Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w tutorialu:

Mam u-boot B4T a chcę wgrać u-boota Freeboxa

 

    z paczki w załaczniku z odpowiedniego katalogu wybieramy aktualizacje B4T do Freebox i wgrywamy dwa pliki na pendrive;

    postepujemy zgodnie z procedurą aktualizacji dla u-boota B4T

    pamiętaj, że:

    * masz do wyboru dwie wersje - 400Mhz i 384Mhz - jeżeli nie wiesz o co chodzi, to wgraj wersje 384Mhz,

    * sprawdź jaką masz pamięć i wybierz odpowiednia wersję dla Ciebie - nie pomyl się, bo możesz UNIERUCHOMIĆ na dobre swojego nBoxa - Jeżeli masz "drapanego" to na 99% masz FST, ale może zdarzyć się wersja FSU (informację powinieneś mieć podaną przez tego, kto przerabiał nBoxa) - jeżeli masz przerobionego metodą zworki, to na 99% także masz FST.

 

Jest napisane:  "postepujemy zgodnie z procedurą aktualizacji dla u-boota B4T" - problem w tym, że nie mogę nigdzie znaleźć procedury dla u-boota B4T - jest tylko procedura dla u-boota Freebox...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za to pytanie dostałeś swoje pierwsze punkciki... było o tym kilkakrotnie pisane. np(12strona)

 

albo jestem ślepy albo tam nic na ten temat nie ma

 

no to wygląda, że to pierwsze...

 

może, przejrzałem ponownie i proszę o link do postu na 12-tej stronie wskazujący na rozwiązanie

sorry, za lamerskie pytanie, ale .....

jak wyjść z bukieta radio do listy kanalów tv?  :)

 

 

Proszę, oto link do rozwiązania w tym wątku, więc punkty poleciały słusznie. Osobna sprawa, że to było na stronie 37...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne... bo ja mam ostatnią stronę tego tematu jako 15.

Co zresztą jest mało istotne rozwiązanie znalazłem wpisując w wyszukiwarkę forum hasło: "radio/tv" .

Gdyby @zlewek też to uczynił pewnie nie było by tematu.

 

Masz pewnie 50 wiadomości na stronę, podobnie jak ja i wtedy jest to na stronie 12. Na stronie 37 wypada jak @AbrahaM kiedy jest 15 wiadomości na stronę, czyli domyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początku przeproszę bo pewnie już odpowiedź na to pytanie się pojawiła, a ponieważ nie chcę by mój pierwszy post był w stylu proszę o pomoc bo nbox się nie włącza zatem napisze.

 

Posiadam nbox recoder z frebox 7.1.7 ( w nand) i ubotem 1.3.1.053. I teraz pytanie czy mogę zaktualizować na nim bezpośrednio do granteli 2.x czy muszę wgrać inny ubot a jak inny to skąd go pobrać i jaki. Opis wgrania posiadam jak i resztę zatem tylko to mnie najbardziej interesuje.

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje z góry za odpowiedź.

dev14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisano,Graterlia 2 - jest to wersja rozwojowa, wiec mogą zdarzać się różne nie miłe niespodzianki.

Do nand załaduj Graterlie 1 ,a G2 zawsze można po testować na pendrivie.

Uboot który masz jest jak najbardziej odpowiedni dla wszystkich image ze stajni Freebox ,Freebox openpli,Freboox mod tux jak i Graterli1/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz, jednak załaduje g2, gdyż jak to się mówi lubię niespodzianki taki urok informatyka co poradzić, aczkolwiek wieże że osoby obeznane w temacie g2 zrobią z niej jak najbardziej w pełni stabilną wersje.

Pozdrawiam

dev14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za zamieszanie tym głupim pytaniem ale nie mam już wyjścia. Ostatnio miałem wrzucone w nbox 7.1.7 i wszystko normalnie chodziło (wiadomy stary oscam nad którym poświeciłem troszkę czasu aby zakumac co i jak) ale wczoraj dyszlem do wniosku ze wgram sobie coś nowego i można powiedzieć lepszego, wiec długo nie myśląc wgrałem sobie OpenPLi v1 i wrzuciłem sobie stare configi oscama a tu delikatna lipa... nic nie działa...teraz jest oscam 8... jak by ktoś mógł pomoc to thx. Pozdrawiam i dzięki za pomoc..

