Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

W moim temacie głupiejącego diseqa zmiana wskazanego ustawienia jak na razie naprawia problem. Zrobiłem je ze 3 dni temu.

Może jak ktoś to jeszcze potwierdzi to warto zmienić defaulta w nowym image:

 

Strojenie nieudane

Oto rozwiązanie problemu:
jeśli ktoś ma DiseqC i podczas skakania po kanałach wyskakuje jak wyżej:
Wchodzimy w konfiguracje ->Szukanie Serwisów ->Zaawansowane Ustawienia (wyskoczy komunikat ostrzegawczy) - i zmieniamy wartość w kolumnie Delay after change voltage before switch coommand - domyślna wartość to 0020, co oznacza opóźnienie po zmianie napięcia, można testować od 0020 do pewnie 1000 ja ustawiłem 0040 i pomogło, a kanały szybciej się wstrajają. Można też sprawdzić z DiseqC, z którymi do tej pory nie działało, może pomoże.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość franco78

witam Panowie:)

cały czas obserwuję forum i czytam czytam...
widzę, że @tux idzie jak burza i cały czas coś poprawia i ulepsza:) jestem na etapie poprawek z 04.03. Zainstalowałem je wg porady / opisu z forum - przez telnet:)
Teraz czytam, że @tux kroi PPanels i będziemy instalować dużo przez telnet....
Moje pytanie, obawa... 
Czy świeżaki poradzą sobie z tym bez żadnej instrukcji czy opisu tych instalacji?
Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux Co masz w instalacji? Jakieś DiSEqC, może jakiś monoblock?

Antenę 80cm, konwenter Twin i gniazdo TV R SAT. DiseqC został wywalony bo nie działał. (prawdopodobnie to samo co u @pppp ale wtedy jeszcze nie wiedziałem o tym)  Więc jedno połączenie kabla się pojawiło.

Dziś sprawdzam instalację i wrzucam soft freebox 7.1.7 i zobaczymy co będzie.

Na DVHK pojawiła się druga osoba z takim samym problemem nie podała jaki ma soft więc zapytałem i przy okazji zaprosiłem ją do hmmm mogę chyba już powiedzieć naszego grona, bo pewnie i jego temat zostanie skasowany jak mój.

No i tak przy okazji czy na soft freebox można wgrać mod by tux to jedna sprawa, a druga czy można, gdzieś zmienić funkcję klawiszy strzałek chciał bym aby przy oglądaniu kanałów można nimi było sterować głośnością -strzałki lewa-prawa i zmieniać kanały strzałki góra dół tak jak vol i CH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda w prosty sposób nie nałożysz na freeboxa. Wszystko się da ale po co?

Sama modyfikacja nie powinna mieć wpływu na to co się dzieje z DiSEqC.

 

Zapraszać można kogokolwiek :)

 

Sprawdź sobie konfigurację pilota w menu → tam można przypisać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 7.1.6 w menu nie ma konfiguracji pilota, no chyba ze źle szukam. Konfiguracja pilota w menu jest  w wersji 7.1.7

Na razie wgrałem freebox 7.1.7 sprawdzę jeszcze antenę i zobaczymy co będzie, na razie muszę pozbyć się problemu z codziennym zanikiem kanałów HD a potem będę sobie wrzucał modu itp.
Chyba się trochę źle wyraziłem bo teraz mam freeboxa i chodziło mi o ewentualną zmianę softu na ten tworzony przez waszą grupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem więc jak coś to tylko nowe wersje?

Tak co do diseqa to zmienię.
Zaraz biorę się za antenę, a tak przy okazji jaki prąd powinien mieć zasilacz do BSKA, może jeszcze zasilacz zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoż kurka. Własnie kolega @rafciu swoją wypowiedzią przypomniał mi że mam jeszcze na kablu sumator z naziemną przy czaszy i gniazdo abonenckie w domu. No i diseqC oczywiście na czaszy. Trochę maneli więc jest na kablu. Tym niemniej z Arivą było zero problemów a nbox tego nie polubił by default. W chwili obecnej testuję 3-ci dzień z nowym ustawieniem wskazanym wyżej i jak na razie działa dobrze.

