Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość algernon

zatrzymanie oscama  przed zamianą nie jest konieczne, konieczne jest natomiast nadanie atrybutu 755 nowemu oscamowi i zachowanie nazwy oryginału  przed restartem emulatora.

Po 1, zakładając, że najpierw na dysku w kompie nazwę "nowej" binarki zmieniamy na taką, jaką nosi "stara" binarka w nboxie, a potem, za pomocą opcji "kopiuj" w kliencie ftp wrzucamy ją do dekodera (jesteśmy informowani, że plik o takiej nazwie już istnieje, i czy zamienić) to po zamianie atrybuty pliku nie zmieniają się, pozostają takie, jakie miał "stary" plik.

Po 2, czy stosując powyższą metodę, uda się podmienić binarkę, nie zatrzymując jej działania? Teraz już nawet nie próbuję, kiedyś próbowałem i się nie udawało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EcstasyxXx

Chcę ustawić usuwanie pliku podczas restartu tunera.

Znalazłem informacje jak to zrobić w E2:

Proszę wpisać te dwie linijki do /etc/init.d/bootup

 

sed -i '1,/koniec_wpisow/d' /etc/CCcam.cfg

sed -i '/koniec_wpisow/d' /etc/init.d/bootup

 

Niestety, ale w katalogu /etc/init.d/ nie znalazłem pliku o nazwie bootup. Pod jaką nazwą/lokalizacją znajdę plik, który umożliwi wykonanie w/w czynności?

Rozumiem, że najlepiej skasować plik oscam.server?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EcstasyxXx

Dziękuje. Wszystko działa.

Obecnie korzystam z image wgranego na pena. W nand jest starsza wersja. Jak ją skasować? Czy kasując nic nie uszkodzę? Czy potem będzie możliwe ponowne wgranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EcstasyxXx

Chcę, żeby podczas restartu/uruchomienia tunera automatycznie kasował się plik oscam.server

 

A tak z ciekawości  ;)

Skoro Chcesz kasować linijki od dawców w tunku ,to Powiedz gdzie trzymasz ich kopie ?, w kompie?

To pewnie i przydał by Ci się skrypt od usuwania tych danych i z niego :P

 

Zaszyfrowane w kompie :)

To jak skasować starszą wersję z nand?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EcstasyxXx

Na tacy nie podam... odpal konsole i wpisz system.sh a znajdziesz odpowiedz...

Rozumiem. Dzięki.

Po próbie zamontowania wyświetla się komunikat "not found".

 

@EcstasyxXx: A nie byłoby łatwiej uruchomić system z NAND i wtedy posprzątać tam sobie?

 

Przy mojej wiedzy pewnie tak :)

Wystarczy tylko pousuwać wszystkie pliki i katalogi? Mogę to zrobić ftpem czy muszę odpalić konsole? Nie trzeba nic "odinstalować" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EcstasyxXx

 

Po próbie zamontowania wyświetla się komunikat "not found".

...

Jakie komendy wpisałeś ...? Gdzieś musiałeś popełnić błąd... mile widziany zrzut z konsoli.

 

w konsoli wpisujemy:

system.sh  [nazwa]

 

Tak w ogóle to co chcesz usunąć i w jakim celu?

 

Chcę usunąć starą wersję z nand. Nie korzystam z niej. Mam nową na penie.

Wystartowałem z nand i usunąłem ftpem zawartość keys - wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsułem znowu dekoder, zacząłem sprawdzać poziom sygnału tuner a i wszystko ok zmieniłem na tuner b i GS.

Teraz nie mam wogóle żadnego sygnału. W załączniku 2 logi. Sprawdziłem na starym dekoderze sygnał jest OK

 

 

Konfiguracja tunera znajduje się w sofcie?

