Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum,

 

 

Przechodzę z Mgcamda na Oscama, w sumie robiłem już parę podejść i nigdy nie mogę go poprawnie skonfigurować, czy ktoś mógłby przedstawić przykładowe poszczególne pliki konfiguracyjne pod nBoxa? Jadę na linijce od przyjaciela i nic więcej, nie wkładam żadnych kart itp.

 

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani → wiecie może dlaczego dzisiaj Mrówki postanowiły wyjść z mrowiska?

Niektórzy swoimi pytaniami mnie przerażają. Czy dzisiaj już zanika myślenie? Chcesz odpowiedzi? Zadaj chociaż pytanie tak żeby każdy wiedział o co chodzi. Teraz możemy wróżyć z fusów po herbacie i odpowiedź będzie tak samo trafna jak każda inna. Zastanów się jak zadać pytanie, jakie dane mogą się przydać i jak opisać okoliczności zdarzenia a następnie zadaj je jeszcze raz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od paru dni mam "Dostrojenie nie udalo sie" na swoim czarnym nboxie. Dziwna sprawa jest otoz user oscama normalnie oglada, czyli karta dostaje kody z satelity(?). U mnie zaczelo sie to dziac na poprzednim sofcie od czasu do czasu, ale pomagalo przelaczenie programu na inny i juz chodzilo. Teraz juz w ogole nie mam obrazu. Zrobilem update do najnowszego i tez nie ma. Czy to problem z glowica?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nbox zakupiony jakos marzec/kwiecien  tego roku powymieniane kondensatory. Zasilacz ktory byl w standardzie padl(mialem problem z dyskiem 500G i nie podolal). Podmienilem na inny od znajomego ktory rezygnowal z n-ki i na nim wsio chodzilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to w momencie gdy wymieniał zasilacz na nowy powinien sprawdzić pojemnosci w toże zasilania w nBoxie. Jest wielce prawdopodobne, że szpilki i tętnienie lekko "ubiły" pojemności w zasilaniu. Dzisiejsze konensatory nie są już tak dobrej jakości jak kiedyś.

 

Efekt o którym tu mowa wskazuje na kondensatory w głowicy. Jeżeli faktycznie będzie to to - zalecam wymianę wszystkich. Jednak jak masz drugiego boxa podmień chociaż zasilacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra konwerter uwalony. Mialem jeden slot jeszcze wolny, przelaczylem na niego i obraz jest. Czyli dwa sloty na konwerterze sa walniete, a na dwoch chodzi. Tylko co to moglo spowodowac.

 

Podlaczylem pod czarnego z tego wolnego slotu i tez chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni mam "Dostrojenie nie udalo sie" na swoim czarnym nboxie.

 

Ja tam nie wiem z jakiego powodu opisane problemy miał kolega za to wiem z jakiego miałem takie problemy wczoraj ja... Mój BSLA ordynarnie się przegrzał w aktualnych warunkach pogodowych. Wszedłem do ustawień i rozkręciłem śmigło na maksa i działa od tego czasu stabilnie ... i głośno. Jak będę miał dłuższą chwilę muszę dodać jakieś radiatorki do środka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem. Wgralem u boota b4t aby mi nebul ruszył. Wszystko bylo ok. Jednak nie jestem zadowolony z szybkości Nebula, non stop mi sie wieszał i chciałbym zainstalować ADB5800xx_freebox_OpenPLi_mod_by_tux_live_nand_08_06_2013. Wrzucam 3 pliki na pena, odpalam UPDT, kontrolka na penie miga ok 5 sekund i koniec.... gdzie jest problem? dodam, ze dopiero zaczynam przygodę  nboxem. prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Masz tylko czystego ubota od pkt, to nie wgrasz na niego nic innego oprócz image od nich.

Wgraj dualboota od Jacka i przestaw na uboota freeboxa i wtedy właduje sie do nand Freebox

Nieprawda, bo normalnie wgrasz, wystarczy tylko przeczytać instrukcję wgrywania.

 

Przeczytaj dokładnie co napisałem - gdzie tu jest nieprawda?

 

r-r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem instrukcję wgrywania z FAQ i jakoś nie chciało iść...aktualnie naprawiłem zworkę a20, znowu wróciło menu z wyborem usb,hdd i Nand. Tyle tylko, że z nandu na A20 nie statruje. Po wybraniu Nand stoi w miejscu. Na zworce A19 soft normalnie rusza...gdzie tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ogromną prośbę, czy możecie napisać co i jak zrobić ale tak łopatologicznie. Piszecie jakieś skróty, które niewiele mówią.