 

@rafciu. Teraz używam zasilacza 12V/5A firmowanego jako Movano. Jest okay. 2 lata pisemnej gwarancji. Unikalny numer seryjny i gwarancja. Trochę więcej więc się starają niż przy masówie. Na alledrogo 50-60 plnów trzeba dać. Weź wtyk 5.5/2.5. W razie czego przypasuje ci też do 5.5/2.1. Odwrotnie nie wejdzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaka masz zwrotnice na dachu od sat/naziemna → mi działa poprawnie jedynie maximum i to nie tylko z nBox. O ile sygnał to nie problem o tyle tylko maxiumum z tych co testowałem miała jakieś separacje. Na innych DVB-T ślicznie było zakłócane jak tuner sat pracował.

 

Mam znajomego w sklepie to metodą prób i błędów wyszło, że maximum.

Najgorzej zachowywały się produkty AXING.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze jak bede w domu i dam znać. Zero problemów z tym sumatorem/zwrotnicą miałem. Ładnie idzie na DVB-S i DVB-T.

 

Gniazdo końcowe RTV sat mam na pewno Axing a sumator mi po głowie łazi właśnie Maximum - sprawdze to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość franco78

no i stało się!!!

dopadło mnie \"dostrojenie nie powiodło się\" tylko na kanałach HD!!!

dajcie sobie spokój z kondensatorami, zasilaczami i bieganiem po dachu....
Jest rozwiązanie.. odkryłem, że problem tkwi w LIŚCIE KANAŁÓW....
Robiłem kopię listy w PPanels, przywracałem itp ... no i pojawił się ten komunikat....
ALE po wgraniu innej listy problem znika!!!

PS. W PPanels mam 2x opcję listy kanałów.
Pozdro

aha .. dziwne bo po wgraniu mojej listy z kompa do nBoxa też nie działają HD...
hmmm, czary mary, nie wiem o co chodzi...
gdy wgram inną listę z PPanels wtedy OK...
hmmm

edit:
zainstalowałem w nand od nowa image. Było ok dopóki nie zapodałem listy z kompa...
Po instalacji listy richter HD działają....
znów czary mary, bo lista  z kompa działała na tym tunku i działa na innym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na złe pliki satelites.xml i satelites_extended.xml → wybaczcie, piszę z pamięci. Powinien być z tego co pamiętam sam plik satelites.xml.

 

Przy okazji → spróbuj wgrać listę tuxish i zobacz czy będzie to samo. Listę możesz wgrać też przez program.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość franco78

lista, którą miałem na kompie przepadła, już nie sprawdzę...

tuxish działa ok.. zainstalowałem z PPanel.

Przypominam - po aktualizacji najnowszej paczki w PPanels mamy 2 x \"listy kanałów\"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proszę o nie op..., etykietę hdd mam nadaną - nie o to chodzi.

 

Mam problem z montowaniem sda1.

Dziś ściągnąłem instalowałem od nowa image na usb. Wszystko poszło OK, hdd podmontował się automatycznie ale przestała montować się partycja sda1 której używam do nagrań (poprzednio była jako /media/sda1)

 

Próbowałem kombinować z fstab ale jedyne co udało mi się osiągnąć to podmontowanie sda1 jako /media

nie jestem w stanie przywrócić stanu z poprzedniej instalacji...

 

Czy ktoś może pomóc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy z tym strojeniem.

Wiem, że efekt taki występuje. Wiem, że jest spowodowany niedrożnym systemem zasilania. Może go powodować sam DiSEqC jak również zdarzało się, że Monoblocki (w sumie tam też mamy DiSEqC).

Efekt też występuje przy złych plikach lame.db i plikach z listą satelit/transponderów.

