Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

O jak zdiagnozuję że to głowica to jak najbardziej odezwę się, ale wcześniej chcę jeszcze doprowadzić instalację do porządku i przenieść antenę w inne miejsce bo wtym co mam to ciągle antena dostaje kawałami śniegu szukającego się z daszku od sąsiada. Nie wiem czy też nie sprzedam bska bo mam jeszcze bsla tylko trzeba do doktora wysłać. No właśnie który model jest lepszy pomijając różnice dotyczącą głowicy i wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z kanałami HD zmieniłem czaszę z 60 na większą 80 i po problemie. Często miałem komunikat strojenie nie udane. Będę jeszcze na mierniku doregulowywał antenę bo teraz na szybko to robiłem. Sporadycznie przytnie kanały HD ale to jak jest kiepska pogoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeży w temacie i póki co nie znalazłem nigdzie odpowiedzi czy zmiana softu z 7.1.6 na 8.2 mod by tux przez pena do nand wykasuje mi ustawienia shasingu na oscma-ie ? jeśli tak to jakie pliki trzeba by skopiować przed dokonaniem zmiany image ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienić image freebox 7.1.6 na 8.2 mod by tux po przez wgranie wersji nand na pena i aktualizacja poprzez restart nboxa z przyciskiem power (uboot 1.3.1 53) jednak obawiam się o ustawienia sharingu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję to ustawienia oscam są gdzieś w katalogu /var czy można zrobić kopie np. całego katalogu lub plików (nie wiem których) po przez ftp, i po wgraniu nowego softu 8.2 przywrócić te pliki też przez ftp ?

A może jest jakiś inny sposób ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szyszka26
Miałem wczesniejsza  wersje Freebox OpenPLi 8.1.2 i na  nią  wypakowałem wersje 8,2,0

hmmj.. zrobiłem  jak z  update   rozpakowało  sie   i działa   jak potrzeba  chyba  ze dziala  bez  jakis plików..  .
a  co daje i skad   go  zassac  ten plik  dla B4T ? Jak moge  jeszcze  zapytac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image 8.2 wgrany i śmiga ale nie wiem jak włączyć urządzenie (usb wifi) aby sieć działała przez wifi z usb ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

już poradziłem i wszystko świeci dzięki za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Wszystkich , już naprawdę nie wiem co mam zrobic z tym dyskiem w nbox, mam mod od tux@ dysk 80GB toshiby nie umiem go do konca podzielić na partycje sda1 sformatowany ext2 512M jest widziany w media/data , partysja sda2 jako swap nie wiem po wpisaniu df -h nie pokazuje jej, czy tak mam być? sda3 formatowane jako ext4 rozmiar jaki ustawilem to 60GB wpisalłem +60 440M polecenie df -h i jest w /hdd ale jako 512Mb a chciałem użyć tej partycji do nagrywania przy formatowniu partycji nadalem etykietę   mkfs.ext4  -L \"records\" /dev/sda3 . sda4 format ext3

512M nie widoczny po poleceniu df -h. wyskakuje mi tylko: \" fdisk : Warning :rereading partition table failed, kernel still uses old table: device or resource busy\" heelp co robie żle?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem własnie że z tym dyskiem są problemy ale  dziwne że cześć partycji da sie zrobić a innych nie, będę musiał to wymienie(zakupie) dysk ale może po prostu źle coś robie. Długo się z tym męcze i nic. Oto co mi wyskakuje w putty:

 

 

 

 

BusyBox v1.19.3 (2012-01-04 10:10:53 PST) built-in shell (ash)

Enter \'help\' for a list of built-in commands.

 

tuxish-nBox:~# fdiask -l/dev/sda

-sh: fdiask: not found

tuxish-nBox:~# fdisk -l /dev/sda

 

Disk /dev/sda: 80.0 GB, 80026361856 bytes

255 heads, 63 sectors/track, 9729 cylinders

Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

 

   Device Boot      Start         End      Blocks  Id System

/dev/sda1               1          63      506016  83 Linux

/dev/sda2              64         126      506047+ 82 Linux swap

/dev/sda3             127        7597    60010807+ 83 Linux

/dev/sda4            7598        7660      506047+ 83 Linux

tuxish-nBox:~# df -h

Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on

/dev/root                60.0M     52.5M      7.5M  88% /

none                    128.0K      8.0K    120.0K   6% /tmp

none                     32.0K     24.0K      8.0K  75% /var/run

none                     32.0K         0     32.0K   0% /var/log

tmpfs                    47.9M         0     47.9M   0% /ram

tmpfs                    47.9M         0     47.9M   0% /dev

tmpfs                    47.9M         0     47.9M   0% /dev/shm

/dev/sda1               478.5M      2.3M    451.5M   0% /media/data

/dev/sda3               478.5M    322.0M    131.9M  71% /hdd

tuxish-nBox:~#

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem i normalnie jestem w szoku bo po parudziesięciu razach wreszcie mam zamontowaną dużą partycję na hdd co nie udawało mi się do tej pory, a robiłem wszystko tak samo jedynie etykiety miałem inaczj przypisane do innych partycji

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy sda1:mkfs.ext3 -b 4096 -I 128 -L \"system\" /dev/sda1 jest w dobre miejsce zamontowany , czy teraz jest już według Was ok?