Wam to zajmie 5 minut a mi kolejne 4h kombinowania co z czym i dlaczego... za dużo plików update....

wgrałem samo env i nadal wisi na nand...

 

wziąłem z folderu nand lamerek plik update do tego 3 pliki z softem, zrobilem update coś się wgrało ale nadal wisi na nand

 

dobra, już działa. Wystarczylo wybrać nLan zamiast nand :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc w ustawieniu newcamd i mgcamd, pobralem plik http://forum.xunil.pl/index.php/topic,52.0.html zainstalowalem ale nie ma menu aby aktywowac te protokoły. W katalogu var brak folderu keys gdzie są pliki z protokolów...

w Nebuli mialem oscam do ktorego moglem sie zalogowac poprzez ip:8888 a w tym sofcie nie działa ten adres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyko ze względu na temat tego wątku odpowiem...

 

Od kiedy pamiętam to w freebox oraz w freebox mod by tux działa oscam a Tobie nie działa?

 

W mod by tux pliki konfiguracyjne są na swoim miejscu, czyli w /etc a konkretnie /etc/oscam. Zajrzyj do pliku /etc/oscam/oscam.conf, poszukaj linii zaczynającej się od httpallowed i porównaj z IP Twojego komputera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czarnego nboxa z modem tux mam od 2 dni i nie udalo mi sie go uruchomic. Jestem swiezy w temacie enigmy nie wiem gdzie jest prawidlowe wejscie anteny, 1 czy 2, nie wiem jak wogole to ugryzc...wydaje mi sie ze na forum nie ma tematu czy tutka pierwsze kroki z modem tux lub cos w tym stylu.

 

Zakupilem dekoder na allegro  po odebraniu przesylki podlaczylem do instalacji antenowej na ktorej mam ferdka i dzialja mi kanaly HD, w celu sprawdzenia dekodera i wlaczeniu na tele 5 mam komunikat Stojenie nieudane :(

 

Jakie powinny byc podstawowe ustawienia satelity dla sprawdzenia pozimou sygnalu, gdzie i jak podlaczyc by sygnal zaswiecil?

 

Mam instalacje na HotBird i wgralem plik ze strony http://satellites-xml.eu z aktualnymi transponderami jednak nie udalo mi sie do tej pory cokolwiek zmienic czy oderbac sygnal.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie podłączyć ... tak trudno sprawdzić jeden port a potem drugi? Mnie wyszło, że kiedy aktywny jest tylko jeden tuner, to jest to ten podpisany "2".

 

A miernik sygnału... Wejdź np. na kingofsat i spisz parametry jakiegoś transpondera do miernika.

 

BTW: Ściąganie satelites.xml nie było konieczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że tylko /etc/enigma2/lamedb jest istotny przy korzystaniu z wszelkich list...

 

Ja zwykle robię tak: wrzucam jakąś listę kanałów i uruchamiam pełne skanowanie nieba - to aktualizuje plik lamedb. Po tej operacji zwykle z list "znikają" (są <n/a>) mi kanały, których tuner nie znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spaliła mi się karta sieciowa po burzy i zainstalowałem kartę WiFi. Niestety pomyliłem się wprowadzając hasło i teraz nie mogę go zmienić. Klawiatura wirtualna nie ma kasowania, a próba najścia na złą literę i wprowadzenia poprawki dodaje nowy znak zamiast poprawiać. Jak temu zaradzić? Jaki plik trzeba poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy może ktoś wie co może być walnięte w nboxie BSKA gdy na wyświetlaczu są dwie ósemki "8.8. "

po włączenie zasilania (zasilacz sprawny 100%) startuje boot potem E2 na TV enigma2 a na wyświetlaczu 8.8.

nie wiem jaki jest soft ale coś z przed roku enigma2 freeboxa najprawdopodobniej

 

jeszcze ma jedną przypadłość - uwalił mi już drugi wyświetlacz LED.

 

szkoda go wywalać może coś podpowiecie - gdzie szukać przyczyn?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś jest ciągle nie tak z przełączaniem list Radio/Tv...  Radio włączyło się bez problemu ale nijak nie moge włączyć listy TV, męcze przycisk Home ale nic się nie zmienia ... Jak to naprawdę działa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaro1970

Witam i proszę o pomoc wgrałem image Hdclonem na pena Graterlia OpenPLi i nie działa mi HDD komunikat jest taki Nie znaleziono HDD lub dysk nie został zainicjowany  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...