Oprogramowanie moje to open pli 8.3.0 mod by tux z 08.06.2013

 

 

 

 

 

EDIT

po całonocnym wyłączeniu tuner zaczął pracować normalnie, czyżby kondensatory na głowicy padały?

enigma_crash.tar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

 

Mam problem z jednym z nbox-ów BSLA który pojawił się po awarii zasilacza UPS do którego był podłączony.

Zachowanie dekodera jest następujące:

-Uruchamia się w kratkę, jednym razem wsio jest ok innym dekoder zatrzymuje się na napisie nBOX.

-Jeżeli już się uruchomi to po ok 10-20 min pojawia się strojenie nie udane lub dekoder się zawiesza.

 

 

Wymieniłem zasilacz na nowy(sprawdziłem kilka szt.), zamieniłem głowice na inną - sprawną, niestety to samo.

W związku z powyższym mam kilka pytań:

-Jak mogę zdiagnozować usterkę? Próbowałem podłączyć USB-TTL ale nie mogę się połączyć, nie wiem czy powinienem wykonać jakąś zworę czy wystarczy że podłączę się do debug?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS-323 w standardzie TTL prosto pod debug. Podpinasz tylko GND/RX/TX. Oczywiście RX → TX, TX → RX.

 

Co do objawiów. Wymień kondenstatory na MAIN w torze zasilania z nastawieniem na 1500uF i 1000uF choć po objawach co opisujesz to wymieniłbym wszystkie niezależnie od stanu wizualnego bowiem stan wizualny ni emówi nic o kondensatorze, chyba że jest spuchnięty. Potem wgraj na spokojnie raz jeszcze uboota, mac i env.

Zasilacze sprawdź oscyloskopem, jak sprawne używaj dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero zaczynam z BSLA , Freebox 8.2.1 i mam pytanie ,

tuner nie łapie uprawnień na kartę c+ i TNK SD , jakie wpisy powinny być .... i gdzie , jak je zmienić , mogę w WINSCP ?, czy w total comander , a może w notatniku ?

Może ktoś podać cały wpis do wklejenia? , mam ciemnośc o 3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero zaczynam z BSLA , Freebox 8.2.1 i mam pytanie ,

tuner nie łapie uprawnień na kartę c+ i TNK SD , jakie wpisy powinny być .... i gdzie , jak je zmienić , mogę w WINSCP ?, czy w total comander , a może w notatniku ?

Może ktoś podać cały wpis do wklejenia? , mam ciemnośc o 3 dni

 

Instrukcje co i jak masz tu: http://forum.xunil.pl/index.php/topic,200.msg5200.html#msg5200. Przy czym o ile dobrze pamiętam, to dla TNK SD 0B01 trzeba zamienić na 0B00. Powinieneś odwiedzić odpowiedni kanał sugerowany do reaktywacji, z tego co pamiętam, to w wypadku TNK SD chyba jest to m.in. TVN w wersji SD.

 

Do edycji plików konfiguracyjnych polecam EditPad Lite w wersji 6.7.x (ale nie z linii 7.x, która ma inny moim zdaniem mniej wygodny interfejs), ponieważ potrafi zapisywać (nie psuć plików tak zapisanych), pliki z "zakończeniem linii" jak w unixach/linuxach. Pliki wygodnie "wrzuca się" i zmienia im uprawienienia TotalCommander'ern.

 

lokalizacje plików:

konfigi: etc/oscam

binarka: usr/bin/oscam (przydaje się, gdy chce się samemu ręcznie wgrać ręcznie wersję inną niż proponowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

lokalizacje plików:

konfigi: etc/oscam

binarka: usr/bin/oscam (przydaje się, gdy chce się samemu ręcznie wgrać ręcznie wersję inną niż proponowane)

 

Nic tam nie  ma takiego , z tego co opisałeś.

 

Jak pisałem ma czysty Freebox 8.2.1 , może podrzuci ktos gotowy plik i napisze gdzie mam go wrzucić? ,

pomoże mi ktoś z tego forum?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tam nie  ma takiego , z tego co opisałeś.