Powyższe jednak nie tłumaczy tych kilku % przypadków, które nie kwalifikują się do tego co wyżej.

Fajnie byłoby poznać wreszcie przyczynę tego zachowania.

 

Teraz jeszcze jedna uwaga bo przypomniało mi się. Są ludzie (nie ważne czy monterzy czy użytkownicy), którzy montują konwertery o zwiększonym poziomie sygnały wyjściowego. Są to konwertery do instalacji gdzie długość kabla to co najmniej 50-60m. Przy np. 30m sygnał może być po prostu zatkać głowicę.

 

Teraz jeszcze sprawa druga. Kiedyś wpadł mi w łapki świstek (bo nawet instrukcją tego nazwać nie można), gdzie napisali, że konwerter może pobierać od 0,3A do 0,5A. Trochę zdębiałem bo mój pobiera 0,09A do do 0,15A. No ale OK. Tylko pytanie, skoro są modele co mogą szarpnąć 0,5A to ile może taki konwerter szarpnąć w momencie włącz/wyłącz? Może to też być jakiś problem u jakiejś osoby.

 

@fsx

Który IMAGE?

Jak wygląda fstab u Ciebie?

Podaj mi informację o nazwie etykiety jaką podaje tune2fs -l /dev/sda1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux

freebox_v8.1_mod_by_tux_live_rootfs.tar.gz ściągnięty dziś od Ciebie (z datą 7.03.2013)

 

fstab bez zmian:

 

# /etc/fstab: static file system information.

#

# <file system>    <mount point>    <type>    <options>                        <dump>    <pass>

/dev/root    /        auto    defaults,remount,errors=remount-ro,noatime,nodiratime    0    0

proc        /proc        proc    defaults                        0    0

tmpfs        /tmp        tmpfs    defaults                        0    0

LABEL=records    /hdd        auto    defaults                        0    0

LABEL=data    /media/data    auto    defaults                        0    0

LABEL=swap    swap        swap    defaults                        0    0

 

tak jak pisałem wcześniej po dodaniu /dev/sda1        /media auto defaults                        0    0

podmontowałem w terminalu jako /media ale nie o to chodzi...

 

i tune2fs:

 

Filesystem volume name:   RECORD

Last mounted on:          /media/sda1

Filesystem UUID:          e7bb9f2f-6b7a-49de-aba4-1a75cb53715c

Filesystem magic number:  0xEF53

Filesystem revision #:    1 (dynamic)

Filesystem features:      has_journal resize_inode dir_index filetype sparse_super large_file

Filesystem flags:         signed_directory_hash

Default mount options:    (none)

Filesystem state:         clean

Errors behavior:          Continue

Filesystem OS type:       Linux

Inode count:              468480

Block count:              119899135

Reserved block count:     0

Free blocks:              46462410

Free inodes:              454710

First block:              0

Block size:               4096

Fragment size:            4096

Reserved GDT blocks:      1024

Blocks per group:         32768

Fragments per group:      32768

Inodes per group:         128

Inode blocks per group:   4

Filesystem created:       Tue Oct 12 10:04:00 2010

Last mount time:          Thu Mar  7 17:14:18 2013

Last write time:          Thu Mar  7 17:18:01 2013

Mount count:              868

Maximum mount count:      37

Last checked:             Mon Oct 31 16:34:18 2011

Check interval:           15552000 (6 months)

Next check after:         Sat Apr 28 17:34:18 2012

Lifetime writes:          11 GB

Reserved blocks uid:      0 (user root)

Reserved blocks gid:      0 (group root)

First inode:              11

Inode size:               128

Journal inode:          

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę to zmontować jako /media/sda1

 

jako hdd mam zamontowane partycję records z pena usb.

 

System zawsze montował z automatu do /media/sda1 nie wiem co się zmieniło...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to klops... Nie działa.

3x reset i też nic

 

loguję się TC i w /media są linki do sda1 tyle że nie działają.