 

Kropek całe mnóstwo, a jakieś duże litery, kreseczki i ogonki? Polski alfabet ma więcej niż 24 znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wrzucę 7.1.7 to wszystko świeci a jak wgram nowe to ciemność... wrzucone do etc/oscam dlatego nie wiem o co chodzi do końca... sorki za problemy w poprzednim poście...

 

 

Przeprosiny przyjęte.

Proszę poprawić swój post...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plik mam skonfigurowany tak jak trzeba ale jak chce się wbić to nie wchodzi, właśnie wgrałem 8.2.1 i tez nie chce mi pozwolić wbić się w przeglądarce na dek ale jak wpisuje bez portu to leci normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchomiony z poziomu nbox... wróciłem teraz na 7.1.7 i wszystko znowu działa jak trzeba na tych samych plikach... narazie muszę uciekać do roboty jutro rano znowu się tym zajmę, możne tylko jakaś duperela tam nie działa. dzięki jak narazie za pomoc.

 

dobra panowie udało mi się dostać do poziomu web i teraz wiem w czym jest błąd... oscam nie może połączyć się z adresami ip wyskakuje błąd w konfiguracji, wiec taki moje pytanie czy od wersji oscama 7xxx do 8xxx zostało w pliku coś zmienione aby podać prawidłowy adres razem z portem?? thx. pozdrawiam

 

dzięki za pomoc. Po burzliwej nocy dyszlem gdzie znajdował się błąd w pliku konfiguracyjnym (tylko 2 linijki a tyle kłopotów). Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pytanie czy jest możliwość programem dreamboxEDIT lub innym do edycji list skopiować jakieś bukiety z jednej do drugiej listy? Sprawdzałem dreamboxEDIT i nie bardzo się da chyba że coś źle robie.. Chodzi mi by zgrać sobie liste z tunera do pc i z innej listy skopiowac kilka bukietow np.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie widzie że pojawiła się stabilna wersja G2, obecnie mam na penie G1 - chciałbym zrobić backup tego image z pena (G1) i później w razie czego przywrócić je - pewnie było to poruszane na forum ale szukam i nic nie widzę, jeśli miałby ktoś linka lub mógł pomóc jak zrobić sobie kopie obecnego image na penie byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arkadiusz1410

Witam, powoli mój NBOX mnie wkurza, ale po kolei ;-) oczywiście przerobiony, z twardym dyskiem 1 Tb, wyświetlaczem niebieskim. Ogólnie to strasznie zamula, a nie mam wgranego niczego dodatkowego. Oprogramowanie wgrane do NAND, jądro 2.6, Gratelia 2. Mam pytanie, czy jak wgrywam najnowsze oprogramowanie do NAND to czyszczą się pozostałości wcześniejszych programów i co można zrobić by NBOX był szybszy, mi potrafi się zaciąć przy oglądaniu filmu na freeplayerze .... Podpowiedzcie proszę jak go rozruszać ;-)

P.S.jutro chce wgrać najnowszą gratelie i chciałbym by wreszcie NBOX hulał jak kiedyś

 

Wysłane z mojego LT18i

 

 

 

Poprawiono drobne błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arkadiusz1410

Chyba, wyjściem będzie wyczyszczenie NAND i wgranie softu na pena ? Jeśli tak to jak wyczyścić NAND ?

 

Wysłane z mojego LT18i

 

 

TUX jutro sprawdze jak wejdę do NBOXa przez kompa, bo teraz to nie wiem jak to sprawdzić

P.S. gdzie szukać tego pliku ?

 

Wysłane z mojego LT18i

 

Nie piszemy posta pod postem...edytujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arkadiusz1410

lamedb to zaledwie 88kb, zamula przy przechodzeniu na inny kanał, największy problem jest przy freeplayerze - albo pikseloza przy większym filmie, albo problem z pauza lub przewijaniem

 

Wysłane z mojego LT18i

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę pytanie..