 

Jak pisałem ma czysty Freebox 8.2.1 , może podrzuci ktos gotowy plik i napisze gdzie mam go wrzucić? ,

pomoże mi ktoś z tego forum?.

 

Niecałe parę godzin temu wgrywałem w miejsce Freebox'a 7.1.7 tux'owy mod 8.3.0 z 08.06.13, gdzie oscam z minimalistyczną konfiguracją był zainstalowany, już działający, lokalizacje plików takie, jak podawałem wyżej. W innych dystrybucjach/wersjach plik wykonywalny wgrywa się w inne miejsce, konfigi w inne. Tutaj jest dział forum, gdzie są pliki z działającymi konfiguracjami oscam, co/jak masz zmienić, już wiesz.

 

W czystym freebox sprawdź:

var/keys/ (konfigi)

var/bin/ (binarka)

 

przy czym te lokalizacje podaję z pamięci, nie mam już jak sprawdzić ich poprawności, mogę się mylić co do tych lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam tego , podrzuci ktoś mi odpowiednie pliki do wgrania do tunera z opisem gdzie to wrzucić ,

bo już z baraniałem , czytam i czytam i mam juz mętlik w glowie , zrozumcie że dopiero zaczynam z linuxem i z tym tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dodać piconę dla bukietów (ulubionych). np nc+, Polsat?

Czyli picony po naciśnięciu OK i Niebieskiego

 

Hmmm... W pliku z bukietami są wpisy typu "#SERVICE 1:7:1:0:0:0:0:0:0:0:FROM BOUQUET "lista.user01.tv" ORDER BY bouquet" i można stworzyć pikona 1_7_1_0_0_0_0_0_0_0.png co działa. Niestety u mnie wszystkie bukiety mają ten sam "numerek" i nie wiem czy można sobie te zera pozmieniać na coś innego, żeby były różne obrazki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jak sobie ułatwić przywracanie ustawień po aktualizacji nand.

 

Bo aktualnie prawie wszystko muszę konfigurować ręcznie od nowa.

 

Wiem że powinienem skopiować sobie katalog z OSCamem ale to by było tyle.

Kopia ustawień z PPanels przy 8.2>>8.3 mi na przykład nie działała.

Chciał bym przywrócić ustawienia Wifi/LAN

Ogólne ustawienia softu

Druga sprawa to czy macie jakiś skuteczny sposób na np takie kanały DiscoveryHD gdzie poziom głośności jest znacznie niższy. Automatic Volume Adjustment raz działa raz nie. W większości oglądam ten kanał więc zależy mi na jego poprawnym działaniu.

Wiem że już o to pytałem ale jak na razie nie dostałem skutecznej wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sylwiusz1

Witam

Mam taki mały problem : co jakiś czas mój nbox traci ustawienia sieci mimo włączenia DHCP ,pomaga jedynie restart sieci.Tu pytanie czy dało by się utworzyć skrypt który co jakiś czas sprawdzałby połączenie z ruterem lub jakiś przypisany przycisk na polocie do szybkiego resetowania sieci. Z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

wiem, że było o tym na forum...

ale nie jest to dla mnie do końca zrozumiałe:(

Jak mogę zrobić kopię mojego image aby móc wgrać ją do innego nBoxa do nand?

Czy jest jakiś prosty toturial? tak step by step ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sylwiusz1

Jaki masz adres MAC?

MAC mam oryginał z pudełka BSKA podejrzewam że może to być wina rutera LIVEBOX bo znajomy, który ma też LIVEBOX ma ten sam problem. Dlatego potrzebuje taki skrypt który by robił reset sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączonym DHCP i ustawieniu na "szywno" tez masz takie cyrki?

Niestety tak i przy domowym szariku są problemy bo nie każdy umie zresetować sieć

Napraw najpierw sieć. Nie wiem - kable, gniazda, konfig liveboxa - słowem to co nie działa. Jak nBox gubi na statycznym ustawieniu dostęp do sieci to masz coś mocno nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...