźć plik "system.conf" aby dokonać zmiany i załączyć telnet... Niestety nie mogę znaleźć...  :-[

 

EDIT: Dziękuję, udało się  :D

 

---------------------------------------------------

@wszyscy

 

Dla potomnych żeby w kółko nie pytali :

 

/etc/sysconfig/system.conf

 

 

I uwaga!!! Edytować wyłącznie edytorami linuxowymi.

Windowsowe potrafią rozwalić plik i nbox nie wystartuje prawidłowo.

Trzeba wtedy wystartować z innej partycji i przywrócić padnięty plik.

Tux to kiedyś tłumaczył i bogajże chodziło o jakiś znak zapisywany na końcu pliku.

 

Osobiście edytuję przez MC w konsoli.

 

 

pppp

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ogromny problem z którym nie mogę sobie poradzić za chiny ludowe. A więc image nie inicjuje mi pendriva i przy próbie nagrania czegokolwiek dostaję komunikat: Brak

Nie znaleziono HDD lub dysk nie jest zainicjowany. Proszę pomóżcie próbowałem połączyć się przez telnet ale nie chce się połączyć też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, po ostatniej aktualizacji nie ma mgcamd w ppanels. Nie wiem w czym on tam przeszkadzał no ale do rzeczy. Rozpakowałem go tam gdzie trzeba ale teraz nie wiem jak go uruchomić, pomoże ktoś? Niestety instalacja wcześniejszej wersji freebox mod by tux już nic nie daje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknął bo kiedyś musiał :D ten SoftCam staje się już powoli dziadkiem dinozaurem. Inną sprawą jest to, że soft ma być lekki.

 

Jeżeli bardzo potrzebujesz MgCamd... → prześledź plik softcam.sh z poprzednich wersji i popraw go pod siebie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_dufresne7

Witam mam od miesiąca nboxa freebox openpli 8.2 montowanie dysku odbywało sie  z pozoimu menu nboxa inicjuj. ostatnio znikneła ta opcja i nie czyta mi dysku zewnetrznego i pendrive. w SSH komenda fdisk -l nie wykrywa mi dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_dufresne7

mam freeboxa openli 8.2 ale na ta chwile nie wiem czy mod by tux,wiem ze miałem montowanie z poziomu menu a teraz go nie ma, dysk zewnetrzny ma zasilanie,ale wczesniej czytało dysk i pendrive bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie ostrzeżenie.

 

Kolego. Przypominam, że forum dotyczy moda tuxa. Wróżki nie jesteśmy. Tu dyskutujemy ogólnie o modach by tux.

Zdecyduj się czego oczekujesz.

Zacznij od działu FAQ bo inaczej będę wycinał i banował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andy_dufresne7

Jak masz pojęcie o elektronice i odpowiednie narzędzia to sprawdź czy masz zasilanie na USB...

Jeżeli takiej wiedzy nie posiadasz to oddaj komuś do naprawy kto to potrafi.

Tyle na ten temat.

 

@zlewek

Odpowiedź znajdziesz w Ppanels->Listy kanałów->Lokalna lista...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem.Skopiowałem ze starszej wersji enigmy do obecnej skina Lava_Mod_rafalcool1 zrobiłem restart i wszystkie funkcje skina działają oprócz wyświetlania informacji po przełączeniu kanału.Po prostu pokazuje mi się pusta ramka kompletnie nie ma nic.Nie pokazuje żadnej informacji typu:nazwa kanału ,czas trwania,rozdzielczość itd.Używam tego skina bo przypadł mi do gustu.Może ktoś podpowie jak to naprawić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pokokolo

Panowie w jaki sposób można ustawić kanał startowy na którym dekoder ma się uruchomić po włączeniu zasilania? Wersja najnowsza  freebox 8.2.1 mod by tux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pokokolo

Jeszcze jedno pytanie i ide spac;) Gdzieś miałem w zakładkach ale mi zniknęło- w jaki sposób streamować filmy na laptopie? Czy jakaś dodatkowa aplikacja musi być w dekoderze? jak wchodzę przez przeglądarkę na ip dekodera tomogę przejrzeć epg ale jak ściągam plik stream m3u to w programie vlc wyskakuje błąd:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pokokolo

Może sformułuje moje pytanie inaczej.

Mam problem z oglądaniem tv na laptopie na początek w sieci lokalnej.

W openwebinterface Enable - TAK

http port 0080

Enable http auth. -NIE

streaming port 01000

smart service renaming for xbmc -NIE

 

Po wpisaniu w przegladarke IPnboxa:1000 wyskakuje błąd wczytywania strony.

Po wpisaniu w przeglądarkę samego ip nboxa otwiera się strona OPEN WEBIF i mogę sobie przeglądać wszystkie zakładki oraz epg.

Wchodząc na main- Television-bouquets wybieram sobie kanał np. Canal  Sport HD po prawej wybieram telewizorek stream Canal  Sport HD- na tv przełącza się na Canal  Sport HD a na kompie pobiera się plik stream.m3u. Jak chcę go otworzyć w vlc (0.9.4) wyskakuje komunikat:

Twoje dane wejściowe nie moga byc otwarte : VLC is unable to open the MRL 'http://192.168.1.186:1000/1:0:1:32DE:190:13E:820000:0:0:0::Canal  Sport HD'. Check the log for details.

a w logach vlc

main[/color] info: [/color]Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.access_http[/color] error: cannot connect to 192.168.1.186:1000

[/color]access_mms[/color] error: cannot connect to 192.168.1.186:1000

[/color]main[/color] error: open of `http://192.168.1.186:1000/1:0:1:32DE:190:13E:820000:0:0:0::Canal  Sport HD' failed: could not create access

 

 

[/color]Co robię źle?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pokokolo

Dlaczego zmieniłeś "streaming port 01000" ?

Powinno być streaming port 08001

 

dziękuję. Pomogło. Zmienilem bo port w serwerze mam 1010i chcialem sobie ustawić coś łatwiejszego do zapamiętania. Docelowo miał być 1020 ale jak nie działało to testowałem na innych.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonfigurowany w setupie. Video, sieć i inne elementy i tuner pracuje tylko po naciśnieciu klawisza niebieskiego green scren i o to mi chodzi. Nie magę wejść do panela. I to jest następny crash log.

Masz takiego skina i pousuwane convertery i componenty z niego blackGlass-HD.Takze wejdz po ftp usun całkowicie katalog z tym skinem i na standardowym jescze raz zainstaluj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skin jest tylko jeden ten który jest w wersji instalacyjnej. Nic nie było instalowane bo nie mogę wejść do panelu. A gdzie w którym podkatalogu szukać tego skina by go wykasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypisz obsługę Ppanels pod inny klawisz np. YELLOW--> ExtensionsList

BLUE ustaw pod Notting , zapisz zielonym(OK)

Powinieneś mieć już dostep do Ppanels pod zółtym.

Zainstaluj jakiś skin odpal go i sparwdz czy po powrocie na BLUE-->ExtensionsList  możesz wywołać Ppanel....

Na razie tyle... reszta po testach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...