 

dopisałem w fstab: /dev/sda1        /media/sda1 auto defaults                        0    0

następnie HT mount /dev/sda1 i otrzymuję: mounting /dev/sda1 on /media/sda1 failed: No such file or directory

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z przyzwyczajenia - zawsze tak było i się przyzwyczaiłem...

 

Póki co założyłem katalog sda1 w autofs i po wpisie do fstab ruszyło.

 

Ale racja, spróbuję z etykietą data

 

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux może być coś na rzeczy z probieraniem prądu przez konwerter + wydajnosc zasilacza.

jak nie miałem dysku to przy kiepskiej pogodzie przecinały się kanały HD, zamontowalem dysk 3.5 zaczęły się problemy i kanały HD przestały działać myślałem że wina zruszonej anteny jak mi elewację robili. Teraz mam dysk 2.5 i HD wróciły.Mam już duży talerz tylko czekam na lepszą pogodę. Zasilacz to 2.9 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pasik

2.9A to trochę mało jak na boxa z HDD. Przy stresie może być kłopot.

Jednak nie tak być w każdym przypadku.

 

Dla przykładu Teściu ma BSKA bez HDD i zasilacz 2.9A. Zapasowa instalacja antenowa to czasza 60 ustawiona nie wiadomo jak dokładnie z konwetrerem nie wiadomo jakim bo już tak stary. 78% jakość 18% siła. Box działa. Wcześniej zasilacz 2,9A, który miał dwa lata. Nic nie dało się obejrzeć.

 

@fsx

W pewnym momencie (któregoś stycznia 2013) podjęliśmy decyzję od dwóch etykietkach.

records dla nagrań i data na dodatkową partycję. Dlaczego etykiety a nie /dev/coś. Otóż dlatego, że niezależnie od tego w jakiej kolejności system wykryje dyski lub w jakiej kolejności podepniemy je do HUBA USB sstem zamontuje zawsze wolumin o etykiecie records do /hdd a data do /media/data.

Dzięki temu unika się edycji plików i jednocześnie zawsze wszystko mamy tam gdzie być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux

zgadzam się z Tobą w 100%, dlatego też nadałem etykietę data, zmieniłem ścieżki nagrywania i jest OK.

 

Dzięki!

 

Tylko cały czas męczy mnie dlaczego samo nagle przestało montować media/sda1 - tak z ciekawości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tak jak zapowiadałem w nbox wymieniłem soft na freebox 7.1.7 i poprawiłem antenę, obecnie mam następujące wartości:

HD
TVP1 HD  11,449 H   snr 11,8-12,0  agc 72% ber 3,0e-03 do 3,2e-03
TVN HD   11,508 V  snr 11,5 agc 75% ber 7,3e-03
TVP2 HD  12,648 V  snr 10,3-10,5  agc 73% ber 8,2e-03 do 8,6e-03

SD
4FunTV    10,719 V snr 10,6 agc 70% ber 0,0e-00
PULS       11,487 H snr 12,1 agc 67% ber 0,0e-00
TV6          12,284 H snr 15,1 agc 74% ber 0,0e-00

No i trochę nie mogę się dogadać, jak to wczoraj wyglądało, bo tuner stoi u rodziców, ale prawdopodobnie dalej jest to samo  czyli pojawia się Strojenie nie udane na HD i nic nie może zrobić tylko reset, aby wróciły kanały HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że wiadomość pod wiadomością ale jakies błedy Body za duzo znaków mi sie włącza :) nie chyba jeszcze nie do konca załapałem obsługę tego forum.

Spróbuję jeszcze usunąć plik  satelites_extended.xml jeśli mam być tylko satelites.xml
@tux:
\"Stawiam na złe pliki satelites.xml i satelites_extended.xml → wybaczcie, piszę z pamięci. Powinien być z tego co pamiętam sam plik satelites.xml.\"

Poświęcę jeszcze kabelek i sprawdzę multimetrem napięcie wychodzące z zasilacza i ile Npudło BSKA pobiera prądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie swoje listy kanałów.