"widzie że pojawiła się stabilna wersja G2, obecnie mam na penie G1 - chciałbym zrobić backup tego image z pena (G1) i później w razie czego przywrócić je - pewnie było to poruszane na forum ale szukam i nic nie widzę, jeśli miałby ktoś linka lub mógł pomóc jak zrobić sobie kopie obecnego image na penie byłbym wdzięczny. Pozdrawiam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę pytanie..

"widzie że pojawiła się stabilna wersja G2, obecnie mam na penie G1 - chciałbym zrobić backup tego image z pena (G1) i później w razie czego przywrócić je - pewnie było to poruszane na forum ale szukam i nic nie widzę, jeśli miałby ktoś linka lub mógł pomóc jak zrobić sobie kopie obecnego image na penie byłbym wdzięczny. Pozdrawiam"

 

http://forum.xunil.pl/index.php?topic=494.0

 

ostatni post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arkadiusz1410

Witam,

wgrałem najnowszy soft z 15.10 po sprawdzeniu co jest w Nboxie :

wyswietla:

wersja jadra: 2.6.32.59_stm_24_0211

enigma:2013-05-10

ostatnia aktualizacja:release 2.0.0 2013-10-15

wersja frontprocesora:0

wykryte tunery: A: STB0899, B: STB0899

dysk HDD WD10EURX-63F

tuner działa nie było problemu z wgraniem, ale mam jedno pytanie: 1) nie mam sieci .... i nie wiem jak uruchomić ... :(

 

 

rozumiem, ze OPGK działa poprzez np. program PUTTY ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

oczywiście, ze podłaczony do routera, ale Panowie ...., nic nie było zmieniane, prócz wgrania nowego IMAGE ..., to co nagle nie widzi LAN ??

 

 

P.S.

zrestartowałem system i jest ok, ale ..... zdziwiony jestem :)

 

To od razu na początku nie restartowałeś?

 

Jak widać, czasem najprostsze jest najtrudniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy:). Proszę Was o podpowiedź. Mam tuner adb 2850 z wgraną najnowszą Graterlią. Mam jednak problem aby skonfigurować tuner dvb-t, który jest "na pokładzie". Wchodzę w etc/sysconfig/system.conf jednak mam problem co wpisać w miejscu, gdzie włącza się tuner dvb-t- w podpowiedzi jest off lub tuner usb, jednak żadne z opcji nie jest pożądaną (bądź ja coś robie nie tak). Efekt jest taki, iż gdy chcę wyszukać kanały naziemne, otrzymuję komunikat "error starting scaning", co zapewne jest spowodowane błędnym ustawieniem tunera dvb-t. Dodam, że w "informacjach" tuner dvb-t identyfikowany jest jako DIB7070. Proszę o podpowiedź co powinienem wpisać w pliku konfiguracyjnym.

Dziękuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic się nie zmieniło od G1, to tuner DVB-T w 2850 powinien być od razu dostępny na liście tunerów bez konfiguracji w system.conf - tam zmienia się tylko ustawienia zewnętrznego ADB-102. Tunery masz: SETUP -> Ustawienia -> Wyszukiwanie kanałów -> Konfiguracja tunera i tu powinny być dwa: jeden DVB-S2 i jeden DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  wszystkich.

Mam tuner adb 2850 z wgraną Graterlią v1.0.3 w nand i Graterlia OS 2.0.0 RC1 na penie.

O ile na G v1.0.3 tuner DVB-T wyszukuje kanały bez problemu, to w OS 2.0.0 RC1 podobnie jak u @GrzesiekBB pojawia się komunikat "error starting scaning".

Druga sprawa, to  nie wiem jak u innych, ale u mnie na obu instalacjach plugin FastSearch v1.3 nie pobiera list z nc+.Na Polsacie działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam obu :)

 

 

Mam jeszcze pytanie z innej beczki, problem którego dawno nie rozwiązałem.

 

 

Mianowicie mam często tak że gdy włączę tuner np na kanale Discovery HD nie mam audio, muszę przełączyć na sąsiedni kanał, tam sie pojawi audio i dopiero mogę wrocić na Discavery HD.

 

 

Jest na to jakiś skuteczny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...