 

 

BusyBox v1.19.3 (2012-01-04 10:10:53 PST) built-in shell (ash)

Enter \'help\' for a list of built-in commands.

 

tuxish-nBox:~# fdisk -l

 

Disk /dev/sda: 80.0 GB, 80026361856 bytes

255 heads, 63 sectors/track, 9729 cylinders

Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

 

   Device Boot      Start         End      Blocks  Id System

/dev/sda1               1          63      506016  83 Linux

/dev/sda2              64         126      506047+ 82 Linux swap

/dev/sda3             127         189      506047+ 83 Linux

/dev/sda4             190        9729    76630050  83 Linux

tuxish-nBox:~# df -h

Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on

/dev/root                60.0M     52.7M      7.3M  88% /

none                    128.0K      8.0K    120.0K   6% /tmp

none                     32.0K     24.0K      8.0K  75% /var/run

none                     32.0K         0     32.0K   0% /var/log

tmpfs                    47.9M         0     47.9M   0% /ram

tmpfs                    47.9M         0     47.9M   0% /dev

tmpfs                    47.9M         0     47.9M   0% /dev/shm

/dev/sda4                71.9G    179.8M     68.1G   0% /hdd

/dev/sda3               478.6M     16.4M    437.5M   4% /media/data

/dev/sda1               478.6M     16.4M    437.5M   4% /media/data

tuxish-nBox:~#

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak robiłem, wyświetlałem komendą df -h i nie było nic zamontowane potem kasowanie partycji dzielenie od nowa , wszystko według faq @tux. Gdzie zamontować to sda1 pod nazwą \"system\"?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy fstab nie przewiduje 4 partycji. Widzę, że nadałeś etykietkę data na dwie partycje. Nadaj jednej z nich data2, utwórz katalog w media o nazwie data2 i dodaj do fstab linijkę na wzór tej z data. Plik fstab jest w /etc. Przypomnę, iż edycję pliku robisz programem, który obsługuje UNIXowy znak końca linii.

Dla etykietki system, też możesz dodać linijkę do fstab i założyć katalog.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po prostu usunę partycję sda1 i już nie jest mi potrzebna ( jestem bardzo pczątkujący i wybrałem chyba łatwiejsze rozwiązanie:)

 

Dzięki tux za super moda wreszcie tuner chodzi sprawnie i chyba permament timeshift zacznie działać i żona pozwoli mi wreszcie zamienic go miejscami z durnym philipsem od C+ alt=:)http://xunil.pl/forum/Smileys/akyhne/smiley.gif[/img] i nbox zawita na salony. Dzieki również innym forumowiczom za okazaną wyrozumiałość i chęć pomocy w tym temacie

 

odmontowałem sda1 i sda3, zmieniłem  : tune2fs -L \"data2\" /dev/sda3 potem mkdir /media/data2 , zamontowałem sda1 w /media/data a sda3 w /media/data2,

czy tak jest poprawniej? nie zrobiłem jeszcze \" dodaj do fstab linijkę na wzór tej z data\" bo jeszcze nie umiem coś poszukam

scaliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem wczoraj Nboxa BSLA, zaktualizowalem do softu wczorajszego i mam problem z ustawieniem drugiej glowicy. Gdy wchodze w Ustawienia/Szukanie serwisow/Miernik Sygnalu i wybiore Tuner B to wywala mi GTS-a. Tuner A chodzi. Wiecie co moze byc nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sciagnalem i zainstalowalem do NAND dzisiejsza kompilacje, wszystko dziala super tylko mam maly problem.

Dawno nie podlaczalem zewnetrznego dysku na USB, ostatnio na 8.1.1 i dysk montuje sie prawidlowo (chyba) autofs/sdb1 ale niestety nie widac na nim zadnych plikow ani katalogow. System plikow to NTFS.

Wczesniej podlaczalem i poprosu dzialal...

 

Jakas rada ?

Dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tak dobrze... tzn. dysk jest zamontowany, pliki sa widoczne ale pojawil sie kolejny problem (pewnie inny), FreePlayer nie odtwarza mi zadnego pliku MKV :(

Do tej pory bylo dobrze, sprawdzilem na filmach ktore sie napewno odtwarzaly, a teraz ciemnosc... zaczyna czytac i ciemny ekran :(

Szlag... :( Peewnie problem z FP 1.61 ale ja tego nie potrafie zdjagnozowac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same FullHD, shitu nie ogladam :)

Moze problem lezy w sciezkach dzwiekowych w DTS, pisalem o tym kiedys na innym forum, ale problem dotyczyl pierwszej sciezki ktora byla w DTS i ... czary ekran, pomagal tylko reboot. Jak byla pierwsza AC3 to wszystko latalo, ale ostatnio edytyje mkv pod katem boxa i zostawiam tylko AC3, wtedy leci bez problemu.

Zaraz sprawdze czy usyniecie drugiej sciezki w DTS w MediaPlayer\'e pomoze w odtwarzaniu.

 

Proszę stosować znaki diakrytyczne. Ułatwią innym odczytanie zawartych informacji.

Pozdrawiam : o)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...