W katalogu /etc/enigma2 jest plik satellites.xml. Ten plik jest ważniejszy do extended_satellites.xml. Jednak jak się zdarzy, że na waszej liście będą oba a w satellites.xml będzie coś nie tak to tuner może lekko zwariować.

Proponuje wgrać listę kolegi r-r i poprawić bukiety pod siebie. Tam na 100% wszystkie pliki są OK a listy się aktualizują o 15:00 o 01:00 o ile jest nowsza od kolegi r-r.

 

@Rafciu

Pisałem już wiele razy → to, że napięcie będzie OK a prąd nie przysiądzie podczas pracy NIE OZNACZA, ŻE Z SYSTEMEM ZASILANIA JEST OK. Poczytaj. Polecam wątek http://forum.xunil.pl/discussion/68/zasilacz-do-nboxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux:
Pewnie że się z Tobą zgadzam, bo można podłączyć oscyloskop jak ktoś ma i zobaczy dużo więcej niż na multimetrze  :)
No, ale sam powiedz  czego jeszcze mam się czepną??
Kondensatory wymienione (nawet więcej niż trzeba)
Antena poprawiona.
Zasilacz podmienię zaraz na drugi mam 12v o lekko niższym prądzie ale na pewno mniej wypracowany. No i jeszcze usunę plik extended_satellites.xml. 
Nbox po zakupie pracował około miesiąca bez awaryjnie , a po przeróbce zaczęły dziać się jaja?  Czyżbym miał jakieś głupie szczęście i padł mi właśnie teraz. 

Wyniki pomiarów zasilacza, wykonane multimetrem Brymen BM857a:
Nbox bez HDD pojedyncza głowica. 
Dane z tabliczki zasilacza 12V 2,9A
Bez obciążenia zasilacz daje 12,3V

Pod obciążeniem  oglądanie kanałów HD i SD oraz odtwarzanie filmu z playera napięcie zmienia się w przedziale 12,1-12,2V i bardziej to zależy jaką tuner wybierze polaryzację niż jaki kanał oglądamy HD czy SD.
Pobór prądu:
w stand by zależy na jakim kanale wyłączymy  SD 0,81A  HD 0,92A
normalne oglądanie TV kanały SD 1,03 do 1,13A kanały HD 1,26 do 1,37A


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość franco78

Witam.

Kopia zapasowa systemu zapisuje się w hdd/backup
Kopia listy kanałów w root/backup
Tak ma być?
może lepiej  będzie jeśli wszystko będzie w hdd/backup ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux. Potwierdzam,że zwrotnicę mam Maximum.

Z ciekawszych obserwacji to powiem że normalnie używam systemu na sda1. Mam też ten sam system na nand. Na sda1 od kilku dni miałem już spokój z \"nieudane strojenie\" wydaje się że po zmianie omawianego ustawienia na wartość 0040. Z nanda nie korzystam zbyt często i postanowiłem zarzucić tam live update\'y. I na dzień dobry wyaliło mi \"strojenie nieudane\". Zmieniłem na nandzie wartość na 0040 potem hard reset i spokój.

 

Nie wiem też czy to ma związek ale po live update w nandzie dałem restart gui a nie soft reboot. System wystartował i był dzwięk ale obrazu nie. Zrobiłem soft reboot i wywaliło \"strojenie nieudane\" . Potem poprawiłem wartość na 0040 i hard reboot jak wyżej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny dzień pt:\" Strojenie nie udane\" Usunąłem wczoraj plik\" extended_satellites.xml.  i dziś znów pojawiło się \"Strojenie nie udane\" na kanałach HD pod czas przełączania kanałów, ale robi się ciekawiej bo dziś np.  na  TVP1 HD SNR wynosił 80% AGC 73% a BER 00e-00 i pojawił się następny komunikat: \"Brak danych z transpondera. Koniec czytania PAT.\" Gdy wcześniej wszystkie parametry sygnału wynosiły 0%. Dziś podmieniłem zasilacz na mniej wypracowany. 

Gdzie można pobrać listę kanałów r-r albo jakąś naprawdę pewną?
@tux
Po czym rozpoznać oryginalny zasilacz do Wii od podróby. Znalazłem kilka na allegro w cenach od 19zł do 28zł bez wysyłki. Tylko jak ma mi się trafić taki sam jak ten nkowy to nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listę r-r możesz pobrać z PPanels → zawsze najnowsza.

 

extended_satellites.xml → tego nie powinno być za to powinien być satellites.xml.

 

Przy okazji → eliminując zasilacz z listy podejrzanych podstawiajcie fabrycznie nowy, nieużywany. Inaczej nigdy nie będzie 100% pewności, że wyeliminowaliśmy zasilacz jako podejrzanego. Przy czym nie istotne czy w innej lokalizacji działa czy nie. W poniedziałek do wątku o zasilaczu dodam zdjęcia wyglądającego na zdrowy. ani obudowa nie przygrzana, ani kondensatory nie walnięte. Jednak nawet dam HDD na nim działać nie chciał mimo 3A. Zasilacz swoje wyrobił zasilając dysk w zewnętrznej obudowie. Dzisiaj stabilność spadła do zera → dlatego od rana miałem walkę z tm wszystkim. Skończyło się wywaleniem całego systemu zasilania z terminalem włącznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listy r-r nie chcę , ani jej modyfikować.

Mam swoją sprawdzoną , uaktualnianą i nigdy nie sprawiała mi problemów.

Właśnie dlatego nie rozumiem dlaczego nie mam z nią problemów skoro nie mam pliku satellites.xml.

Kto mi to wytłumaczy?

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"Listę r-r możesz pobrać z PPanels → zawsze najnowsza.\"

Na razie mam czystego freeboxa, ale znalazłem na forum. 

Zrobiłem sobie listę to znaczy po układałem kanały według siebie w liście r-r i przed wgraniem zauważyłem że plik satellites.xml zapisuje się w /etc/tuxbox/  a reszta plików w /etc/enigma2/ , ale w moim Nboxie są dwa pliki satellites.xml jeden w /etc/tuxbox/ i jeden w /etc/enigma2/ wobec czego przed zapisem nowej listy wykasowałem te pliki i po zapisie nowej mam już tylko jeden plik satellites.xml w /etc/tuxbox/  No i tuner się  wyłożył nie wiem co jest  jutro zerknę. Skąd tuner pobiera plik satellites.xml?

Czy po edycji DreamBoxEdit może coś się skopać w liście że nbox będzie miał z nią problem. Ciągle mi nie daje spokoju to \"Strojenie nie udane \" prawie codziennie. 

@tux  jeśli te zasilacze od Wii są takie dobre i sprawdzają się  to po czym rozpoznać oryginalny zasilacz do Wii od podróby. Znalazłem kilka na allegro w cenach od 19zł do 28zł czasem 36zł bez wysyłki. Tylko jak ma mi się trafić podróba i taki sam jak ten nkowy to wolał bym wiedzieć na co zwrócić uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia z jakiego powodu u mnie były dwa jeden aktualny w /etc/tuxbox/ i drugi jakiś stary z 2012 roku w /etc/enigma2/ więc może tu jest problem że co dziennie raz ginęły mi kanały HD podczas przełączania kanałów do póki tuner odczytywał te z /etc/tuxbox/ to było dobrze, a jak pobrał ten z /etc/enigma2/ od innej listy nie aktualny to pojawiało się strojenie nie udane? 

@richter czy to co napisałeś tyczy się wszystkich softów E2 tzn. freebox, freebox by tux, nebula wydanych na nboxy, czy są jakieś odstępstwa??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dotyczą Enigmy2 ,nie ważne w jakiej kompilacji czy openpli czy innej,idea  twórców E2 ( nie Freebox, mod Tux ,czy innych), było i jest tak ze w katalogu .../enigma2 sa odnośniki do listy głównej ,a w ... tuxboxd do xml - transponderów.

W prawdzie można wywalic z etc/tuxbox/ - satellites.xml w mod tux ,i zastąpić nim ten w /etc/enigma2/,

ale nie wiem jak będzie sie tunek zachowywał na innych image,bo nie chce mi sie sprawdzac ,ale to zastapienie czy dublowanie satellites.xml, w 2-ch katalogach nie wpływa na stabilnosc listy kanałów, a zwłaszcza na zachowanie nazw z ładowanych list.

Z własnego doświadczenia wiem, ze pociągniecie  z czystego image listy do tunka ,powoduje przeładowanie na nowa, ale i zmienia nazw kanałów, dopiero po wgraniu settingu z edytora i restart nbox ,zachowuje bez zmian nazwy kanałów.

Co do samego \"Ginięcia Kanałów HD\" , to tu akurat ( mogę sie mylić )  satellites.xml nie jest przyczyna.

Jeżeli kanały HD działały i nagle przestały ,to jest powodem szereg przyczyn, niekompatybilność diseqc, złe ustawienie anteny,konwertera,długości koncentryku i jego jakości , zużycia ,kondensatorów ,zasilacza i szeregu innych.

Osobiście mogę podpowiedzieć ,ze w moim własnym przypadku wystarczyło wyjecie i powrotne założenie głowicy (bsla) ,oraz wymiana diseqc na maximusa , i od tej pory mam spokój tak na ,BSLA ,BSKA i innych tunkach na linuxie.

Nie wspominając ze wymieniłem wszystkie kondensatory na nowe i markowe oraz zmiana zasilacza na firmowego LITEON.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć czy te kanały HD zginęły nagle, może ze dwa tygodnie po przeróbce nBoxa zaczęły się jaja, i giną co dziennie w momencie przełączania, kanałów nie pomaga restart z menu nboxa jedynie wyjecie wtyczki z gniazdka.

Jak dotąd poprawiłem ustawienie anteny i usunąłem z instalacji przełącznik DiseqC, wymieniłem wszystkie kondensatory na płycie w przetwornicy i na głowicy oprócz 100uF, poprawiłem listę kanałów i zmieniłem teraz zasilacz na mniej wypracowany, ale niestety o jakieś 0,5A mniejszy choć według pomiarów powinien być i tak wystarczający. No i na razie obserwuję dalej sytuacje. Zostało mi jeszcze w razie czego wymienić konwerter i zasilacz na nowy.
@richter możesz podać typ tego zasilacza którego używasz? @tux polecał od Wii ale na allegro okazało się że są same podróby a znalezienie oryginału jakoś słabo mi idzie.

Jaki prąd ma mieć zasilacz do BSLA bez dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak na marginesie dodam ze spotkałem sie  z głowicami do BSKA z serii AA5 i AA6 , podobno ( takie zdanie fachowców ) sa to nieudane ,pierwsze wersje głowic do Białych i one powodują (moga ) pikseloze na kanałach HD lub wręcz ich zawieszanie I tak miałem na jednym nbox,po wymianie głowicy na z seri BA... problem się skończył.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głowicy to trzeba się zgodzić z kolegą @richter

Niestety, jak kupujemy boxa, to raczej mało możemy sobie powiercić nosem :)

Jednak dla chcącego nic trudnego.

 

Co do zasilaczy → dzisiaj trudno znaleźć coś, co jest 100% oryginałem. Każdy roluje każdego jak może (jak zwykle są odstępstwa od reguły).

Zasilacze, które dają do nBoxa, to..jest o tym wątek na forum. Nie chce mi się po raz kolejny pisać na ten temat. Dzisiaj dodałem kolejny kwiatek do listy, co na oko sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...